Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Egér problémák


payne

Recommended Posts

Fujitsu

Gyakorolj trackpointtal. :P

 

Egyébként a te egered is MicroGearrel van szerelve, nem csoda, ha nem nyomogatod be a görgőt. :) Ja, meg a KGigié is. A fele csapatnak ilyen egere van. :D

Ez a cucc szerintem azért állati király, mert:

1. Egy ízléses, minőségi, recézett fém kerék van a görgető helyén, nem egy olyan gumis vacak, mint a legtöbb egéren.

2. Hagyományos görgőként is használható (oké, nem vagy csak nehézkesen nyomható be).

3. Tudja a document flipet, ami szenzációs. Hogy miért az? Egy hagyományos egérnél ha el akarok jutni valahová egy dokumentumban (vagy bárhol: képnézegetőben, weboldalon, akármiben), akkor addig kell görgetnem a görgőt, amíg oda nem érek, és minden egyes görgetés egy gördítési egységgel ugraszt lejjebb a dokumentumban. Ezzel szemben a lendkerekes document flip módnál gördítek egyetlenegyet a görgőn, ami onnantól kezdve magától pörög folyamatosan, én pedig anélkül jutok lejjebb (vagy feljebb) az anyagban, hogy gördítenem kéne. Ha pedig célhoz értem, annyi a dolgom, hogy az ujjammal megállítom a görgő pörgését.

4. Jobbra-balra billenthető, ami nálam böngészőben pl. a vissza meg az előre. Végigpörgetek egy oldalt, billentek egyet balra, már vissza is jutottam az előző oldalra. Egy billentés jobbra, ugrás előre. Sokkal-sokkal kényelmesebbé teszi a böngészést, mint bármi más. Jó, vannak egérgesztusok, az még hasonlóan jó lehet, de ez minden alkalmazásban működik. :)

 

Egyértelműen zseniális, én komolyan csodálkozom, ha van, akinek ez nem jön be. Szerintem a Balázs is csak azt látja, hogy nem lehet benyomni a középsőt -> nem kell, de van egy olyan érzésem, hogy nem próbált meg együtt élni vele. :) Én mindenesetre ma már nem vennék egeret, ami nem tudja ezt.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hogy tanult barátomat idézzem:

 

Linkek új tabon való megnyitására bármelyik böngészőben? Én enélkül nem is tudnék élni.

 

Ehhez képest elhanyagolható ritkán fordul elő, hogy lendkerékre volna szükségem az egérben.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Arról nem is beszélve, hogy a grafikai, rajzoló és tervezőprogramok 90%-ában alapértelmezetten a görgőt lenyomva tudod mozgatni a "rajzlapot", az ojjektumokat meg a Shift + görgő lenyomásával tudod forgatni. Számomra egy nem lenyomható görgős egér maga a rémálom.

 

Persze a Win8 csempéin koppintgatni biztos jól lehet ilyen csodaegerekkel is.

 

A 3-as pontodra azt tudom mondani Fujitsu, hogy van egy csodálatos, eldugott kis gomb a billentyűzeten, úgy nevezik, hogy szóköz. Bármilyen böngészőben, dokumentumolvasóban lenyomva egy képernyőnyit gördít az ablakon, így egy hosszú dokumentum végignézése le van tudva maximum 10-15 szóköz lenyomással.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Kivéve például az Excelben, ahol szóközt ír a mezőbe. ;)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Ehhez képest elhanyagolható ritkán fordul elő, hogy lendkerékre volna szükségem az egérben.

 

Csak magamat tudom ismételni: a SetPoint nevű szoftver segítségével betanítod a hüvelykujjadhoz legközelebb eső oldalgombot a középső gomb szerepére. Ennyi.

 

Én öt éve ezt csinálom, és váltig állítom: semmivel sem kényelmesebb, gyorsabb vagy hatékonyabb bármilyen egéren benyomni a középsőt, mint hüvelykujjal megnyomni az oldalgombot. (Jó, ez attól is függ, milyen az az oldalgomb, de a Logitech esetében erre nem lehet panaszom. Ergonómiailag teljesen rendben van.) Sőt, fordítva: ez biztonságosabb sokkal, mert a gombnak egy funkciója van, és nem fordulhat elő, hogy véletlenül gördítesz benyomás helyett.

 

egy hosszú dokumentum végignézése le van tudva maximum 10-15 szóköz lenyomással.

