Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MS Access - Kérdések és válaszok


aty

Recommended Posts

VINIKOR

A másodlagos kulcs megadásának mik az általános szabályai? Több példában is használtuk, de nem esett le a tantusz, hogy miért is kellett alkalmazni. Ugye ez az Index (nem lehet azonos)? Vagy van más módja is a megadásának? Kösz!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A kulcsok mindegyike index, ami a keresést és a select parancsok futását gyorsítja.

Mondjuk van egy 50000 rekordot tartalmazó vevõtörzsed, aminek van név, irányítószám és sorszám mezõje. Az elsõdleges kulcs nyilván a sorszám lesz.

Indexelni azonban szükséges lehet a név és az irányítószám mezõket is. Ez akkor hasznos, ha mondjuk név alapján kell keresni a táblában. Ilyenkor az adatbázismotor észreveszi, hogy van egy másodlagos kulcs vagy másnéven index a keresett mezõn, és ez alapján végzi a keresést. Ilyenkor nem nézi át az összes rekordot, mert felesleges. Elég csak az indexet megvizsgálni.

Index nélkül az eredmény csak a tábla teljes átvizsgálásával állítható elõ.

Remélem látszik, mi az elõnye az indexeknek.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Nagyon szuper, kösz.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
nagygabor

Sziasztok.

Hogy tudok egyszerre több adatot beimportálni az adattáblámba excel táblázatból?

 

Később:

Megoldottam. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Down

Sziasztok!

 

A próblémám amire a segítségeteket várnám a következõ. Van egy Acces adatbázis, amit több ember, több gépen használ, és egy fõkópiával szinkronizálunk belsõ hálózaton keresztûl.

Viszont megkönnyítené az életünket, ha a neten keresztûl is menne a szinkronizálás. Van egy webtárhely, ahova feltöltöttem a fõkópiát, és a gépen levõ kópiában az Eszközök-Többszörözés-Szinkorinálás-Tallózásnál rákeresek az FTP kapcsolatra, megtalálom a fõkopíát, de a Szinkronizálás gompra kattintva azt írja ki, hogy "Érvénytelen HTTP cím".

 

Mit ronthatok el?

 

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
czs1

Sziasztok!

 

Az alábbi problémákra keresném a megoldást:

 

Van egy MS Access-ben írt egyszerû kis programom, s azt szeretném ha önállóan is lehetne futtatni Windows-ból (pl. egy ikonra kattintva).

Most ha elindítom a kis progit, akkor elindítja az Accest, s utána indul el a progi.

 

A másik dolog, amit szeretnék, hogy olyan gépen is futtatható legyen a kis progi, amelyik gépen nincs feltelepítve az Access (de Office van rajta).

 

Elõre is köszi a segítséget!

 

Üdv.:

czs1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
SkyBird

Gondoltam összeütök egy kis nyilvántartó adatbázist Accessben.

A lekérdezésnél addig rendben vagyok, hogy azokat kilistázza, amiket paraméterként a szó elejéről megadok.

:nyíl: Left([Mezőnév];Len([Paraméter:]))

 

Viszont jó lenne, ha nemcsak a kezdő karaktereket lehetne megadni, hanem ha bárhol szerepel a megadott paraméter a stringben, akkor azokat listázza.

Próbálkoztam az InStr() függvénnyel, de ezzel nem akar semmi összejönni.

Lehet ezt egyáltalán függvénnyel megoldani, vagy nagyobb (programozói) tudás, modul és Visual Basic kell hozzá?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:ötlet: No akkor magamnak megtaláltam a választ: :nyíl: Like "*"+[Paraméter:]+"*" feltételt kell alkalmazni. :)

 

:upsz: Próbáltam én a Like-ot korábban is, csak akkor más miatt nem volt jó. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
torokadrienn

Az a kérdésem, ha a szövegmezõ függõleges, hogy lehet az irányát 180 fokkal módosítani (tükrözni szeretném)?

 

A szövegirányon van a hangsúly. Fenntrõl lefelé olvasva, a szöveg alja bal oldalra van. Nekem viszont lentrõl felfelé olvasva, szöveg jobb oldalra néz, irányú kellene.

Megoldást a súgóban nem találtam.

 

Elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Hol lehet azt kikapcsolni, hogy ha megnyitok egy access fájlt akkor ne jelenjen meg 2-3 biztonsági figyelmeztetés ("veszélyes makrókat tartalmazhaz, biztos megnyitja-e?" stb)?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
h.arpad

Van a beállításoknál (talán Eszközök) egy Biztonság fül, ott lehet beállítani a biztonsági szintet. A szintnek megfelelõen kapod a figyelmeztést a makrókról.

