Jump to content
GSForum - Segélyvonal

CD/DVD írás hiba


Alph@

Recommended Posts

Rootwin

Sziasztok,

 

A problémám a következő. Csak néhyán hónapos az új gépem, és benne levő writemaster íróval gyártottam pár lemezt. A megírt CD-k minősége kifogástalan, viszont a DVD-filmek - a lemez típusától függetlenül - a lejátszóban akadoznak, a kép elkockásodik, töredezik stb. A minőségük nézhetetlen. Több asztali készüleket is próbáltam, azokban is ugyanúgy akadozik, ellenben, ha ezeket a filmeket a számítógépen nézem, ez nem történik meg.

 

Mi lehet a hiba oka? Lehetséges valamivel orvosolni? Előre a nagyon köszön a választ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Calyd

Milyen lemezre írtál (+/-) és a lejátszó(k), amiben próbáltad támogatták-e azt a fajta lemezt?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
macsis

Van nekem egy olyan problémám,hogy nem ír a DVD íróm,egyáltalán semmit. Mikor elkezdem a lemezt írni, azt írja ki a Nero, hogy SCSI parancs leállítva. Ez miért van? Arra már rájöttem, hogy a gépemmel van valami, mert másik gépben működik az író, megírja a lemezt. NEC DVD RW ND 3540A tipusú író van. Mi lehet a hiba? Valamit telepítenem kell? Valami hiányzik? Már a NERO-t is ujra telepítettem, de az sem segített. Segitsen valaki.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
kincs0420

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy egy 4,7 Gb-os DVD-re miért nem tudok Nero 7-tel 4,39 Gb adatot írni? Mindig kiírja, hogy nincsen elég hely a DVD-n. Remélem valaki tud segíteni. Elõre is köszönöm!

 

Üdv, kincs0420

Link to comment
Share on other sites

payskin

Azért, mert a DVD tárolókapacitásaként megadott 4,7 gigában a a gigát 1000 a harmadikonnal számolják, a 4,39 gigabájtnyi anyagodban viszont a giga 1024 a harmadikon. Ha kiszámolod, látni fogod, hogy az utóbbi a nagyobb összeg. A fentiekből az is könnyen belátható, hogy a 4,7 gigának hazudott tárkapacitás valójában csak 4,3772161006927490234375 giga. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Bederszkd

Hali! Azt szeretném kérdezni, hogy újraírható cd-dvd-n levő adat, zene vagy bármi, újraírás után tőrlődik. Csak az utólag írt anyag marad meg. Mit és hol kell állítani a Nero 6... van :?::?:

Link to comment
Share on other sites

Crocket

Bocs, de nem értem a kérdést. Ha újra akarod írni a lemezt, előbb le kell törölnöd. Nero>Extrák>cd/dvd törlése. Ha csak hozzá akarsz írni, előzőleg ne legyen lezárva a lemez.

Link to comment
Share on other sites

Lord Wyatt

Sziasztok!

Vettem annakidején egy LG GSA-H10N dvd írót.Az a problémám vele hogy nem akar írni.Vagyis az ujraírhatót általában megírja(elõfordul,hogy azt se),-r-t meg nem hajlandó írni.Eddig nem is lenne probléma,trágya az író.A különös az,hogy nemrég volt egy olyan idõszak,mikor mindent írt szépen-a trágya rózsszín jugó dvd-t is,így pár filmet kitudtam írni.Megis örültem,hogy megjavult,az elõbb meg megírtam egy ujraírhatót próbaképp és csi parancs leállítva meg belsõ hiba meg ilyeneket ír ki.Most vettem 15 verbatimot havertol olcson és nemírja.Van Valami 5letetek mit tudnék csinálni a rohadéknak?Már a tököm teli van vele hogy szarakszik.Minden 5let érdekel.

Elõre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
gurugrafik

Sziasztok!

 

Tudom, hogy még új vagyok, meg nincs hsz-em, és nem illik kéréssel kezdeni, de nagyon régóta nem találok választ a kérdésemre. Átolvastam a topicot, fõleg felsorolást, de még nem jutottam dûlõre. A következõ a probléma:

A DVD-íróm random jelleggel elrontja a lemezeket. Egyszer az írás elején kidob (általában) egy "DMA DRIVER ERROR, CRC eRRor" hibaüzit, és pörgeti a lemezt, meg írja is talán de képtelenség leállítani és hibás lesz az eredméyn. Máskor megírja hibaüzi nélkül, de nem Mûködik a lemez. Pl. film íráskor a filmek vége akadozik, rendre az utolsó 20 perc körül.

