Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Flash képgaléria készítése


benkovics

Recommended Posts

benkovics

Szeretnék egy képgalériát készíteni, a fent említett programmal. Található benne egy sablon, de valahogy nem boldogulok vele, mert odáig sem jutottam el, hogy akár egy képet is beillesszek... :upsz:

Szóval, hogyan kell képgalériát készíteni a sablon segítségével? Ha lehet, lépésről, lépésre írjátok le, mert még soha sem használtam a programot!

Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Greene

Jé, igazad van, tényleg nem válaszoltam még erre a kérdésedre :upsz:

 

Ha be tudnál linkelni egy oldalt, hogy kb. milyen típusú képgalériára gondolsz akkor talán el tudnék indulni valamerre (akár a sablont is berakhatod én még úgysem láttam) :bizonytalan:

 

Egy képgalériát meglehet csinálni nagyon egyszerûen két perc alatt és nagyon bonyolultan, egy hét alatt ;)

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Pontosan, a Flassh MX2004-be épített sablonra gondoltam!

Link to comment
Share on other sites

ocsi
Benkovics: Megnéztem azt a sablont és elégg egyszerûen mûködik. Neked csak annyi a dolgod, hogy kicseréled a legalsó frame-en található képet arra amire akarod, és a bal alsó sarokban átírod a szöveget ( a kép "címét")a bõvítés is ugyan így néz ki: a következõ kockán, az öaszes réztegen csinálsz egy kulcskockát és a legalsónál berakod a következõ két, és átírod a szöveget. Autómatikusan érzékeli a program hogy hány kép van és a jobb felsõ sarokban autómatikusan kiírja, tehát ne bántsuk ott azt a 100/100 at a szerkesztõ nézetben!!! ( nem tudom hogy tud e 100 nál több képet kezelni..:P)
Link to comment
Share on other sites

benkovics

Köszi. De azthiszem ezt még hanyagolom....... Egyelõre, nincs rá idõm, hogy tanulgassam. Talán õsztõl?

Link to comment
Share on other sites

Greene

Komolyan mondom, megnézem ezt a sablont ha hazaérek! :upsz:

 

Biztos tud 100-nál több képet kezelni, csak egy kicsit át kell variálni... ;)

Link to comment
Share on other sites

benkovics

A New panelen találod meg! 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Mezofi

Hol a new panel? Flash MX 2004-em van.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

:hmm:

Fájl-New......... Szóval, mint minden más programnál......

Ott a Templates fülön találod meg, a varázslókat! Persze sajnos azokat is meg kell tanullni használlni! :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Köszi, megvan.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
system54

Hali!

 

Én egyszer találtam véletlenül egy képnézegetõt [amúgy nagyon királyul meg lett csinálva (alapból benne volt)] és egy kicsit átvariáltam, csak úgy, hogy csináltam egy új movie clippet és abban a képeket meglehet nézni kicsiben.

 

Én olyat szeretnék hogyha rákantintok a képre (ebben a movie clipben), akkor lépjen vissza a fõ részébe, és ott a képet mutassa meg! (Ezt megint jól megyfogalmaztam... :P Bocs!) Nekem csak úgy sikerül megcsinálni, hogy a fõ részében lehet (sajna). Nem lehet azt megcsinálni, hogy egy új movie clipben lehessen megcsinálni?

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
zauber

Egy ilyen stílusú képgaléria lenne a "vágyam"!

Van valakinek ötlete, hogy milyen progival /vagy forráskódból/ készült?

 

Link to comment
Share on other sites

kléni

Hol van ebben flash?

Link to comment
Share on other sites

zauber

Elsõdlegesen a "képgaléria" szót akartam megcélózni!

A flash csak egy gyenge tipp volt /ezek szerint/!

...így lehet, hogy rossz topic-ban vagyok, de az alapkérdésem továbbra is nyitott: képgaléria, vajon hogyan?

Link to comment
Share on other sites

kléni

Ja oké, csak azt hittem van még valami más is, ami flash, és nem találtam :)

Ez ott lévő galéria a netről van:

http://www.clearbox.hu/

Link to comment
Share on other sites

zauber

Köszi szépen! Ez az!

...áruld el hogy jöttél rá?

Megnézted az oldal forrását és tippeltél, hogy ezt egy valamilyen script csinálja és ehhez kerestél valami hivatkozást?

Vagy hogyan?

Link to comment
Share on other sites

kléni

Megnézem az oldal forrását, azon belül a head részt, mivel ilyen fajta galériákban van js, abba pedig szinte mindig beleírják, ki csinálta, a weboldaluk nevét, meg hasonlókat :)

Link to comment
Share on other sites

zauber

Köszi a tippet! Ügyes!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...