Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Egér problémák


payne

Recommended Posts

tamis

Megoldódott a próbléma! :D. Az elemeknél volt némi nemû gond az érintkezéssel. :ötlet: Most már minden tök jó. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Doc

Hali!

Egy Genius optikai egérrel lenne problémám. Sokat nyomok FPS játékokat, és kicsit zavaró, amikor menet közben ugrik egyet az egér. Ez akkor gyakrabban fordul elõ, amikor "áthelyezem" az egeret (értsd. felemelem, és arrébb leteszem, hogy a játékban körbenézzek).

Okozhatja driver probléma? Vagy egyszerûen csak a Genius...

Tudtok olyan egeret mondani, ami nem csinál ilyet?

Ja, és milyen egérpad optimális az optikai egérhez? Én szürkét használok, és tudom, hogy a tarkabarka nem jó, de mi a legjobb?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Én nem használok optikai egérhez padot.

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Én se, mert az én geniusom is ugrál rajta.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Nekem egy zselés van, mert sokat segít a csuklótámasz, de cserélni kell kb. 1 év után, mert a csuklótámasz betétje deformálódik.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
mi a legjobb?

A profi egérpadok általában fekete színûek.

 

A lézeres egerek észrevételem alapján egérpadon pontosabbak, mint bármely más alapzaton.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Doc

Kösz!

Felraktam a legfrissebb drivert is a bizonság kedvéért, és most már nem ugrál.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

:szia:

 

Beszereztem egy Genius NetScroll Traveller SE mauzit és olyan dolgot ad elõ, hogy napokig mûködik rendesen és egyszercsak amikor bekapcsolom a gépet akkor se hall, se lát. Az adóvevõje a hátsó USB portra van kötve, a szoftverét is telepítettem és az elemeket is folyamatosan ellenõrzöm. Csak úgy tudok életet lehelni belé, hogy ha leszedem a szoftverét és újra insatallálok. Mi lehet a gond? :pislog:

 

Esetleg az lehet, hogy a régi madzagos egeret használva installálom az újat, és amikor újraindítom a gépet akkor kötöm be az adó-vevõt az USB-be :?:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Egy kérdés: minek Neked a szoftvere?

 

(Ha nem teszed fel, akkor jól fog menni. ;) )

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mizsi
A lézeres egerek észrevételem alapján egérpadon pontosabbak, mint bármely más alapzaton.

Nálam ez pont fordítva mûködik. Lézeres egerem az asztallapon pontosabb, mint az egérpadon. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Milyen pad?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Doc

Vagy milyen asztal? Nekem ugyanis fenyõ mintázatú az asztalom, és azon szokott érdekeseket csinálni. Ez fõleg akkor kellemetlen, mikor nyomatom a counter-strike -al :) . Apropó, az az egerem gagyisága, hogy elfordított állapotban (mikor átlósan húzom a padon bal alsótól, jobb felsõig, miközben a bal felsõ felé néz az eleje) egyszerûen bezavarodik? Máskor jól megy, csak ilyenkor ugrál.

Link to comment
Share on other sites

mizsi
Milyen pad?

Rendes, mezei egérpad, még a "golyós" idõszakból maradt fenn.

Egyébként az asztalom fenyõ.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Azért az sem mindegy valóban, hogy milyen egérpadet használsz. Nekem egy Raptor Gaming van, azzal viszonyítottam.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel
Egy kérdés: minek Neked a szoftvere?

 

(Ha nem teszed fel, akkor jól fog menni. ;) )

 

Ciao.

:szia:

 

Konkrétan nem tudom, hogy miért akartam feltelepíteni, talán arra gondoltam, hogy ezzel érhetõ el az optimális mûködés.

Link to comment
Share on other sites

schumisi

Hali!

Az a problémám az egeremmel, hogy idõnként fogja magát és "ugrálni" kezd, teljesen függetlenül attól, hogy épp' játszom vagy netezek!Egyébként egy kb. 4 hónapos Genius optikai egrem van ps/2 csatlakozóval, de másik egérrel is ezt csinálja!Mi lehet a baj :?:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Próbáld meg eltávolítani a driverét, majd nézd meg anélkül, vagy egy újraindítás után tedd fel a legfrissebbet.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

schumisi

Kösz! Most már jó! :oké:

Link to comment
Share on other sites

norc

Sziasztok! Nekem is ilyen egér gondom van! Most kapott a tesóm egy Genius optikai egeret. Szinte irányithatatlan, feltettem a driverét, ahogy kell. Összevissza ugrál néha a kurzor, ha rámegyek egy ikonra, elugrik!! leugrik a sarokba, stb. Nagyon idegesitõ! Mi lehet a gond?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ne tedd fel a drivert! Próbáld anélkül.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

norc

Leszedtem, de az se oldotta meg! De viszont az egérpad elvétele sokat javitott rajta. Az is okozhat ilyet? Még a régi, olyan kissé recés felületû, ami a golyoshoz kiválló volt. Lehet azok a kis apró recék, kavartak be?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Milyen színû? Mert könnyen elõfdordulhat.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

norc

Hát most meg nem mondom neked, mivel nem nálunk van, de nem egy színû, az biztos. Azért köszi!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Feladta az MX1000-esem. Egyátalán nem csinál semmit, bármit is teszek vele. A LED-ek jelzik az akku töltöttségi szintjét, a lézer is aktív, de a kurzor nem mozdul, a kattintásokra nem reagál. Több gépen is kipróbáltam. Visszaviszem garival, de nem vagyok benne biztos, hogy MX1000 lesz a következõ egerem helyette. Még körülnézek, milyen megoldások lesznek.

 

Ezt egyébként azért írtam ide, mert hallottam már 1-2 embertõl, hogy hasonló módon haldoklik az MX1000-esük.

 

Nekem úgy kezdte, hogy eleinte néha-néha lefagyott a kurzor, nem reagált semmire. A végén már mindig többször csinálta, most meg már egyátalán nem megy.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Hihetetlen, de nekem is most halt meg az egerem! Hiába próbálok kapcsolatot létesíteni az egér, meg a vevõ közt, egyszerûen nem jön létre a kapcsolat -még új akkumlátor behelyezése után sem. Mivel problémás lenne visszaküldeni Müchenbe, visszatettem golyós egeremet :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...