Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Notebook hûtése


koczkaasfuel

Recommended Posts

action74

Laptop ventilátorok között is létezik kifejezetten halkan dolgozó? Vagy ez a ventilátor sebességével van összefüggésben, mármint a zajszint? Csak azért kérdezem, hogy érdemese e kicseréltetni, mert hûteni tökéletesen hût, csak sajnos már a hangja felér egy hajszárító hangjával.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Gondolom, van minõségbeli különbség, de márkát/típust ne kérdezz.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
action74

Elvittem a laptopomat a szervizbe, nézzék meg mitõl ilyen hangos a ventilátor hûtése. 2-nap elteltével mehettem a laptopért. Nem cserélték ki, mert az új ventilátor is hangos lenne, ha a processzor elérni azt a hõfokot amire a ventilátor bekapcsol. Azt mondták hogy a biosban lehetne visszavenni, de az meg a processzor rovására menne. Lehetséges mindez, vagy csak egy kitérõ választ adtak? 1500ft-került a vizsgálat, és a diagnózis.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Lehetséges, de tényleg megfõhetne. Megoldás lehet egy hûtõpad beszerzése.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
TDavid92

Üdv mindenkinek!

Az lenne a kérdésem hogy egy Acer Aspire One 531 típusú netbook-ban lévõ Intel Atom N230 1.6 GHz-es processzornak kb mennyi kellene, hogy legyen a normális hõmérséklete? Átlag használatkor az Everest 60C-64C fokot mutat. Nemtudom hogy ez most soknak számít vagy elfogadható?

A választ elõre is köszönöm! :)

Hali!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az Atomokat nem ismerem, de ha ezt a hőmérsékletet terhelés alatt mérted, akkor szerintem teljesen rendben van. Utánanéztem, elvileg 82,5 fokig nem lehet baj.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Burgonya

Na, jó rég nem írtam már ide. Van egy relatíve új (nincs 1 éves) laptopom, és ha hosszasan játszom (legalábbis a World of Tankssal) akkor akár 100 fokig is felmelegszik, és teljesen meghal a rendszer (szaggat, kifagy stb.). A lapban ismertetett cooler master notepal lapair nem nagyon segített a dolgon, szóval szeretném tudni van-e valami izmos laptophûtõ, ami nagyon lehûti a rendszert, de ha lehet 15k-s határból nagyon ne csússzunk ki. ProFiler kolléga mondta ezt a Griffin iCurve dolgot. Jól gondolom, hogy ez csak egy laptoptartó? Tényleg ennyit számít?

 

Burgonya

Link to comment
Share on other sites

Garono

Szerintem 100 °C-ig semmilyen körülmények között nem szabadna felmelegednie. Gondolom nincs tuningolva a gép. Újkorában is ennyire melegedett?

Link to comment
Share on other sites

Burgonya

Nagyon nem figyeltem, szerintem hasonló adatok lehettek, de akkor nem állt meg a rendszer tõle. Viszont WoT érdekes ilyen szempontból, mert a vadonatúj 5850-est is 100 fokig húzta 1-2 óra után, pedig a BF3 simán megy 60 körül...

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Szerintem egy laptop sem arra való hogy folyamatosan játékra használják, még ha annak hirdetik is. Most borítékolom, hogy mire lejár a 2 éves garancia vége lesz a lapnak. A hûtõpad csak akkor segít, ha olyan a kialakítása a laptopnak, hogy alulról szívja a levegõt, a pad meg rásegít. Ha nem (asus több példánya) akkor nem sokat ér, mert a mûanyagot hiába hûti le, nem fogja átadni a hidegebbet az alaplapnak. Azért én láttam ilyan fél éves gépet is ami annyira poros volt, hogy semmi levegõ nem jutott be rajta.

Arra vigyázz, ha sokszor kritikus hõmérsékleten megy a gép, megjegyzi, és látható nyomai is vannak, nem fogják garanciában javítani. Legalább is egyre ritkábban.

Link to comment
Share on other sites

Burgonya

Valóban sajnos oldalkifújos... Ilyenekkel semmit sem lehet kezdeni?

 

Félreértés ne essék, nem egész nap játszom, csak suli után 2-3 órát max, és ahogy mondtam, csak WoT-nál jön elõ a dolog, csak a munkám része, hogy benn legyek a játékban :/

Link to comment
Share on other sites

Garono

Amelyik "alulról szívja a levegõt" az általában "oldalkifújós".

 

Nekem egy alul beszívós, hátul kifújós ASUS-om van, vettem hozzá egy ilyet, de mintha ott sem lenne, a hõmérséklet egyáltalán semmit sem változott. :( Úgyhogy jobbára csak arra jó, hogy ágyban használva aláteszem, hogy ne szívja be a port a gép.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Mindenképpen rá kell nézetni valahol, mert ez nem normális melegedés. Szerintem minél elõbb!

