Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Egér problémák


payne

Recommended Posts

Fujitsu

Ilyesmi az én MX1100-asomnál is tapasztalható, csak itt az oldalsó gumiréteg kezdett hámlani, miután meg akartam tisztogatni. Én nem foglalkozom vele (bár igaz, nálam nem hámlik rendszeresen, csak ha valami ronggyal meg akarom tisztítani). Ha nagyon zavar, írj a Logitechnek. (Majd én is fogok, nálam az MX620-as talpai jönnek le néha.)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nekem azok még megvannak. :lol: Milyen címre írjak, ahová értelme is van?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát, volna ötletem, de miután világosan megkértek rá, hogy sehol senkinek se tartsak felvilágosítást a fórumon, így lehet, hogy nem kéne elárulnom... :facepalm:

===

 

Itt tudod felvenni velük a kapcsolatot e-mailben (ha inkább telefonálni szeretnél: Link). Lehet, hogy itt is érdemes lenne próbálkozni.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Aha, szóval angolul, a nemzetközi oldalon. Ezért kérdeztem, gondoltam van egyszerûbb módja is.

 

Az elejét nekem szántad?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Van magyar elérhetõségük is, telefont ajánlom.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Tényleg van, de lehet, hogy a nemzetközin keresztül gyorsabb lesz az ügy lefutása. ;) Amúgy alternatívaként ott van még a bolt is, ahol vetted, ha mindenképpen a garanciális ügyintézés a cél; bár ott vigyázni kell, mert lehet, hogy ez még nem minõsül garanciális esetnek (a boltok szoktak akadékoskodni).

 

Az elejét nekem szántad?
Nem, nem, dehogy. Csak elgondolkodtam az élet nagy dolgain. :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Andrewww

Az milyen, hogy egy lézeres egér - konkrétan egy Logitech MX 600 - egyik napról a másikra csak kihagyásokkal működik. Arra gondolok, hogy húzod az egeret folyamatosan, az meg megáll, aztán gondol egyet és megy tovább (mint mikor egy golyós egérbe hajszál került). Lecseréltem az egérpadot, próbáltam más felületen, most simán az asztallapon használom, még ez a legjobb, de korántsem tökéletes. Nem telepítettem közben programokat, ha jól tudom, a drivere sem frissült automatikusan. Én hardverproblémára gyanakszom, esetleg ötlet?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Mivel ez egy rádiós egér, így könnyen be is zavarhatja valami. Ha például az én A4 Tech -em és vevőegysége között mobiltelefon van, akkor az egérkurzor eszméletlenül elkezd szaggatni.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Próbáltál elemet cserélni?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Pjotr

Az jó, hogy sípol az egerem? :fetreng: MX518-asról van szó.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A Logitech -nél megesnek ilyen dolgok. Én pl. hallottam már olyan 5.1-es aktív hangfalszettrõl, amivel halkan lehetett rádiózni. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Fifus

Üdv!

 

Razer Krait egerem középsõ gombja win7 telepítés óta nem mûködik driverbõl, egyikkel se. Driver nélkül jó, viszont így egy általános egér sebességét kapom. Ötlet?

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

A legutolsó (1.04) driver is több, mint 1 éves. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Fifus

És ez gáz, ugye?

Link to comment
Share on other sites

Fifus

Probléma megoldva, universal scroll volt middle buttonnak beállítva, de nem volt bekapcsolva egy másik fülön. Bonyi egy driver.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Burgonya

Halihó fiúk, lányok!

 

Van a másik gépen egy csodálatos kb 4 éves microsoft valami explorer 3.0A (ez volt az alján) típusú egér, ami tökéletesen üzemel már jó ideje. Most viszont új gép van, és valamiért kikapcsolás után is vígan világít a ledje az egérnek. Apám foglalkozott vele, az üggyel kapcsolatban azt nyilatkozta, hogy minden energiatakarékos és egérbeállítást már megnézett, átrendezett feltúrt mindenféle fórumot, csak ezt nem. Úgyhogy én, mint szóvivõ átadom az üzenetet, hátha mégiscsak itt vannak a legnagyobb zsenik. (amiben én nem kételkedem :D )

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A BIOS-ban kell megnézni a power management-ben, hogy az USB tápellátás engedélyezve van-e. Vagy az USB-s felélesztés (pl. billentyûzet, vagy egérmozdításra) ki van-e kapcsolva.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Burgonya

Állítólag ez le lett csekkolva. Amúgy azt elfelejtettem mondani, hogy usb-s az egér, de egy ps2-es átalakítón van bedugva a gépbe. Eddig nem volt baj ezzel, csak most az új cuccon.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Fujitsu

A Logitech MX1100-as egerem újabban szarakodik velem. :S Kb. másfél hónapja vettem észre, hogy néha-néha a duplakattos szókijelölést három egymás utáni kattintásnak (tehát bekezdéskijelölésnek) veszi. Ez nagyon idegesített, ám aztán egyszer a telefonomat felraktam az egér síkjából a hangszóróm mellé (mivel az asztalom kétszintes), és láss csodát, megszûnt a probléma. Logikusnak tûnt, hogy a telefon rádióhullámai zavarnak bele a dologba.

Nemrég viszont újra jelentkezett a probléma, immáron továbbfejlesztett változatban: már a szimpla kattintást is duplakattnak veszi. Pedig a telefon az asztal közelében sincs. Teljesen véletlenszerû a dolog, van, amikor nem csinálja, van, amikor rendszeresen. Persze ez is csak azt jelenti, hogy kb. minden 10 kattintásból egyszer, de ez már elég ahhoz, hogy az õrületbe kergessen.

 

Van esetleg valami ötletetek, hogy mivel lehetne jobb belátásra bírni? Én attól tartok, hogy a mikrokapcsoló döglõdik, visszafordíthatatlanul. A garancia még él (szerencsére), ám mostanában nem szívesen foglalkoznék ilyesmivel, örülnék, ha még nyárig kihúzná.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Gari.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Igen, az lesz. Valószínûleg elõ kell halásznom a pótegeret (az EX110-es mellé kapott optikait), mert hosszútávon ezzel a munka sem megy normálisan. Mondjuk most épp nincs gondja, bár ez nem jelent semmit.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
zorzy

Sziasztok! Egy jó kis egeres rejtvény hoztam. A gépemen el kezedet szaggatni az egér, majd végleg megállt a kurzor. Ugyan ebben a gépbe beraktam egy mások merevlemezt, másik op rendszerrel, ott is ezt csinálja. Másik géppel viszont hibátlanul mûködik, és elõzõ gép meg tökéletes egy másik egérrel. Olyan mintha ez az alaplap és az egér nem akarna együttmûködni 2 év használat után??? Mi lehet a gond?

Link to comment
Share on other sites

zorzy

Senkinek semmi tipp? Az alaplap vagy az egér romolhatott el?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Fujitsu

Lehet csatlakozóhiba, kontakthiba, nincs kizárva az egér hibája sem. Ha vezeték nélküli, akkor az is lehet, hogy valami zavarja a kapcsolatot.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
scarletty

Sziasztok

 

Egy elég makacs problémával küzdök kérem írjon akinek van ötlete.

 

XP alatt MSI 7095 alaplappal van olyan gondom, hogy az USB hibátlanúl mûködik kivéve egy apróságot, ha USB egeret dugok rá akkor PS2 egérnek installálja, ás ezért nem mûködik.

Ha leszedem az eszközkezelõböl, majd bedugom újra ugyanez történik.

 

 

Van ötlet?

 

Köszi

 

Scarlettty

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...