Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Multimédia weblapon


Blueeight

Recommended Posts

Simon

Sziasztok!

 

 

Milyen programmal lehet weboldalba ágyazni videót, akár kereskedelmi célra is?

 

Ha jól tudom (javítsatok ki, ha nem) kell egy progi amivel a videófelvételt átkonvertálom swf (flash) formátumba. Ugyanakkor kell egy progi amit a weboldalba beépítek, hogy a flash videót le_tudjam játszani.

 

Pl.: Macromedia FLASH? (elég drága, vagy a MS Expression Blend?) van ezeknél olcsóbb?

 

(A videófelvétel, a szerzői jogokat tekintve saját felvétel lenne.)

 

Szóval olyan program javaslatokra lennék kíváncsi, amivel jogtisztán és viszonylag olcsón megoldható lenne a videó beágyazása weboldalba.

 

Alternatív és könnyű megoldás lenne, hogy pl.: a Gogle Videoplayer-je vagy a YouTube viszont ezeket kereskedelmi célra lehet-e használni?

 

Előre is köszi a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

A weboldalba ágyazás hasonlóan történik, mint az általad említett YouTube-on. Ehhez egy sima jegyzettömb is elég, miután a megfelelő formátumú videó megvan.

 

Az olcsó és a viszonylag olcsó relatív fogalom. Valószínűleg elég lenne Windows Media Encodert használni, amit ingyen be lehet szerezni. Ha nem ragaszkodsz a Flash-hez akkor főleg. WMV-be kell konvertálni, utána az előbbiek alapján (l. korábbi hozzászólások) be lehet ágyazni az oldalba.

Link to comment
Share on other sites

zolipapa

Üdv most regisztráltam és remélem nem lessz bajom belőle mert olyan "szerződést" kellet elfogadnom amit nem tudtam elolvasni mert Angol és ebből az embernek baja lehet ezt a Juszt Laci is megmondta. Amiért itt vagyok segítséget szeretnék kérni weboldalba ágyazható videolejátszó ügyben abszolút nem értek a dolgokhoz de nem én csinálom szerencsére kérdésem ismeritek ezt a lejátszót?http://gabikapg.multiply.com/video/item/30/Believe_Me-_Fort_Minor

honnan lehetne megszerezni? olyat keresek ami kellőképen nagy, lejátsza a 3gp-is és ne lehessen letölteni csak megnézni, ill. tudtok- megoldást arra hogy lehetne egy kb 30-40 megás anyagot tömöríteni 5 v. 10 megásra lehetőleg autómatikusan.

Link to comment
Share on other sites

payskin

"lessz", "kellet", "Angol", "lejátsza", "autómatikus", írásjelek hiánya, mondatok kisbetűvel való kezdése -- biztos, hogy csak az angollal van gond? Ez itt a fórumszabályzat, magyarul van, tegyél egy próbát vele, aztán beszélgessünk a videólejátszásról.

Link to comment
Share on other sites

zolipapa

Köszi a választ, a legelején kezdd mindjárt angollal, de már találkoztam hasonló felépítésû oldallal más témában, és gongoltam nincs mit kockáztatni. Találtam egy szimpatikus lejátszót, már próbáltam róla infót kapni, de még nem érkezett válasz. Nézd meg: http://body.builder.hu/bb_tv.htm4.

 

Bocsi a zavarásért! Nem tudtam, hogy nyelvtanórára jelentkeztem, egyébként valóban nem csak az angollal van gond a látásom pl. _24es és ez kicsit zavar. Hogy miért nem hordok szemüveget? Mert a szemem beteg és az nem segít csak lencse azt viszont a szemem nem bírja. Egyébként szerintem a kezdd szó felszólító mód, és én nem erre utaltam.

Edited by zolipapa
Link to comment
Share on other sites

payskin

Ahogy elnézem, ugyanezt a lejátszót használjuk a PC World TV-hez! Örülnék azért, ha célba jutna az elõzõ levelem érdemi mondanivalója is.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
giovin

Üdv mindenkinek!

Én WYSIWIG típusú webkészítõ progikkal tanulgatom a honlapkészítést.

Real Media videókat szeretnék felrakni honlapomra úgy, hogy ne lehessen letölteni (legalábbis kezdõknek), csak megnézni. Két mód jöhet szóba, de egyiket sem tudom megvalósítani:

1. A RM fájlok linkjét felrakni, de úgy, hogy csak egy kis méretû .smi fájlt lehessen letölteni, amin keresztül nézhetõ a video. Hogy lehet ilyet készíteni?

