Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Flash mozgó menü készítése


benkovics

Recommended Posts

benkovics

Egy olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék csinállni egy mozgó menüt, a FlashMX 2004, vagy más ingyenes program segítségével. Azért a Flash MX lenne a legjobb, mert azt a Studio MX2004-el együtt, a rendelkezésemre áll.

Olyan szinten kezdő vagyok ebben, hogy egyszer megnyitottam a programot, de úgy megilyedtem tőle, hogy gyorsan be is zártam! :upsz: Szóval a segítség onnantól kellene, hogy elindítom a programot!

 

Valami ilyesmire gondoltam: Ami az oldal alján található! Tehát, ha a közepétől balra viszem a kurzort, akkor a menü balra mozog, ha jobbra viszem a kurzort, akkor jobbra! Ha nagyon bonyolult, az sem baj, ha van valakinek türelme elmagyarázni érthetően, valóban a kezdetektől, akár lépésről lépésre is, nagyon megköszönném! :istenvagy:

Link to comment
Share on other sites

Greene

>>>Klikk<<<

 

Hozzáfűznivalóm:

 

- Letölteni sajnos nem tudod az .fla fileokat, mert fizetős.

 

- A tiéd a vízszintes, egyetlen nagy különbséggel: A két nyilacska amivel irányítod merre menjen nem nyílacska lesz és nem felül lesz, ja és nem is fogod látni.

A lényeg: A két nyilacska helyett a menüsor (betü + háttér túlnyúlás) magasságával megegyező, a háttér színét utánzó téglalapokat kell létrehozni (2db-ot), úgy, hogy az egyik teljesen bal oldalt legyen, a másik pedig jobb oldalt, mindkettő ki a széléig. A kettő között legyen annyi üres hely, amennyi átlagosan a szövegcimkék hossza. A két téglalapot mint layert helyezd a felirat alá. Így ha jobbra viszed az egeret, a szöveg jobbra gördül, ha balra, akkor meg balra. Középen viszont áll a szöveg, hogy tudjál rá kattintani. Ez nem egészen az a megoldás amit te belinkeltél, de nagyon hasonló.

 

Még valami: Láthatod, hogy a sötétebb rész a stage. Ami azon van az fog kiexportálódni. Ami nincs rajt az nem fog látszani. DE látható, hogy itt lelóg a sok felirat a stage-ről. Ilyen esetben amikor egy actionscript mozgatja úgy viselkedik az egész stage mint egy maszk. Tehát megjelenik rajta minden szépen.

Link to comment
Share on other sites

Gigah3rtz

Ez engem is érdekelne :ötlet: :!:

Link to comment
Share on other sites

Greene

Okés. Tutorialt most nincs időm írni, de most délután csináltam Benkovicsnak egy ilyen menüt, azt akkor berakom, forrással együtt. A hónapokat görgeti.

 

Scrollozható Menü

Forrás - .FLA file letöltése

Libel Suit Font letöltése (Az FLA-hoz kell)

 

A betütípust telepítsétek mielött használjátok a forrást!

 

Ha van kérdés akkor ne habozzatok ;)

 

Egyébként ez egy másik módszert használ mint a fent leírt. A lényege röviden az, hogy egy actionscript figyeli az egered "X" axisát, vagyis a vizszintes mozgását. Minél inkább a szélére viszed az egeret, annál inkább felgyorsul a mozgás. Ez úgy van, hogy egy X pozícióban levonjuk a kurzor X axisát egy adott vonal pozíciójából.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Ez nagyon jó lett! :oké: Gratula, és köszi!

Kérdésem millió, de holnap beszélünk!

Link to comment
Share on other sites

Greene

Örülök, hogy elnyerte a tetszésedet :D

A háttér színe megegyezik az oldaléval, és az objektum magassága ugyanannyi mint a most ott lévo 3 képé.

Én meg arra lennék kíváncsi, hogyan lehet ezt a cuccot a lap közepére berakni. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Oké!

Azt meg én magyarázom el neked.... 8)

Link to comment
Share on other sites

benkovics

És ide esetleg be lehetne tenni képeket is? Akár váltóképeket is? Mármint a szöveg helyett!

