Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Start menü totális testreszabása


Kovács Dávid ( Davs )

Recommended Posts

[OP]Destroy-man

Igen, azt mindenképp cserélni kell hozzá. Viszont ebből több változat is van, és ha nem jót cserélsz, akkor a rendszer össze szarja magát. :P

Link to comment
Share on other sites

payskin
Destroy-man' timestamp='1451127187' post='472194']A StarDock törte fel anno az XP stílus kezelőjét, [...] Egy DLL-t kellene kicserélni az XP-ben, majd a WindowBlinds nevű programmal ki tudod cserélni a stílust. Egy baj van vele, hogy az XP-s vezió már nem elérhető, csak a Win 7 / 8 rendszereket támogatja. Archivum nincs a StarDock oldalán. Szóval ha ezzel akarsz foglalkozni, frissítsd a gépedet.

 

Csöppet kevered a dolgokat: a Stardock nem tört fel semmit és a Stardock programokhoz nem kell feltört uxtheme.dll. A WindowBlinds saját ablakrajzoló modulja gyakorlatilag kiváltja az uxtheme.dll-t. Szóval, a WindowBlinds az egyik -- a könnyebb -- irány. A másik lehetőség: keresni egy uxtheme patchert (ez még nem annyira bonyolult, mind a mai napig fejlesztik), és utána kézzel megoldani az új stílusok, témák telepítését -- na, aki 2015-ben, XP-n ezzel akar szívni, annak jó szórakozást és sok türelmet kívánok.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Hát ja. Ha valaki valamiért kénytelen XP-t használni, akkor ne flacoskodjon, ne "hazudjon" Win 7-et, hanem örüljön, hogy megy az XP-je. ;)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A mester fórumos tevékenységének háromnegyede arról szól, hogy kurzorokat, rendszerhangokat, parancsikonnyilakat, ablakgomb-pozíciókat és még a franc tudja, miket akar machinálni, lehetőleg XP vagy 98 alatt. Attól tartok, ez az "örülj, hogy megy az XP-d" nem éppen egy Asperger-kompatibilis válasz. ;)

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Destroy-man! Ugyanúgy csináltam, ahogy itt régebben írták, azaz az eplorer.exe-ben cseréltem bmp-t! (Ha kell, majd belinkelem azt a hozászólást.) Jelenleg azt kellene elérni, hogy explorer.exe helyett explorer2.exe legyen, amit a rendszer használ. (Így a Start menü ikonját akarnám cserélni.)

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Oké..., benavigáltam ide:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

de itt nekem nincs semmilyen "shell"!

meRjuOI.png

Akkor mit és hol írjak át?

Link to comment
Share on other sites

payskin

És szerinted te most ott állsz, ami a fenti idézetben látható? Esetleg nem néznéd meg még egyszer? Segítek, jó?

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

 

Még valami: Az explorer.exe felelős azért, amit látsz a monitorodon, az a Windows kezelőfelülete. Ha itt bármit is átírsz, és az nem megfelelő a Windows szempontjából, akkor azzal elbúcsúztál a Windowsodtól, újraindítás után nem fog tudni elindulni, nem fogsz látni semmit, így a hibát jó eséllyel javítani sem fogod tudni. Ugye lementettél mindent előtte?

Link to comment
Share on other sites

pcmester

:facepalm: Most már megtaláltam!

sm2O5PW.png<-az új Start ikon

Köszike! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...