2. Beágyazáskor a WYSIWIG típusú webkészítõknél hogy lehet beállítani a 4:3-as képarányt, és hogy lehet a kép alá navigációs gombokat rakni (play, stop, stb.)?

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kérdõjel

Sziasztok!

Olvasgattam itt a fórumot, és találtam is egy kódot, amit már tudtam hasznosítani.

Szeretnék segítséget kérni a következőkben: szeretnék egy (zene+képek=diavetítése)-'proba'.wmv-t intrónak használni a következőképpen: valaki már ajánlota az flv kiterjesztést, de nem hozta meg a kívánt sikert, mert speciel az IE nem tudja lejátszani, és a FF-meg nem tud letölteni hozzá semmilyen bővítményt.

 

Találtam azonban egy elég egyszerű kódot:

<embed src="valami.AVI" loop="false" volume="100" width=300 height=260 type="application/octet-stream" autostart="true"></embed>

Bár avi-ra van írva, kipróbáltam, megy a wmv-el is. A gondom az, hogy a media playert társítja hozzá. A méret ugye meg van adva, de azon tudok változtatni. Szépen el is helyeztem középre, fekete háttérrel, már csak két problémám maradt, amiben a segítségeteket kérném.

 

1. A kód szerint magától kezdi lejátszani a videót, így csak a keretet, azaz a gombokat, meg a csúszkát kellene eltűntetnem róla.

2. IE-alatt lejátsza, csak a ff nem akarja. Ezen tudok valamit változtatni, flv kiterjesztést kivéve?

 

A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Fujitsu

Van egy flash-es órám, amit szeretnék beágyazni egy weboldalba (XHTML 1.0). Az alábbi módszer tökéletesen mûködik az összes böngészõben.

<embed width="180" height="200" src="images/clock.swf" wmode="transparent" type="application/x-shockwave-flash"></embed>

A gond csak az, hogy ez a módszer nem valid, mert – miként a validator írja – az "embed" sohasem képezte az XHTML 1.0 részét. Van-e esetleg ötletetek, hogy milyen (valid) módszerrel tudnám helyettesíteni a fenti kódrészletet, hogy a böngészõben a végeredmény ugyanaz legyen? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

payskin

valid xhtml flash :hmm: Hova is írnám be ezeket a szavakat? :hááát:;)

Link to comment
Share on other sites

mizsi

<object type=“application/x-shockwave-flash” style=“width:180px;
height:200 data=“images/clock.swf" vmode:transparent>
<param name=“movie” value=“images/clock.swf” />
</object>

És így?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

@ Spányik Balázs: Természetesen nem a fórummal kezdtem, kipróbáltam én már mindent, amit a w3c ajánlott, de semmi sem sikerült. :upsz:

@ mizsi: Nagyon köszönöm a tippet! :) Az ötletedet továbbgondolva végül az alábbi módszer vezetett eredményre:

<script type="text/javascript">
AC_FL_RunContent('data','images/clock.swf','type','application/x-shockwave-flash','width','180',
'height','200','vmode','transparent','movie','images/clock','bgcolor','#505050' ); //end AC code
</script><noscript><object data="images/clock.swf" type="application/x-shockwave-flash" 
width="180" height="200"> <param name="movie" value="images/clock.swf"/><param name="BGCOLOR" value="#505050" /></object></noscript>

A "BGCOLOR"-t azért kellett beletennem, mert különben az óra háttere fehér lenne. ;)

És az oldal <head> részébe még egy sor:

<script src="Scripts/AC_RunActiveContent.js" type="text/javascript"></script>

Így ugyanúgy mûködik az óra, mint azelõtt, és a módszer ráadásul valid is! (Leellenõriztem. :) ) Sokat segített a Dreamweaver CS3. :oké:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Én ugyan régi barátodra, a Google gondoltam, de sebaj. Tényleg rengeteg megoldás van, a javascriptesek közül például az swfobjectet tudom jó szívvel ajánlani, anno használtuk a pcw-ben is.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát, Balázs, én bizony átböngésztem a Google találatait, de egyik sem volt jó. Az swfobject-et is kipróbáltam, de nem mûködött. Átültettem a kódot az oldalba, amely ezután tényleg valid lett, csak éppen IE7 alatt egy nagy üresség jelent meg az óra helyén, Firefoxban meg még annyi sem. A fenti megoldás volt az egyetlen, ami mûködik és valid is. ;) A Javascript kódot (AC_RunActiveContent.js) természetesen a Dreamweaver készítette el. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Végül is már lényegtelen, de a probléma nyilván nem a megoldásokkal volt. :) A Satay és az swfobject is kiválóan működik. Oda kell rá figyelni, ennyi.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát az lehet, hogy valahonnan lemaradt a "vmode", de így utólag már mindegy. :) (Mivel a példában sem szerepelt, nekem meg nem volt annyi sütnivalóm, hogy beírjam.)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ecet183
Hello!

