Jump to content
GSForum - Segélyvonal

D-Link topik


capovics

Recommended Posts

KGigi

Mit hova dugtál a switchen?

Link to comment
Share on other sites

neszerohadthosszunev

Hova lehet dugni, :ötlet: 5 számozott ethernet port van, net az 1-esbe, gép a 2-esbe, dns a 3-asba v 5-ösbe, de ez lényegtelen, ugyanúgy nem mûködik. Mint írtam dns-t közvetlenül a gépbe dugva se látszik sajátgépben.

Mit csináljak?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

És ez a switch tud IP-t osztani? Különben routerre van szükséged.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
neszerohadthosszunev

2008 karácsonyra vett dns 323 egyszer se működött eddig(csomó helyen kérdeztem utána, hogy mi lehet a probléma, ide már le se írom)

tehát hol lehet garanciálisan cserélteni vagy visszaváltatni?

(Debrecen és Békéscsaba és környéke előnyben)

 

szerk: most látom hogy már ide is írtam XD

na szal hagyjuk a switchet mert dns-t közvetlen a gépbe dugva is ugyanaz a helyzet :P

tehát várom az egy lépésben megvalósítható megoldást mert nem igaz h olyan nehéz ezt beállítani(mellesleg továbbra is érdekel a szervízlehetőség)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Elvileg a garancialevélre rá van írva a szervíz.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
sonykor

Chuck Norris féreg kimondottan a D-Link routereket (is) támadja: Link.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
KGigi

Vettem egy D-Link DNS-313-ast adatmentésre. Viszont nem tudok rá nagy fájlokat írni, mert kidob azzal, hogy nincs hozzáférésem. Pedig kisebb fájlokat (pár megásokat) gond nélkül másol. A fájlrendszer NTFS, az nem lehet probléma. A Win7 backupja is elakad azzal, hogy hozzáférés megtagadva. Mi lehet a gáz?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Visszaállítottam a gyári beállításokat, és újrakonfiguráltam, most már rendben mûködik minden, kivéve a Windows 7 biztonsági másolatát. Az továbbra is megáll hozzáférés megtagadva (0x80070005) hibaüzenettel. Tudom, hogy ez a helyi mappákra is vonatkozik, de a gép saját lemezeire gond nélkül végigfut ugyanez a biztonsági mentés, szóval a NAS-sal van valami. Végigböngésztem ezernyi fórumot, de általában mindenütt csak a kérdés van, vagy ha válaszoltak is, azok használhatatlanok. Jó lenne ezt megoldani, mert ezért vettem NAS-t...

 

Nekem egyetlen tippem van. A biztonsági mentéskor felhasználónevet és jelszót kér a hálózati helyhez. Ide én nem tudok mit írni, mert a hálózati mappa mindenki számára elérhetõ. A Windows súgó szerint ilyenkor a saját felhasználónevemet és jelszavamat kell megadni, de arra a fenti hibaüzenetet adja. Ha a NAS-on csinálok felhasználónévhez és jelszóhoz kötött mappát, oda sem hajlandó menteni, ugyanezzel a hibával áll le.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hmm: A legelső kugli találat is valami hasonló jogosultságféléről beszél. ;)

Code 80070005 - Access Denied

 

Egyébként vissza az előzményekhez, a média lejátszóknál a jumbo frame használata sem szokott jó lenni. Itt talán nem erről van szó.

Nem tudom hogyan próbáltad, vagy mi volt a gyári visszaállítás.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Visszaállítottam a gyári állapotokat, ami azt jelenti, hogy azon kívül, hogy a vinyót felismertettem vele, mindent újra beállítottam. Közben eszembe jutott még valami, ami nagyon beteg, de az egyik fórumon is említik. Egyszerûen létrehozok egy Backup felhasználót a NAS-on, és nem adok neki semmilyen funkciót. Megadom ennek a jelszavát a biztonsági másolatkészítõnek, ami miután sikeresen bejelentkezett a semmibe, az Everyone csoport tagjaként simán hozzáfér a mappához. Pár perc és kiderül.

 

Szerk.

Nem jött be. :(

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Már megint megkerülése a problémának, de a Windows saját biztonsági másolatkezelője helyett én biztosan az Acronis True Home 2010-et használnám.

Talán azzal nem volna ilyen jogosultsági probléma, és még helytakarékosabb a backup is.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Aha. Ezzel két bajom van. Egyrészt fizetős a program, másrészt a Windows biztonsági másolatait fel lehet csatolni virtuális merevlemezként, és használható árnyékmásolatként. Bár utóbbi nem olyan fontos, nem száll el a gépem hetente, hogy ezzel foglalkoznom kelljen. A NAS-hoz kaptam egy programot, DriveClone Pro a neve. Nincs jobb ötletem, kipróbálom. Nem tűnik rossznak.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A fizetős megoldást nem boncolgatnám a fórumszabályzat miatt. ;)

A többi probléma meg nem lehet probléma a True Image esetén.

A partíciómentés .tib fájlja a programmal mountolható meghatóként, de akár jobb egér gomb context menüből is, így ettől kezdve Intézőben is babrálható minden.

A 2010 verzióban van .tib - .vhd odavissza konverter, így nagy problémát ez sem okoz.

A .vhd-ra konvertált .tib-ről bootolhatsz is Windows 7 boot menüből. Sőt akár előre át sem kell konvertálni, elég a .tib fájlt megadni erre .vhd helyett, csak ilyenkor a program maga konvertálja .vhd-ra.

Valami ilyesmit írtak, de ez utóbbit nem próbáltam. Inkább magam konvertálom előre.

