Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Egér problémák


payne

Recommended Posts

arpsoft

A 486-os gépekhez soros portra csatlakozó egér kell, ehhez megfelelõ átalakítót a neten lehet leggyorsabban beszerezni, pl az addel.hu-n.

 

Link to comment
Share on other sites

PC Mágus

Van átalakítóm.De nem akar mûködni!A bios-ba se megy az egér!Úgyhallottam ,hogy csak Combo egérrel megy.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A COM1-be vagy a COM2-be dugtad?

Link to comment
Share on other sites

PC Mágus

Igen.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szerintem ez eldöntendő kérdés volt. :D

Link to comment
Share on other sites

PC Mágus

A bios tipusa:

AMBIOS

AMERICAN MEGATREDS

486DX ISA BIOS ©1993

AD0564403

 

Az alaplap chipsete:

 

UMC

UM8498F

9549-HYS

RA0763

 

Proci:

Cyrix

Cx486

DX2 v80

Cx486DX2-V800P

017-3.45V

 

Videokártya:

OTIVGA OAKTECHNOLOGY.INC OTI037C J9030

 

Ram:

16MB

 

Winchester:

Segate 800MB

 

HDD és COM Portokat vezérlõ kártya:

WINBOND

W83758P

405AB13433620

 

Operációs rendszer:

Ms-Dos 7.11 + Windows 3.11 HUN

 

Egér:

A4TECH

Ez van az alján:

This device complies with part 15 of the FCC rules.

Model:OK-820

S/N:021105605

A leglényegesebb most jön:

Made In China

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
andris1208

Hello!

 

Nekem az a gondom a Labtec görgős PS/2 egeremmel,hogy ha egyet kattintok, akkor a gép úgy észleli, mintha duplát kattintottam volna! :mérges::(

 

 

 

Légyszi segítsetek, mert nagyon zavaró!

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Tönkrement, kuka. (Cimbora MX1000-e is így járt.)

Link to comment
Share on other sites

andris1208

Köszi! :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kristof7

Hello mindenki. Van egy kis egér problémám, szinte ugyan olyan mint amit 1-2 postal elõbb andris1208 írt, de azért én is leírom, hátha nem kell újat vennem. Amikor próbálok bal egérrel kattintani akkor egyszerre érzékeli be a jobb és bal egeret, szal a dologra sikerül rákattintani de elõugrik a kis ablak mindig, és ez nagyon zavaró tud lenni :mérges::fal: . Ezt a jelenséget nem mindig produkálja, van hogy 2-3 napig elõ se jön, de van hogy több órán keresztül ezt csinálja és csak néha hagyja abba 1-2 percre. Az egeren minden más rendeltetés szerûen mûködik. Néha annyira idegesítõ tud lenni hogy "finoman" megütögetem annak reményében hogy helyre áll, de az erõszak itt sem segít, szal én nem tudom hogy mit kéne tennem hogy végre normálisan mûködjön. Ja és az egér márkája Labtec és vezeték nélküli.

légy szíves valaki segítsen :bocsánat: , ígérem hálám örökké üldözni fogja.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha nem garanciális, akkor szedd szét, hátha összeakadt valami odabent.

Link to comment
Share on other sites

Kristof7

Hát igen erre már én is gondoltam. Még van rá garancia, de sajnos nincs már meg hozzá a számla. Szóval marad a szétszedés, és reménykedem hogy valami kóbor kábel okozott problémát és egy kis igazítással helyre jön. Kösz hogy ilyen gyorsan reagáltál.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
borgyosb

Hali

Nemrég vettem egy Saitek Cyborg Gamer egeret...minden klappol kivéve, hogy az 5-ös gomb nem megy rajta...Már mindenhogyan megpróbáltam, felraktam a legfrissebb drivert, minden USB porton végigmentem, SP2 és SP3 al is megpróbáltam sõtt még a gépet is újraraktam de semmi,így most valószínû visszaviszem.

De elõtte tudnom kéne még valamit, örülnék ha lenne valaki akinek ilyen egere van és tud segíteni:

Ennek a bizonyos 5-ös gombnak egybõl mûködnie kéne?

Részlezve még egy kicsit ennek a gombnak az ALAP funkciója a neten a tovább gombot kéne helyettesítenie, az egéren van egy párja a vissza gomb az mûködik simán...

Itt van egy kép is (benyilaztam hogy melyik gombról van szó :D):

 

IPB kép

 

Nagyon sürgõs lenne, kéne a válasz még ma!

Nagyon köszike!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

És amikor nyomkodod, olyankor a böngészõ elõre gombja aktív? Mi van, ha más funkciót állítasz be?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
lorant980

Szevasztok!

 

Nem akarok hülyének kiesni és nem tudom hogy normális-e ez az egész helyzet, de a címben említett egér (LogiTech MX518 USB) sípol - fütyül! Az nem is lenne gond, ha csak annyira csinálná, hogy nem halljam, de abból a közelségbõl ahol használom lehet hallani és idegesít is! Folyamatos sípolásról van szó, elég magas hangon!

