Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kétrétegű DVD


nyekk

Recommended Posts

nyekk

Sziasztok

Pontosan mennyi adat fér egy kétrétegû dvd-re?

Még nincs ilyen íróm, de lesz,és pont akkora fájlokat, vagyis akkora összeállításokat szeretnék készíteni,amit majd fel tudok írni egy ilyen lemezre.Tudtommal 8.5 GB.Ez olyan 8.5 GB mint az egyrétegûnél a 4.7?(mert ott ugye csak 4 700 000 000 bájt-ról van szó)

Bocsi,ha esetleg rossz helyen van a hozzászólás!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Jól tudsz Te mindent. ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Igen. Egyrétegnél a 4.7 GB az csak 4480 MB kétrétegûnél pont a kétszerese, olyan 8.5-8.6 GB.

Link to comment
Share on other sites

nyekk

Akkor most mennyi pontosan?

8500000000 Bájt,vagy 9400000000 Bájt?

Mert ha az egyrétegû kétszerese akkor 9400000000 Bájt.

az 9179687,5 KBájt,

az 8964,53 MBájt,

vagyis 8,7544 GBájt.

Ez a helyes?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Miért nem elégszel meg a 8,5GB-tal? :hááát:

Konkrétan mi a baj vele? Nem fér rá valami esetleg?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nyekk

A helyzet az, hogy megvettem a Jóbarátok dvdk-bõl kettõt, és késõbb a többit is meg szeretném.

Én Osztrákban dolgozom, de Zasszony is szeretné nézni odahaza.

Namármost ha készítek egy évadból rippet magamnak(divx), azt szeretném évadonként 1 kétrétegû dvd-re méretezni. Így a minõség is kafa lesz.

Majd késõbb ha lesz hozzá íróm, ki is írom lemezre, de egyenlõre csak vinyóra teszem. Ezért kellene a pontos méret, mert minõség szempontjából nem mindegy, meg ezért van az, hogy nem tudom mennyi adat fér fel azokra a lemezekre.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

De ez egyébknt is nyersanyagfüggõ. Tapasztald ki, hogy mennyit tudsz rátenni egy típusra.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
szabika 21

Hi mindenki!

 

Metal Gear 2 játékomról akarok biztonsági mentést csinálni.A játék majdnem 8 GB,így csak duplarétegû lemezre tudom kiirni.

Vettem 1 lemezt:TDK DVD+R DL 8.5 GB 2000 Ft-ért.

Még nem csináltam ilyet,elkellne a segítség a kiíráshoz,nem akarok szemétbe dobni ilyen drága lemezt.

Az íróm:LG GSA-4082B fireware nélkül.Ha jól tudom,lehet ezzel is duplarétegût írni frissítéssel.Honnan lehet ilyet letölteni?

Milyen progit használjak majd a kiíráshoz?

(a játékkal van próblémám:nézzetek már be PC alkatrészek/grafikus kártya/Direct3D probléma topicra!Köszönöm!) :):):)

Link to comment
Share on other sites

szabika 21

Még olyan kérdésem van, hogy játékot nem lehet "betömöríteni" normál (4.7 GB) lemezre, mint filmet DVD Shrink-kel??? :hááát::hááát::hááát:

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Szerintem elõször gondolkodjál. Hogyan is tömöríted a filmet kissebbre? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

ordító egér
Metal Gear 2 játékomról akarok biztonsági mentést csinálni.A játék majdnem 8 GB,Így csak duplarétegû lemezre tudom kiirni.

Tízet teszek egy ellen, hogy a telepítõ állomány nincs 8 giga.

 

(Persze ha a már feltelepült állományt akarod kiírni, az más. :démonikacaj: )

Link to comment
Share on other sites

szabika 21

A telepítõ állomány 7,84 GB. :S:S:S

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

És mekkora, amikor kicsomagolja magát?

Link to comment
Share on other sites

szabika 21

ja,félreértettem.Becsomagolt állapotban kevesebb,bár így sem megy rá 1 lemezre.

Egyébként erre a "módszerre" volnék kíváncsi.Milyen progi kell hozzá? :hááát::hááát::hááát:

Indításkor ezt a szöveget irja ki a játék:ms2.exe hibát észlelt,ezért leáll.Mi lehet az oka?

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Teljesen biztos vagy benne, hogy ez egy eredeti és PC-s játék? 8)

 

Mert a játékról itt pl. mást írnak :nyíl: http://www.576.hu/mgs/index.php?option=com...&id=29&Itemid=2 :upsz:

 

WINRAR-ral pl. készíthetsz többlemezes archívumokat. Mondjuk 50 MB méretûeket. Ezekbõl annyit írhatsz egy lemezre, amennyit akarsz, meg amennyi ráfér.

