Jump to content
GSForum - Segélyvonal

PDF


Kovács Dávid ( Davs )

Recommended Posts

Kovács Dávid ( Davs )

Hy!

A PDF formétum miért jobb, mint a többi - márha jobb?

Milyen ingyenes progival lehet pdf - et készíteni?

Az OpenOffice.org tud pdf-t készíteni?

 

Davs

Link to comment
Share on other sites

Athos

Igen, az OpenOffice tud.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Melyik funkcióval is?

Link to comment
Share on other sites

eremit

Egy kis pirosas ikon PDF felirattal a felső menüsoron.

 

Klassz dolog ám, univerzális formátum, minden platformon ugyanúgy néz ki.

Link to comment
Share on other sites

google
A PDF formétum miért jobb, mint a többi - márha jobb?

Platformfüggetlen, és sokkal kevesebb probléma van a megjelenítésével, mint pl. egy word dokumentuméval. Csak Acrobat Reader kell hozzá.

Én is megtapasztaltam az előnyeit az elmúlt napokban. Nyomtatni akartam, de a Word képtelen volt megnyitni az én .doc fájlomat. Nem is tudtam kinyomtatni a fősulin. Azóta mindent PDF-ben küldök át, és nem is volt eddig semmi probléma vele.

(Kivéve hogy ma megkérdezték tőlem, hogy plakátot akarok-e nyomtatni, merthogy beteríti az egész képernyőt - nem voltak a helyzet magaslatán ;):lol: )

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

És a mérete? Jól tömörít a PDF ?

Link to comment
Share on other sites

eremit

Próbáld ki! Secc perc alatt megvan! Mi az hogy tömörít? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

google

@ Davs:

mindenesetre egy képekkel teletűzdelt 114kb-os dokumentumból 95 kb-os PDF-et csinált. De nem ez a lényeg.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Az igazsághoz tartozik, hogy sok kép, grafikon, táblázat, képlet és agyonformázás esetén nem lesz tökéletes a konverzió.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Én bent a cégnél használom az Acrobat-ot. Elég sok dolgot be lehet állítani, de a tömörítést nem néztem :upsz: .

Szintén a cégnél használom a PDF997 nevű programot, amit be kell állítani nyomtatóként és azt kiválasztva akár wordből is lehet pdf-be konvertálni. (Az már csak hab a tortán, hogy freeware...)

Link to comment
Share on other sites

google

Szerencsére ezt még nem tapasztaltam. Biztos így van egyébként, de ahhoz már tényleg nagyon bele kell extrázni. Én beleraktam két-három képet, bekereteztem, körbefolyattam szöveggel megfelelő távolságot alkalmazva a képtől, és teljesen jó lett. :igen:

Link to comment
Share on other sites

eremit

Egyszer nem jött össze nálam is, akkor dugig volt képletekkel. Egyébként nagyon jó! Nem tudom, hogy Davs miért nem próbálja ki, veszíteni valója nincs. Én otthon megírom a doksit OpenOffice-szal, átrakom pdf-be, a munkahelyen meg kinyomtatom szépen.

 

Érthetetlen, hogy a MS miért nem tett már bele az Office-ba "pdf-gyártót"?

Link to comment
Share on other sites

google

Állítólag valami saját formátum kiagyalásán töri a fejét. Szerintem jó rá fog vele faragni. :lol::P

Link to comment
Share on other sites

eremit

Saját formátum, vagyis megint vegye meg mindenki a "nagy" MS Office-t. Új program, apróbb változtatások, amiktől a falra lehet mászni, mert a megszokott dolgok egész másutt vannak, és még jobb sem lett, csak csicsásabb.

 

De ez most :off_kacsint: .

Link to comment
Share on other sites

Ajnász

A pdf már szinte szabványnak minősül. A ms nem tudja elvenni azt a nagy előnyét, hogy a világon használt leggyakrabban használt operációs rendszerekre ingyen! elérhető a megjelenítő alkalmazás (adobe acrobat reader).