Elõször a monitorra gyanakodtam, de azután kiderült, hogy az egér a ludas!

Mit tudok tenni?

Egyáltalán normális, ha egy egér ad ki magából ilyen hangot (én most tapasztalok elõször ilyet)?

Egyáltalán mi az ami sípol benne?

 

Please Help!!! :(

Link to comment
Share on other sites

borsosnorbi

Hello Mindenki!

 

Gondom lenne, amit nem tudok megoldani, és sürgős lenne :(

 

Windows 7 rendszerem van. Amikor ráviszem az egeret az egyik nyitott ablak ikonjára, megmutatja az előnézetet, és azonnal el is tünteti. A képernyőkímélő indulásakor pedig azonnal bezárja a képernyővédőt.

Utánanéztem a neten, állítólag a driver vagy az egér szimulálja a kattintást, görgetést vagy egérmozgást.

 

Emlékeim szerint azóta van ez, amióta megvettem a vezetéknélküli SpeedLink egeremet.

 

Kérem írjon, aki tudja a megoldást a szimulálás kikapcsolására, vagy véglegesen ki tudja iktatni az egeret az oprendszerből!(eszközkezelőben próbálkoztam az eszköztiltással és a drivereltávolítással, de semmi eredmény, a touchpad-om is így működik, mióta az egér megvan)

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
KGigi

Valószínûleg gyenge az egér optikája, és ezért veszi úgy, mintha folyamatosan mozogna. Érdemes lenne úgy kipróbálni a képernyõkímélõt, hogy a hátára fekteted az egeret.

 

Eltávolítani úgy tudod, hogy csatlakoztatod az egeret (vagy megjeleníted a rejtett hardvereket az eszközkezelõben), jobb gomb az egéren és eltávolítás. Driver törlése elé pipa.

Link to comment
Share on other sites

borsosnorbi

Köszönöm a választ, de közben szervízbe ment a laptopom, mert kiderült hogy a touchpad a rossz, szóval kicserélik és kész.

 

Köszönöm mégegyszer.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Na igen, ha egér nélkül is ilyen, akkor ez lett volna a következõ. Köszi, hogy megosztottad velünk.

Link to comment
Share on other sites

Perzio

Egyik ismerõsömnél van egy gond.

Amikor bekapcsolás szgépet és nem mozog egér meg bill nem ég lámpát. Megnyomtam reset gombot... Már mozog egér, de újraindultam szgépet, már megint nem mozog. Mindig kell nyomkodni reset gombot...

 

Egér: A4 Tech WOP-35

Bill: Samsung SDMP

Alaplap: Abit NF7-S v2.0

Op rendszer: Windows XP Sp3 HUN 32bit

 

Mi a gond???

 

Elõre köszi

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Vagy kontakthibás a kábel, vagy valami nincs rendben a tápellátásával.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Obkanl00

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Tegnap bekapcsolt gépnél kihúztam a billentyûzetet és az egeret, mert kellettek egy másik géphez, és mivel tovább tartott a dolgom a másik gépnél ezért elöl kikapcsoltam a billentyûzet és egér nélküli gépet.

Miután visszadugtam a billentyûzetet és az egeret a gépbe, még Windows bootolása elõtt furcsa 3 db kattogás hallatszik, eddig ilyen nem volt. S miután bebootolt a gép, nem lehet használni se az egeret se a billentyûzetet, olyan mintha lefagytak volna.

Ha kihúzom a billentyûzetet és az egeret, akkor rendesen bebootol "kattogások" nélkül. Nem tudom, olyanok ezek a "kattogások", mint amit újraindulásnál lehet hallani. Megnéztem, hogy csak az egyik van bedugva, akkor se lehet használni. Nem tudok még BIOS-ba se belépni. Pedig elvileg látja a gép mindkettõt. A 3 led a billentyûzeten felvillan (mintha többször villanna fel a szokásosnál gép bekapcsolásakor), igaz, hogy nem világít a num lock led bootolásnál.

Szóval az lenne a gondom, hogy bootolás után, lefagy a billentyûzet és az egér, és ezek a "kattogások" is miért lehetnek.

Esetleg egy BIOS reset megoldaná a gondot?

 

Elõre is köszönöm a segítségeket!

Üdvözlettel: Obkanl00

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha PS/2-es a bill. és az egér, akkor nagy valószínűséggel BIOS reset fog segíteni.

Link to comment
Share on other sites

Obkanl00

Igen, mind a kettő PS/2-es.

Megcsinálom akkor a BIOS resetelést.

Köszönöm a választ!

Edited by Obkanl00
Link to comment
Share on other sites

KGigi

A Logitech Nanomon a gumi gombok elkezdtek hámlani. Ezzel lehet valamit kezdeni, illetve lehet ilyen indokkal visszavinni? A garancia még tart, de több hónapos.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...