Jump to content
GSForum - Segélyvonal

DC++


csum-pi

Recommended Posts

Adani

Hát azt nemtudom, már mindenhol kerestem, de nem találtam sehol. Mondanám, hogy Google a barátod, de én sem találtam meg.

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

Ugyanez volt nálam is. Aki azt használja, az ossza meg velem legyen szíves a linket.

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

Én a RevConnect-et használom, ami nem olyan szép mint a StrongDC, de szinte mindent tud, mint az...

 

Ezt meg fogja találni a google :D

Link to comment
Share on other sites

majom
Akármilyen rossz is a kölyök , adókedvezménynek jó lesz!

Jõvõre már nem :Sír:

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

Kitérve arra, hogy a sebesség korlátozása nem igazán jó dolog, mostmár végképp egyet értek... nick-et kellett változtatnom, mert egynéhány helyrõl kiraktak. Van ahova még a nick változtatása nem elég, mert IP-rõl megismer a szerver, és csak 1 illetve 2 hét múlva tudok visszamenni. Erre két napja döbbentem rá... :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Igen van ilyen, ha nem megengedett módon korlátozol, vagy nem a megengedett mértékban BAN-t kapsz, idõtartama a HUB-tól függ. Ha Fix ip-d van mindenképp várnod kell, még lejár a BAN, ha dinamikus (ADSL) akkor kapcsolatbontás újracsatlakozás megoldja. Persze nickváltás kötelezõ.

Link to comment
Share on other sites

bvoneki

Sõt, egyes hubokon alaposan arcot kell váltani, az IP-n és nickneven kívül email címet is le kell cserélni, és a megosztás méretét is módosítani kell egy picit (pl egy zenefájl törlése vagy hozzáadása).

 

@Adani: jaja, mostantól tudok egy kis idõt fordítani fórumozásra is, mert jön a nyár. :P

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Én nagyon ritkán használom a DC-t, viszont a feltöltési sebességet sosem korlátozom. Helyette inkább egy olcsó trükkel élek, ajánlom mindenki figyelmébe:

 

Ossz meg csupa legális fájlt, ráadásul olyasmit, amire senkinek nincs szüksége. ;) Például: 3DMark összes + hasonló rendszerdiagnosztikai programok, nagyobb terjedelmû ingyenes játékok, Live Linux verziók... stb. Én ezt csinálom és sosem bannolnak, letölteni pedig nagyon ritkán szoktak tõlem. Ha teheted akkor a próbaverziók nevében is szerepeltesd a trial vagy demo szócskát, hátha valaki lekéri a fájllistádat. Persze nem olyan könnyû ezekbõl többtíz gigabájtnyi mennyiséget összeszedni, de egy olyan 10-15-20 még megoldható. Szóval ha a legnagyobb hub-okra nem is jutsz fel így, de azért úgy gondolom hogy a 15GB-os minimum megosztást kérõ "szobákban" is megtalálhatsz mindent amire szükséged lehet.

Lehet hogy szemét módszer, de legalább teljesen törvényes és egyik hub szabályait sem sérti. :ötlet:

 

UI: Ez a szegmentált letöltés viszont tetszik, azt hiszem legközelebb kipróbálom a StrongDC-t. :)

Link to comment
Share on other sites

Adani

A nagyobb hubokon ez nem mindig mûködik. Én megosztottam már pl: sajátmagam digizett tv-mûsorokat forma1-es futamokat is, és még azt is volt, aki letöltötte tõlem. Live-cd-s Linuxokat is szoktak tölteni, sok embernek van a megosztásában. Esetleg megoszthatsz pl: olyan közismert filmeket, ami most nagy sláger és tuti mindnekinek megvan már, de ha valakinek véletlenül nincs és TTH alapján megtalálja nálad a kliense. Szóval ez sem egy tuti megoldás.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
pezso

A fájlcserélõkben átlagban mindig 10-40KB-os letöltési sebességek vannak? Érdekes, hogy némelyek mégis képesek napokat várni, amíg letöltõdik egy film... Vagy létezik valami okosság ezügyben, amit mi egyszerû halandók nem ismerünk?