 

Nekem is van egy kérdésem: Hogyan tudom átvinni a meglévõ adatbázisomat (csak táblastruktúra és adatok, lekérdezések és ûrlapok nélkül) MySQL-be? Tulajdonképpen az is jó lenne, ha egy harmadik szoftvert tudna valaki linkelni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
TheSaurus
Van egy pár száz rekordból álló Access táblám, amit egy Word körlevél adatforrásaként használok. A táblában minden rekordban van egy kép (OLE objektumként) meg még egy hivatkozás is a képre mint külön fájlra. Hogy lehet a körlevélben a képet megjeleníteni?

 

Na jó, ez nem jött be. Megcsinálom Accessben jelentésként. Ott az a gondom, hogy azokat a mezõket, amik üresek, nem tudom elrejteni (mint a körlevélben), pedig kellene. Erre van tippje valakinek?

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Csinálj egy választó lekérdezést, hogy csak azok a rekordok jelenjenek meg, ahol a mezõ ki van töltve, és a lekérdezésrõl simán készíthetsz jelentést. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Erre gondoltam én is, csak az a baj, hogy az egyik rekordban más mezõk hiányoznak, mint egy másikban, így ha felveszem feltételnek mindegyikhez, hogy csak akkor jelenjen meg, ha nem üres, akkor a végén legalább a felét kiszûröm.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Készítsél egy olyan lekérdezést, ami maga rakja össze az eredményt egy mezõbe és csak ezt a mezõt rakd ki a jelentésre.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Akkor már átteszem Paradoxba és Delphiben azt csinálok vele, amit akarok (majdnem). Bár jóval idõigényesebb.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Ha úgy van, ahogy írtad, anomália maradt a tábládban. Valószínûleg szét kellet volna bontanod. Ezt egyik adatbázis-kezelõ sem fogja könnyen "megemészteni". :hááát:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Dehogynem. A FoxPro például képes kihagyni azokat a területeket, ahová nem esik nyomtatnivaló.

Egyébként nem csak anomália lehet, elõfordulhat, hogy opcionális mezõk vannak a táblában (pl telefonszám, email cím, stb) Ezek lehetnek üresek is, mégpedig hol ez, hol az.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Pontosan ez a helyzet. Még hogy anomálnám az adatbázisomat... sshhh ;)

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Na jó, lehet, hogy ezt nem kellett volna feltételeznem... :upsz: De mondjuk, ha programozol, nincs könnyû dolgod a MySQL-lel? Azt ugyan nem tudom, hogy Paradox-ba mennyivel könnyebb beimportálni... Gondoltam talán nem kéne akkor egy 300 ezer Ft-os programot használni. ;)

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Az iskolában van Delphi, pár órára hozzáférek tán ingyen is, fõleg, hogy nem fizetõs munka.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Aneurysm

HTML-be szeretném exportálni néhány táblámat és úgy látom lehet használni sablonokat de nem értem hogy hogyan mûködik. Valahogy úgy szeretném megadni hogy:

 

<span class="xyz">[mezõ1] - [mezõ2] - [mezõ3]</span><br>

 

De így nem mûködik. Légyszíves segítsetek, köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
istfod

Sziasztok!

Régről ismert probléma: az ACCES nem kezeli a nagy memóriát.

 

Az én drága unokám kitörölta a letöltés mappát, és további ügyködése miatt újra kellett telepítenem az XP-t. Sajnos így nincs meg az a kiegészítés, amit az MS kiadott.

 

arpsoft! Az lenne a kérésem, segíts ismét, mivel mindent átrendeztek a honlapon, nem találom az általad anno megadott kiegészítést. Amennyiben nem jelentene nagy problémát a kiegészítést légyszi a mail címemre megküldeni.

 

Címem: istfod@freeemail.hu :!:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
istfod

Sziasztok.

Legyetek szivesek idõs,számitás technikai analfabéta társatoknak segitni és egyáltalán a 48-s hozzászolásomat észrevenni. A jelek szerint arsoft nincs, a téma gazdáktól is elfogadom a véleményt. A szerény költségvetésemhez segitségetek nélkül nem tudok hozzá jutni.

Szépen kérem a moderátort, ezen kérésemet ne törölje az elõzõhöz hasonlóan.

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Legjobb tudomásom szerint ez a probléma a régi 97-es Access-szel jelentkezett, és megoldásához a Service Release 1 kellett, amit itt megtalálsz a többi update-tel együtt. Remélem ezt kerested.

 

ui: Access, segítségetek. E-mail címet pedig nem szoktunk ilyen formában megadni. Vagy azonosító[kukac]szolgáltó.hu és hasonlóan "trükkös" módon, vagy a személyes adatoknál is meg tudod adni. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...