Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Half-Life 2


manguszta

Recommended Posts

CHRIS111

Helló. Nekem a Steam dologgal kapcsolatban lenne egy kérdésem. Mikor megvettem a játékot és létrehoztam az accountot meg telepitettem a játékot azt a merevlemezem d particiójára tettem azért, hogy ha az XP elszáll ne kelljen újból szenvedni a steammel. Tehát újra tudtam a rendszerújratelepités után használni csak a steamet kellett frissitenem. Most viszont szeretném a komplett játékot áttenni egy másik gyorsabb gépre természetesen úgy hogy az elõzõrõl törlöm. Lehetséges-e ez és hogyan kell megcsinálni mert nem szeretnék megint szenvedni a steammel meg a telepitgetéssel?

Link to comment
Share on other sites

kori

Szerintem egyszerû másolással megoldható, kicsit hosszadalmas az igaz. Esetleg csinálsz a meglévõ HL2 könyvtárból egy ISO fájlt. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Én is úgy mentettem le, hogy simán felírtam egy cd-re a HL2 mappát. Elvileg így mûködnie kell.

Link to comment
Share on other sites

CHRIS111

Nos megpróbálom akkor úgy hogy csak egyszerûen átmásolom. Azért nem voltam ebben biztos mert gondolom megjegyzi a játék védelme hogy milyen hardverre lett telepitve és ha másik gépen futtatom akkor problémázik de ha nem akkor jó. Meg azért is mert nem szeretném ha törölnék az accountomat abban a hitben hogy gépekre másolgatom a játékot. :) Megpróbálom és meglátom mi lesz mert már elég sok riasztó történetet olvastam meg hallottam a Steamrõl.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
CDNorbi8

Helló!

 

Na sietek, de leírom.

 

Steam -> Play games -> (amelyik játékot menteni akarod) -> jobb klikk -> -> és amit ír, megcsinálod.

 

Na szevasztok!

Link to comment
Share on other sites

Adri1528464460

Már most megvettem, pedig a netem csak a télen várható :nyíl: ALAP.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
manguszta
The game will ship over Steam this year, most likely in November, and will have an incredibly reasonable purchase price of $12.95.

A kiegészítõ (Aftermath) nagy valószínûség szerint novemberben érkezik meg a Steamen keresztül és csak $12.95 lesz az ára, azaz kb. 2500Ft!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
manguszta

Half-Life 2: Lost Coast

 

A Valve brigádja késõ õsz heteiben némi erõfitogtatással állt elõ, ugyanis az eredeti Half-Life 2-t megvásároló játékosok ezúttal egy teljesen grátisz pályát tehetnek magukévá a Steam-rõl.

 

Ez ideáig rendben is volna, csakhogy nem szokványos addonról beszélhetünk, hanem egy igazi tech-demonak is felérõ kiegészítésrõl, amelybõl állunk után kapkodva gyõzõdhetünk meg a Source motor rejtett tartalékairól. Ha végigjátszod ez a mindösszesen 10 perc játékidõvel rendelkezõ erõdemonstrációt, olyan látványnak lehetsz tanúja, amelyet még hosszú idõkig nélkülöznötök kell a monitorokról, mivel a kinézetnek bizony hatalmas ára van. A The Lost Coast a Valve felmérései szerint bár sok játékoshoz fog eljutni, viszont annál kevesebbeknek adatik meg az a lehetõség, hogy egyáltalán kompromisszumok nélkül kelljen leülniük a cucc elé, a célközönség tehát vicc nélkül csakis a csúcsgépekkel rendelkezõ gamerek. Mégis miért volt szükség a The Lost Coast nyújtotta vizuális örömökre? Egyrészt, a HL2 megjelenésekkor jópár nagyarc hétvégi játékos húzta a száját amiatt, hogy számukra a Valve nagyágyú FPS-e nem egészen olyan grafikai bajnok, mint azt õk korábban elképzelték, másrészt 2004 végén még nem igazán voltak elterjedtek az olyan PC-k, amelyek legalább 3 GHz-es processzorral, 1 GB RAM-mal és felsõkategóriás VGA-val rendelkeztek. Bizony jól olvastátok! Aki a The Lost Coast nyújtotta orgazmust át szeretné élni, jobb lesz beszereznie az itt olvasható, minimális gépigénynek megfelelõ hardvereket, ugyan jelentõsen lebutítva is lehet futatni a kiegészítést, ám akkor lemondhatunk a prezentáció valódi céljáról, már-már fotórealisztikus külcsín való idejû futásáról.

