Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MS Access - Kérdések és válaszok


aty

Recommended Posts

istfod

Calyd!

Köszi a segitséget. Amit válaszoltál igaz, azonban a Vistához sajnos nem jó. Számomra az Access 97 megfelel. Az újabb változat nem elérhető a szűkös anyagiak miatt.

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Ha jól értem, akkor Vista-n használsz 97-es Office-t, és ehhez kéne a frissítés. Hát ilyet sajnos nem találtam, lehet, hogy nincs is.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Lord Alex

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy miképpen lehet egy adatbázisból véletlenszerűen mondjuk 5 sor-t kiválasztani???

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Üdv:

Alex

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
petya80

Hello!

 

Telepítettem az Accest de egész egyszerűen nem tudok egy sima üres adatbázist se létrehozni, mert azt az üzenetet kapom, hogy a Munkacsoport adminisztrátor nem tudta létrehozni a munkacsoport információs fájlt, ellenőrizzem az élérési útvonalat System.mdwa fájl létrehozásához a jogosultságot valamint, hogy az Acces nem találja a system.mdw fájlt, mert ez lenne szükséges az indításhoz.

 

Nos ez van azt elmondanám még, hogy nincsenek felhasználói fiókjaim csak én egyedül használom a gépet tehát rendszergazda vagyok.

 

Köszi előre is.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Jammano

Sziasztok!

 

Remélem idetéved valaki erre az oldalra, mert nagy szükség lenne rá! Van egy adatbázisom, aminek a nagysága 2,095 gb. Nem nagyon tudok vele mit csinálni, a mérete miatt, mindig lefagy, nincs memória... Ezért szertnék belõle pár (százezer) sort és oszlopot törölni. Amikor oszlopot törölnék azt adja ki, hogy nem lehet, mert a táblát valaki használja, pedig tuti hogy nem. Ha sort törölnék, akkor meg érvénytelen argumentum hibaüzenetet küld, így nem jutok egyrõl a kettõre! :mérges:

Remélem tud valaki segíteni, és elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
vmiki

Van Access-ben az Excel-es "szöveg.keres" függvények? Mert nem találom, és nagyon kellene...

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Lekérdezés: mezõ->feltétel: *mitkeresel*

Ez kell?

Link to comment
Share on other sites

vmiki

nem. Hanem adott egy mezõben lévõ szöveg, és abban egy adott karakter hányadik. Ez kellene és ezzel az értékkel további mûveleteket hajtanék végre...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
attis71

Sziasztok!

 

Készítettem egy adatbázist access2003 formátumút Vista alatt. Az adatbázisba PDF adatokat szúrtam be, de mikor leszeretném kérdezni õket ilyen üzenetet kapok: Az OLE kiszolgáló nincs regisztrálva. Az OLE kiszolgáló regisztrációjához telepítse azt újra.

Mi hiányzik?

 

Üdv:attis

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Mármint pdf ûrlap adatokat vagy komplett pdf fájlokat?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
attis71

Szia, komplett pdf fájlokat. Ezekkel szeretném űrlap segítségével feltölteni az adatbázist. Majd a lekérdezést úgy akarom, hogy beírom a keresett pdf fájl nevét és azt jelenítse meg, de még nem tudom hogyan csináljam.

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Még mindig nem egészen világos.

Lenne egy Access űrlap, amin keresztül pdf fájlokat lehet az adatbázisba feltölteni, majd a feltöltött pdf fájlok nevei között keresnél és a találatokat meg szeretnéd nyitni?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
KGigi

Üdv!

 

Hogy tudok táblakészítő lekérdezésnél létrehozni egy új oszlopot? Tehát az oszlopok egy része egy meglévő táblából kerülne ki, egy részük pedig új lenne. Ráadásul az új oszlopok minden sorába bele kellene kerülnie egy előre meghatározott értéknek. Grafikus felületen keresztül kellene, nem SQL-ben, Access 2003-ban.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A szerkesztõben beírod az elsõ üres oszlopba a mezõ nevébe a következõt:

Mezöneve: érték

ahol a Mezöneve lesz a lekérdezés eredményében a mezõnév az érték pedig az értéke.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem hiszem el... :S Én "okosan" idézõjelbe akartam tenni õket. Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Drakenet

Sziasztok!

Most tértem át 2007-es Officera. Gyakorolni szerettem volna az Érettségis feladatatokat, amelyekben általában importálni kell a táblákat szövegfájlokból, de az access ezt adja ki:

Kép

 

Mi a gond??

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az adataidat elnézve inkább rögzített szélességû-t kéne importálni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
szmolkalaszlo

Sziasztok!

Adatbázist szeretnék készíteni vevõk tartozásáról és kiegyenlítésérõl. Hogyan tudnám megoldani, hogy

1. Amikor ûrlapon rögzítem egy számlának a kiegyenlítését, akkor az ahhoz a számlaszámhoz tartozó pillanatnyi egyenleg látható legyen?

2. Ha egy számlát több részletben egyenlítenek ki akkor a jelentésben mondjuk soronként megjelenõ minden egyes kiegyenlítés mellett látható legyen az azzal a kiegyenlítéssel aktuális számla egyenleg?

 

Remélem nem voltam túl bonyolult. Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
SkyBird

Van arra valami beállítás, hogy az Access 2002 a legördülő menüvel kombinált beviteli mezőben ne csak az első két egyező karakter után egészítse ki a sort, hanem többet is figyelembe vegyen? Legalább hármat vagy ötöt.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Szerintem nincs.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ettől tartottam. Végül is nem olyan nagy probléma, egérrel ki lehet bogarászni a listából.

Vagy meg kell szokni, melyikeknél jó a beírás, mert különbözik az eleje. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
sandorius2

Sziasztok!

 

Egy olyan adatbázist szeretnék csinálni ami letárolja a forma 1-es versenyek eredményeit. Minden verseny mindegyik helyezését. Az adatbázis egy évre vonatkozna.

 

pl.:

tábla = verseny_eredmenyek

verseny neve - versenyzõ neve - helyezés - kapott pont - összpontszám

 

Azt szeretném tudni ezt hogy lehetne megvalósítani hogy ezeket letároljam, a végén pedig majd ûrlappal lehessen feltölteni. A kapott pontokat összesítse. Ezekrõl késõbb lekérdezéseket létrehozni.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az Access varázslói nagyon ügyesek, segíteni fognak.

Az alap táblának pedig úgy kell kinéznie, ahogy azt elképzelted, csak az összpontszámot ne tárold, mert felesleges, azt egy összegzõ lekérdezéssel meg fogod kapni.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
petyabics

Sziasztok!

 

Olyan problémám volna, hogy az Access 2003 egy ideje minden ok nélkül nem képes jelentést létrehozni. Minden más mûködik rajta csak a jelentés nem. A jelentés Tervezõ nézetben már el sem indul viszont a varázslóval történõ jelentés készítés elindul végig is megy majd a befejezés gomb lenyomása után csak annyit ír ki : "A varázsló nem tudja létrehozni a jelentést!" . Tehát a jelentés nem megy. Remélem tudtok segíteni mert érettségire készülök és jó lenne gyakorolni. Jah és nem állítgattam semmit sem át tehát nem tudom hogy mi lehet a kiinduló probléma. Minden választ elõre is köszönök!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Javító telepítést az Office-nak.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...