Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vásárlási tanácsok audioeszközökhöz


fapuma

Recommended Posts

ProFiler

Jól néz ki, de az AKG is ugyan ennyi, pedig az még jobban szól. Ulalának egyébként ennek a kistestvére van. :D

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Amit írtál AKG, az egy 10essel több itthon. ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Kinnt mindegyik kb. 115 Euro.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

magellan4

Szeretném a véleményeteket kérni errõl a fülhallgatóról.

Panasonic RP-HV288

Legfõbb azt hogy a basszust mennyire tudja visszaadni.

Elõre is kösz.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Sanzi

ILYEN tipusú fejhallgatót akarok venni, de ha van, akkor Sennheiser. Vagyis az ártól függ... Azert kellene ilye, mert futás közben ez biztosan áll. Tehát csak ilyen megoldás lenne jó.

 

u.i.: Találtam Panasonicot is. KATT. Csak ez a három márka jöhet szóba... Egyéni hülyeségem. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Sanzi

Nézegettem még a Sony házatáján, a Panasonic-ot elvetettem. Es mivel a német üdvöskében sem ajánlottatok semmit, és én sem találtam, ezért, hát...

Nah, amit linkeltem fülhallgatót nem forgalmazzák az EU-ban. Jót néztem ki magamnak. :P

De HUN-ban a két megfelelõje:

SONY 1 SONY 2

 

Inkább a második. Ezeket tudom rendelni itt Békéscsabán is a márkakereskedésbe. Valami vélemény esetleg?

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Ezek helyett méginkább ajánlom ezt, vagy ezt. Ha kipróbáltad, més utazófüles nem igazán fog megfelelni. Nekem pénteken halt meg, de a tarcsi Sennheiserem, és Panasonicom élvezhetetlen. Nehéz lesz péntekig kihúzzam, míg megjön a megrendelt darab. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Csak nekem alapvetõen van egy tökéletes "mezei" Sony fülhallgatóm, most sportoláshoz szeretnék venni egyet. Azért kellene ilyen kialakítású.

 

Jah, akkor már gyorsan megkérdezem. Mi a különbség (kábel szempontjából) a:

- TPC Y-forma

- OFC nyaklánc között.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Sportoláshoz is jobb szerintem, mert ez biztos, hogy nem mozdul el, lévén a füledben vannak, és nem rajta.

Y: egyik szára hosszabb, így az egyik füledbe a nyakad mögött megy a kábel

nyakas: egy nyakbaakasztóval van egybeépítve, mint a samsung telefonok headsetje.

Ki, melyiket szereti.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Jó, kipróbálom mielõtt megveszem amit kinéztem, mivel az MP3 lejátszómhoz alapból ilyet fognak adni. Jó, tudom azt hangminõségben nincs sehol, de úgyis a viselete a fontos.

 

Igen, erre gondoltam én is logikusan, csak amilyen fejhallgatóm nekem van, az olyan mint az Y, csak mindkettõ kábel ugyan olyan hosszú. De a weboldalon mégis OFC nyaklánc van odaírva a kábeltipushoz, és ilyet szerenék venni, semmi nyakbakasztó, vagy mittomén.

KATT

Nekem az esõ tipusú fülhallgatóm van, egyik haveromnak a második. Mindkettõhöz OFC írnak, pedig egyikse nagybaakasztós.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
G LEVENTE

Sziasztok!

 

Szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy a két füles közül melyik a jobb zenehalgatásra MP3 lejátszóhoz:

Panasonic RP-HS5

RP-HS50

 

A segítséget előre is kösz.

 

GL. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Athos

Hol lehet megvenni a TerraTec Headset Master 5.1 USB fejhallgatót? Elsõsorban budapesti bolt érdekelne.

 

@ProFiler

Esetleg ausztriai beszerzés is. ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Van nálam. Keress meg, ha érdekel.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Sanzi

Tud-e valaki ajánlani max 5000Ft-ig olyan fülest, aminek a vezetékén van hangerõszabályozó és mikrofon némító gomb? Ebbõl adódóan mikrofonosra gondoltam. :) Minõségben teljesen megfelel egy ilyen kategória is, kizárólag netes csevegéshez kell. A hangminõségnél sokkal fontosabb a kényelem, akár több óra hosszás tartós viselet esetén is.

