Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Azureus


[root]

Recommended Posts

pezso

Nos. A helyzet a következõ. Ezek a kliensek ritkán töltenek max sebességgel. Elõfordul, de az sokmindentõl függ. Nem kell idegeskedni, mert 15-20 perc elteltével följebb fog menni a sebbesség. Arra nem térnék ki, hogy miért, meg hogyan, mert nem férne ki. Viszont vannak nagyszerû leírások errõl a dologról, keressetek rá. "a türelem rózsát terem..." lehetne ezt is mondani. Gondoljatok csak bele. Van egy progi, ami pl üzletben 10e Ft. Namármost, ha a letöltési sebesség olyan kicsi, hogy azt mondja pl az Azureus, hogy 3 nap, mire kész, akkor is belefogsz? Hát persze! Jó tanács. Ha letöltöttetek egy progit, nem kitörölni a fájlokat, hanem megosztani, hagyni a kliensben. Mindet! Elõbb utóbb azt fogjátok észrevenni, hogy hoppá, maxal jön a letöltés. :)

 

Ja, valaki érdeklõdött egy jó torrentes oldal iránt. Több van. Én ezt használom www.thepiratebay.org Külföldi, de hihetetlen módon tud magyarul is...! ;) Ja, hogy hogy kell ezt használni? Kiválasztassz egy progit, rákatt, és a többit rendezi a kliens. A gépet meg nem kapcsolgatni ki-be! Ez olyan dolog, ahol a gép fut napokig folyamatosan, ha kell! :D

Edited by Shia-ko
Link to comment
Share on other sites

Vikitorony

A segítségeteket szeretném kérni!

 

ADSL-es netem van Invitel területen. Ezzel jár a dinamikus IP, aminek köszönhetõen 24 óránként új IP-t kapok és ezáltal szakad a net.

Az az észrevételem, hogy az elmúlt pár hétben az összes le- és feltöltés leáll a második újracsatlakozás után (2 nap elteltével) Azureusban. Ez az egyik dolog. A másik az, hogy még az MSN Messengerre se enged fel ezek után, illetve az ICQ is kidob, és 1 üzit sem küld át. Most próbáltam a Windows Update sem jött be, ugyanis kifagyott az IE. Egyébként más oldalakat tökéletesen tudok böngészni, csak az elõbb említettek nem mûködnek, illetve az amit még nem próbáltam.

Próbálkoztam azzal, hogy kikapcsolom a modemet és vissza, de ezek után sem javult meg az említett probléma. Kijelentkeztem a Windowsból, aztán vissza, de ettõl se javult semmi. Az egyetlen megoldás az az, hogy újraindítom a gépet, viszont ezt el szeretném kerülni, mert lassan töltõdik be a rendszer (szerintem az ADSL miatt; router nincs).

Ha valakinek van valami ötlete, az legyen szíves ossza meg velünk, hátha másnak is hasonló problémája van.

Ha ez számítana: OS: WinXP SP2 (Minden frissítés fel van rakva)

A válaszaitokat köszi elõre is!

 

 

Üdv.

Vikitorony

Link to comment
Share on other sites

pezso

Szóval az úgy van, hogy akárhányszor az internetre felmész, annyiszor van új IP-d. Próbáld ki. Az Azureusnál nem az a gond. Én azt JAVA-slom ;) , hogy elõszöris gyengített módban futtass végig egy spyware, és vírusírtót. Ezek után szüntesd meg az sp2 tûzfalát, és tegyél fel másikat. Sajnos a P2P hálózatok használata egyáltalán nem tartozik a biztonságos tevékenységek közé. Vírusok tömkelegével kell számolni. Szóval, ha nem rendelkezel megfelelõ védelemmel (tûzfal, vírusírtó), akkor jobb, ha bele sem vágsz. Egyébként az adott hállózathoz tartozó kliensek is lehetnek fertõzöttek...mivel ugye magukkal hordozzák az kémprogikat. Nem mindegyik persze.

 

Ja, igen. Minden letöltés leáll egy újra csatlakozás után. Ez normális. Majd elindul. Ha nem, rákatt a letöltési sorra, és "indítás" gomb. Idõvel elkéne neki indulni...