Link to comment
Share on other sites

Greene

Igen :)

Link to comment
Share on other sites

benkovics

És hogyan? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Greene

A betümezõt (textfield) kitörlöd és a helyére beraksz egy grafikát (import to stage).

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Olyan szinten kezdõ vagyok ebben, hogy egyszer megnyitottam a programot, de úgy megilyedtem tõle, hogy gyorsan be is zártam!  :upsz: Szóval a segítség onnantól kellene, hogy elindítom a programot!

Na errõl van szó!

Nem értem mit mondassz! Pedig néztem ezerrel................................. :upsz::upsz::upsz:

Link to comment
Share on other sites

Greene

Megcsinálom neked hétvégén (mert így elsöre biztos bonyolult lesz), csak küldd el a képeket. ;)

 

A lényeg az, hogy a feliratokra (jan, feb, márc, ápr mint egyetlen objektum) ha duplán kattintasz akkor felül a layereknél belelépsz abba a csoportba ahova az összes feliratot raktam. Ott lesz 12 réteg, mindegyik egy hónap nevével. Na ott kellene a flashben lévö feliratokra egyet kattintani és kitörölni, aztán a helyére beimportálni egy képet. A layer feliratok mellett látni lehet olyanokat, hogy "over" "down"...stb. Itt is meg kell(ene) jelennie a beillesztett cuccnak.

Ráadásul a képeknek egyforma távolságra kellene lenniük egymástól.

Az actionscriptet pedig át kell írni ha hosszabb lesz a hónapok képe mint volt felirattal, szóval tényleg elég macerás

Link to comment
Share on other sites

benkovics

:Sír: :Sír: :Sír: :Sír:

Akkor ezért nem ment nekem! Na mostmár tényleg veszek egy könyvet...... :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Greene

Ja és van benne egy maszk is, tehát a kép sem mindegy milyen magas, mert különben nem jelenik meg egy része ;)

Szóval elég bonyolult a dolog, még én sem értek egy csomó mindent :upsz:

Link to comment
Share on other sites

benkovics
:Sír: :Sír: :Sír: :Sír: :Sír: :Sír: :Sír: :Sír: :Sír: :Sír: :Sír:
Link to comment
Share on other sites

Greene

Ha beszélsz angolul, van klassz videóm az alapokról 8);)

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Tudod, hogy nem beszélek angolul! :upsz::upsz::upsz:

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

@Greene

A scrollozható menühõz kapcsolodva.

Letöltöttem a három link mögötti prg-kat.

De mivel ilyet még nem csináltam, nem tudom hogyan kell telepíteni a betûtipust, vagy melyik fájlba másoljam be.

Köszi

Link to comment
Share on other sites

Greene

A Betûtípust a Windows mappájában a Fonts almappába kell másolni (kitömörítve).

 

Az FLA a forrásfile, azt kell megnyitni Flash MX-ben

Link to comment
Share on other sites

benkovics
A Betûtípust a Windows mappájában a Fonts almappába kell másolni (kitömörítve).

Ez ebben a fomában már nem igaz! Ahhoz, hogy minden program használja, valóban telepíteni kell!

Megnyitod a vezérlõpult-->betûk mappáját, ott File--> új betûtípus telepítése! Onnan már egyértelmû lesz! 8) (természetesen ebben az esetben is ki kell tömöríteni elõször! )

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

OK!

Müködik.

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

Ajnász

Vagy intézõben frissítést nyomsz a Fonts mappában, miután bemásoltad a betûtipusokat. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
Elektromann

Sziasztok

Engem a következõ két menü érdekelne:

http://www.flashvortex.com/generators.php?generatorId=436

http://www.flashvortex.com/generators.php?generatorId=283

 

A tervem az lenne, hogy az elõbbi akkor jelenne meg, mikor az utóbbihoz hasonló módon egy gombra kattintom, mindez egy jóval nagyobb flash-ben. Gondolom ha megcsinálom az egyiket, bele tudom rakni a másikat. De hogy kell ezeket elkészíteni? Tudtok segíteni?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Egyikhez sem kell flash, és ilyet nem is illik abban csinálni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...