Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vásárlási tanácsok audioeszközökhöz


fapuma

Recommended Posts

fapuma

A problémám, hogy a jelelnlegi fülhallgatóm vezetéke kezdi az utolsókat rúgni, viszont nem szeretnék utódként "gagyit" venni.

 

A fülbe dugós változatból szeretnék bevásárolni, és nem szeretnék 2-3000Ft-nál többet szánni a dologra(hiába, én már csak ilyen smucig vagyok :upsz: ).

 

Meg tudná valaki mondani, hogy ebben a kategóriában melyik gyártó ad igazi minőséget?

 

Gondolok itt arra, hogy ne legyen üveghangzású meg "bassz-vérszegény", szóljon dinamikusan, és ne essen szét minél hosszabb ideig.

:bizonytalan:

 

Remélem az audio-guruk mielőbb idetalálnak mert nem bírom sokáig-vagyis a kanóc nem bírja. ;)

Link to comment
Share on other sites

Athos

3000 körül már lehet Sennheisert is kapni. ;) Media Marktban láttam még ősszel. Lehet azóta kicsit többe kerül, de érdemes megnézni.

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Köszi, majd szétnézek Kecsón! :)

Link to comment
Share on other sites

cölöp

Egy barátom nemrég vett egy ilyet

Azóta áradozik róla , szerintem kényelmetlen , de egész türhetően szól.

Link to comment
Share on other sites

fapuma

:pislog:

Érdekes konstrukció. :hmm:

Bár, ezzel a pánttal nem tudom megvenném-e... :hááát:

 

Amúgy most neten megnéztem, két füldugós Sennheisert találtam, mindkettő 2002-es modell, talán találok itt.

Link to comment
Share on other sites

cölöp

Én személy szerint nem bírom elviselni a fülbedugóst....kényelmetlennek találom . Nekem egy égszinkék Panasonic clip-on rendszerü van , mindjárt keresek linket....na ez

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Waohhh...! 8)

 

És milyen a minősége? :)

 

Persze, itthon én is a "lapátosat" hallgatom, csak amikor az utcán megyek, nem biztos hogy az a legjobb választás... ;):nyíl: :lol:

Link to comment
Share on other sites

cölöp

Természetesen vannak ennél sokkal jobbak , de én nem sürün használom csak ha vonatozom vagy buszozok . Igazából nem akartam egy pár száz forintos izét venni , ez meg azért nem szól rosszul ezért az árért...

Egy szó mint száz , nekem tetszik :)

Azért van , volt egy nagy hibája . A csomagolása felbonthatatlanul le van ragasztva , és az üzletben nem bontották ki , azt mondták ha gondom van vele vihetem vissza. De szerencsére nincs gond.

Link to comment
Share on other sites

ordító egér
Waohhh...! 8)

 

És milyen a minősége? :)

 

Persze, itthon én is a "lapátosat" hallgatom, csak amikor az utcán megyek, nem biztos hogy az a legjobb választás... ;):nyíl: :lol:

Utcára a "ha megszólal jó" kategória tökéletesen elég.

Csak erre a célra ne költs még 3000-t se. 8)

 

Személy szerint veszedelmes dolognak tartom, a környezet zajainak kizárását közlekedés közben.

Link to comment
Share on other sites

fapuma

@Cölöp

Az aztán a nagy hiba. :D

 

@Ordító Egér

:hááát: Nekem nem elég. :P

 

@ProFiler

Királyak(főleg a Pana 8) ), csak ki kéne mennem megvenni, az meg egyik napról másikra nem megy. :upsz: (magyar netes áruházakban pl. nyomát se látom :pislog: )

 

De pl. tudtok olyan gyártót mondani aminek általánosan jó minőségűek a fejhallgatói?

Pl. Philips, Sony, Panasonic :?:

 

Ha találok megfelelő árba, akkor valószínűleg Sennheisert veszek, de nem 100%. :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Philips nem annyira.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Panasonic, Sennheiser, Koss

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ha már előhoztad a Koss-t, akkor ne maradjon le az AKG sem! 8)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Köszi, így már könnyebb lesz a választás. :)

 

Nem szeretek ilyen "rendelősdit" játszani, főleg mióta Bluefishben átnyomtak DVD-RAMmal :mérges: , úgyhogy mindig abból válogatok, amit találok. ;)

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
Ha már előhoztad a Koss-t, akkor ne maradjon le az AKG sem!  8)

Azt csak "hallomásból" ismerem. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Timer

Én ajánlanám még a Sony MDR-E818-át is, eléggé olcsó, és árához képest nem rossz. Miután a minidiscemhez kapott fülest egy véletlen során elhasaltattam, pótlékként ezt használtam sokáig. Elég jó a minõsége, kemény a basszusa, hiányt csak a magas frekvenciáknál éreztem, de nem kóros. Kábé 1800 Ft-ért szerintem megteszi. Mondjuk analóg cucchoz (kazettás walkman) nem ajánlom, mert ott a groove funkció elég gyorsan (fél év) meghasaltatta a basszust.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Shia-ko

Nekem egy fülesre lenne szükségem a géphez, munka közbeni zenehallgatásra, tehát a lényeg, hogy kényelmes legyen, és persze a hangminõség, amennyire az árba belefér. 20ezer Ft-ot tudnék maximálisan rászánni, de jó lenne, ha afelébõl kijönne. Amit néztem:

Koss UR 40: kényelmes, amennyire a zenétõl tudott, szépen szólt

Sennheiser EH 350: dettó, csak kevésbé tetszett a hangja, persze a körülmények messze voltak a szobakörülményektõl

Ami még tetszi, az a Sennheiser HD sorozat. Persze bármi más is jöhet, amit ajánlani tudtok. Nem kell, hogy wireless legyen, hisz csak a gép elött ülve használnám, és gondolom jóval jobb minõség fér belle a keretbe a hagyományos típusból.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Mint Profiler is írta nekem ilyen van: Sony MDR-E828

Nagyon jól szól (árához képest). Amikor a Discmant kaptam meghalt a fejhallgatója, és ilyenre cserélem. De nem bántam meg. 8)

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Csak nekem nem fülbedugható kéne, hanem nagy méretü.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Sennheiser HD sorozat. Szerintem teljesen jó.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Így van. Bár a Sennheiser amúgy sem gyárt rosszakat. ;) Az árba esetleg beférne egy AKG K171 Studio? 8) Kegyetlenül szól. Link.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

És a HD melyik vége? Láttam kb. 7-8ezertõl 18-ig. :hmm:

Az AKG itthon 35körül van, annyit már nagyon nem ér meg nekem. :(

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ha nem éri meg az AKG, akkor vegyed meg a Sennheiser-t nyugodtan.

Nagy szivacsos típust válassz, azzal akár 4-5 órát is ki lehet bírni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...