 

Csakhogy ez rohadtul nem ugyanaz, mint a görgetés. Majd nézd meg, mi az apró különbség aközött, hogy egy görgővel görgeted a dokumentumot, meg aközött, hogy püfölöd a szóközt. Mert van, de nem árulom el, szerintem rájössz magadtól is. Jó, hogy már nem a Page Down billentyűt írtad. Ja, és a szóközös játékod felfelé is működik? Csak kérdem. :hááát:

Arra az elhanyagolható semmiségre ki sem térek, hogy egy szövegmezőben, Wordben, Excelben vagy akármiben a szóköz egészen véletlenül épp mást csinál. Úgyhogy nem nyert.

 

Azt meg ugye te sem gondoltad komolyan, hogy egy billentyű nyomogatása a billentyűzeten pariban van egy multifunkciós egérgörgővel? Mi van, ha én böngészés közben nem akarok billentyűzetet nyomogatni?

Link to comment
Share on other sites

payskin
... a SetPoint nevű szoftver segítségével...

 

MUHAHAHAHA! :fetreng: Nem. That would be the day, ahogy a művelt francia mondja. :D

 

De már csak azért sem jó megoldás ez, mert ahány helyre megyek (például a munkahelyemre), mindenhol másféle egér van, és jellemzően nem a sok tízezer forintos Logitech, hanem valami olcsó egyszerű faék (itt mellettem konkrétan valami szappan formájú, 1200 forintos Genius van), és egyáltalán nincs gomb a hüvelykujjnál. Görgő viszont mindegyiken van, és nem kell egy több megás szeméthegyet telepíteni ahhoz, hogy pont azt csinálja, amire szükségem van. ;) Szerintem túlmisztifikáljátok a véletlenszerű gördítést is -- nem szoktam gördíteni megnyomás helyett. Ha valami, akkor maximum az szokott előfordulni, hogy nyomás közben lecsúszom a linkről, amitől átmegy a négyirányú szabadon görgő üzemmódba (ami egyébként tökéletesen kiváltja a lendkereket, ha már itt tartunk, és még az Excelben is működik).

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ja, el is felejtettem, hogy nálad van ez a méretkorlát, ami felett nem vagy hajlandó utilityt telepíteni. Több megás szeméthegyek, ez aztán a probléma, főleg az egyre növekvő méretű SSD-k és sok-sok gigás memóriák világában. :hmm: De ezzel kapcsolatban nem is akarlak meggyőzni, mert tudom, hogy ez nálad elvi kérdés. (Remélem, nem sértődsz meg, de volt egy vasemberes avatarod, én meg azt hiszem, lehet, hogy neked inkább a kalapod készült vasból. :D) Csak akkor sajnos ezen a problémán nem lehet segíteni. Illetve elég rossz világ vár rád, mert zsinórban jönnek szembe a sok száz megás driverek és egyebek, amik nélkül rengeteg funkció nem működik. De hát nem kényszer a disznótor, ahogy egy másik mondás tartja. ;)

 

Nem próbálom meg összeadni, hányféle egér fordult/fordul meg a kezeim alatt, de ezt figyeld: azt használom, ami van. Hagyományos egérnél nyomom a középsőt, saját egérnél az oldalgombot. És működik, még az agyam sem jelezte, hogy összeomlana az ujjvezérlő algoritmus megerőltetésétől.

 

Én valami csodabogár lehetek egyébként, mert ha véletlenül automata váltós autót kéne vezetnem, valószínűleg ott sem szarnék be, hogy te Jóisten, ebben nincs is kuplungpedál! :o;)

 

A "nyomd be a középsőt, megjelenik a négyirányú cucc" már több minőségi osztállyal feljebb van, mint a "püföld a szóközt", olyannyira, hogy korábban magam is ezt a módszert alkalmaztam. A gond ezzel csak az, hogy ez nem minden alkalmazásban működik, és vannak azért bizonyos korlátai.

 

És a görgőben a document flip még akkor is csak az egyik fícsör.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Ja, és a szóközös játékod felfelé is működik? Csak kérdem. roll.gif

 

Igen. Shift+Space. Azt is megmondom, hogyan: kisujjal nyomod a Shiftet, hüvelykujjal a Space-t.

 

Mi van, ha én böngészés közben nem akarok billentyűzetet nyomogatni?

