Jump to content
Kovács Dávid ( Davs )

PDF

Recommended Posts

Zoli

Sziasztok!

A PcWorld-nek köszönhetõen ismerkedem az Adobe Acrobat Pro szoftverrel. Eddig nagyon pozitív. :) A cégnél folyamatban van egy teljes verzió beszerzése, fennakadtam azonban egy dolgon. Hogyan tudom az aktuális pdf dokumentumomat megfeleõ felbontásba lementeni vagy egy meglévõt átkonvertálni? (pl. Elõírás egy adatszolgáltatás, amit 300 dpi fekete-fehér formátumban kell elküldenem.) Van-e rá lehetõség? Elõre is köszönöm.

Közben megvan: Létrehoz egy Adobe PDF nyomtatót, amelynek a beállításiban be tudom állítani, hogy fekete-fehér/színes, illetve a dpi-t is! :)

Már csak egy kérdés marad: Hogyan tudom a pdf tulajdonságaiban megnézni, hogy ténylegsen annyi lett-e a felbontása?

Timo

Hali.

RTF bõl lehet valamilyen progival pdf -et készíteni?

fapuma

Pl. letöltöd a PrimoPDF-et, ami virtuális nyomtatót hoz létre a gépeden. Onnantól csak annyit kell tenned, hogy megnyitod az rtf-et (MS Word, Openoffice, stb...), és onnan "kinyomtatod" PrimoPDF-fel.

Tiburzio

Nem tudja valaki, hogy hogyan lehet úgy beállítani a pdf-et, hogy ne lehessen belőle kimásolni? Milyen lépéseket kell végeznem, hogy se jobb egérgomb másolással, se ctrl+c-vel ne lehessen kimásolni az ott írtakat?

arpsoft

A PDF Creator PDF beállításai között például a security fülön van ilyen lehetõség.

Te melyik szoftverre gondoltál?

Tiburzio

Letöltöttem ezt a programot, amit ajánlottál. Hogy lehet vele letiltani a másolást?

Ezzel az a bajom még, hogy a végén mindig valamilyen jelszót kér. Eredetileg a PrimoPDF-et használtam. Azzal nem lehet letiltani a másolást? Ha nem, akkor ezzel hogy lehet az említett problémák kiküszöbölése mellett véghezvinni ezt?

ccss

A dolog egyszerû, amikor beállítod a tiltásokat utána kéri a jelszót. Ezt te adod meg.

Tiburzio

Nagyon köszönöm a segítséget.

mrszitya

Most készültem el egy nálunk kevéssé ismert ingyenes PDF olvasó honosításával. Tudás és gyorsaság szintjén a Foxit Reader-hez áll közel, de nem csak PDF, hanem, TIFF, TXT, DjVu formátumokkal is elboldogul, és közvetlenül tud képfájlba, vagy szövegfájlba exportálni.

STDU Viewer oldala, letöltés | Magyarítás letöltése

Update: A magyarítás letölthetõ már a hivatalos weboldalról is, a News szekcióból

Palesz67

Üdv mindenkinek. Egy kis problémába ütköztem egy PDF-es doksival. Ki kellene nyomtatni, viszont úgy kaptam az anyagot, hogy egy fektetett lapon 2 oldal szöveg van. Hogyan lehetne szétszedni/eltördelni, hogy a nyomtatáskor egy lap=egy oldal jöjjön ki?

Elõre is köszönöm!

arpsoft

Több oldalas?

Csaba_#

Bár a pdf olvasó progik, nyomtatási beállításaihoz nem értek. De ettõl még simán csinálhatsz belõlük szöveges fájlt, amit tetszõleges szövegszerkesztõvel szerkeszthetsz annyi oldalasra, amennyire csak akarod.

:nyíl: Free PDF to Word Doc Converter

:nyíl: Online "Edisün" :)

Giraffe1

Nem tudom, Adobe Readerben van-e ilyen, mert csak teljes Adobe Acrobat Pro 9 van a gépemen, de abban a nyomtatás ablakban van egy Page Scaling lista, és azon belül egy Tile All Pages opció. Ehhez be lehet állítani egy nagyítási faktort (Tile Scale) és egy átfedést (Overlap). Szerintem ez utóbbit 0-ra kell állítani, és a százalékos értékkel "játszadozni" egy kicsit.

Palesz67

Köszönöm a tippeket, amint lehet kipróbálom, és visszajelzek az eredményrõl.

Palesz67

Az "ONLINE edisön" max 10MB-os fájlt fogad el. Én ennél nagyobbat kaptam.

Letöltöttem a konvertáló progit, de Word-ben is ugyanolyan osztott lapokat kaptam eredményül.

viszont azt már legalább jól tudom szerkeszteni.

Köszönöm.

vodás
Egyik barátom hozta a laptopját ma. A netrõl töltött le egy .pdf fájlt. Nagy anyag, már letöltés közben lefagyott. Végül sikerült letölteni, de megnyitni már nem, nem engedi a védelem. Lefuttattuk rajta az ESET-Nod-ot, semmi. Adobe Reader 9.3 van a gépén, de van még néhány Adobe termék. Shockvawe, Adobe Flash Player, Adobe Acrobat, Firefox-ban engedélyezett a használata. Valamilyen Adobe biztonsági résekrõl olvastam, de javítva nincsenek. Hogyan lehetne megnyitni ezt a.pdf fájlt?
:(

payskin

Milyen védelem nem engedi?

vodás
Egyszerûen az a Hibaüzenet, hogy a fájl nem nyitható meg. ESS, jobb egérgomb, lefuttattam rajta, nem jelez semmit. Ma olvastam a Biztonságportálon, hogy itt az elsõ trójai, amelyik kihasználja az Adobe Flash Player, a Reader, az Acrobat hibáját. Adobe, mint olyan.
:(

Dávid Csaba

Lehet, hogy csak én vagyok helikopter, de nekem ez a történet nem kerek. Egy nagyméretű PDF fájlt - amit csak nehezen sikerült letölteni - valamiféle "védelem" (Adobe?) nem engedi megnyitni, miközben a biztonságért felelős ESS szoftver nem jelez rá, de erős a gyanú, hogy mégis trójai, mert olvastad valahol, hogy már van PDF trójai??? :pislog: Nem a PDF fájl sérült - hovatovább alapban rossz -, vagy a Reader dobta be a törölközőt?

Predakator

Sziasztok!

Egy barátomnak olyan szerkesztõ kellene, amivel PDF fájlokat tud teljeskörûen megnyitni és szerkeszteni. Az egyik fõ irányvonala az lenne, hogy meglévõ PDF fájlokból tudjon kiradirozni különféle dolgokat. Nem baj ha fizetõs a program. Légyszi segítsetek. Elõre is köszönöm.

payskin

Mondjuk... Adobe Acrobat? :)

Predakator

Köszönöm a választ Balázs! :)

Én magam nem ismerem a programot.

Elküldtem a barátomnak. Még nem válaszolt, hogy megfelel-e arra a munkára, amire akarja használni. Olyan valamit akar csinálni, hogy egy kész PDF dokumentumban van egy kép és azt szeretné módosítani, vagy valamit kiradirozni belõle. Az Adobe Acrobat-al teljes körûen lehet szerkeszteni egy PDF dokumentumot? Mondjuk úgy, mintha a word doksit szerkesztenék?

Pjotr
Mondjuk... Adobe Acrobat? :)

Pfuj! :P OpenOffice!

Predakator

Köszönöm a gyors válaszokat. :) Mindegyiket elküldöm a barátomnak, valamit csak tud vele kezdeni.