Jump to content
Kovács Dávid ( Davs )

PDF

Recommended Posts

nagygabor

Nem. A pdf-et beállítani Adobe Acrobat pro-ban úgy, hogy ha megnyitod bármelyik readerrel, akkor bal oldalt behozza a könyvjelzõket, bookmarkokat.

Ez egy több száz oldalas doksi, aminek a témaköreire csináltam könyvjelzõt.

Garono

Hallottam arról, hogy JavaScripttel lehet PDF-et programozni. Ez érdeklene, mert ki tudja még mivel irogatja tele az OpenOffice.org, a dokumentum adatain kívül. Szeretnék egy sajátot, amiben tudom, hogy nincs semmi olyan, ami nem kell. :) Valaki esetleg hallott még erről? :pislog:

Garono
Ebben a cikkben is megemlítik. És ezen az oldalon máshol is. :)

Neo

Akit, érdekel annak itt van a legújabb verziója a Vista operációs rendszerhez! :)

Adobe Reader 7.0.8

warynski

Letöltöttem az Adobe Acrobat 7.0 30 napos próba verzióját, ugyanis az irodában pdf fájlokat kellene szerkeszteni, szöveget beleírni. Meg is lehet ezzel csinálni, csak egy gondom van: a hosszú õ-t és a hosszzú ú-t nem tudja rendesen megjeleníteni. Pontosabban, ha megnyitok egy pdf fájlt, abban korrektül megjeleníti ezeket a betüket, de ha én írok bele, akkor nem.

Szerintetek hogyan lehetne ezen változtatni?

Ha van tipp elõre is kösz.

czpetike

Nekem meg pdf-bõl kell doc-ot csinálni, de az Acrobat-nak még a próbaverziója is trágya. Kiveszi az összes szóközt és össze vissza állnak a bekezdések (a 6-os verzióval megegyezõ módon). A tört teljes verzió ugyan ezt csinálja, lehet frissíteni nem egyszerû eljárással, akkor is össze vissza állnak a bekezdések, de nem hiányoznak a szóközök.

Lényeg a lényeg, nem tudtok ajánlani valami jót? Csak kíméljetek meg ezektõl a szövegdobozos megoldásoktól!

arpsoft

Abby Fine Reader.

warynski

Minthogy 3 hozászólással fentebb írt kérdésemre nem jött válasz, kérdezném a következõt: nem tudja valaki, hogy kóddal, alt+valamilyen szám, lehet-e hosszú û-t és hosszú õ-t írni?

eremit

Alt 147 õ

Alt 150 û

warynski

Köszi, de az alt+147 az egy kalapos ö betû, az alt+150 meg valamilyen hosszú Í nálam.

Viszont sikerült megtalálnom egy régi DOS könyvben a 852-es kódlapot, és abban benne vannak.

KoPe.hu

Frissítettem a gépemen az Adobe Reader-t a 7.0.0.0 változatra. Most keresem hozzá a magyar nyelvi fájlt, tud valaki segíteni egy link-kel? :bizonytalan:

Sebi

Miért nem tetted fel a magyar változatot? :hááát:

Adobe Reader 7.0.5 magyar letölthetõ itt. :ötlet:

KoPe.hu

Mert elszúrtam: futott a progi, aztán egyszercsak megkérdezte, akarom frissíteni az új verzióra, - yes. Aztán persze angol lett! :dühös:

Laali

A beállítást érdemes megnézni. Lehet, hogy átkapcsolható a nyelv.

KoPe.hu

Oké, este kipróbálom otthon. :gépel:

Coros

Hali!

Segítséget szeretnék kérni.

Egy doc filet szeretnék PDF-é konvertálni, de a konvertálás alatt elvész a tartalomjegyzék link jellege.

Wordbõl/angol/ konvertáltam Adobe distiller 5-el.

Szeretném ha megmaradna a link jelleg, mivel tudnám megtartani?

Elõre is köszi

arpsoft

Ha jól emlékszem az új PrimoPdf és a PDFCreator is tudja, de lehet, hogy csak a www-vel kezdõdõ linkeket tudják. Nem emlékszem pontosan.

eremit

Próbáld meg OpenOffice-szal megnyitni, hátha az átkonvertálja a tartalomjegyzék-linkeket is pdf-be.

Netkaloz

Üdv mindenkinek!

pdf-et szeretnék szerkeszteni.

Az Acrobat tud átkonvertálni és elmenteni többféle formátumba (.doc, .rtf,.txt. html, stb), de ez nem mindig tökéletes.

Néhány fontos nyomtatványt szeretnék kitölteni, de olyan kicsi a rublika, hogy oda az én betûim, számaim nem férnek bele.

Viszont, ha ûátkonvertálom, akkor nem tartja meg a dokument eredeti formátumát.

Mi lehet a megoldás?

Kinyomtattam, beszkenneltem és fine Readerrelo beolvastattam, akkor meg a négyzeteket D-betûknek ismerte fel.

Szóval most itt tartok.

Most már nagyon be kellene küldenem a papíriokat, mert a hatóságok még megbüntetnek.

(Az igazsághoz hozzátartozik, hogy milliárdokat költöttek az informatikai rendszerre országosan, mégis papírok ezreit kell kitöltenünk minden alkalommal, ami enyhén szólva is felháborító, felesleges, stb. Nem értem miért nem lehet az adatbázisból lekérdezni az adatokat, és egy program, programok segítségével kitöltetni. Most vagy rossz a rendszer, és csak arról van szó, hogy a politikusok haverjainak a cégei eladták a vacakjaikat, vagy nem értenek hozzá azok, akik kezelni hivatottak. mind a két esetben nagy a baj.)

Bocs, a kifakadásomért.

Machado

Azt szeretném megcsinálni, hogy egy pdf-ben található programkód részletet be szeretnék tenni html oldalba, méghozzá úgy, hogy beillesztem a <PRE></PRE> elemek közé. A gondom az, hogy amikor pdf-ben kijelölöm a kódrészletet, akkor csak a szöveget tudom kijelölni, a bekezdéseket, spaceket nem., vagyis minden sor a margónál fog kezdõdni.

Nem tudjátok véletlenül mi a megoldás erre a problémára?

Dnash

Hi!

Egy DOC-ot konvertálnék pdf-be. Alapvetõen adobe acrobat 6-tal, de kipróbáltam a pdfcreatort is, és ugyan az az eredmény.

Néhány a DOC-ba beillesztett kép körül keret jelenik meg. Van hogy csak a kép alján, van hogy balul és felül, de mindig ott van. Érdekes, hogy ha belenagyítok a pdf-be, akkor változik a keret.

Tudja valaki, hogy ez miért van és hogyan lehet megszüntetni?

köszönöm és üdv,

Dénes

reder

Egy ingyenes pdf-t word formátumuvá konvertáló programra lenne szükségem, olyanra ami nem csak az elsõ két oldalt konvertálja, s nem tesz rá vízjeleket. Tudtok segíteni? Köszönöm: Feri

Shia-ko

Hello!

Van pdf-ben egy szógyûjteményem, amit át szeretnék konvertálni excellbe, esetleg word-be, hogy átalakítsam kissé a könnyebb tanulhatóság érdekében. Francia szöveg. Próbáltam Adobe Acrobattal exportálni különbözõ formátumokba, de csak értelmezhetetlen jeleket kaptam.

MIvel, hogyan tudnám megtenni, hogy kezelhetõ dolgot kapjak vissza?

Köszi!

SkyBird

Able2Doc programmal .doc esetleg .rtf fájlba konvertálod.

Utána már mehet Excelbe, ha az kell.