 

Miért, mit csinálsz a másik kezeddel? :lol:

 

Én valami csodabogár lehetek egyébként, mert ha véletlenül automata váltós autót kéne vezetnem, valószínűleg ott sem szarnék be, hogy te Jóisten, ebben nincs is kuplungpedál! yikies.gifani_wink.gif

 

Mondjuk inkább úgy, hogy nem szarnál be, ha a kuplungpedál pl. az ablaktörlőt vezérelné, és a kuplungpedál szerepét a szivargyújtó töltené be. Én igen.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Miért, mit csinálsz a másik kezeddel?

 

Mondjuk eszem egy almát. Például. Vagy csak egyszerűen nem akarom kihúzni a billentyűzetet, esetleg papíron jegyzetelek, közben tekerek a dokumentumban. Nem lennék túl boldog, ha közben billentyűzetet kellene nyomogatnom. ;)

 

A szóközös történet sajnos sok sebből vérzik. Annál még a Page Up – Page Down is jobb. De ezek távolról sem egyenértékűek a görgetéssel. Majd gondolkodj el rajta, miért.

 

ha a kuplungpedál pl. az ablaktörlőt vezérelné, és a kuplungpedál szerepét a szivargyújtó töltené be

 

Hát, ez elég gyenge hasonlat. Ha kézzel kéne kuplungolni a szivargyújtónál, mivel kezelném a váltókart? Ergonómiailag hibás elgondolás. A kuplungpedállal meg nehéz lenne az ablaktörlőt vezérelni, tehát az sem nyert. Itt nincs semmi, ami ergonómiailag problémás lenne, vagy amit nehezebb lenne kezelni a hagyományosnál. Csak annyi a különbség, hogy a középső gomb benyomása helyett egy oldalgombot nyomsz. Mondok reálisabb hasonlatot: a Mercinél pedállal kell kezelni a kéziféket, máshol meg kézifékkarral, esetleg újabban gombbal. Simán meg lehet szokni, és nincs szó arról, hogy aki Mercit (vagy elektromos kézifékes autót) vezet, az mást ne tudna.

 

Esetleg nézz meg közelről egy MicroGearrel szerelt egeret, próbáld is ki, aztán mondjál véleményt. Talán akkor kevésbé lesz süketek párbeszéde a beszélgetésünk.

Link to comment
Share on other sites

payskin
Ja, el is felejtettem, hogy nálad van ez a méretkorlát, ami felett nem vagy hajlandó utilityt telepíteni. Több megás szeméthegyek, ez aztán a probléma, főleg az egyre növekvő méretű SSD-k és sok-sok gigás memóriák világában. :hmm:

 

Sajnos a memóriák ára az, ami egyre növekszik, nem a mérete. ;) Soha egyik Logitech egeremhez sem telepítettem fel a SetPointot -- sosem volt rá szükségem, az egerek csodálatosan működtek anélkül is. A G5 idejében viszont volt egy pár kilobájtos kis utilitym, ami képes volt az egér alatt az USB frissítési sebességét megnövelni az alap 125-ről, 250-re, 500-ra stb. Na, erre az egyszerű dologra nem volt képes a SetPoint, viszont iszonyú csicsás beállítóképernyője meg anyám kínja az mind volt benne.

 

Egyébként simán vállalom, hogy ebben a tekintetben vaskalapos vagyok. Ha nem muszáj, nem telepítek fel 40-50-100 megás drivereket olyan eszközökhöz, amelyek ezek nélkül is tökéletesen működnek, továbbá a driver megléte szinte semmilyen előnyt nem jelentene ahhoz képest, hogy a hozzátartozó kismillió izé viszont beül a memóriába. Amit feleslegesnek ítélek, azt nem telepítem fel. Valószínűleg a koromból fakad; akkor kezdtem PC-kkel foglalkozni, amikor a teljes merevlemez volt 40 megabájt kapacitású, és két tégla méretű. :hááát: Arról nem is beszélve, hogy írtam soros portra dugott egeret kezelő programot a 90-es években, és nem a megabájt, de a 100 kilobájt közelében nem volt.

 

Most éppen attól őszülök intenzíven, hogy a Lenovo touchpadjét nem lehetett letiltani az erre a célra kinevezett gyorsbillentyűvel, erre felraktam a driverét (40 megabájt egy rohadt tourchpad driver?! :facepalm: LOGO-ban írták vagy mi?) -- és pont ugyanígy nem lehet letiltani a gyorsbillentyűvel. :lol:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Amit feleslegesnek ítélek, azt nem telepítem fel.

