Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MP3 lejátszó - mi lehet a baj?


tmichel

Recommended Posts

süni1

SZIASZTOK! SEGÍTSÉGET SZERETNÉK KÉRNI! A LÁNYOMNAK VÁSÁROLTAM EGY THOMSON PDP2262K TIPUSÚ MP3 LEJÁTSZÓT. HIÁBA CSATLAKOZTATOM A SZÁMGÉPHEZ NEM ISMERI FEL! NEM TALÁLOMA SAJÁTGÉPBEN! A TELEPÍTÕLEMEZT IS FELRAKTAM.WIN XP-T HASZNÁLOK. SEGÍTSETEK! MI LEHET A HIBA ? :(

 

Csak légyszi ne hagyd beragadva a Caps Lockot, mert átláthatatlan az írásod. <PF>

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Azon az USB porton más mûködik? Próbáltad már másikra dugva is?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
mizsi

Üdv!

Adott egy újabb mp3 lejátszó, egy újabb hiba. A típus: Lazer MP505AF 1 GB. A probléma hasonló, mint a második lejátszómnál (amit azóta egy mechanikai károsodás miatt nem tudok használni, pendrivenak még elmegy :D ). Tehát: Ha hosszú fájlnevek vannak a lejátszón, akkor 600 MB-nál többet csak keservesen tudok ráerőszakolni, a rekord 800 MB. A fájlok számával nincs baj, mert a leírás szerint 500db-ot kell tudnia. Amikor gondol egyet a lejátszó, a másolás közben a következő hibaüzenetet adja a Total Commander:

Hiba! F:\ nem olvasható! Szüntesd meg az írásvédettséget!
És onnantól kezdve a már felmásolt fájlokat sem tudom átnevezni már a lejátszón sem, mert jön a hibaüzenet. Ha a "hosszú nevűket" visszamásolom a merevlemezre, átnevezem rövidebbre, akkor visszatudom másolni a lejátszóra, és ha szerencsém van, akkor tudok még többet is másolni. Most viszont 855 MB-nál járok, rövidek a fájlnevek, mégse tudok többet ráerőszakolni. Sok az a maradék 200 MB, amit mind a lejátszó, mind a Windows lát még. Mit lehet tenni? Különös érzékem van a hibás mp3 lejátszók megvásárlásában? (ez már itthon vásárolt, tehát a gari szóba jöhet, de ezt egyenlőre nem akarom még)

 

@utólag: az összes, a lejátszón lévő számot egyszerűen átneveztem csoportos átnevezéssel számokká, és csodák-csodája - még fér rá anyag. Így viszont nem tudom, mi van már a lejátszón. Csak nem a "térjünk vissza a 8.3-as fájlnevekhez"-szindróma van kialakulóban?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Ha hosszú fájlnevek vannak a lejátszón, akkor 600 GB-nál többet csak keservesen tudok ráerõszakolni

Bárcsak ez lenne a legnagyobb gondom! Itt szûkölködök 60GB-tal, Te meg kínlódsz itt fél terával. :pislog:

 

Ui.:

Nem lenne érdemesebb egy normális lejátszót venni?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

MB akart lenni :upsz: De szerintem kicsi a valószínűsége, hogy 3 lejátszóból 3 hibásat fogjak ki.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Hát nézd, én már jártam úgy, hogy 3 teljesen egyforma ASUS alaplapot vettem a boltban és mind hibás volt.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Újabb fejlemény. A kapacitással nincs gond, ha pl. videót másolok rá, ki tudtam tölteni az 1024 MB-ot (előfordult, hogy már egy 5 MB-os mp3 nem ment fel rá, simán átmásoltam egy 250 MB-os vidófájlt). Az már biztos, hogy véletlenszerűen dobja a hibaüzenetet a kritikus 650-700 MB után. Arra is rájöttem, hogy ha a kiterjesztés csupa nagybetű, azt átnevezre kisbetűsökre, az is "helyfelszabadítással" jár. Mivel ez volt a "hiba" előző készülékemnél is, erősen gyanakszom, hogy Windows vagy BIOS beállítás kellene neki.