Bele lehet piszkálni vele a BCD boot menübe is következésképpen.

A .tib-ről konvertált .vhd az tényleg bootol. Egy baj van vele, hogy ha működő Win7 alól mentem a partíciót, akkor ugye az összes hivatkozás a c: meghajtóbetűjelre fog hivatkozni ebben is.

Ha a .vhd bootol, azt az op. rendszert a partíciók számától függően, de mindenképpen valahová hátra mountolja.

Na most ha valami változtatást csinálunk az elindított .vhd-s op. rendszeren, ami a c:-re hivatkozik, legyen az háttérképcsere, az az eredeti c: meghajtóbetűjeles rendszeren fog eltárolódni, és legközelebb arról bootolva lesz új háttér.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Wow. Ezt lehet, hogy kipróbálom. Köszi. 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
KGigi

Megint a DNS-313-mal lenne gondom. 2009-es hozzá a legutolsó firmware, viszont én bele szeretnék tenni egy olyan formázású WD lemezt, amihez újabb linux kernel kell. Elméletileg mennie kéne, csak a merevlemez emulálni fogja a blokkokat.

 

A másik pedig az, hogy amikor betoltam a merevlemezt, kérdés nélkül létrehozott egy volume_1 nevû NTFS partíciót a teljes lemezbõl. Ez a mostani 500 gigás merevlemeznél nem volt gáz (persze nem örültem neki), de két terrát talán nem kéne egybe formáznia... A Google nem dob ki semmit, tehát valószínûleg én mentem el valami mellett. Hogyan lehetne tisztességesen megformázni a lemezt? Ráadásul a leírás szerint ext3 partíciókat is támogat, azt meg nyilván nem brahiból írták oda. A webes felületen csak a teljes lemezt lehet formázni, mint ahogyan a telepítõ lemezrõl is. Az egyetlen, amit el tudok képzelni, hogy utólag nekiesem egy particionáló programmal, ez viszont nem túl felhasználóbarát... Ráadásul ránéztem és négy darab logikai elsõdleges partíció van a merevlemezen, amibõl három néhány száz megás, egy pedig a maradék, és én valamiért csak ehhez férek hozzá. Így csak úgy tudnék több kötetet létrehozni, ha az utolsó törlöm (a Win lemezkezelõje már zsugorítani sem engedte :( ) és kiterjesztett partíciót hozok létre. Viszont ez nem valami nyerõ megoldás, mert egy csomó dolgot gyárilag rápakol erre a partícióra.

 

Van valakinek ötlete? Bármelyikre. Én kezdek tanácstalan lenni. Az elsõre tippem sincsen, a másodiknál azt lehetne megpróbálni, hogy törlés elõtt lementem a partíció tartalmát, aztán visszaírom. Ez nem tudom, mennyire mûködõképes.

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Utóbbit megoldottam. Über gáz, de hackelés a megoldás. GParted-del újraparticionálok, aztán a törés után telnetet és SSH-t szerzek, amivel hozzáférek a Samba szerverhez. És ha már ott vagyok, root jogom van a teljes rendszerre, azt csinálok, amit akarok. Szóval van egy fapados linuxom. Van igény leírásra? :P

 

Vinyó meg szerintem Seagate lesz. Utána is kérdeztem a megfelelő topikban.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Gratula! :D Jöhet a leírás! Mehet kiemeltbe is?!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Ráadásul ránéztem és négy darab logikai partíció van a merevlemezen, amibõl három néhány száz megás, egy pedig a maradék, és én valamiért csak ehhez férek hozzá.

Gondolom elsõdlegest akartál írni, mert a logikaik már kiterjesztett partíción vannak, és nem volna gond a darabszámmal.

A 4 elsõdlegesnél egyet valóban törölni kell, ha többet akarsz.

Nyilván rendszerpartíciók ezek az apróságok. Hogy miért kell ennyi, az jó kérdés. A médialejátszómban pl. 1 db ext3-at hoz erre létre erre a célra.

A rendszerpartíciót önmaga alól nem látod, csak ha rádugod a vinyót egy gépre. Ha jól emlékszem hálózaton keresztül sem látom. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Persze, az ott elsődleges. Ki is javítottam, köszi. :) Egy partíción a rendszer van, egyen a programok, a harmadikat passzolom. Egyébként ha kiveszem belőle a lemezt, nyilván mindegyikhez hozzáférek.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#
Van igény leírásra? :P

Ne vállald magad túl, már így is tartozol eggyel! :)

 

Idézet Wake On LAN topik:

Van igény leírásra PowerShell távoli bejelentkezésről? A 2.0-ás verzióban már natívan van ilyen, a Linux SSH-jának felel meg.
Sosem lehet tudni, engem például érdekelne. :)
Oké, akkor valamikor a jövő héten összeütök egyet. :)
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Tudom, emlékszem. :( Nem felejtettem el.

Link to comment
Share on other sites

apa

Sziasztok!

Amióta 5Mbit/s-os sávszélességû ADSL internetre fizettek elõ a barátomék, azóta elég sûrûn szakad a net náluk.(kb. félóránként)

T-HOME, D-Link DSL- 360R modem. A kérdésem az lenne, okozhatja a modem a problémát? Amíg nem emeltek sávszélességet, addig ez nem volt. Természetesen kártevõírtás volt. Tehát net van, csak idõnként szakad.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nekem is ez volt a problémám, mikor 8-ról 15 Megabit -re váltottam. A modemnek simán bírnia kell ezt a sebességet, szóval valószínűleg a vonal nem bírja.

Link to comment
Share on other sites

apa

Köszönöm Csaba!

Sokat segítettél :igen:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...