Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Adobe Premiere Pro


Alph@

Recommended Posts

focus puller

@vad

 

Ahhoz, hogy a Premiere lerendereljen egy effektet, úszást, ... stb., csak nyomj egy ENTER-t! Persze ehhez a Timeline ablaknak kell aktívnak lennie!

 

Csau-csau!®

Link to comment
Share on other sites

vad

hello

Nagyon nagyon köszönöm, életet mentettél, mert reggel küldöm az anyagot Amerikába!!! Még egyszer köszönöm!

 

Lenne még egy kérdésem. Azt hogy lehet megoldani, hogy az anyagot bevittem PAL rendszerbe, de én ki szeretném írni NTSC-be kazettára. DVD-n látom, hogy átkonvertálja de kazettára nem tudok választani, hanem csak kiírja PAL rendszerbe!

Nem tudom, érthetõ voltam-e?

Link to comment
Share on other sites

focus puller

@vad

 

Hááát... jó a kérdés! Rég dolgoztam Premiere-ben... de talán próbálj meg a kiexportálásnál, az Export Movie Settings párbeszédablakban (General, vagy Video Settings) találni valami beállítást... Talán... :hááát:

 

Vagy esetleg... Ha DV-eszközre írod vissza: Project Settings -> Playback Settings -> Output Device=FireWire és Output Mode=NTSC

Most meg én nem tudom, hogy érthetõ voltam-e? :pislog:

Ez utóbbi is csak egy ötlet!

 

Csau-csau!®

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
suvi
hello

Nagyon nagyon köszönöm, életet mentettél, mert reggel küldöm az anyagot  Amerikába!!! Még egyszer köszönöm!

 

Lenne még egy kérdésem. Azt hogy lehet megoldani, hogy az anyagot bevittem PAL rendszerbe, de én ki szeretném írni NTSC-be kazettára. DVD-n látom, hogy átkonvertálja  de kazettára nem tudok választani, hanem csak kiírja PAL rendszerbe!

Nem tudom, érthetõ voltam-e?

És van olyan magnód ami NTSC-ben tud felvenni?

A videókártya kompoziz kimenetét kell átállítani NTSC-be, de mindez hiába ha nincs NTSC felvevõ magnó. Olyannal már találkoztam ami lejátszotta az NTSC-t de felvevõ ???

Ha a DV-n akarod kijátszani akkor le kell számoltatni NTSC DV-be a settingbe megtalálható. ezek után ezt kell behúzni eg új projekbe ami már NTSC- DV és indulhat a kiírás, persze NTSC DV magnö kell hozzá.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
zazie

Emberek! Az elõzõ oldalon említett valaki egy könyvet. Az általánosan a premierrõl ad tájékoztatást vagy egy konkrét verzióról?

Link to comment
Share on other sites

olli

A 2.0-ás verzióban export dvd funkció nem indult. Beállítottam videó, audió kódolót, mappákat. Mentést mappába stb. és a "Burn" gomb nem elérhetõ. Kevés lenne a szabad hely?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
szelesjanos

Sziasztok!

 

Egy kérdésem lenne: Hogyan lehet azt megcsinálni PremierePro-ban, hogy egy felvételt kopottá, régiessé tenni, ami már fakó elsárgult, karcolások vannak rajta, villódzik, tehát úgy néz ki mint egy régi filmszalag.

Van erre valamiféle plug-in?

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

szelesjanos

Még egy kérdés:

 

Premire Proban lehet használni valahogy a Hollywood FX effektjeit?

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A 6.x-es verzióban lehetett utoljára használni, a Pro verziókban sajnos nem mûködnek rendesen. Még ha elindulna is, akkor sem biztos, hogy jól mûködnek. Az utolsó 4.6.7-es vagy a 4.5.8-as verzió volt emlékeim szerint, ami jó volt anno.

Link to comment
Share on other sites

szelesjanos

Nem tudsz olyan más külsõ programot aminek az efektjeit használni lehetne?

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Ha jól tudom, a Heroglyph, Boris effektusait tudod használni

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Linux021

Sziasztok!

Még eléggé kezdõ vagyok, és nem boldogulok egy dologgal.

Premiere pro 7.0-val dolgozok, és nem tudom megcsinálni azt, hogy miközben

olvasom be DV-kameráról a videót, automatikusan érzékelje a jeleneteket.

A Scene Detect be van kapcsolva.

 

Mi a baj?

Link to comment
Share on other sites

szelesjanos

Én Premiere pro 1.5-öt és 2.0 használok, ott a Capture ablak Settings fülén van egy olyan gomb, hogy DV/HDV Device Control ott néz körül, hogy milyen beállítások vannak megadva, próbáld meg az alapbeállításokat. A Kamere kijelzi megfelelõen a timecodot?