Link to comment
Share on other sites

Vikitorony

Köszi szépen, de hülyének nem kell nézni az embert!!! :mérges:

Annál már kicsit régebb óta vagyok a netes témában, mint, hogy ilyeneket kelljen magyarázni nekem, hogy "akárhányszor az internetre felmész, annyiszor van új IP-d". Természetesen nem az SP2 tûzfalát használom, hanem másikat! Vírusírtó szintén van, mint minden normális netes gépen.

Az én esetemben az a próbléma, hogy ha a gép megy 3 napot (újraindítás nélkül!), akkor (mostanság többször elõfordult) minden féle web-es szolgáltatás elérhetõ és mûködik is, kivéve az MSN Messengert, ICQ-t, mert nem enged fel. Illetve az Azureus még fél óra eltelte után, de akár több óra (6-7) után sem kezd el tölteni. A trackert megtalálja, csatlakozik a seeder/leecher-ekhez, minden ok, csak éppen az adat nem folyik semelyik irányba se.

 

Bocsi, hogy így leordítottalak az elején pezso!!! :upsz:

Csak sajnos idõnként kibuggyan az emberbõl, amikor 1 napon már egy csomó rossz dolog történik vele, és utána még alapdolgokkal akarják oktatni.

Persze nekem is van még mit tanulni, de az nem ott kezdõdik, hogy Din. IP-nél minden csatlakozásnál új IP-t kap az ügyfél.

 

Mindenesetre ha továbbra is mutatkozik ez a probléma, akkor felrakok egy anti-spyware progit, bár az Ad-Aware most fent van.

Link to comment
Share on other sites

pezso

Ugyan...a mai világban ez már fel sem tünik...! :) Próbáld meg akkor azt, amin te is gondolkodsz, illetve, amit én is javasolta. Kémvírusírtó progikat futtass végig, persze gyengített módban, mert úgy "tüzetesebb" az írtás. Az MSN-egyébként idõközönként ez a mániája. Az Azureus viszont nekem még ilyet nem csinált.

Link to comment
Share on other sites

Vikitorony

Na most eddig bírta. 4 nap után mondja azt, hogy összes Azu forgalom stop, meg Messengerre sem enged fel. :Sír:

Érdekes módon a BitComet tölt rendesen, csak már nagyon hozzászoktam az Azureus-hoz. De messengerre akkor sem enged fel, szóval maradnom kell az újraindításnál. :(

Újracsatlakozásnál nem voltam gépnél, de aki itt volt, azt mondta, hogy rákattintott az újracsatlakozás gombra, szóval lehet, hogy az a gond, bár korábban nem volt baja ettõl. :pislog:

Most majd úgy fogom tesztelni, hogy 1 másodpercre állítottam az újratárcsázás elõtti idõt, szal remélhetõleg ez megoldja a problémát!!!

I hope! :)

Link to comment
Share on other sites

Vikitorony

Ma hajnalban ismét elõjött a probléma.

Most 7 nap után megállt minden Azu-ban, és ami még fontosabb, kidobott Messengerbõl és nem is engedett vissza.

Már nem volt kedvem újraindítani a gépet, úgyhogy csak most du. gondoltam rá, hogy reboot. De elõtte megpróbáltam, hátha megjavult azóta.

És lássatok csodát, ismét fent vagyok MSN-en!

A fene se tudja, hogy miért van ez, de sajnos el kell viselni. :(

Link to comment
Share on other sites

molnaraki

Warez. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Vikitorony

Nem feltétlenül...

Link to comment
Share on other sites

donathl

Sziasztok!

 

Én is Azureust használgatok, ugyanis nemrég kezdtem el vele ismerkedni. Problémám a következõ: piros a fejecske, ezért uygebár nem is tölt le. Gondoltam hogy a beállításokban szétnézek, meg a tûzfalon is, és itt akadtam el, hogy a Kerioban hogy lehet engedélyezni a 6881-et? Mert sajna sehol nem találom. Vagy talán hazsnáljak más tûzfalat??? Segítségeteket elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Vikitorony

Kb egy hete jött ki a 2.3.0.6-os verzió, és azon belül van 1 kis help, ami valójában 1 oldalra vezet téged. Click

Angol tudás kell hozzá, de remlélhetõleg megoldja a problémádat!

Link to comment
Share on other sites

donathl

Szia Vikitorony!

 

Köszi a válaszodat, az oldal biztos segített volna de az én angol tudásomat inkább ne részletezzük.... :) Ehelyett inkább feldobtam a ZA-t és most minden nagyon barátságos! De azért még1X köszike!