 

 

<embed src="valami.AVI" loop="false" volume="100" width=300 height=260 type="application/octet-stream" autostart="true"></embed>

 

Üdv,

 

A fenti kódot illesztettem be és nagyszerűen működik is. DE :) azt szeretném , hogy ne induljon el a videó automatikusan, csak ha ráklikkelnek, ezért a autostart="true" false-ra vettem, de ekkor is elindul. Elrontok valamit?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Katamanó

Kedves mindenki!

 

Még nagyon új vagyok a honlapszerkesztés terén, ezt a kódot használtam volna zene lejátszásra, de csak az explorer nyitja meg. Afirefox nem mutat ki semmit. Esetleg lenne valami ötleg mi lehet a hiba? Ezen felül a google-es dolgot is megpróbáltam, de nem olvbasta be a zenét. :( Segítségeteket elõre is köszönöm :)

 

<embed src="http://www.dragongold.hu/wicked.mp3" autostart=true loop=3 volume=90 hidden=false width=300 height=44 ></embed>

 

 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

@ ecet183: Szerintem vedd ki az egész "autostart" attribútumot a kódrészletből. ;)

@ Katamanó: A Firefox nem mindig szereti az "embed" taget, mellesleg a megoldás nem is valid. :hááát: Próbáld az alábbi módon.

<embed src="http://www.dragongold.hu/wicked.mp3" autostart="true" loop="3" volume="90" hidden="false" width="300" height="44" ></embed>

;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
mkm

Sziasztok!

Audiokat illesztgetek be az oldalamra quicktime pluginnal, ellenben gyakran előferdül, hogy nem működik, ellenen akárhány fórumról lelesem a wmp megoldást, sosem működik, pedig az url jó, a taget nem változtatom, szóval...

Első kérdésem: egy sima mp3-mat lejátszó wmps megoldást tudtok nekem adni?

A másik: a quicktime playert lehet szinezni? (pl. a pcworldnél, mikor felolvassák a tartalmat, az fekete, bár lehet, hogy flash lejátszó???)

Kösz.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Jól látod, az flash-lejátszó.

 

Nem tudom, van-e értelme QT vagy MP lejátszót használni az oldalban. Én például minden szent évben egyszer teszem fel valamelyik QT-helyettesítõt, ha éppen nagyon-nagyon szükségem van rá, az Media Player meg nem mûködik Firefox alatt (illetve szintén csak külön telepítéssel). Sosem telepítenék bármit is a böngészõm alá csak azért, hogy meghallgassam, hogy mit zenél egy weboldal, mint ahogy sosem jutott eszembe még zenélõs weboldalt csinálni. Persze lehet, hogy egyedül vagyok a véleményemmel.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
zolta

Üdv mindenkinek!

 

Nekem az lenne a kérdésem hogy először is van egy weblapom abba beszúrtam egy mediaplayert (nagy nehezen) és egy számot de hogyan tudok beszúrni mondjuk 6 számot úgy, hogy ki lehessen választani a tovább és előre gombbal a számot? (Kicsit hülyén fogalmaztam meg, remélem, értitek). Légy szíves segítsen valaki , mert nagyon kéne. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
detoxin

Hello!

 

Lenne egy kérdésem:

:ötlet:

Kérdés:

 

Iskolában kapott feladat, hogy tervezzük meg egy zongora billentyûzetet majd egy roll-over gomb fikcióval olyat csinálni, hogy a lenyomásra lejátszódjon egy hang, de nem nyithat meg a gépen és a böngészõben integrált audio lejátszós programot, hanem egy exe vagy valamilyen filet kell belõle gyúrni azt monda a tanár, hogy wavelabbal lehetséges ez. A feladat nem sürgõs csak szeretek elõre dolgozni és érdekel a téma, szóval, aki tudna nekem segíteni akkor legyen szíves írja meg.

 

Elõre is köszönöm: Balázs

 

Link to comment
Share on other sites

Garono
egy exe vagy valamilyen filet kell belõle gyúrni

Biztos, hogy ezt mondta? :pislog: JavaScriptbõl EXE... (???) :nem:

Link to comment
Share on other sites

detoxin

Hát valami olyasmit mondott, amúgy ha nem exe, akkor hogyan lehet megoldani, hogy semmilyen programot nem nyithat meg és az oldalba sincsen beágyazva médialejátszos program? Az "alkalmazásnak" működnie kell online illetve offline körülmények között is.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...