Amelyik a billentyûzetrõl fentrõl szívja a levegõt az is mehet oldalra. Az áramlás iránya ne legyen megfogva az a lényeg!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
zschni87

27 éves ETA 402 porszívónkkal sikerült kitakarítani egy Dell Vostro 1015 notebookot, (Proci: C2D T6570) mivel 4 év alatt még sosem volt. A porszívó gégecsövét a porszívó orrába dugtam (minden pc-t így takarítok itthon). Kicsit parasztos megoldás, de eddig kiválóan működött :D.

A hűtőnyílás felől fújtam bele - de szép óvatosan -, hogy ne nagyon tudjon pörögni a ventillátor. Mivel az itthon levő 30 féle csavarhúzóból és fejből egy sem volt jó a süllyesztett csavarokhoz, a burkolatot nem tudtam leszedni. Így csak félmegoldásról beszélhetünk, de valóságos csodákat tettem vele :D

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Sebi

Én a képed alapján DC csatlakozónak nézem. ---> Klikk

 

 

Van komplett kábel is. ---> Klikk

Edited by Sebi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
mazda6diesel

Sziasztok!

 

Van egy HP 2570p laptopom aminek szabálytalan időközönként felpörög a ventilátora, akkor is ha nincs terhelve. Biosban csak annyi beállítást találtam, hogy ha töltőre van téve akkor ne kapcsoljon be a hűtés.

52C°-nál már bekapcsol és szabályozni sem tudom.

Hogyan lehetne ezt szabályozni? Szoftver vagy esetleg beállítás?

 

Köszönettel:

Balu

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha korábban nem csinált ilyent, akkor szét kéne szedni és kipucolni, valószínűleg koszos.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Tegnap vettem, nem tudom, hogy így kell-e működnie. Szétszedtem, kitakarítottam, újrapasztáztam de semmi változás meg nem is volt koszos. Tudsz esetleg valami gyártófüggetlen ventilátor szabályozó szoftvert?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A fordulatot a BIOS vezérli. Ha van is szoftver hozzá, akkor az csakis a sajátja lehet. De az alapbeállítások jók szoktak lenni. Akkor ez sajna ilyen.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Az nem jó :(

 

Az SSD meghajtóm normál használat mellett 55-60 C°-os lehet az is befolyásolhatja a ventilátort?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ha olyan helyen van, igen, bár ez nem számít kiugróan soknak egy alaplapon. Én nem foglalkoznék ezzel a helyedben.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
payskin

Különböző alkalmakkor többen ajánlották már a LaptopHardware-t, hogy ha valami bajom van a notebookkal, vigyem hozzájuk.

 

Mostanában folyton megáll a T430; működés közben egyszer csak lekapcsol, ami arra enged következtetni, hogy valami gebasz van a hűtéssel. Érdemes tudni, hogy az egész sorozatot eredetileg egy kimondottan szar Toshiba hűtővel adták ki; a ventilátorának túl kicsi a levegőbeömlő nyílása, és a lamellái is szarok. Később korrigálták ezt a hibát egy Delta Electronics által gyártott hasonló hűtővel, habár erről is olvastam már, hogy nem annyira képes féken tartani a CPU hőmérsékletét. Na, mindegy. Szóval, elkezdtem keresgélni T430 hűtést, és egyszer csak elém dobja a Google, hogy a LaptopHardware-nek van egy, ráadásul a Fehérvári úti üzletükben, ami még útba is esik jövet-menet. Igaz, hogy legalább 2-3x olyan drága, mintha bárhonnan máshonnan venném a netről (kivéve a Lenovót, ahol még drágább), de legalább beszerelik ingyen. Úgyhogy ma munkába menet meglátogattam őket.

 

És nem volt nekik.

 

Ami, persze, úgy derült ki, hogy előbb beregisztráltak a rendszerbe, majd dobozokból pakoltak ki-be. Majd megnézték cíkkszám szerint, és nem náluk van, hanem a város másol végén levő boltjukban. Kevés dolog csesz fel annyira, mint webáruházban készletről félretájékoztatni a vásárlót. :mérges:

 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Igaz, hogy legalább 2-3x olyan drága, mintha bárhonnan máshonnan venném a netről (kivéve a Lenovót, ahol még drágább), de legalább beszerelik ingyen.

 

Azaz akkor nem ingyen szerelik be, hanem vaskos felár ellenében. :) Szerintem rendeld a netről, a ThinkPadeket pofonegyszerű szerelni, és minden szervizmanuál nyilvánosan hozzáférhető a művelethez; gyorsan megvan egy venticsere: https://support.leno...utions/pd023538

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az a baj, hogy a látszat ellenére nem lehet kapni. Ebayen is csak kínai és litván beszerzési források vannak, a kínaiak rendre olyanok, hogy a termékképek között mindkét típus szerepel.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...