Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mozilla Thunderbird


Kovács Dávid ( Davs )

Recommended Posts

LBANDI1

Kösz a segitséget.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )
Hy!

Ajnász...Te a spamos topicban említetted , hogy a TB-nek van valamiféle spanszûrõje...Hol van? Hogyan kell configolni?

Kb. rájöttem, a Junk/Not Junkos dologról van szó...Szépen tanul a TB :D Nos...Mi van akkor, hogy egy levél Junk? Nem tölti le, csak a fejlécet, vagy milyen korlátozások vannak azon a levélen? Vagy csak figyelmeztetõ?

 

@LBANDI

Mûködik, amit javasoltam?

Link to comment
Share on other sites

LBANDI1

@Davs

Igen csak a magyar fajlt átkellet nevezni az en-US-mailra, nekem csak így mûködik.

Link to comment
Share on other sites

Tommy 206
Hova másoltad?

Oda, ahonnan kimásoltam.

C:\Documents and Settings\Tommy 206\Application Data\Thunderbird\Profiles\4utivzq9.default\Mail

Link to comment
Share on other sites

tzoli

Ok. Akkor csináld azt, hogy átmozgatod a fiókhoz tartozó *.msf fájlt a könyvtárból (ezzel legenerálja újra) és elindítod a Thunderbirdet. Persze közben ne menjen!

 

Elõször próbáld ki eggyel vagy kettõvel és nézd meg megy-e...

Link to comment
Share on other sites

Tommy 206

Köszi, köszi, köszi!!!!!! :)

Kipróbáltam elõször úgy ahogy mondtad. Átmásoltam próbaképpen egy bea.msf fájlt, de nem teljesen reagált úgy ahogyan vártam. Csinált egy bea.msf nevû üres mappát. Ezután kipróbáltam úgy, hogy átmásoltam minden bea kezdetû fájlt, így sikerült visszanyernem minden levelet! Köszi mégegyszer, lehet, hogy így egyesével sosem próbáltam volna ki átmásolgatni. Ha az összeset csak úgy zamek átmásoltam, akkor meg nem történt semmi, de az ötleted nagyon jó volt.

Most nagyon boldog vagyok! :D

Link to comment
Share on other sites

Nemo

Hali!

 

Mozilla Thunderbird 1.0.6 magyar verziót használok, és szeretném elérni, hogy ha leteszem a tálcára, akkor ne foglalja ott a helyt, hanem üljön oda az óra mellé, mint az outlook.

 

Hogyan érhetem ezt el?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )
Link to comment
Share on other sites

Nemo

Újjabb kérdések, hiába nehéz dolog levelezõprogramot váltani :hááát:

 

1. Szóval létrehoztam különbözõ üzenetszûrõket, és szeretném elérni, hogy ezek autómatán lefussanak a beérkezett levelekre, ne kelljen kézzel futtatni, lehet ilyet?

 

2. És szûrõ létrehozásánál milyen feltételt kell megadnom, ha a tértivevényeket akarom szûrni?

 

3. Lehet-e egyszerûbben létrehozni szûrõt (pl, mint outlookban, hogy jobklikkelek, és az adott levél címére/feladójára/egyebére rögtön kapom a szûrõ konfigot)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

1. Elvileg ez automatikusan lefut, de sajnos ezt én se vettem észre :Sír:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Nemo
1. Elvileg ez automatikusan lefut, de sajnos ezt én se vettem észre :Sír:

azt hiszem megtaláltam a megoldást, hogy a szûrõk automatán lefussanak.

 

ITT kérdeztem meg ügyeskedtem is kicsit.

 

A lényeg, hogy mivel nekem (gondolom sok másnak is) egynél több póstafiókja van, a helyi mappára csináltam a szûrõket, és nem minden póstafiókhoz külön-külön. Ez volt a gond. Szóval a póstafiókokhoz kell csinálni, és akkor megy magától.

 

Amúgy a már meglévõ szûrõket a msgFilterRules.dat fájl másolgatásával lehet a fiókok köz hurcolni kikapcsolt TB mellett. A fájl a Documents and Settings\ felhasználónév\ Application Data\ Thunderbird\ profilneve\ Mail mappában van a megfelelõ almappában.

 

Rmélem segít másnak is.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
csehy

hali!

 

régebben valaki említette, hogy thunderbirdhöz van egy olyan progi, ami lementi úgy ahogy van a címlistát, leveleket, beállításokat. tud róla valaki? mi a neve?

 

kösssz

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Nem emlékszek rá, hogy Thunderbirdhez lenne ilyen segédprogram. Az Outlook 2003-hoz van ilyen, és azt én linkeltem be a topicjában.

Link to comment
Share on other sites

csehy80

köszi szépen!

Link to comment
Share on other sites

kissipos

Egy kis help kéne!

 

Hogy kell a leveleimet szétválogatni külön mappába?

 

Tud ilyet a thunderbird?

 

Elõre is köszi

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Üzenetszabályokat kell létrehozni. Pl. ha a felad én@haverod.tb , akkor move to folder : barátok, vagy ilyesmi.

Link to comment
Share on other sites

Nemo

Hali!

 

Van egy újjab kis gondom a TB -vel:

 

Nemtudom mért, de jelzi, hogy új üzenetem érkezett, akkor is, amikor nem jött üzi :mérges:

Csak úgy randomra csinálja... :pislog:

 

Valami ötlet?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
skybot

Nem tudok a Thunderbirddel levelet küldeni. Mikor kéri az STMP szerver jelszavát beírom, és akkor újra kér, de nem küldi el a levelet. A beállításokat megpróbáltam az Outlook-ból importálni, de az sem segített. Egyébként Inviteles vagyok. Segítsetek légy szíves. :Sír:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az Invitelnél jelszót kér az SMTP szerver?!?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
zsombor

Sziasztok! Egyszer már volt szó róla, de nem sikerült megoldanom az ott leírtak alapján. T9öbb postafiókom van, és bizonyos üzenetekhez szeretnék szûrõt hozzárendelni. Nem mûködik. Elhangzott (leírta valaki), hogy nem a Helyi mappához, hanem postafiókhoz kell a szabályt hozzárendelni. No, ezt vajon hogyan kell megtennem? :?:

Link to comment
Share on other sites

zsombor

A'sszem rájöttem: a szabályt nem az Üzenet/Szabály létrehozása üzenet útvonalon, hanem az Eszközök/Üzenetszûrõk-ön kell beállítani, ott kiválasztható az adott postafiók, amihez kapcsolódik az üzenetszabály. Így mûködni látszik a dolog.

Link to comment
Share on other sites

svejk

Annyi jót olvastam a Firefoxról, hogy feltelepítettem. Örömmel tapasztaltam, hogy az Operám könyvjelzõit automatikusan átvette. Fellelkesülve a Thunderbird-öt is feltettem, de itt már meg sem említi az Operát, csak a többi levelezõt. Egyáltalán, importált valaki Opera 8.01-bõl címjegyzéket, leveleket?

 

Azt hittem, hogy ugyanaz a stáb csinálja mindkettõt, ha már mindegyik neve elõtt szerepel: Mozilla :gonosz:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...