Link to comment
Share on other sites

szabika 21

Ja,az eredeti játék van meg.

Elõzõ írásomnál irtam ezt a "mgs2.exe hibát észlelt és leáll."próblémát.

ATI 9600 SE kártyám van,kézikönyvében viszont csak Geforce kártyákat ir.Szedtem le egy ATI Patch-et,de ezzel sem megy.

HA VALAKI TUD,SEGÍTSEN MÁR??? :mérges::mérges::mérges:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
m0rn1ngst4r

Hello!

 

Pár napja szükségessé vált, hogy Dual Layer DVD-t írjak, mert egy igen nagy terjedelmû fájlt kellett lementeni, ami sima 4,5 GB-os DVD-re nem fért volna fel. . Meg is írtam (Nero 7.0.1.2-vel, UDF fájlrendszer, egymenetben, le is lett zárva), adatellenõrzés is megvolt, semmi hiba nem történt, legalábbis a Nero nem írt ki hibát. Amikor Total Commander-ben vissza akartam olvasni a lemezt, azt írta ki, hogy nincs lemez a meghajtóban. Újraindítottam a rendszert a probléma ekkor sem szûnt meg. Telepítettem ASPI driver-t (sajna csak 2002-est vagy 2003-ast találtam a drivers.hu-n), de ezután sem oldódott meg a probléma. A DVD íróm típusa : LG GSA-4160B. Eddig még nem volt vele különösebb gondom, nem tartom valószínûnek, hogy hardver hiba lehet. Hiszen akkor meg se írta volna, és a Nero sem tudta volna visszaellenõrizni. Az op. rendszerem Windows XP pro, service pack nélkül. Másik gépen is próbáltam nézni, amin van SP2, de ott se tudta beolvasni a DVD tartalmát csak a fájlrendszert.

 

A kérdésem egyszerû, mit lehet tenni ilyenkor?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Én jártam így, hogy látszólag minden oké, és aztán meg mégse. Elõször is nézd meg, hogy a lemez írt felületén, hogy tényleg meg lett e írva a lemez, vagy csak egy része lett megírva. Ha ez utóbbi, akkor egy firmware frissítés megoldhatja a problémát. Nekem egy AOpen combo csinálta ezt, és így sikerült orvosolni a problémát.

 

Részletes esetleírásom lsd. itt.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Razak_255

Hellosztok!

Nekem a következő a kérdésem. Én itt lakok Nógrád megyében Szlovákiához közel. Nem titkolom onnan szoktam venni lemezt. De sajnos mostmár olyan anyagaim is vannak ami csak 2 DVD férne el vagy Duplarétegű DVD-n. Nekem az író képes ezt kezelni, de amikor meghallom az árát akkor elszörnyülködök. Én Október végén láttam 19.5 SK-ért vagyis kb 150 ft-ért. Most meg amikor meghallom, hogy tudnak szerezni akkor meg legolcsóbb is 500 ft. Most én összekevertem volna a LightSribe lemezzel és az ilyen olcsó vagy csak drága helyről szerzik be a többiek és ekkora haszonnal dolgoznak? Most ha logikusan szeretnék gondolkozni nem a LightSribenak kéne akkor drágábbnak lenni? Mert mi abban a jó, ha kétszer annyit tud kiírni egy lemezre és 5-ször annyiba kerül? DL az a Dual-Layer vagyis a duplarétegű. Nem?

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Én kedvelem a kétrétegû lemezeket. Sokkal kényelmesebb mert a videó közepénél nem kell felállni a fotelbõl és lemezt cserélni. Amúgy az 500 forintos kétrétegû az valószínûleg gagyi kategória, a márkás 800-1000 forint körül van.

Link to comment
Share on other sites

Razak_255

De ha Szlovákiából van akkor az már jó ár. Nem?

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Én sem a tisztességes bolti árakat mondtam.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Igen, ennyibe kerül. Most karácsonyra én is írtam DL lemezeket. Mivel csak 1 db kellett, így vettem a Mistralban. 790FT egy Verbatim lemez.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Elsõ DL lemezeimet valami 2ezerért vettem :) A 790 már annyira nem húzós.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

A DL lemez gyártása nem 2-szer kerül többe, mint a sima, és jóval nagyobb a selejtarány. ezért kerül a többszörösébe.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...