 

Látod, ezzel én is pont így vagyok. :) Csakhogy az egyes gombok funkcióinak beállításához – akár alkalmazásspecifikusan, merthogy ilyet is tud ám –, töltöttség kijelzéséhez és még sok más beállításhoz szükséges a SetPoint. Innentől kezdve nem tudom feleslegesnek ítélni. Azt meg, hogy hány folyamata ül a memóriában, nem tudom, én konkrétan egyről tudok, de ha ötven lenne, az sem érdekelne. Van épp elég memóriám. A kismillió izé (ami leginkább egy) beülését a memóriába nem érzékelem, de azt már érzékelném, ha nem tudnám beállítani, melyik gomb mit csináljon. ;)

 

Valószínűleg az az egér, aminek a drivere kilobájtos nagyságrendű volt, nem egészen azt a műszaki színvonalat képviselte, mint egy mai. És az is lehet, hogy az a szoftver nem futna egy mai rendszeren. Szerintem nem kell húszéves dolgoknál leragadnunk, meg 40 MB-os HDD-khez viszonyítanunk, de te tudod.

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Én valami csodabogár lehetek egyébként, mert ha véletlenül automata váltós autót kéne vezetnem, valószínűleg ott sem szarnék be, hogy te Jóisten, ebben nincs is kuplungpedál! :o;)

Nevetni fogsz, de éppen múlt hétvégén tettem életemben először. Semmi gondom nem volt vele, bár eléggé idegesített, hogy soha nem úgy váltott, ahogy én tettem volna. Oké, amikor egyszer vészfékeznem kellett, reflexből benyomtam a bal lábammal a semmit, de ennyire beidegződött mozdulatokkal az ember nem tud mit kezdeni a másodperc törtrésze alatt. Jót röhögtem magamon.

 

Miért, mit csinálsz a másik kezeddel? :lol:

Csak én szeretek egérrel az egyik kezemben fetrengeni a fotelban? :lol:

 

Most éppen attól őszülök intenzíven, hogy a Lenovo touchpadjét nem lehetett letiltani az erre a célra kinevezett gyorsbillentyűvel, erre felraktam a driverét (40 megabájt egy rohadt tourchpad driver?! :facepalm: LOGO-ban írták vagy mi?) -- és pont ugyanígy nem lehet letiltani a gyorsbillentyűvel. :lol:

Ezen már én is gondolkodtam, én is rühellem a több száz megás drivereket. Főleg mióta Linuxot használok. Az egérgombjaimat kezelő btnx például alig 100 KiB, pedig még grafikus felülete is van. Tetszőleges egérrel működik, csak egyszer fel kell vele ismertetni a gombokat. Alkalmazásonként nem lehet szabályozni, de tud profilokat, kézzel tudod állítgatni. A Logitech extra dolgait is támogatja. (Mielőtt valaki beszólna, a méret annyiban valóban csalóka, hogy mint minden Linuxos csomag, rengeteg más csomagra épül, mindent becsomagolva nyilván sokkal nagyobb lenne. De erre Windows alatt is adott a lehetőség.)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
eléggé idegesített, hogy soha nem úgy váltott, ahogy én tettem volna.

 

Nálam ez nem lenne gond, a szőnyegbe tiport pedál minden vezérlőszoftver számára teljesen egyértelműen megmutatja, hol akarok váltani. :lol:

 

Amúgy ha jó a rendszer, meg lehet tanulni gázpedállal vezérelni. Meg szoktak lenni különféle módok is (normál, komfort, sport stb.), amikkel kicsit noszogatni lehet a szoftvert, de ez már erősen típusfüggő, meg applikáció kérdése (itt ez a szó nem szoftvert jelent). Egy jó szoftver magától is kitalálja, mit akarsz. Na meg rendszerint van szekvenciális üzemmód is. :) Sajnos nincs érv a kézi mellett egy modern automata ellenében.

 

reflexből benyomtam a bal lábammal a semmit

 

Ez még a jobbik eset. Valami német rendőr egyszer egy állampolgár automata kocsiját vezette (már nem emlékszem, talán lefoglalták vagy tudomisén), és az egyik kereszteződésben visszaváltáshoz reflexből ki akarta nyomni a kuplungot. Természetesen a féket találta telibe, a mögötte jövő meg belerohant. Volt hír is talán a Totalcaron, most nem találtam meg.