Már utána néztem pár helyen ennek a problémának de nem jutottam sokra. Újratelepítettem az egész win-t, megpróbáltam másik íróval is, másik íróprogrammal is, az alaplap és az író között nincs semmi más a kábelen és mégsem jó. Az író típusa: Pioneer DVD-RW DVR-110D és az alaplap ASUS A8N-E. Már egy mázsa lemezt elrontottam.

Mi lehet a gond? Köszi elõre is.

Link to comment
Share on other sites

sityuka

Hello.

DVD másolási problémám van.Eddig jól ment minden míg nem vettem új konfigurációt.

A hiba ott van, hogy néha (nem mindig) DMA hibát jelez es a másolás megszakad.Nem rendszeresen csinálja csak mikor "eszébe jut".

Kérném a segítségeteket.Mellékelek egy képet is.

IPB kép

 

Köszönettel

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
nagy04

Tisztelt forumozók! Lenne egy kérdésem.

 

A probléma az, hogy amikor CD-t akarok másolni, akkor kb. 40-50%-nál hibát észlel, és leáll.

 

Segítsetek! (Nero 6-osom van) :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

kori

Ne a legnagyobb sebességen írd a CD-t. A lemezre ráírt sebesség felével is elég. Ne használd a CD-rõl CD-re megoldást, és végül jó minõségû lemezeket használj! Ezeket betartva nem lesz rontott CD-d. Én is a 6-os Nero-t használom és jól megírja a lemezeimet. 8) (off. Nem is értem minek a 8-as Nero?)

Link to comment
Share on other sites

nagy04

32-es sebességgel írom. Miért, az olyan sok?

Link to comment
Share on other sites

kori

Minőségi lemezek esetén nem. Bár én sosem írtam 26x sebességnél nagyobbal CD-t hiába volt ráírva az 52x írás 8) . Próbálj pl. egy 16x sebességű írást, ott ront-e?

Link to comment
Share on other sites

payskin

16x-osnál még nem írtam gyorsabban. Egyébként milyen hibát észlel? Mert buffer underrun védelem manpság már minden CD-íróban van, tehát ettõl még nem kéne leállnia. Mondjuk a 32-szeres írás az 4800 kilobájt másodpercenként, azaz majdnem 5 MB/s, ennyivel kell olvasni és írnia a CD-ket, ami mondjuk egy kicsit régebbi gépen, kicsit sok háttérben futó programnál lehet problémás.

Link to comment
Share on other sites

sityuka
DVD másolási problémám van.Eddig jól ment minden míg nem vettem új konfigurációt.

Megoldódott a probléma. A Neroval volt a gond, nem szereti a 8-as szériát.

 

Az előzőekhez még annyit, én soha nem írok 8 x-osnál gyorsabban.

Tapasztalatból írom.

 

Az asztali dvd lejátszók nagyon nagy része nem játsza le.

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
csicsely

Szevasztok!

Tudna valaki tanácsot adni?

CDBurnerXP 4.0-t használok, WinXP SP2 egy USB-s LG DVD íróval. DVD írásnál rendszeresen az alábbi hibaüzenetet írja, és az írás a legelején leáll:

 

"Eszköz hiba:(16711680) Could not write to Disc (LBA: 0 Length: 32).

SCSI Pass-through Interface I/O Error. -0xFF0079"

 

Ez nekem kínaiul van azon kívül, hogy nem tudja a lemezt írni. Hol keressem a probléma okát? Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Szerintem összeakad valamelyik CD-emuláló programmal (Daemon Tools, CloneAkármi ilyesmi).

Link to comment
Share on other sites

csicsely

PowerISO-m van, holnap este kipróbálom nélküle!

Köszönöm a tippet, remélem bejön!

Link to comment
Share on other sites

csicsely

Sajnos nem ez volt a probléma, uninstalláltam a PowerISO-t, restart, de megint ugyan az a hiba...

 

Persze előtte már megírtam 4 DVD-t, csak az 5-nél volt hiba...

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ha írtál vele közben 4 DVD-t, akkor tényleg nem ez a gond. Nem lehet, hogy túlmelegszik az író, amikor folyamatosan írsz vele? De az is lehet, hogy egyszerûen rossz az a lemez, amire írni akarsz...

Link to comment
Share on other sites

csicsely

Most visszaszereltem a gépbe az írót, próbálom így is.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
csiga.73

Hi!

benq A52E joybookom van. Ha dvd-t írok csak a laptopom játssza le amivel írtam, de sem az asztali gépem sem az asztali lejátszómon nem indulnak a lemezek

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
paulie093

Hello!

 

Nekem az a problémám, hogy akartam írni Adat CD-t, de amikor végigment az írás, akkor azt írta ki a Nero a lemez lezárásánál, hogy "Illegális lemez". Mi lehet ennek a hibának az oka?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Lehet, hogy hibás volt a nyers CD, és nem tudta kírni a lemez végét.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...