Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Optikai meghajtó problémák


R_TOM

Recommended Posts

master

Tessék? Mindent jól összedugtam. De azóta már a gépben lévõ másik meghajtót sem ismeri fel, pedig ahhoz nem is nyúltam.

 

Egy érdekes tesztet hajtottam végre. A gép bekapcsolása után elkezdtem ki-be tologatni az új meghajtót, ami jó volt, de miután kijött az Asztal, akkor hirtelen nem akart reagálni.

 

A Sajátgépre kattintva nem volt ott az E meghajtó, de a régi ott volt, viszont késõbb az is eltûnt.

Az Everest Home 2.2-vel megnéztem, hogy mi isd van tulajdonképpen. Unknown eszközként ismeri fel a Sony meghajtót.

 

A BIOS-ban járkálva láttam hogy felismerte a meghajtót. (SONY DV-ROM 1621)

 

Hétfõ estig valaki segítsen mert ezen múlik a szakdolgozatom!

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Tessék? Mindent jól összedugtam.

 

Hiába dugtad jól össze, attól az eszközök jumperelése valószínûleg nem megfelelõ. Master és Slave. Oda van írva az eszközök hátuljára vagy tetejére, hogy a jumpert melyik állásba kell tenni ha master-on illetve slave-en akarod használni. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
otistetrax

Sziasztok!

 

 

Kb két hete nem tudom használni a Cd írómat (Samsung, Rw combo).

Cd-t, DvD-t nem játszik le, inkább kilöki...és amikor bekapcsolom a gépet azt írja ki, hogy ATAPI INKOMPATIBILIS, és F1-et kell nyomni.

Szerintetek mi történhetett ?

Vehetek egy másikat?

kösz

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem változtattál semmit a meghajtó bekötésén, jumperelésén?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

otistetrax

Hi!

 

Semmit nem változtattam..eleinte csak kiadta a Cd-t 2-3-szor de utánna lehetett vele dolgozni..aztán egyik napról a másikra teljesen bedöglött.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Sanzi

Van egy Pioneer 110-es DVD íróm. Az új XP-n nem akar, csak PIO módban működni. Egy másik XP-n nincs ez a probléma, ott tökéletesen működik a UDMA mód. Mindkettő oprendszerre ugyan az a verziójú driver van feltéve. A többi meghajtóval nem jelentkezik a probléma. Mit lehet csinálni?

Link to comment
Share on other sites

zico
A Microsoft hivatalosan kiadott egy rendszerleíró adatbázis kulcsot ennek a problémának a megoldására:

Tegyük a következőket.:

(Ahol a 0001 az elsődleges IDE vezérlő.)

1. Start / Futtatás --> regedit

2. Keressük meg a következő kulcsot.:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control\ Class \ {4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} \ 0001

3. Hozzuk létre vagy változtassuk meg a ResetErrorCountersOnSuccess nevű duplaszó (dword) típusú bejegyzést, értékként 1-et megadva.

Innen

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Nekem a Másodlagos IDE csatornán, a 0-s szamú eszköz nem mûködik. Ebben az esetben, hogy módosulnak a leírtak?

Link to comment
Share on other sites

zico
Ebben az esetben, hogy módosulnak a leírtak?
Nem tudom.

 

http://www.pcworld.hu/forum/index.php?showtopic=1641 nem hasonló a gond?

 

Esetleg eszközkezelő-IDE-ATAPI vezérlők és ott mindkét IDE csatornánál nézd meg, hogy a speciális beállítások fülön a ha elérhető akkor DMA ki legyen pipálva, de ezt már biztos nézted.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Itt van a kutya elásva:

3 összetevő van itt:

 

Elsődleges IDE csatorna

Másodlagos IDE csatorna

VIA PCI IDE Bus Master (ez csak nálam VIA, nálad lehet, hogy más)

 

Jobb klikk a 3. összetevőn - eltávolítás.

A megerősítést le-OK-ézni.

 

Amikor már csak az elsődleges és a másodlagos maradt a listában, akkor - újraindítás.

 

Reboot után minden rendben működik, vagyis Ultra DMA2-es módban.

 

Remélem ez segít!

Megcsináltam, és minden működik. Zico kösz a segítséget. ;) Nomeg neked is gcsabi!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ZsélyiO

Tisztelt Fórum tagok!

 

Számítógépemet másfél éve vásároltam és az elsõ pillanattól kezdve az alábbi problémával küszködöm.

A gépben Abit IC 7-es alaplap, 3 GHz-es pentium processzor, 1024 MB memória van, és DVD író és külön DVD olvasó is. Windows XP Prof. operációs rendszer mûködik.