 

IPB kép

 

A Source engineben rejtõzõ lehetõségek valóságos tárházára számíthatunk, ha vesszük a fáradságot és Steam-es Account-unk lobogtatásával ráhúzzuk a kicsivel több mint 300 MB-ot nyomó addont az alapjáték poros megabájtjaira. Mivel a megjelenés napján szerettem volna a kipróbálni a cuccost, véletlenül figyelmen kívül hagytam azt a tényt, hogy ezzel több ezer játékostársam is így van, amelynek következménye az lett, hogy az enyhén szólva leterhelt Steam csaknem három órát szöszölt, mire végre elindíthattam a játékot. Egy percig töltõdõ menüben tárult szemem elé legelõszõr a letaglózó látvány, megspékelve a jóideje beharangozott, tökélyre fejlesztett High Dinamic Range-dzsel. A pálya története egyfajta elveszett epizód a HL2 történetében, ugyanis egy teljesen új szakaszt játszhatunk végig a nagy utazó, Gordon Freeman életében. Eszméletünket visszanyerve térünk magunkhoz a tengerparton, felettünk egy égigérõ sziklafal magasodik, tetején egy mediterrán falucskával. A távolban egy elhagyatott gyár lehangoló panorámája és egy kihalt település, labirintusszerû szûkös utcácskákkal. A parton mindenütt szemét, hajóroncsok, valaha jobb napokat látott ladikok. Kezünkben a Magnumunkkal elindulunk a stégen és belebotlunk egy Szalacsi-féle jó halászemberbe, akinek még bemutatkoznunk se kell, pecabotját eldobva a segítségünkre siet, azaz kinyitja nekünk a sziklafalra felvezetõ ösvényt elzáró vaskaput, melyen keresztül a látvány mazsolázgatása közben átmegyünk.

 

IPB kép

 

Csakhamar egy Combine osztagba botlunk és ha elég cselesek vagyunk, kihasználhatjuk figyelmetlenségüket már hátulról végezhetünk velük. Az elsõ lövés eldördülésével azonban felfedtük a környék ellenséges katonái elõtt a kilétünket, innentõl egészen a sziklafal tetejéig non-stop akció veszi kezdetét, a távoli gázálarcos betyárok ellen nyugodtan vessük be íjpuskánkat, odafent inkább a közelharci fegyverekre kell hagyatkoznunk. Néhány egyáltalán nem nehéz platformugribugri után fel is értünk a falucskába, ahol meg kell semmisítenünk a part túloldalán elterülõ várost lövõ tüzérségi üteget, amelyet a templomban találunk. A gyönyörû mozaikablakokon beszûrõdõ fényekkel megvilágított templom igazi kényeztetés szemünknek, én itt idõztem el a legtöbbet. Az oltár mellett meg is találjuk a mûködõ ágyút úgy semlegesíthetjük, hogy leszedjük a burkolatául szolgáló acéllemezeket, majd gravity-gununkkal eltömítjük a közelben található lim-lomokkal. A befuccsolt fegyver hírére egy csapat katona támadja meg a templomot, mi több az üvegablakokon keresztül egy barátságos helikopter is szórja az áldást. Miután kiverekedtük magunkat Isten házából, a déli oldalon el is hagyhatjuk a falucskát, közben persze rakétavetõvel szedjük le az idegesítõvé váló helikoptert. Pár kisebb ütközet után csakhamar véget is ér ez a remek pálya, mely rövidsége voltán valószínûleg egy enyhébb káromkodást vált ki a játékosokból, bizony lesz némi hiányérzetünk utána, mivel megemésztettünk volna egy kicsivel több játékidõt is, de mint tudjuk, ingyen lónak…

 

IPB kép

 