Link to comment
Share on other sites

lorcsi

SZIASZTOK

 

NE VEGYETEK SEMMIKÉPPEN MEREVLEMEZES MP3 LEJÁTSZÓT

 

ÉN VETTEM 1 60 GB-SET ÉS LEEJTETTEM A 2 NAPON ÉS TÖNKREMENT ,NEM MEGY AMIT BEKAPCSOLOM AZT ÍRJA KI HOGY HARDVERHIBA, NEM IS LEHET FRISSÍTENI A RENDSZERÉT...

TÖK GÁZ

PEDIG CSAK 1m-rõl EJTETTEM LE ÉS BENNEVOLT 2 TOKBAN

 

EGYÉBKÉNT CREATIVE MÁRKÁJÚ VOLT

FELHÍVTAM A SEGÉLYSZOLGÁLATOT ÉS ELMONDTAM ANGOLUL (MERT A LEJÁCCÓT AMERIKÁBAN VETTE A NAGYBÁTYÁM), HOGY MI A GOND AZT MONDTÁK HOGY SORRY AZT LETETTÉK.

SZÓVAL CSAK FLASHMEMÓRIÁS MP3-AT VEGYETEK

Link to comment
Share on other sites

Adani

Találd már el mégegyszer azt a Caps Lockot légyszi.

 

Egyébként van ellenpéldám is. Haveromnak van egy Creative Zen winyós mp3 lejátszója, még júliusban mikor itthon volt találkoztam vele, akkor mutatta (egyébként Olaszországban él és dolgozik). Kb. 130 ezerbe került állítása szerint, én meg nézegettem és látom, hogy az egyik sarka elég furán nézki mintha leejtetétk volna. Rákérdeztem, és azt mondta, hogy valamin jól felidegelte magát és párszor jól földhöz vágta. És túlélte és mûködik.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Na, lehet hogy meg van a megoldás a problémámra: átkellett formázni FAT fájlrendszerrõl FAT32-re. Talán csak a "bebootolási" idõ lett egy 2-3 mp-el hosszabb.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
newman

A notebookom magyar Windows xp home sp2 rendszerrel (napra készen frissítve) usb 2.0-val felismeri a pendrivomat, de érdekes módon ugyanaz a bemenet az mp3 lejátszómat nem. Pontosabban nem cserélhetõ adathordozokent eszleli, hanem uj hardverkent (azaz telepitolemezt ker; a mellékelt cd-t berakva meg azt mondja a szükséges szoftevert nem találja, és leáll az úgynevezett installáció :( ). Ugyanakkor az mp3 lejátszó kiírja, hogy az USB kapcsolat létrejött, és tölthetõ is az mp3 lejátszó akkumlátora a géprõl. A problémám tehát az, hogy fájlokat nem tudok rátenni az mp3 lejátszóra :S .

Két különbözõ típusú mp3 lejátszóval is ezt tapasztaltam. Egy másik asztali gepen az említett mp3 lejátszók mûködnek (azaz mint egy pendrive fel vannak ismerve).

 

Mit lehetne tenni a windows újratelepítése nélkül, hogy az mp3 lejatszót is úgy kezelje mint ahogy a pendrive-t?

 

A felállás:

notebook: acer aspire 1362 LC (gyárilag magyar windows xp home van feltelepítve, ami tehát naprakészre van frissitve),

az mp3 lejátszó pedig: thomson lyra m100e512ksw

 

Elõre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
master

A barátom mp3-lejátszójára szerettem volna számokat küldeni a géprõl (Sony NW-E103), az mp3 lejátszón addig szerinte 8 szám volt. Felismerte a gép cserélhetõ lemezként, rámásoltam az mp3 zenéket, kihúztam a mini USB-t, és benyomtam a lejátszót. És azóta is csak azt a nyolc mp3-számot veszi észre a meghajtón, az újakat nem. Többször ellenõriztem, hogy egyáltalán rámásolta-e a számokat, de rajta voltak.. Akkor nem értem mi a baja.

 

Jelezném, hogy a rajta lévõ nyolc számnak nyomát nem találtam. Talán valami speciális program kell a számok másolásához? Én nem hinném :D

 

Segítségeteket elõre is köszönöm: master

Link to comment
Share on other sites

Athos

A Sony saját programját kell használni, amit kapott a lejátszó mellé.

