Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Start menü totális testreszabása


Kovács Dávid ( Davs )

Recommended Posts

Kovács Dávid ( Davs )

Restart után már nekem is megy, de ha rákattintok jobb gombbal a pcwdvd-re, akkor nem tudom a menübõl a dvd lejátszóprogimmal lejátszani...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Utonium

Na, mivel kissé kihalt a topik, ezért leírom hogyan lehet kicserélni a Start gomb Windows logóját valami egyedire. Ehhez szükség lesz a Resource Hacker-re, illetve egy 25 képpont széles és 20 pixel magas .bmp formátumú képre. Nagyon fontos hogy ettõl nem lehet eltérni! És akkor a szokásos figyelmeztetés :D:nyíl: :!: Csak saját felelõsségre :!:

 

:nyíl: Resource Hackerrel meg kell nyitni az explorer.exe-t (vagy aki már explore 2.exe-t használ, mert korábban a Start feliratot lecserélte, annak azt).

:nyíl: Nyissuk meg a Bitmap -> 143 ágat és kattintsunk a 1033-on (ekkor elvileg a jobb oldalon látni fogjuk a mostani logót fekete háttéren).

:nyíl: A fenti menüben: Action -> Replace Bitmap..., majd a felbukkanó ablakban az Open file with new bitmap... gombra kattintva tallózzuk ki neki a 25x20 képpontos .bmp képecskénket.

:nyíl: Még mindig a felbukkanó ablakban vagyunk, most alul kell kattintani a Replace gombon, ezzel ez be is zárul és immár a saját logónkat látjuk a program jobb oldali ablakában.

:nyíl: Ismét a fenti menüben: File -> Save as..., azaz elmentjük szépen a fájlt. Menteni a C:\Windows mappába kellene és ne az eredetit írjuk vele felül, hanem adjunk neki egy új nevet (én newstartlogo.exe-ként mentettem). Egyébként nem is tudnánk az eredeti néven elmenteni, mert azt éppen használja a rendszer.

 

:nyíl: Most jön a neheze. :) Újra kell indítani a gépet, ráadásul Csökkentett mód parancssorral üzemben (angolul: Safe mode with command prompt). Aki nem tudná hogyan kell: Bootolás közben az F8-at kell nyomogatni, majd a menübõl ki kell választani ezt a lehetõséget. Mivel itt nem lesz interneted, ezért jól jegyezd meg a következõ néhány lépést (vagy írd fel) :!:

:nyíl: Lépjünk be Rendszergazdaként (Administrator) és navigáljunk el a C:\Windows mappába (ezt kell beírni hozzá: "cd c:\windows" természetesen idézõjelek nélkül).

:nyíl: Gépeljük be a következõ parancsot (megintcsak idézõjelek nélkül): "copy c:\windows\newstartlogo.exe c:\windows\explorer.exe". A megjelenõ kérdésre válaszoljunk igennel (y). Ha nem az explorer.exe-t használtad (hanem mondjuk explore2.exe-t), akkor értelemszerûen azt kell a parancsba beírni, illetve ha a módosított fájlt nem newstartlogo.exe-ként mentetted, akkor annak a helyére helyettesítsd be az általad adott fájlnevet.

:nyíl: Már csak egy dolog van hátra: "shutdown -r" (szokás szerint idézõjelek nélkül), majd egy Enter.

Ettõl újra fog indulni a gép és ha mindent jól csináltál, akkor valami ilyesmit kell látnod a Start gombon: IPB kép

 

 

Ha valaki megcsinálja és beszúr róla egy screenshotot, akkor elmondom azt is hogy hogyan kell a .bmp kép hátterét áttetszõvé tenni. ;)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Akkor nem kell 5 betûsnek lennie a feliratnak? Mert neked is 7 karakter...