A probléma az, hogy ha valamelyik optikai meghajtóba lemezt teszek és míg "felpörög" a meghajtó (beolvassa a lemezt), ha közben bármit is csinálok, elég akár az egér mozgatása, vagy ha fut egy program közben, a számítógép teljesen lefagy, semmire sem reagál, resetelni kell. A probléma nem minden esetben fordul elõ, de az esetek 80 %-ban igen, rendkívül bosszantó.

Próbáltam kábeleket cserélni, DVD írót-olvasót cserélni (a régi másik gépben kiválóan mûködik), Biost frissíteni, de nem használt eddig semmi. A rendszert is újra telepítettem párszor, de a jelenség továbbra is fennáll változó gyakorisággal.

Ismeretségi körömben hasonló alaplappal nincsenek ilyen gondok, már mindenki kifogyott az tanácsokból is.

Kérem szíves segítségeteket a megoldásban.

 

Várom mielõbbi szíves válaszotokat,

üdvözlettel:

Zsélyi Ottó

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Futtasd le a memtest86-ot! Memóriahibának tûnik.

 

Egyébként pontosan milyen tápegység van a gépedben?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ZsélyiO

:segítség: Lefuttattam a memtest86-ot, nem jelzett hibát.

A tápom Deer DR-B300ATX 300 W-os. Lehet, hogy kicsi?

Sajnos az utóbbi pár napban már sokszor akkor is lefagy a gép ha nem csinálok semmit csak beleteszek egy lemezt (pl. egy PC World DVD-t). Fölöttébb idegesítõ amikor kimerevedik a képernyõ, és valószínûleg a gépnek sem tesz jót a 10 percenkénti reszetelés.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Biztosan kicsi és gyenge! Cseréld ki valami normálisabbra! A tápegységvásárlás topikunkban nézz utánna.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
aribaric

Üdv mindenkinek!

 

Nekem egy szokatlan probléma állt elõ,ami mellesleg nagyon bosszantó,és nagyon hálás lennék ha valaki segítene megoldani!

Na szóval:Van nekem egy nec3520-as dvd írom ami a múlthét szerdáig kifogástalanul mûködött,de valami okból kifolyolag kicsit ''becsavarodott'',mégpedig arra gondolok,hogy a 16X-os sebességgel írható dvdket nem írja meg ,csak amiken a feltüntetett sebesség határ 8,vagy az alatt van,na de ami miatt ez engem bosszant hogy kb fél éve vettem 200 db Memorex DVD-R 16X-os dvdt,amibõl már körübelül 60-70dbot kiírtam,és azoknál még jól mûködött egészen múlthétig ,azóta tettem kisérletet másfajta lemezekkel is de sehogy sem volt jó,ami érdekes hogy amikor már behelyezem a DVDt ,a nero az írási sebesség megadásánál 2,4X sebességet kínál fel maximumnak.Próbáltam más cd,dvd író programokkal de ugyan ez a probléma.Frissítettem az író driverét az sem segített,teljesen tanácstalanul állok a helyzet elõtt,am itõlem telt az megpróbáltam ,és nem szeretnék új írót,mert az elmúlt másfél évben ez a másodi kírom az elõzõ is ''meghalt''.

Remélem valaki tudja orvosolni a problémám.

 

http://kepfeltoltes.hu/view/060912/printsc...ltoltes.hu_.jpg

itt van egy kép a hibaüzenetrõl....

 

segítségeteket,tanácsaitokat várom!

 

köszönettel

 

Ádám

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Lehet, hogy egy tisztításra lenne szüksége, mert ahogy nézem eléggé nagyüzemben másolsz vele.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

PPeter

A Neroban nem CD-s projektet indítasz véletlenül DVD-s helyett? Balra tudod állítani az új projekt nyitásakor felugról ablakban felül.

Ha telepítettél olyan programot, ami blokkolja az egész rendszer felé a lemezek helyes felismeréséhez szükséges kommunikációt - ilyenek a különbözõ másolásvédelmek kijátszására alkalmas programok, min amilyen a BlindWrite, Alcohol, CloneCD/DVD, AnyDVD, Daemon Tools, ezek némelyik beállításfüggõen is produkálhat ilyet, illetve egymást zavaró kombinációik is léteznek -, akkor az is okozhatja a lemezek helytelen felismerését és ebbõl fakadóan az írási paraméterek értelmetlen felkínálását.

Link to comment
Share on other sites

aribaric
Lehet, hogy egy tisztításra lenne szüksége, mert ahogy nézem eléggé nagyüzemben másolsz vele.

 

Ciao.