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

Azzal nekem is tele van mindenem, hogy új IP-t kapok, ezáltal szakad a net. Fõleg mert ez akkor van, amikor délelõtt suliban vagyok, így azt el lehet felejteni, hogy suli alatt itthon töltsek. Igaz nem le, hanem feltöltök, ami ugye 128-as uploaddal érdekes. (T-online...)

Link to comment
Share on other sites

Vikitorony

Erre csak annyit tudok mondani, hogy 1x du csatlakozz a netre, és akkor minden nap, amíg megy a géped, du fog szakadni. Tehát de megy szépen a feltöltés. Egyébként meg be lehet állítani, hogy automatikusan újratárcsázzon, és akkor folytatótid az upload.

Legalábbis nekem Invitel-es ADSL-nél így van.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
pakati

Sziasztok!

 

Azureus-t (2.3.0.4.) használok, s nemrég újratelepítettem mindent a gépen. Na azóta van valami problematika... Ami eléggé szembetûnõ, hogy alul csak 2 felhasználót ír ki (felhasználók száma), s nem sokezret mint régen.

A tûzfalon azureus.exe engedélyezve van, router-em nincsen.

Reinstall elõtt is ugyanez a verzió volt fenn, ígí nem értem, hogy mi változhatott.

6881-es porton kacsingatna kifelé, melyre azt írja, hogy NAT-hiba, de akkor miért van mégis le és feltöltés?! (igaz elenyézõ 2-4 KB/sec sebességgel)...

Néha elõfordul, hogy 30KB/sec-el is tölt le, pedig akkor is NAT-hibát ír, és akkor is 2 felhasználót...

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Talán segíthet, ha kinyitod a tûzfalon a 6881-es portot. :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

hefti

Sziasztok!

 

Az a problémám, hogy a legtöbb fájlt egy darabig letölti majd nem tölti tovább.Van olyan letöltés ami 99,8%-nál áll már 2 napja.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
donathl

Hefti!

 

Ez sajna előfordul! Attól függ ugyaniis hogy tudsz-e a készforráshoz csatlakozni, meg hogy a készforrás egyáltalán ugyanabban a bolyban van mint Te! Én is jártam már így! 99,4%nál állt meg a letöltésem, a bolyba mikor bejött a készforrás és csatlakoztam is, hihetettlen módon egyből ki is lépett. Úgyhogy nem kell sajna az ilyeneken meglepődni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
h-laszlo

Van egy kis problémám az azureussal. Tölteni jól tudok, de a torrentletöltő nem működik. A shareazából hogy lehet átvarázsolni a keresési eredmények torrentjét az azureusba? Kár hogy az azureusba nincs kereső! Próbáltam a shareazából kimásolni az url-t és betölteni az azureus torrentletöltőjébe, de kiírja,hogy"EXCEPTION WHILE INITIALIZING DOWNLOAD OF URL". Mi lehet a gond?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Garono

Többször átnéztem, de nem találtam olyan beállítási lehetõséget, hogy autómatán induljon, ha a Windows betöltött. Pedig nem lenne rossz dolog. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Másold be a parancsikonját a Start menü :nyíl: Minden program :nyíl: Indítópult-ba. ;)

Link to comment
Share on other sites

Garono

Köszi! ;) Majd ki is próbálom, csak most nem akarok kijelentkezni. :upsz:

 

Szerk.: Kipróbálva. Megy. 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
pezso

Szerintem egyszerûen nincs seeder a torrenthez, amit töltessz. Tölts más torrentet, és ha az jól, vagy jobban megy, akkor azt többen seedelik, vagy ilyesmi lehet.

 

Sorry, de nagyon vicces ez az új fórum! Az utolsó az elsõ, én meg elkövettem azt a hibát, hogy az ezer évvel ezelõttinek válaszoltam... :upsz:

Link to comment
Share on other sites

ephébos

Hogy-hogy az utolsó az elsõ? :pislog: Átállítotad, hogy idõrendileg visszafelé mutassa a hozzászólásokat? Egyáltalán át lehet állítani? :pislog: (Nem mintha átakarnám állítani; csak az egérnél szeretem ha inverz) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Aluchard84

Nemtudom megoldani hogy a NAT jó legyen és ez idegesítõ! SEGÍTSÉG :o:o :o :o :o :o :o :o

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...