Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Az elmúlt 15 év legnépszerűbb játékai


Silent Psycho

Recommended Posts

Greene

1.: GTA Vice City (de ide sorolhatnám az egész sorozatot. A feelingje utánozhatatlan)

2.: Diablo II (Az RPG-k között mintaértékű, kis gépigényű, még NT4-en is elfut, fantasztikus sokrétűség, egyszerűen megunhatatlan)

3.: Quake3 (példaértékű a játék, és az engine is)

4.: Hitman 2 Silent Assassin (Kítűnő játszhatóság, sokféle küldetés, kis gépigény, az első részhez képest látványos javulás)

5.: Age Of Empires II (Nagyon hangulatos játék)

6.: NFS Porsche Unleashed (A mai napig a legjobb darab az NFS sorozatból, ami utána van, az gyenge arcade...)

 

Egyébként nem nagyon játszom, csak azzal amit szeretek :)

Link to comment
Share on other sites

Athos

A CAT mekkora játék volt! :D

Link to comment
Share on other sites

Adani

@Gigah3rtz

 

Azzal a macissal én 7 évesen játszottma először. Eszembe jutott még egy kedvenc, amivle szintén 7 évesen játszottam sokat. Commander Keen sorozat. Az 1 és a 4 volt igazán elterjedt, de 6 része volt neki. Jól el lehetett vele szórakozni. Emlékszem még egy fullos mászkáló árkádjátékra, amiben egy nyúllal kellett mászkálni mindenfele, arra emlékszem, hogy jó zenéi, és hangjai voltak.

 

Ha C64 is számít, akkor a 15-ben még bennevan Usagi,Commando,Last ninja,Krakout,Wizard of Wor

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Football Manager 2005

Civlization 3 + Conquests

Link to comment
Share on other sites

priby

15 év nem sok kicsit? Az azt jelenti, hogy 1990-től... (számolni tudok 8) )

 

Na, Prehistorik 2 Ezzel, hogy én mennyit játszottam kicsikoromban. Na ez egy nagyon jó játék volt annak idején... ;)

WarCraft1 csak az egy benne a rossz, hogy túl gyors a scrollozás... és nem lehet normálisan finomítani

 

Innét ugranék egy kicsit:

Jazz 2 8)

Age of Empires (1997 Az év játéka)

Age of Empires 2

GTA 3, Vice City

NFS 3, 4, Underground és Underground 2

MOHAA (nekem igazán csak a sima Allied Assault)

WORMS Armageddon és World Party 8)

Amikkel nem sokat játszottam, vagy nem is, de tudom, hogy jók:

Command (képzeljétek ide az and jelet, csak nem tudom beszúrni...) Conquer:

Tiberian Sun, Red Alert 2, Generals

Half-Life 2

Doom 3

Mafia

The Sims

Tomb Raider sorozat

 

nem mondom, még biztos lenne egypár, de szerintem megelégesztek ennyivel! ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin

(off)

 

A macsekos játékot Alley Catnek hívták. A Shadow Warrior pedig 1998-ban jelent meg. 96-ban jött a Duke Nukem, annak a készítői csinálták a Sodó Wayayát (3D Realms)! Jó kis játék volt, különösen a beszólásaiért szerettük, mint a Duke-ot. ;) Ha a Duke Nukem Forevát kitolják egyszer a porondra, újabb 10 év alatt biztos megcsinálják a Shadow Warrior Forevát is. :P

 

(on)

Link to comment
Share on other sites

Adani

@Priby

 

Preshistorik 1-2 : Jó kis játék volt az, én végig is nyomtam

Sőt volt egy Blues Brotherses játék is, amivel sokat marháskodtunk, végül sikerült végignyomni.

 

A WWP-t pedig még ma is toljuk, jól el lehet szórakozni vele a kóterban :-) Főleg magyar hangokkal.

 

És ne feledkezzünk meg az első 3D-s lövöldözős game-ről sem. Wolfeinstein 3D.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Jajjj, Balázs! Reméltem, hogy a Shadow Warriort nem hagyod szó nélkül. Annak ellenére nagyon szerettem, hogy rendkívül kritikus, kiveséző cikket írtál róla egykor a megboldogult PC-x-ben. Nem túl hízelgőt. Semmi gond, az volt a Te véleményed. Még megvan az az írás.

Nagyon kellene egy SW folytatás! (Akarom, Akarom, Akarom, Akarom, Akarom, Akarom, Akarom, Akarom, Akarom, ... stb.)

Link to comment
Share on other sites

priby

@Adani

 

Nekem nem sikerült végigvinni, a havas pályáig jutottam el... fe ott már durva volt... :pislog:

 

Itt is megemlíthetjük a Sulit, meg a többieket. Magyar!!! 8)

Link to comment
Share on other sites

Blazkowicz

Én is egyetértek azokkal, akik itt valamilyen játékcímet leírtak, mert egyik nagyobb népszerűségnek örvend mint a másik.

Amivel én talán kiegészíteném, az a Thief: The Dark Project című játék '98-ból. Stílusteremtés mesterfokon.

 

Amúgy nagyon örülök, hogy megemlítettétek a Alley Cat nevű játékot. Gyermekkorom legszebb éveiben játszottam ezzel a játékkal. Már el is felejtkeztem rólla.

