Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mozilla Thunderbird


Kovács Dávid ( Davs )

Recommended Posts

zsombor
A program neve MozBackup innen lehet letölteni:

http://mozbackup.jasnapaka.com/

Feltettem, nagyon klassz. Szabályokat is ment vajon? Mert azt nem találtam meg, vagy álnéven vannak ott. (Vagy kell még egy szemüveg.) :(

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
mizsi

Próbaképpen feltettem a Thunderbird-öt és hidegzuhany ért. Kétszer is.

1. Importáltam az OE szabályokat, leveleket stb. De. A Thunderbird nem tudja kezelni az egy e-mail fiókhoz tartozó mail címeket. Vagyis:

van nekem egy fõfiókom: mailcimem@szolgaltato.hu. Ezt beállítottam, bejelentkezési név, stb. Ehhez a fiókhoz tarozik egy alias, azaz alias@szolgaltato.hu. De az alias levelek is a fõfiókba jönnek, és én ez alapján szeretném szortírozni õket. OE-ben egyszerûen csináltam, viszont a Thunderbird közli, hogy nem lehet két azonos fiókót létrehozni :hááát:

2. A levelek importálása után tapasztaltam, hogy az egyik "mappában" (az OE-ben szortíroztam õket bizonyos feltételek szerint) 1-gyel több levél van. A levél feladója January, a feladás idõpontja kb 2077. január volt. Címzett nincs. A levél szöveg csak ennyi: 47ED270D47770F659230BAD7. Na ez mi a fene? OE-ben nem látszik ez a levél, csak a Thunderbirdben! És csak abban a mappában, melyben a szolgáltatótól érkezõ leveleket szortíroztam! Mi a túró ez? Google-vel próbáltam keresni, és csak egy találatot adott, valami üzenet fejlécét.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Kovács Dávid ( Davs )

Hy!

Mikor jön az 1.5?

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

1.5 RC1 már kint van. Le lehet tölteni.

 

Hogyan lehet aláírást késziteni, hogy minden kimenõ levél végére odabigyessze magától?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Ok, de én a véglegesre várok. Aláírás: Készíts egy txt file-t, benne az aláírásoddal, és mondjuk tedd bele a TB telepítési könyvtárába! Nyist meg a TB-t, majd: Tools->Account Settings->Kattints valamelyik Account nevére->Pipáld ki lent az "Attach this signature"-t->Kattints a Choose...-ra és add meg a helyét->Ok.

Ha valami nem menne, szólj, most TB 1.5 RC1-ben néztem.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad
Hogyan lehet aláírást késziteni, hogy minden kimenõ levél végére odabigyessze magától?

Készíthetsz saját aláírást és a tanusítványkonzolban (ld. Win XP Súgó) a saját tanusítványokba importálod. Microsoft Office ezközök (Legalábbis az office 2003-ban)- :nyíl: Digitális tanusítvány VBA projektekhez. Innentõl a Tunderbird-ben meg kell jelennie a tanusítványkezelõben a saját aláírású tanusítványodnak.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
@Berecz Dénes@

Én a Thunderbird 1.0.7-et használom RSS-olvasásra. Azonban mindig mikor a letöltés gombra klikkelek, az RSS csatornákról mégegyszer letölti azoknak a híreknek a linkjét is, amelyekét már egyszer letöltötte. Így van amikor egy cikk négyszer ötször is rajta van a listán. Emiatt nagyon nehéz a navigáció

Mit tehetnék ez ellen?

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

A decemberi PC World-ben szerepelt néhány RSS-olvasó. Ugyn nem étek a Thunderbird bellításaihoz, de ha nem megy máskép használd egyiket közülük.

Link to comment
Share on other sites

zsombor

Segítség! Feltettem az új TB-öt. Analóg modemen levelezek.

1sõ kérdés: van-e arra valami parancsikonos lehetõség, hogy a Postázandó üzenetek közé tegye a leveleket (billentyûparancsot találtam).

2dik kérdés: a Letöltés gombbal valóban csak a letöltés indul el, a küldés nem. Ahhoz külön be kell mennem a Postázandó mappába, és csak akkor kérdez rá, hogy elküldje-e. Ez természetes?

Link to comment
Share on other sites

h.arpad
Analóg modemen levelezek.

Sajnos én is, a denevérrel.

 

1. Ha kapcsolat nélküli módban küldöd a levelet, szerintem kapásból a kimenõkhöz teszi, majd elküldi/elküldöd, ha van kapcsolat...