Link to comment
Share on other sites

pezso

...ja, és erre vigyázz, azt írd be, ne csináld, kirúg, letilt, keress mást, tili-toli, innen-onnan... Úristen! Inkább megnézem a moziban!

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
:pislog:
Link to comment
Share on other sites

BlueNeon

Nem tudja valaki, h a StrongDC++-nál, amikor frissítem 1 új verzióra (RC9>RC10), akkor azon hogyan kell folytatni a régin elkezdett letöltéseket? :?:

Link to comment
Share on other sites

ephébos

Ha megvannak az elõzõ verzióból az *.xml fájlok, azok közül is a lényeg a "queue.xml", akkor ezt csak be kell másolni a "settings" könyvtárba.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
nyekk

Sziasztok!

légy szíves adjatok tippeket,hogy miért nem megy a letöltésem,meg a keresés,aktívba a DC-n!?A feltöltések mennek.Meg passzívba is mûködik!

Tûzfalon átengedtem,ip be van írva,kábelnetes eléréssel,és a modem usb-n keresztül van a géphez kötve,ha ez jelent valamit.

StrongDC-t használok és még sehonan se dobtak ki miatta!

Szóval régebben Dsl-lel müködött aktívba is!

Lehet hogy a panda kever be?De monjuk az most sikerült végre leszednem,szal. most antivírus nélkül sem megy!

Köszi elõre is!

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

Melyik programmal lehetne "csak" a letöltési sebessget korlátozni?! Nagyon fontos lenne, mert amikor böngészgetek, akkor szeretném, hogy a letöltés ne foglalja le az egész sávszélességet! ;)

Link to comment
Share on other sites

ephébos

A kérdésednek megfelelõ progit én nem ismerek, de az nem jó, hogy?: A legtöbb engedélyezett hashelésre képes kliensben van alapból beépítve "sebességkorlátozás", azokban rémegyszerû beállítani a hubokon engedélyezett legalacsonyabb fel, illetve magadnak a kívánt letöltési sebességet; persze ezt külön is be lehet, hogy ahogy írtad, ha csak a letöltést akarod, akkor persze csak azt kell beállítani, amásikat meg alapértelmezetten kell hagyni, és a legtöbb kliensben alapbeállításnál nem lesz korlátozás.

Link to comment
Share on other sites

Adani

A Netlimiter nevû progi alkalmas erre, programonként is limitálni lehet vele a feltöltést ill. a letöltést.

Link to comment
Share on other sites

ephébos

Igen, de ez nem "csak" a letöltést szabályozza, ráadásul hubokon tiltott, szal' csak bann t érhet el vele aki használja..

Link to comment
Share on other sites

Adani

Igen, de nem tudják megállapítani szerintem, csak ha túl alacsony az upload kivágnak Netlimiter gyanúja miatt nem? Majd kipróbálom egyszer.

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

háát szerintem is így van, ahogy Adani mondja! Meg mint mondtam, én nem fogom korlátozni a feltöltést, mert az kiszúrás! Csak a letöltést fogom csökkenteni, mert kínszenvedés böngészni, miközben letöltök! :upsz:

 

Köszi Adani, hogy ezt a tippet adtad, ki is fogom próbálni hamarosan!!!

Link to comment
Share on other sites

Adani

Jelentem kipróbáltam 3-4 óráig bentvoltam a DC-n 3 hubon is NetLimiterrel 5k-ra korlátoztam a feltöltést és nem vágtak ki. Bár mostanában nme DC-zek inkább Torrentezek.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
gamer

hali!

tudja e esetleg valaki hogy a DC++ pontosan melyik portokat használja??? mivel routerrel osztom a netet, de ketten örökké DC-znek, és ezzel lefoglalják a teljes feltöltési sávszélt, így gyakorlatilag ellehetetlenül bármi más tevékenység a többi gépen. tehát a routerben egyszerûen le szeretném tiltani a DC prtjait hogy nem menjen senkinél

Link to comment
Share on other sites

Adani

Alapértelmezésben a 412-es TCP és UDP portokat használja a DC, de ezt meg lehet változtatni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...