Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Túlfeszültségvédõ


Sanzi

Recommended Posts

arpsoft

Természetesen van védelem. A hálózat mérete maga védelmet ad, mivel elég nagy kapacitása van áramelvezetés szempontjából.

Ami a biztosítékokat illeti, minden szakaszolónál és betáplálásnál van bizti, de ez ugye nem minden villanyoszlopot jelent. ;)

 

Egyébként, ha a villám belecsap a nagyfesz kábelbe, akkor mire bejut a házba, ugyanúgy letranszformálódik, mint a 10kV a 400V-ra (ennyi megy be a házba)

Ezen kívül vannak szikraközök beépítve, amik szintén vágják a nagyfesz tüskéket.

Szóval ki van az találva.

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

Csak megjegyzem... nem a voltok, hanem az amperek ölnek!

 

Résztvettem egy képzésen, ahol (igaz nem a hálózati áram áramerõssége volt...) 35.000 voltos golyókhoz kelllet odatenni a kezünket, és igencsak áthúzott már 8-10 cm távolságról, de nem haltam bele, mert az áram ERÕSSÉGE nagyon pici volt...

 

De igazatok van, hogy a hálózati áram erõssége az megvág úgy, hogy az esetek 97%-ban belehal az embert. 8)

 

Mellesleg én is tervezem egy UPS megvásárlását, csak halvány lila gõzöm :mossfogat::nénó: sincs ehhez, hogy mit kell, mit érdemes rákötni, hogyan merre meddig....... van rá 8 ezer forintom, ami tudom nem egy csúcs gépre elég! (ha egy jó kis túlfeszültség védõt tudtok ajálnlani, az is megtenné...)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Szerintem ennyi pénzbõl ne állj hozzá szünetmentes tápegység beszerzéséhez. Egy túlfeszültségvédõ is bõven megteszi.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

Valaki nem tudna egy konkrétabb választ adni :?: Jó lesz egy netcím is!

Köszike :!:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Én azért nem mondtam konkrétumot, mert nem tudom, mi van Magyarországon.

Tessék.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
Valaki nem tudna egy konkrétabb választ adni :?:  Jó lesz egy netcím is!

Ha UPS akarsz olcsón, és jót, akkor aprónet, keresel egy használt APC SMARTot 600as körül, az megvan 8-10ezer Ftból. Bemész az SOSUPShez, és max 15ezerért (, de akkor nagyon szét volt menve amit vettél) teljesen felújítják.

Általában ezért a pénzért mûködõt kapsz, amiben kell aksicsere, esetleg 1-2 kondicsere, amit kb. 5ezerbõl összehoznak, és van egy új UPSed, tiszta sinus jellel.

8000bõl kapsz egy normális túlfeszvédõt újonan, és annyi. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

Mint mondtam, abszolúte nem értek ezekhez a dolgokhoz....

 

Szeretném kérdezni, hogy egy ilyen túlfeszültségvédõre, hány eszközt lehet csatlakoztatni? (tudom-tudom.... sok fajta vam. ;) )

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Sokat.

Nekem egy APC túlfeszvédõs elosztóból megy a szünetmentes, a hangfalszett, lámpa, nyomtató, meg az apróságok, amik a gép mellett vannak, néha 2 másik. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Szerintem annyit csatlakoztatsz rá, ami csak ráfér. Sõt - meg van határozva, hogy hova mekkora teljesítményû fogyasztókat köthetsz. Ha több kisebb fogyasztású van, akkor elosztót is használhatsz.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Minden elosztónak, így a túlfeszvédõnek is meg van határozva, hogy összesen, illetve dugaljanként mekkor áramfelvétellel terhelhetõ. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

Ez kár... de minden esetre jó dolog is! :hááát:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

:pislog: Miért kár? Nem olyan alacsonyak ám azok az értékek. :ötlet:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

Az a kár, hogy egyáltalán (mivel elektronika/fizika), vannak határértékek, illetve az a jó, hogy ezek nem is kicsik :!: 8):D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
massiveA

Sziasztok!

 

Sajnos a túlfeszvédõk tényleg nem 100%an védenek a villám ellen.

 

Ami tuti az a lakásbizti. De oda kell figyelni h milyen kockázatok vannak benne a feltételben. Általában a villámcsapás benne van a legtöbb alaptermékben, de hallottam már olyat h az egyok biztosító játszik azzal h záradékban kicsippenti ezt a kockázatot. Nem szép tõle de õk már csak ilyenek....

 

A túlfeszvédõ tökéletesen jó arra, ha mondjuk a troli vagy a hév elszáguldozik a ház elõtt és egy tüskét piszkál a hálózatba.