Link to comment
Share on other sites

Lakatos Gergely [Sti
SZIASZTOK

 

NE VEGYETEK SEMMIKÉPPEN MEREVLEMEZES MP3 LEJÁTSZÓT

ÉN VETTEM 1 60 GB-SET ÉS LEEJTETTEM A 2 NAPON ÉS TÖNKREMENT[...]

SZÓVAL CSAK FLASHMEMÓRIÁS MP3-AT VEGYETEK

 

Ezt azért te sem gondolod komolyan :pislog:

Link to comment
Share on other sites

master

Köszönöm, Athos. utána öt perccel nekem is leesett a húsz fillér :D csak nem tudtam visszajönni.

A megoldás: SonicStage

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Swirlsky
NE VEGYETEK SEMMIKÉPPEN MEREVLEMEZES MP3 LEJÁTSZÓT

 

ÉN VETTEM 1 60 GB-SET ÉS LEEJTETTEM A 2 NAPON ÉS TÖNKREMENT

 

EGYÉBKÉNT CREATIVE MÁRKÁJÚ VOLT

Nekem eddig egy mp3 lejátszóm volt. (ugyancsak CREATIVE :D ) Ugyancsak tönkrement a flash memóriája, de úgy, hogy a memóriának kb. a fele. Ha többet pakoltam rá a felénél, akkor nem tudta lejátszani a fájlokat. Úgyhogy nekem meg van a véleményem a Creative-okról. :mérges: De ne csodálkozz, hogy 1 m-rõl ha leejted, akkor meghibásodik a mozgó alkatrész. Nekem az a véleményem, hogy ahol csak lehet, kerülni kell a mozgó alkatrászeket. Azokkal van a legtöbb gond, és 1-2 GB is bõven elegendõ... ;):)

Link to comment
Share on other sites

Athos

@master

A lényeg, hogy megoldottad. ;) Amúgy ezért nem szimpik a Sony lejátszók. Amúgy tökre tetszenek designban.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
gyorfir

Nekem van egy 256MB os MP3 lejátszom, de nem tudja formázni a windows xp proff, az mp3 softverében van lehetõségrá, de az végig meyg csak zenét nem enged felmásolni rá.

 

HIBA A FÁJL MÁSOLÁSA KÖZBEN:xyz..Könyvtárat vagy fájlt nem lehet létre hozni.-nem hozható létre vagy nem cserélhetõ

 

És ezzel nem tudok vele mit kezdeni, fdiske meg nem ismeri fel az usb és meghajtót dosban.

 

Ha tudtok segitsetek: gyorfir@freemail.hu

köszi elõre is.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Ne kérj segítséget e-mailben. Itt fogunk válaszolni. TILOS Windowszal mp3 lejátszót formatálni! Ha a szoftvere ad erre lehetőséget, akkor esetleg azzal, de teljesen felesleges. Elég törölni róla a számokat. Nem tudhatod milyen tárolást használ és esetleg milyen rejtett fájlokat tartalmaz a működéséhez.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Csabeesz

Szia mindenkinek!

 

Vettem egy mp3 lejátszot és kaptam hozzá 1db SD memoria kártyát.

De a memoria kártyáról nem lehet letörölni a zenéket formázni se tudom.

Formázásnál ki irja hogy szüntesem meg az irás védetséget.

Azt meg hogy lehet?

Mit csinálhatok a memoriakártyával? Irjátok már le légyszi!!

Elörre is köszi

 

CSABEESZ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Babó22

Hello! Nemrégiben vettem egy 256 Mb-os MP3 lejátszót.Ha fel akarok tölteni zenét, akkor felmegy rá a zene, de ha le akarom játszani az MP3 zenét, kiírja, hogy No music. Mit lehet tenni?

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Van márkája is a lejátszónak?

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Nincs. De van hozzá egy CD. Amin valami driver van.

Link to comment
Share on other sites

Soma01

És eddig semmilyen mp3-at nem játszott még le?

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Eddig még semit se.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...