Igazából nem a történet terén kellett nagyot alkotni ebben a pár percben, hanem a látványban, amiben – minõ csoda – nem csalódtunk. Azon túl, hogy sokkal élesebb textúrák, sokkal magasabb poligonszámú modellek és sokkal kidolgozottabb árnyékeffektek tarkítják az összhatást, gyakorlatilag minden objektumon bõ kézzel adagolt 2.0-és shaderek feszülnek, a falakon, a talajon eleddig soha nem látott minõségû bump mapping tûnik fel, amelyek egyenként is képesek megakasztani az átlagjátékos gépét, hát még minden együtt, minden opció bekapcsolásával már az atomerõmûvek is megizzadnak. Az akadásmentes futtatáshoz bizony legalább egy évnek el kell majd telnie, kb. ennyi idõ (vagy több), míg mindenki számára tûrhetõ fps értéket mérhetünk, addig marad a 20-25 képkocka/másodperc, a kevés belsõ tereken (pl. a templom) 35-40 fps. Ez az általunk mért érték, egy 2.6 GHz-es procit, 1 GB RAM-ot és Geforce 6600 GT-t felölelõ tesztgépen éppenhogy élvezhetõ sebességet produkált.

 

IPB kép

 

Amire azonban külön is ki szeretnék térni, az a mesteri szintre emelt High Dinamic Range, amely a hirtelen, sötétbõl a világosba történõ, szemünk által érzékelt fényváltozást hivatott szimbolizálni, legegyszerûbben úgy képzelhetjük el, hogy egy sötét helyrõl kilépünk a napsütötte udvarra, hirtelen semmit nem látunk a vakító fénytõl, homályos foltokat látunk, így kis idõbe telik, amíg szemünk hozzászokik a kinti fényviszonyokhoz. Ugyan már a Day of Defeat: Source-ban debütált ez az effekt, tökéletesített, látványosabb verziójára egészen az Elveszett partig várnunk kellett. Ott azonban nem volt mindig kifizetõdõbb, mivel elõfordult, hogy egy kiélezett multi-meccs közben éppen a HDR hatása miatt nem láttam az elém toppanó fritzet…Ez a valóság optikai hatásait szimuláló effektet tökéletesen sikerült beleépíteni a játékba, de aktiválásához még a minimumon is túlmutató VGA-ra lesz szükség.

 

IPB kép

 

A tíz perces, tömény játékélményért mindenképpen érdemes volt kipróbálni a játékot, HL2 tulajok, hiába a szerényebb konfiguráció, úgyis ki fogják próbálni ezt az ingyenes kiegészítést, annak ellenére, hogy korrekt kis diavetítésnek lesznek tanúi, sebaj, a kinézet minden kényelmetlenséget megérdemel. Végére szeretnék minden károgó vészmadárnak válaszolni arra a kérdésükre, hogy miért tartott ilyen sokáig a fejlesztés. A bonyolult fényhatások kiszámolása rengeteg munkát emésztett fel a készítõktõl, minden egyes tárgyon külön el kell végezni. Azt kell, hogy mondjam, a várakozás megérte, olyan minõségû pályát vehetünk magunkhoz, amelybõl ha 7-8 lenne egy csomagban még fizetnék is értük. A The Lost Coast azonban csak egy gesztus volt a játékosoknak, míg a konkurenciának egy fricska: „- Látjátok, van még egy s más a tarsolyunkban, szóval vigyázzatok!” Az igazi, HL2 expanzióra, az Aftermath-re még egy kicsit várnunk kell, de mint látjátok addig sem unatkoztunk…

 

Forrás: Gamekapocs.hu

Link to comment
Share on other sites

intruder

Kipróbáltam és tetszett! :) Csak azt nem szeretem és nem értem, hogy az ilyen játékokkal foglalkozó lapok teszterei miért nyavajognak állandóan, minden egyes alkalommal amikor új játékot tesztelenek? Nem értem miért kell mindig túlozni? Ezért fizet valaki?

 

"Ez az általunk mért érték, egy 2.6 GHz-es procit, 1 GB RAM-ot és Geforce 6600 GT-t felölelõ tesztgépen éppenhogy élvezhetõ sebességet produkált."

 

Ez majdnem passzol az én gépemhez, kivéve a Radeon 9600XT-met, és 1024x768-ban az advanced video opciók fele medium fele high beállításaival gyönyörûen futott, talán 2 alkalommal akadt meg alig észrevehetô pillanatra...