 

2. Minden kliensnél így van. A Letöltés és a levélírás/postázott/olvasott ált. külön mappa, külön funkciókkal=jobb átláthatóság. A küldés és letöltés különválasztásának egyszerû oka, hogy a kimenõket POP3/IMAP protokollal küldöd, a bejövõket SMTP-szerverrõl fogadod... :!: SOKSZOR Másak a beállítások is a kettõnél. (Ld. Google Mail) Bár, egyeseknél be lehet állítani persze, hogy küldés után/elõtt a beérkezetteket is ellenõrízze/letöltse.

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Így olvasgatva ezt a fórumot elgondolkozom azon, hogy mi lenne ha az OUTLOOK2003-am lecserélném a THUNDERBIRD-re? Jó csere lenne? Köszi elõre is a véleményeket! :)

Link to comment
Share on other sites

zico

Nekem a Oulook Express mellett volt fennt, nagyon meg voltam vele elégedve. Könnyû beállítani átvesz minden beállítást, és ha ez érv, jobban néz ki, skinezhetõ, kiterjesztések stb.

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Azt hiszem teszek egy próbát, ha nem jön össze max. leszedem, de azért köszi a véleményt! ;)

Link to comment
Share on other sites

h.arpad
Így olvasgatva ezt a fórumot elgondolkozom azon, hogy mi lenne ha az OUTLOOK2003-am lecserélném a THUNDERBIRD-re? Jó csere lenne? Köszi elõre is a véleményeket! :)

Szerintem semmit nem nyernél vele, és az Outlook meg amúgy is ott van... A The Bat! Pro viszont jóval kalandosabb, ha próbálgatni akarsz és nem zavar az angol kezelõfelület! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel
nem zavar az angol kezelõfelület!

Három hónapja tanulok angolt heti 4órában, abból tippelhetsz mennyit hülyülünk...

Tehát akkor mégis maradok az Outlook2003-nál! :D

Link to comment
Share on other sites

h.arpad
:upsz: Így rossz lehet neked ez a számítógépes világ... Én annak idején heti 8-ban tanultam... Akkor felejtsd el a denevért.
Link to comment
Share on other sites

B.Tamás

Nekem egy hattalmas égetõ problémám lenne. A Thunderbirdem egyre több fura dolgot mûvel. Rettenetesen lassú, ha törlök egy levelet a következõ indításnál megjelenik újra és azt írja ki hogy rengeteg olvasatlan levelem van (6 és 20 ezer közti értékeket szokott írni). 3 éves levelezésemrõl van szó és ki (vagy be) szeretném exportálni Outlook 2003-ba, de nem lehet közvetlen importálni a Thunderbirdbõl, de még az sem enged exportálni. Nincs erre valami konvertáló program vagy bármi, ami a meglévõ Thunderbird levelezésem és mappa struktúrám átkonvertálja Outlookba? Nagyon fontos lenne kérem segítsen valaki.

Link to comment
Share on other sites

Timer

Valaki elárulná nekem, hogy honnan lehet letölteni thunderbird-höz skineket? Köszönöm!

 

(egyszer már megteláltam, de most nem megy...)

Link to comment
Share on other sites

@Berecz Dénes@

Nézz körül

itt

Link to comment
Share on other sites

Timer

Köszönöm, ez az, már le is töltöttem néhány finomabb darabot! Közben rájöttem, hogy van egy témák menüpont a programban.... :mérges:

 

(hiába, no, ez van, ha az ember futva olvas :D )

Link to comment
Share on other sites

ocsi

Rendszer re-installt tartok éppen. Két partíciómon most illanatnyilag két mûködõ rendszerem van, de a régi meg fog szûnni. A TB ömet szeretném átmenteni. Fölraktam oda az 1.5 öt.. itt még talán a régebbi van. És szeretném átmenteni a leveleimet, meg az RSS híreimet, címeket. Nincs erre valami egyszerû dolog? Mert importálni sajnos csak más levelezõkbõl enged. A dokuments and settings/username/application data/thunderbird rejtett mappákban tárolja a leveleket meg minden mást..

megpróbáltam valahogy a teljes porofilt másolni, mert mindent... de mégsem értem el valahogy a kívánt hatást... tudtok segíteni?

Link to comment
Share on other sites

@Berecz Dénes@

Ha a

Documents and Settings\%felhasználónév%\Application Data\Thunderbird\profiles\xxxxxxx

mappa tartalmát átmásolod a másik partíciódon lévõ hasonló helyen lévõ mappába, akkor elméletileg át is van költöztetve.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...