 

 

 

 

Tisztítás alatt ezekre a boltokban kapható alkohollal tisztító cd,dvdkre gondolsz?

de nem hiszem hogy ez lehet az oka mer tcsak a 16Xos dvdkel csinálja ezt márkától függetlenül...

nagy filmgyûjtõ vagyok,meg premierrel dolgozok tömörítettlen avi nyersanyagokkal(ami ugye nem kis helyet foglal) ezért ez a sok dvd írás ,és már fullon van a gépem ezért lenne jó ha valak imegoldaná a problémám....

 

azért kösz még1szer

 

 

 

A Neroban nem CD-s projektet indítasz véletlenül DVD-s helyett? Balra tudod állítani az új projekt nyitásakor felugról ablakban felül.

Ha telepítettél olyan programot, ami blokkolja az egész rendszer felé a lemezek helyes felismeréséhez szükséges kommunikációt - ilyenek a különbözõ másolásvédelmek kijátszására alkalmas programok, min amilyen a BlindWrite, Alcohol, CloneCD/DVD, AnyDVD, Daemon Tools, ezek némelyik beállításfüggõen is produkálhat ilyet, illetve egymást zavaró kombinációik is léteznek -, akkor az is okozhatja a lemezek helytelen felismerését és ebbõl fakadóan az írási paraméterek értelmetlen felkínálását.

 

 

Értem miért kérdezed (a belinkelt kép miatt),de igaz nem vagyo kegy nagy számitógépes guru,de azért amatõr sem, tulajdonképen már ez furcsa hogy dvds projektet indítok de amikor a hibaüzenet megjelenik cd nek olvassa be a dvdt

daemon tools az van de eddig is volt és jól olvasta ugyanezeket a lemezeket...

más ötlet??

annyira hálás lennék ha valaki megoldaná a problémám....

 

 

 

 

OFF..esetleg hálám jeléül küldenék egy filmlistát... :D ..ON

Link to comment
Share on other sites

Digital Silence

A tisztítás mindenképpen megérné, lehet hogy kisebb sebességnél nem zavar be a sugaraknak, de 16x-nél már igen!

Link to comment
Share on other sites

aribaric

na hála a jó égnek egy firmware frissítés "meggyógyította" :D

Link to comment
Share on other sites

ZsélyiO

Hát, sajnos továbbra is fennáll a jelenség, sõt egyre gyakrabban jelentkezik. Ha egy DVD bent marad a gépben és így indítom el, akkor van, hogy mire feláll a rendszer már le is fagyott. Nem tudok semmit csinálni vele, kimerevedik minden.

Kaptam kölcsön egy 400 W-os új tápot, de továbbra is (nem mindíg) lefagyogatott. Próbáltam memóriát cserélni, még a videokártyát is átcseréltem, de nem használt. Szinte már mindent kipróbáltam az alaplapon és a procin kívül, remélem nem ezek a rosszak.

Ha van valami ötletetek kérem, hogy segítsetek.

 

Üdv.: Ottó

 

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Milyen 400-as tápot? :pislog:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

tssoft

Sziasztok!

 

Samsung cdrw/dvd sm-352b tipusú meghajtó van gépemben, és bizonyos CD lemezek behelyezésekor a CD felpörgetése közben újraindítja a gépet (Win XP SP2). Érdekes, hogy a DVD-k esetében egyáltalán nincs ilyen hiba és nem minden CD esetében teszi ezt, pl. általam egy másik gépen írt multisession-os CD-t nem pörgeti fel és nincs ilyen jelenség, de ha beteszek egy hang CD-t vagy egy olyan adat CD-t, melyet pl. egy kiadótól vettem, akkor mindig ezt produkálja. Arra gondoltam, hogy talán a felpörgetés sebességét kellene korlátozni, de nem tudom, hogy ezt hol lehetne beállítani, vagy ehhez szükséges drivert vagy programot honnan lehetne letölteni?

 

Tippeket, válaszokat elõre is köszönöm.

 

Török Sándor

Link to comment
Share on other sites

Digital Silence

Frissíteni kéne a firmware-t.

A felpörgetés sebességét tudtommal nem lehet állítani, és ez nem is lényeges.

A fõ, hogy a lézer rátaláljon az információs sávra(track)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
DJ_SuB

Sziasztok! Egy elég idegesítő problémám van: a Pio DVR-109-es (dícsérték mindenfele) íróm hibásan olvassa be az LG írókkal írott DVD-ket. Egészen pontosan nem olvas be róluk mindent. Feltettem a legújjabb firmware-t és fura módon már kicsit jobban olvas, de még mindég nem tökéj. Most 5 avi-s filmből 3-at nagynehezen lemásol, viszont a frissítés előtt jó ha egy filmet felküszködött. Ugyanazokat a DVD-ket minden LG olvasó gond nélkül, baromi gyorsan (!) másolja. Jó lenne, ha adnátok valami tanácsot, mielőtt veszek egy LG olvasót. köszi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...