A szolgáltató nem csak a "karókra" rak biztosítékot, hanem pl.: a panelházak elosztóiban is van.

 

nem szaporítom tovább a szót. Szerintem hasznos egy túlfeszvédõ, és nem feltétlenül kell a legdrágább (APC).

APC csak azért "vállal" 30000 Eurot, mert ennyi a szolgáltatói felõlésség felsõ határa az EUban. Ugyan ezt kell vállalnia minden cégenk aki az EUbanárul bármit is. Persze az más kérdés h ezt h tudod behajtani....

Nekem 2 túlfeszvédõm van, mind a 2õ az OBIbõl... Valami francia(2000 Ft/db). Tökéletes, legalább is nem volt még vele baj.

 

Szép napot!

Link to comment
Share on other sites

Utonium
...APC csak azért "vállal" 30000 Eurot, mert ennyi a szolgáltatói felõlésség felsõ határa az EUban...

Akkor hogy lehet hogy az MGE 50.000 €-t vállal? :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

massiveA

Lehet hogy jobb biztosítója van :) !

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed
Ha nem védene a villám ellen akkor nyílván nem említenék a villámlást sem ezen az oldalon. :hááát:

 

http://www.apc.com/products/family/index.cfm?id=177

vagy itt : http://www.trust.com/products/product.aspx?artnr=12525

 

Nekem az elosztom ilyen, az UPS-m pedig APC.

 

Ha már itt tartunk a másik topicban is rákérdeztem. Szerintetek elõfordulhat az, hogyha a Trustba aljzatzába csatlakoztatom az APC-t, akkor nme dupla védelem jön létre, hanem mondjuk abban az esetben ha az ellenállások ellentétesen vannak, akkor túl áram esetén éppen hogy ártanak egymásnak?

Link to comment
Share on other sites

AWE

Üdv !

 

A villámlás másodlagos energia hulláma miatt a következõ APC terméket vásároltam meg csak 2 hónapja lehet megvenni Magyarországon. A paraméterei nagyon jók.

Szinte mindent véd.

230 V

LAN

MODEM, ADSL

KOAX antenna

4 aljzatot külön kapcsolóval tudok kapcsolni

 

 

http://www.apc.com/resource/include/techsp...ku=PF8VNT3%2DGR

 

AWE

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
LinuXP

Sziasztok!

 

Egy hónapja történt, hogy arra értem haza, hogy állitólag égett mûanyag szag kiséretében kikapcsolt a gép. Erre már volt nálunk példa, akkor egy tápegységcsere volt a megoldás. Most viszont a fõkapcsoló megnyomására megpróbált elindulni a gép, de semmi, se a vinyó, se a meghajtók, se a LED-ek nem kaptak áramot. Gyanús lett az alaplapom, ezért megnéztem, és kiderült, totál leégett. A szervizben azt mondták, olyan alaplapot nem láttak még, ami ennyi túláramot kapott volna (szép kis égésnyomok és felpuffadás).

Namost: hogy kerülhetném el azt, ha egyáltalán el lehet, hogy mégegyszer tönkrevágja a túláram az alaplapom? És lehet, hogy az elõzõ tápegységeim azért mentek hamar (1,5 évente kellett cserélni) tönkre, mert már haldoklott a mainboard?

Mindenkinek elõre is kösz!

Link to comment
Share on other sites

Athos

Minõségi tápegységgel és túláram védelemmel ellátott elosztóval. Utóbbit a nagyobb mûszaki áruházakban is lehet kapni. Ajánlom pl. az MGE-t.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Esetleg hasznos lehet, egy UPS ( szünetmentes táp) beszerzése is.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
LinuXP
Minõségi tápegységgel és túláram védelemmel ellátott elosztóval. Utóbbit a nagyobb mûszaki áruházakban is lehet kapni. Ajánlom pl. az MGE-t.

OK, kösz. Beszerzek egyet. Plusz egy tartalékot.

 

Esetleg hasznos lehet, egy UPS ( szünetmentes táp) beszerzése is.

Hello!

Elõször arra gondoltam, de elnézve magam kicsit túlzás lenne tõlem.

Egyébként kösz!

Link to comment
Share on other sites

Athos

Mondjuk egy szünetmentes tápegység az áramingadozásokat is kiegyenlíti.

Link to comment
Share on other sites

LinuXP

Igen, igaz. A gépem meg most mindennél fontosabb, mióta 2x lett visszahozva a "halálból". Meg kéne hálálni neki! Majd meglátom, tényleg kellene egy.

Köszi!

 

Egyébként van valakinek kedve privátban levelezni egy meg nem értett, magányos(kiközösített) és az informatika iránt érzett "szerelme" miatt kiközösített lánnyal? :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...