 

Úgyhogy nem értem mire ez a nyavajgás állandóan. Azért hogy vegyek új hardvert vagy miért?! :hááát:

Link to comment
Share on other sites

CHRIS111

Végigvittem a Lost Coast-ot és nagyon tetszett a látvány de kár hogy csak nagyon erõs gépen tudja megmutatni igazán mit is tud. Amúgy nem tudom hogy csak nálam volt e így de akadtak benne bugok-pl. lelõttem egy combinet ami a földre esett elfordultam és mikor visszanézetm a levegõben áltt széttárt karokkal-hát nem semmi :)

Link to comment
Share on other sites

manguszta
Aa levegõben áltt széttárt karokkal-hát nem semmi :)

A bugot azóta már orvosolták.

 

 

A játék maga jó, de kár, hogy csak 10 perces...

Link to comment
Share on other sites

CHRIS111

Akkor frissitem a Steamen. Jónak tényleg jó de hosszabb is lehetne-sűrűbben is adhatnának ilyen pályákat ki. Na, majd az Aftermath.

Link to comment
Share on other sites

intruder

Mindenesetre ez a HDR nekem nagyon tetszik. Egy jó 20 percet szórakoztam vele...Világos, sötét, világos, sötét, világos, sötét...állati jó :bezsong:

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Azt próbáljátok ki, hogy egy farácsot a napnak tartotok és lassan leengeditek a földre. Így a nap amikor át tud sütni a rácsok közt, élesen belevilágít a szemedben, majd amikor ismét egy rács jön, a retinád gyorsan kinyílik, hogy több fényhez jusson. :istenvagy: HDR

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
czpetike

Kéne egy kis információ a Steam-es rendelésrõl. Nem tudom ugyanis, mit hogy kell, és hogy pontosan mi történik, miután elküldtem az adatokat a szervernek.

Vajon külföldrõl szállítják ide az árut?

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Nem szállítanak õk semmit, hanem letölteheted a gépedre a megvásárolt játékot ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
czpetike

Nem tudjátok, hol lehet Budapesten Half-life 2 Valve Complete Pack-et vásárolni?

Link to comment
Share on other sites

manguszta

A Valve Complete Pack egy Steam-es ajánlat, tehát csak letöltésre való.

A csomag a következõ játékokat tartalmazza:

  • Counter-Strike
  • Counter-Strike: Condition Zero
  • Counter-Strike: Source
  • Day of Defeat Valve
  • Day of Defeat: Source
  • Deathmatch Classic
  • Half-Life
  • Half-Life 2
  • Half-Life 2: Deathmatch
  • Half-Life 2: Lost Coast
  • Half-Life: Blue Shift
  • Half-Life: Source
  • Opposing Force
  • Ricochet
  • Team Fortress Classic
Megpróbálhatod összerakni több dobozos termékbõl:

1. http://www.galaxisnet.hu/termek.php?id=8127

2. http://www.galaxisnet.hu/termek.php?id=7744

 

Persze így kimarad jó pár játék, de a legjobbak benne lesznek.

A dobozos verzióval árban nagyon rosszul jössz ki!

Link to comment
Share on other sites

manguszta

A Valve Software bejelentette, hogy a Half-Life 2 és a Lost Coast 64 bites platformra írt verziója elkészült, mely a Steam rendszerén keresztül érhetõ el. A rendszer felismeri az operációs rendszert és rögtön a megfelelõ verziót futtatja.

 

Forrás: Gamershell

 

Ez a 800. hozzászólásom!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Chabi1

Jó az a 64bit 8)

 

Half-Life 2 hi-res texture pack

 

Hogy ami eddig is döcögött a középszintû gépeken, most még jobban döcögjön...

 

A hír igaz, már elérhetõ és letölthetõ a szupergigamega-nagyfelbontású textúrákat tartalmazó csomag az internetrõl ingyen és bérmentve, hogy megfektesse kedvenc videokártyátokat.

 

Akinek azonban mégis erõmûve van otthon, és van legalább 256MB videomemória a kártyáján, az neki is állhat a közel 800MB-os csomag áttuszkolásához. Egyben kicsit valósághûbbé is lehet vele tenni a játékot, mivel a fegyverek és a találatok is másképp viselkednek a célpontok esetében. Ja, és a zene is picit más lesz.

 

Letöltés: >> fakefactory_cinematic2.16_insane_hires.zip <<

 

Ez így már fincsi 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
payskin

Nem, a két dolognak semmi köze egymáshoz. A Nuclear Dawn egy mod. Elég jól néz ki, ami azt illeti. ;)

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Így van Balage. És nekem is testszik.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...