Ha nem sokkal drágább, mint a megjelölt ár, akkor is érdekelne.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Shia-ko

Vennék olcsón, valami használt erősítőt 2 hangfalhoz, hogy barátnőm a gépéről zenét hallgasson, meg rákössek egy deck-et. Ezeket néztem 10-15 ezer magasságában:

pioneer sx 203 rds

UHER RG 260

Sony DSR tuner DAR-1000 ES

Marantz PM 420

Technics SU-Z15

 

Van valami vélemény? Esetleg jobb ötlet? :hmm:

 

Köszi :istenvagy:

 

szerk.:

Tárgytalan, megvettem az elsőt.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Strar

Sziasztok!

 

Nagyjából körvonalazódik, mit szeretnék venni...

 

1. Sennheiser HD 465

2. Panasonic RP-DJ600E-K

 

Elõnyök, hátrányok:

 

A Sennheiser hangminõségérõl sok rosszat nem hallani, az anyaghasználata valószínûleg tartós, cserélhetõ kábel, jó érzékenység, nyitott kivitel - nem fájdul meg olyan könnyen a fej, fül.

 

A Panasonic összecsukható, így könnyen hordozható, a frekvenciaátvitel a Senheiserrel szemben jobb (Pana.: 10Hz-27kHz - Senn.: 18-21,500 Hz), az ellenállás: Pana.: 20 - Senn.: 32. Szintén cserélhetõ a kábele, forgatható fej, valamint zárt, így nem mennek annyira ki-be a zajok.

 

Az árban 200Ft-s eltérés van, tehát az nem fog dönteni. Otthoni használatra kell leginkább, zene&film-hez elsõsorban. Fontos a jó hangminõség, és a minõségi anyaghasználat - kényelem pl.

 

Segítsetek egy picit, ti mit gondoltok róluk, melyiket javasolnátok inkább.

 

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Kényelemről nem tudok nagyon sokat, de a nyitottnak szebbek a hangjai általában, viszont jobban kimennek a hangok. Nekem Sennheiser van, csak másik típus (555). Nagyon jó, de ha gyenge hangkártyán használod, igen zavaró, hogy hallatszik a gyenge hangminőség.

Link to comment
Share on other sites

Strar

Köszi a választ, sajna már régóta vadászok egy Audigy 2 zs-re, de nem nagyon van eladó még az Audigy 4-bõl se. Így elõször megveszem a jó fejhallgatót, és majd találok hozzá egy minõségi hangkártyát is.

Link to comment
Share on other sites

Matvác

Szeretném kérdezni mi a véleményetek Róla (Sennheiser HD415)

Akarok venni egy fülhalgatót hogy tudjak zenét hallgatni a szomszéd édresztése nélkül.

 

Mindenféleképpen Sennheisert akarok venni, bár nem vagyok otthon a fülesekben, de azt olvasom mindenhol hogy elég jók. Mondhatnám a legjobbak :)

 

Jó volna ha az ára nem súrolná a 10et, monjduk még egy vezetéknélkülin is gondolkodok ami 14...

Mi a véleményetek?

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Nem rossz? Bár a vezeték nélküli tényleg sokkal jobb. Itt nagyon sok van Sennheiser- bõl is és olcsón.

Link to comment
Share on other sites

Matvác

Mindenféleképpen az *****ban (Nem akarok reklámozni, ott ahová elöbb linkeltem ;) ) veszem meg, csak nem tudom hogy megéri-e azt a plusz költséget a vezetéknélküli.

Igazából egyáltalán nem tudom melyiket válasszam, valószínűleg az lesz hogy bemegyek és megfülelem őket... Úgy tűnik még mindig ez a legjobb módszer. :)

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Igen az a legjobb módszer, de ha nem csak PC-hez használod, jobb lesz a vezeték néküli. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Shia-ko

Hello!

 

Meghalt a sony in-ear fülesem és helyette keresnék egyet, ami lehetőleg nem kerül 10 ezer pénznél többe. A lényeg, hogy szépen szóljon.

 

Van valakinek ötlete?

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Igen, ezeket néztem én is, csak gondoltam hátha van más is, ami értelmes, emberi áron. Köszi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...