Link to comment
Share on other sites

Linux021

Igen, kijelzi, de sikerült megoldanom.

Köszi 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
tersyxus

Hi!

Nyilván triviális kérdést teszek fel, de azért próbáljatok meg válaszolni. Premiere Pro 2 tryouttal szeretnék MPEG2-be exportálni. Az Adobe Media Encoder a tryoutban teljesen le van butítva, mpeg-be nem is tud exportálni. Milyen third-party plugint ismertek, ami együttműködve a próbaverzióval MPEG2-be tud kódolni? A MainConceptet már próbáltam, de sajnos még csak a Premiere 1.5-tel működik együtt. Vagy a teljes verziójú Premiere nélkül ilyennel ne is próbálkozzak?

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Cinemacraft esetleg... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

szelesjanos

Sziasztok!

 

Premiere Pro 2.0-ba hogy tudok plug-in-t telepíteni, és azt hol találom meg? Két plug-in volna:

- Boris Continuum

- Canopus Video FX

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Na ez fura kérdés, mert egyrészt a plugin mellett is van leírás hogyan, de általában SETUP.exe is jár melléjük, és az automatikusan jó helyre telepíti a kiegészítőket. De még egy olyan tippem is lenne (bár nincs feltéve most itt), hogy Plug-Ins könyvtárat keresel. ;)

Link to comment
Share on other sites

szelesjanos

Sziasztok!

 

Van egy lakodalmas felvétel, ahol a zenekar elég hangosan nyomta a talpalávalót, a kemera mikrofonja pedig elég érzékenyre volt állítva. A felvételnél mikor beszéd van, akkor tökéletes a hang, de mikor zene van, akkor elég torz. Mit lehet ezzel kezdeni szerintetek?

Van Premiere Proban valamilyen szûrõ erre?

 

Várom a helpeket!

 

Link to comment
Share on other sites

web

Sziasztok!

Amikor valahova teszem az idõsávon a mutatót és egy aktuális képkockát szeretnék elmenteni, mindig egy fekete kockát ment el, de ez a videó mentésénél is így van, elmenti elmenti, de feketeségen kivûl mást nem látok de miért?

Amúgy én az Adobe premier 6,5 használom.

Link to comment
Share on other sites

web

Sziasztok!

Az elözõ hozzászólásomban már leírtam, hogy mi a progbéma, de most nézem mindenhol fekete a kép. Tudna valaki segíteni mert a héten kellene vágnom videót és nem tudom, hogy mi a baja neki?

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Kodekre gyanakszom, videodriver esetleg, mint overlay...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
JOINT72

Premiere Pro 2-ben a kezdő lépéseket teszem a Videosuli sorozat alapján. Hadd kérdezzek pár dolgot:

 

1. A Timeline-re rakott snittek sorrendjét hogyan kell változtatni? Ha egérrel vonszolom odébb, felülírja a kész filmet és nem "ugranak arrébb" a snittek.

 

2. A Timeline-re rakott snitteket hogyan kell vágni? Pl. akkor ha a snitteket lejátszva látom, hogy finomítani kell a film ritmusán.

 

3. Áttünések berakásánál van egy kis gond: link. Miért nem tudom pont középre tenni, hogy szimmetrikusan a két snitt között legyen?

 

4. A jobb oldali előnézeti ablak képét felnagyítottam, csak nem tudom hogyan. Mit nyomtam el? Mentésnél nem ez a felnagyított állapot fog elmentődni?

 

IPB kép

 

5. Nincs valakinek kedve pár szóban leírni, hogy ezek a billentyűk mire valók?

 

IPB kép

(klikk a képre)

 

7. Mentést MPEG2-be hogyan kell csinálni? Odáig még nem jutottam, de első ránézésre nem is találom a Share menüt, vagy valami hasonlót.

 

8. (Ez nem olyan fontos) Az un. alfa csatornás felirattal próbálkozom (2005/07 cikk. 114 old.). A video2 sávba lévő snittbe illesztem a szöveget, így nem látszik a snitt, csak a szöveg. De ahogy vége ér a felirat, bevillan a video2 snitt utólsó képkockája. A jobb oldali előnézeti videón látható: link. Akárhogy igazgatom nem szűnik meg. Mit nem csinálhatok jól?

 

Köszi a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem tudom, van-e Premiere guru közöttünk. Ha Isti még élne, biztosan segítene. :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Én sajnos nem használok Premiere Pro-t, mert a munkámhoz elég a Pinnacle Studio, néha pedig a Premiere Elements. Na meg sajnos meg sincs a Premiere Pro. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...