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Nem, de ezt már az elõzõ oldalon leírtam. Keresd azt a hozzászólást, amelyben a Resource Hackerrel ügyködtem. ;)

 

(Nem tudom belinkelni, mert valamiért minden hozzászólásnak ugyanaz a címe egy oldalon belül. :S )

Link to comment
Share on other sites

fapuma
ChaNinja alatt (Végre sikerült :D ) nem tudom a start feliratot megváltoztatni...

A ChaNinjaában a Start felirat valójában egy kép, szóval nem lehet átírni. ;)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

És azt a kpet nem lehet lecserélni?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

IPB kép

Hol az átlátszó bmp? ;)

Nem kell ám csökkentett mód!

Elmenteni a lecserélt explorer.exe-t pl. explorer.exe re, és a registryben azt a winlogon izlt le kell cserélni a shellt explorer1.exe-re(Greene leírta, hogy melyik úton kell...), majd feladatkezelõben kilõni az explorer.exe-t, majd az exlporer1.exet elindítani

Link to comment
Share on other sites

fapuma
És azt a kpet nem lehet lecserélni?

Még nem próbáltam. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Bravó Davs! Gratulálok! :taps:

Egyébként teljesen igazad van a más néven mentéssel, majd registry kulcs átírással kapcsolatban is; úgy valóban egyszerûbb.

 

Hamarosan el is nyered jutalmadat; az átlátszó .bmp készítésének évszázados receptjét. ;) Addig is szerezz be egy próbaverziós Photoshopot (vagy vedd meg a programot).

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

CS2 trial...(De kb. már több mint 2 hete tettem fel :Sír: )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kovács Dávid ( Davs )

Uti: pls. egy kicsit siess, mindjárt lejár a trial!! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Kovács Dávid ( Davs )

KÉP 1

Hy!

Ez arra szolgál, hogy ide beírok egy webcímet/mailto:emil akkor megnyitja a foxit/TB-t ...Na, én azt szeretném, hogy a futtatás (run) is itt legyen, ami a start menüben van...Tehát csak beírom, hogy regedit, és már megy is...

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Ez síma ügy! Csak cseh-ül nem tudom mi lehet!

 

Jobb klikk a tálcán-->Eszköztárak-->Cím

 

Utána feloldod a "tálca zárolásá"-t, és a megfelelõ helyre mozgatod!

Valahogy így:

 

....................IPB kép

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Huh..Jó a menüd...(Milyen theme)? A képen már ott van a cím...De kipróbáltam, és ment vele a regedit...Tehát ez egy run/url/mail in 1 8)

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Igen!

Tulajdonképpen ez a futtatás!

 

Most a Media Center Style, Royal témáját használom!

Szigorúan 18 éven felülieknek!

Most így néz ki az asztalom!

 

Tényleg csak saját felelõségre nyissátok meg! 8)

Link to comment
Share on other sites

eremit

Ez a kép, Tamás, maximum 12-es karika a tv-csatornákon!

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Igaz! 8)

De ez egy normális fórum! Bár inkább ilyeneket néznének a gyermekeink... De ez itt :off_kacsint: Szóval jegelem! 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ephébos

Hamár totális testreszabás.. :D

 

Lenne ide is egy kérdésem.. :hááát:

 

Belinkelek majd egy képet, hogy próbáljam szemléltetni is, hogy mire gondolok, de elõre vetítenék egy kérdést:

 

Lehet valahogy, bárhogy (szabadon) változtatni a startmenü helyét, gondolok itt pl arra, hogy a képerny x, y koordinátáit megadva valahogy elhelyezni, mindenféle windows téma nélkül a start menüt??