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Már azt hittem kimarad a Duke Nukem, de Balázs úgy látszik még emlékszik a szöszi böllérre. :D Szerintem mindenképpen ott a helye a legjobbak között. Én hónapokig játszottam vele, egyszerűen nem lehetett megunni. A legjobb játékokat egyébként egyszerű megtalálni, ugyanis óriási sikerük volt és (a legtöbb esetben) számtalan jó és kevésbé jó klónjuk született. Gondoljunk csak a Wolfensteinre (igen, az elsőre! :)), a C&C sorozatra, a Diablora vagy a The Simsre. Ezek mind-mind korszakalkotóak voltak a maguk idejében, azt hiszem nincs olyan ember aki ne ismerné őket. Szerintem ezek az elmúlt 15 év legjobb játékai. Az pedig már egy más kérdés hogy kinek mi tetszik. ;)

Link to comment
Share on other sites

eremit

Ne feledkezzünk meg sokak kedvencéről, a Tomb Raiderről. Én a TR4-gyel játszottam nagyon sokat. Nem durva, szép a grafikája, változatosak a pályák. Igaz, végigjátszás segítségével nyomultam, olyan nehéz volt. IPB kép Legalábbis nekem. Kár, hogy Windows xp alatt nagyon lassan tölt be, valamiért nem szereti. :(

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A Tomb Raider sorozat nálam is ász volt. Mindet végigjátszottam, nekem semmi nem tetszett ezeknél jobban.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

csibe283
Emlékszem még egy aranyos kis progira, ahol egy Teddy macival kellett mászkálni, meg tortát sütni, meg ajándékot csomagolni a szülinapra, de már nem emlékszem a címére.

Fatty Bear's Birthday Surprise

 

Egyik nagy kedvencem :) De imádtam még a Putt-Putt sorozatot is.

Putt Putt Saves the Zoo

Putt Putt Joins the Parade

Putt Putt Goes to the Moon

Putt Putt and Pep's Balloon-O-Rama

Putt Putt Travels Through Time

 

Ez a legnagyobb kedvencem: Hocus Pocus

 

És csak, hogy még néhányat említsek:

Wolfenstein 3D

Doom (bal oldali menüvel elérhető a többi kiadás leírása is)

Max Payne 1-2

Settlers IV

Link to comment
Share on other sites

Blazkowicz

Milyen programmal tudnám elindítani az Alley Cat nevű Dosos játékot XP alatt?

Közben megvan a válasz :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
...

6., Black Hawk down

:pislog:

 

Én sokat nyomulok vele néha magyar szervereken is on-line.

 

LOL néven játszom :) ezentúl megismersz.

 

Mesterlövész vagyok.

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Dune 2 kimaradt 8)

Ja és a stunts, amikor lehetett pályát építeni az huhúúúúúúúú!

Link to comment
Share on other sites

Atys

Ja! A DŰNE 2 volt annakidején az egyik legnagyobb stílusteremtő! Utána jöttek a többiek: C&C, Warcraft, ...

Link to comment
Share on other sites

Adani

@Blazkowicz

 

Mi a megoldás? Dos-Box-ra gonodltam először, majd kipróbálom

Link to comment
Share on other sites

smile=)
  • AoE2
  • Heroes3
  • GTA Vice City
  • PoP:Sands Of Time
  • Syberia
  • Jedi Academy
  • Age Of Mythology
  • MoHAA
  • Diablo2
  • Nfsu2
  • Lego Star Wars
  • Max Payne2
Ez nem sorrend és bocs ha kihagytam valamit :D
Link to comment
Share on other sites

tamis

Kedvencek? :) Sok van:

Super mario :D

Red alert 1,2

Age of empire

Heroes 2,3,

Caesar 2, 3

Imperium galactica 1,2

Mohaa

Cod

Codname Panzers

Settlers

Cossacks

és még lehetne sorolni :traccsparti:

Link to comment
Share on other sites

Szanya

Nálam a favorit a CIV.

Tetszett még a DOOM, Quake II., Duke Nukem, Max Payne (a 2-vel még nem játszottam), Prince of Persia, Dune 2, Cesar 3.

Ami pedig most megközelíti nálam a CIV okozta játékélményt az a HL2.

 

A C64- es játékékok közül pedig a Wisard of war a legemlékezetesebb, és még egy csomó jó, mint Last Ninja 1-2-3, Train, Pirates, Defender of the Crown, Inter Karate 1-2-3, Oil Imperium.

Link to comment
Share on other sites

payskin
Annak ellenére nagyon szerettem, hogy rendkívül kritikus, kiveséző cikket írtál róla egykor a megboldogult PC-x-ben.

Hát igen, 98-ban azért az a 2.5D-s motor, amivel a Shadow Warrior ment, enyhén megmosolyogtató volt, pláne a Quake 2 motor mellett, hogy a Half-Life-ot ne is említsem. Hangulatában persze lenyűgöző volt, de nagyjából ezzel kezdődött a 3D Realms most is tartó mélyrepülése.

 

(off) Hallottátok, hogy kidobták az eddig teljes Duke Nukem Forevert, és új programozókkal, új motorral elölről kezdték?! :muhaha: (on)

Link to comment
Share on other sites

Silent Psycho

A lényeget lehagytam az elején... :upsz:

 

Elma :D:D:D(ezt még ma is rendszeresen kenem)

Vice City (a rengeteg bug-ja ellenére is nagy játéknak tarom)

CoD

Syberia I-II

NFSU I-II

 

:pokolfajzat:

Link to comment
Share on other sites

Blazkowicz

@ Adani

A Játék topikban van egy kis infó.

Plussz a Dosgames meg a Retrogames oldalán.

 

FIFA sorozat egyes részei

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...