Link to comment
Share on other sites

tzoli

Tömörítés? Hát én nem annak nevezném, de így is lehet mondani. Mindenesetre az Acrobattal a pdf minőségét be lehet állítani, ez pedig nyílván befolyásolja a méretét is.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Én a PrimoPDF-et használom. Szintén nyomtatót telepít, mégpedig PostScript képeset!. Szépen dolgozik, csak akkor kerül bajba, ha a dokumentumon belül megváltozik az oldalak tájolása vagy mérete.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

A PDF egyik legnagyobb erénye a nevében rejlik: Portable Document Format, azaz hordozható dokumentum formátum, ami (az esetek túlnyomó többségében) ugyanúgy néz ki a különböző platformokon (pl. Windows 3.1-XP, Linux, Mac, PDA stb.). Egyetlen állományba "összcsomagol" szöveget, vektoros- és pixelgrafikus képet, hangot, animációt, külső és belső hiperlinkeket stb., és ami nagyon fontos, a használt betűkészleteket.

 

Megtekintéséhez a minden op.rendszerhez elérhető Adobe Reader (lenykori nevén Acrobat Reader) használható, de vannak alternatív megjelenítők is.

Ilyen állományok létrehozására mostanra több tucat program alkalmas - élükön természetesen az Adobe Acrobattal -, amelyek között sok ingyenes is található, és amelyek szolgáltatásai elég széles spektrumon mozognak.

A PDF-ek "minősége" alatt elsősorban a beágyazott bitképek felbontása és veszteséges tömörítésükhöz használt beállításokat nevezik. A különféle elemekhez eltérő (tömörítési) beállítások tartoz(hat)nak, így az első pillantásra ugyanolyannak tűnő két PDF mérete között akár nagyságrendi eltérések is lehetnek. (Nekem ugyanabból az anyagból sikerült már 2,5 MB-os és 200 kB-os PDF-et is létrehoznom.)

 

Kevesen használják, de nagyon hasznos szolgáltatása a PDF-formátumnak és az Acrobat programnak, hogy korrektúrázásra is nagyon jól használható. Az PDF formátumú dokumentumot olyanok is átnézhetik és megjegyzésekkel láthatják el, akinek az eredeti formátumhoz való programja nincs is. A 7-es verzióban ehhez már az ingyenes Adobe Reader is használható, amennyiben úgy hozták létre az Acrobattal. A különböző személyektől begyűjtött megjegyzéseket azután egyesíteni tudja az Acrobat, és így egyben látható minden kommentár. (Erről kicsit részletesebben az áprilisi számban olvashatsz.)

Link to comment
Share on other sites

payskin
Saját formátum, vagyis megint vegye meg mindenki a "nagy" MS Office-t.

Előbb a Nagy Longhornt. Abban mutatkozik be a 'Metro'.

Link to comment
Share on other sites

Bencce

www.pdffactory.com

Ezt is használhatod egy ideig ingyen! Csak ha jól tudom rábiggyeszt a oldalra egy created by vagy with pdffactory... :Sír:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A PrimoPDF meg nem csinál ilyet, csak legyártja a doksit. Tök ingyen, minden 'látható' jel nélkül.

A pdf adatlapjába vési bele egyedül, hogy ezt õ csinálta.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Az OOo se rak bele semmit ;) Ingyenes, és tök jó! A 2.-es Bétát használom, és nincs vele gond! 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Faresz
A PDF egyik legnagyobb erénye a nevében rejlik: Portable Document Format, azaz hordozható dokumentum formátum, ami (az esetek túlnyomó többségében) ugyanúgy néz ki a különbözõ platformokon (pl. Windows 3.1-XP, Linux, Mac, PDA stb.). Egyetlen állományba "összcsomagol" szöveget, vektoros- és pixelgrafikus képet, hangot, animációt, külsõ és belsõ hiperlinkeket stb., és ami nagyon fontos, a használt betûkészleteket.

...

Szia!

Tudsz nékem javasolni olyan progit, amely word doksiból PDF-et, valamint PDF-bõl word-öt konvertál? Freeware is érdekel. :?:

Link to comment
Share on other sites

tzoli

OpenOffice.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

WordToPDF

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...