 

Csak én szeretek egérrel az egyik kezemben fetrengeni a fotelban?

 

Én szoktam olyat, hogy mindkét lábam feldobom az asztalra, féloldalasan elfekszek, és úgy böngészek. Amikor meg a billentyűzethez kell nyúlnom, szentségelek egy sort, mert fekve, a lábaimon keresztül igencsak nehézkes. :) Mondjuk amióta nyekereg a székem hintamechanikája, már óvatosabb vagyok. Kapott már két réteg szilikont, egy hétig kussban is volt, utána újrakezdte, még hangosabban. :D

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Na meg rendszerint van szekvenciális üzemmód is. :)

Azt is kipróbáltam, de egy-két másodperccel késve váltott, ami még jobban idegesített, mint hogy automata módban folyamatosan olyan érzésem volt, mintha csúszna a kuplung.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Mi volt ez, ha szabad tudni? :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az új Isuzu pickup, apám nyert vele egy tesztvezetést. :)

 

(Majd átrakom az autós témába.)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
kléni

Kaptam egy ilyen noname vezeték nélküli egeret. Egész pofásan néz ki, de állandóan akadozik, nem továbbítja jól a jelet. Ez lehet attól, mert 2 méterre van az asztal alatt a gép, az asztal lapja meg viszonylag vastag? Bár az internetet hibátlanul kapja a gép, nem tudom ennél a picike vevőnél mennyi a hatótávolság (legalábbis még nem estem neki annak az 1-es betűmérettel írt útmutatónak). Akinek van már tapasztalata, reálisnak néz ki, vagy csak hibás a készülék, és ha visszaviszem, nem röhögnek ki, hogy márpedig jól működik?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Simán lehet, hogyne. Mondjuk jó magasan lehet az asztalod, ha 2 méterre van alatta a gép. :D De ha például be van tolva a falhoz az asztal, akkor már simán lehet, hogy gáz lesz a jelterjedéssel.

 

Próbáld ki úgy, hogy USB-hosszabbítót használsz, és közvetlenül lássa az egér a vevőegységet (és ne is legyenek túl távol egymástól, és az egér eleme se legyen nagyon lemerülve). Ha így sem jó, kezdhetsz gyanakodni, hogy szar az egész.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

A szoftveres hibát gondolom kizártad már.

Link to comment
Share on other sites

kléni

Tőlem kb 1 méterre balra van a gép, a földön, így jón ki a 2 méter távolság. :D Az egér meg jobb oldalon ugye. Tegnap tesztelgettem kicsit, amikor felemeltem, vagy közvetlenül a gép felé fordítottam, akkor nem jelentkezett a gond. Mondjuk érthető, pont párhuzamosan egy irányba néz így az egér meg az érzékelő, ami nem túl jó szög. USB hosszabbítóra én is gondoltam, de most nincs nálam az a kicsi másfél méteres, bár akkor már nem sok értelme van a vezeték nélküli megoldásnak. :D

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Dehogynem. A vezeték nélküli egérben a legfőbb truváj, hogy az egér mozgatásában, áthelyezésében nem akadályoznak drótok. Most hogy a vevőegység hol van, az egy részletkérdés. Ha harminc centire van az egértől, az alapcél akkor is teljesül.

 

Nekem is át kellett tennem anno az egér vevőjét a monitorom kávájában lévő USB-aljzatok egyikébe, mert a gép hátuljába dugva állandóan akadozott a kurzor. Utána már soha.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
tzs76

sziasztok!

az egér görgető gombja ha nem múködik hogy lehet vissza állítani? ilyen problémám még nem volt .......ha weboldal végére szeretnék gyorsabban le görgetni a középső gomb segített. mi lehet a gond? linuxot használok.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Elromlott? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

tzs76

pl. ha egy linket megnyitok ....akkor jó.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha megnyomod a középső gombot, akkor egy mikrokapcsolót nyomsz meg. Ha görgetsz, akkor egy szenzoros érzékelő jelzi, hogy merre mozgattad. A kettőnek semmi köze egymáshoz. Windows alatt működik rendesen? Mert lehet, hogy megint a Linuxot cseszték el. Nem ez lenne az első alapvető (használhatatlanságát bizonyító) hiba.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...