 

 

pl itt van a mostani hátterem, a már szemléltetéshez alakítva (<-- Klikk). CSAK a példa kedvéért Szeretném azt megcsinálni (lehet másik kép más elhelyezés, a lényeg a fönti kérdés megvalósítható -e az alábbi példa szerint), hogy a startmenü a képen látható helyen jelenne meg, mégpedig olyan módon, hogy: Van mondjuk a kép közepén a mostani start menü alatt egy olyan felirat, hogy "always watching", ezt megcsinálnám Utonium módszerével, mint "saját start menü" -nek és amikor fölé viszem az egeret (legyen bármennyi ablak is megnyitva, az egér pozícióját "érzékelné", s amikor fölé viszem) megjelenik, az ablakok elé ugrik, kivastagodik, vagy bármi.. ez a startmenü. Vele együtt megjelennének a gyorsindító ikonok, és kb 1 mp ig maradnának a képernyõn mindezek (startmenü + gyorsindító gombok), miután elvittem onnan/róluk az egeret. És az egér kb 0,5-1 mp közötti idõtartamú start menü helyén tartózkodás után jelennének meg csak ezek (startm. +gy.indítóg.-ok).

 

 

A sys tray külön álló lenne, csak akkor jönne elõ, ha pl szintén hasonló módon a fentebb írtakhoz 0,5 -1 mp közötti idõtartam után megjelenne (ez esetben) a kör halványan, a futó programok ikonjával együtt, és a ugyanúgy kb 1 mp után ha elveszem onnan az egeret eltûnnének, vagy ha a körre klikkelek akor ott maradnának addig amíg nem klikkelek újra oda. (persze a kör lehetne átlátszó is vagy csak halvány h ne zavarjon addig se amíg ott van.)

 

 

A megnyitott ablakok pedig szintén egy külön álló pl (akár általam meghatározott szélességû, nagyságú) félkörívben lehetnének és a fentiekhez hasonló módon jönnének elõ, illetve tünnének el..

 

 

A startmenü alapvetõ funkciója (klikk -> lenyílik --> minden program; leggyakrabban használt programok...) alapbeállításon mûködnének..

 

 

Szerintetek ez megoldható valahogy??

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Szerintem ez nem megoldható, csak valami segéd programmal. Nézzél valami dock programot, és azt próbáld testre szebni! 8)

De hétfõn éjjel, már otthon leszek, és akkor keresek neked valami finom progit! ;)

Az ötleted amúgy egyedi, és nagyon eredeti! Remélem elindulsz a desktop szépségversenyen! ;)

Link to comment
Share on other sites

ephébos

Köszi a segítséget elõre is, elkell, ahogy érzem, persze próbálok magam is keresgetni..

Link to comment
Share on other sites

  • 10 years later...
pcmester

Én is ki szeretném cserélni a Start menü ikonját, de...

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
...itt mit kell keresni? És ha nekem nincs "shell", akkor hogyan tovább?
Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ez még az XP-s korszakban volt. Azóta az XP (szerencsére) már kivérzett. Újabb rendszereken nézz körül valamilyen Tweak programnak.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Nem, Destroy-man! Nekem még mindig XP-m van, és ki szeretném próbálni az itt leírtakat! Tehát, kérlek, válaszolnál a kérdésemre?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A StarDock törte fel anno az XP stílus kezelőjét, de ahogy írtam, az XP már régen halott rendszer, így az ehhez szükséges fájlok sem elérhetőek. Egy DLL-t kellene kicserélni az XP-ben, majd a WindowBlinds nevű programmal ki tudod cserélni a stílust. Egy baj van vele, hogy az XP-s vezió már nem elérhető, csak a Win 7 / 8 rendszereket támogatja. Archivum nincs a StarDock oldalán. Szóval ha ezzel akarsz foglalkozni, frissítsd a gépedet.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ez az uxtheme.dll volt, ha jól emlékszem. Úgy kilenc éve szórakoztunk azzal egy barátomnál, hogy az akkori asztali gépére (P3-as masina volt 10 GB-os merevlemezzel) feltettünk valami vistás skint az XP alá. Onnantól aztán még lassabb volt a gép. :) De a skin egészen jól hozta a Vista hangulatát.

 

Eszembe jutott a neve is, Vista Transformation Packnek hívták. Meg nem mondom már, mit kellett csinálni, hogy felmenjen, de úgy rémlik, ezt az uxtheme.dll-t le kellett cserélni hozzá.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...