Jump to content
GSForum - Segélyvonal

FrontPage webszerkesztővel kapcsolatos kérdések


sz.jános

Recommended Posts

Garono

Fix szélességet, magasságot és overflow: auto tulajdonságokat kell adni a DIV-nek/cellának.

 

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Nem kell fix magasság, hisz csak a vízszintes görgetõsávot kell eltüntetni.

lefele lehessen scrollozni, de oldalra ne
Link to comment
Share on other sites

Garono

[x]

 

Link to comment
Share on other sites

Scorpion Spyke

Jó volna még érteném is, hogy mit beszéltek. :) Hova kell írnom és mit? Sajnos nem értek a CSS-hez... :upsz:

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Nagyon egyszerû. A HEAD részbe írd be ezt a kódot:

<style>
td, table, div (ezek közül válassz) {weight: a keret pixelre pontos értéke (pl.: 739px) (ez kinézhetõ a kódból jobb esetben);
overflow: auto}
</style>

 

Ügyelj arra, hogy a kettõspont után hagyj egy szóközt, és tedd ki a pontosvesszõt is. Utána mennie kell.

Link to comment
Share on other sites

Scorpion Spyke

Na várjunk, ezt most annak a fájlnak a HEAD részébe írjam amelyikben van a keret, vagy amelyik a keretben lesz?

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Ahol a tartalom van. Bár, ha máshol is szeretnéd használni, akkor mindenhova, vagy illeszd be egy .css fájlba, a kódba pedig csak ennyit írj be (a BODY részbe):

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="'akarmi.css">

A CSS kód mindig a HTML tageket formázza. Persze, ha mappában van a fájl, a linket módosítani kell.

Sok szerencsét!

 

Link to comment
Share on other sites

Scorpion Spyke

Sehogy sem akar sikerülni. :(

Beírtam az oldal BODY részébe az utóbbi kódot, a css fájlba pedig a következőt:

<style>

div{weight: 497; overflow: auto}

</style>

 

Jól csináltam? Mert nem csinál semmit, még mindig ott van a scrollbar.

Az előző se lett jó, amikor a fenti kódot a megjelenítendő oldal HEAD részébe írtam. :(

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

A BODY részből vedd akkor ki a kódot. A CSS-nél pedig a szélességet így állítjuk be (elírtam, bocsi):

width: 734px

A div után tegyél egy szóközt.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Metal-Monster

Hellosztok!

 

A programban van olyan lehetõség a webösszetevõknél hogy fényképgyüjtemény létrehozása, sikerül is létrehozni a képgyûjteméyt de ha az oldalt el akarom menteni ezt irja ki: "A weblap és a fényképgyûjtemény mentéséhez nyisson meg egy FrontPage alapú webhelyet, és mentse oda a weblapot."

 

ezt nem értem hogy mit is kér valójában, létszi valaki fejtse ki nekem hogy mi is a pontos teendõ a lap elmentésére.

 

thx,lac :!:

Link to comment
Share on other sites

Donatroid

Sziasztok, lenne egy problémám....

 

Frontpage-el szerkesztgetek...inkább szerkesztgetnék, mert:

Csinálok 1 webhelyet, csinálok 1 kereteket tartalmazó weblapot.

A 3 keret( index_1, index_2, index_3) és az index is html kiterjesztésû.

Készítek egy vonalakból és alakzatokból álló "grafikát" a szalagcimre(az egyik keret), és elmentem.

Amikor ujra belépek és megnyitom, összevissza állnak a vonalak, minden elmozdul.

 

Nem tudja valaki miért történik ez? sokat segítene.....

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

@Metal-Monster: Ott van, hogy Fájl->Új webhely. Utána megcsinálod a lapodat és jó lesz.

@Donatroid: Ha ennyire jó vagy, akkor szerkeszd meg a grafikát egy képszerkesztõben (Paint is jó lesz, csak utána mentsd át JPG-be vagy GIF-be), utána csak a képet kell beszúrnod.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
adriano

csá

hol lehet letölteni a Frontpage 2002 vagy 2003-at ? létszi irjatok

 

ha lehet magyarul és a teljes -et

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Nincs warez! Fórumszabályzat:

Légy törvénytisztelõ!

Lehet, hogy vannak olyan helyek, ahol a warez témák (honnan tölthetem le ezt vagy azt a játékot, hol találok hozzá törést stb.), és a vulgáris hozzászólások általánosak, de a PC World Segélyvonal fóruma nem ilyen hely! Az ilyen hozzászólásokat akár jelzés nélkül, azonnal töröljük.

 

Tilos minden olyan tevékenység folytatása, valamint hirdetése, ami a hatályos magyar jogszabályok szerint szabálysértésnek vagy bûncselekménynek minõsül.

 

Tilos bármilyen illegális tevékenységre, illetve a Büntetõ Törvénykönyv hatálya alá esõ cselekedetekre felbujtó, ilyen tevékenységet ismertetõ, részletesen leíró, illetve ehhez segítséget kérõ, továbbá nyílt szexualitást leíró/ábrázoló hozzászólások, képek, linkek, idézetek elküldése.

Link to comment
Share on other sites

Metal-Monster

Hali!

 

lenne még egy kérdésem...azt szeretném megcsinálni hogy a weblapom ne teljes szélességbe legyen hanem 2 oldalt legyen szabad hely és ami marad középen oda lehessen menüt logot stb. rakni...gondolom érthetõ amit le irtam:Dna és ezt frontpagel meglehet csinálni(ha igen hogy)...vagy kell hozzá más program...

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Az a baj, hogy nem tudom a kódot, így a formázásra használt CSS-t sem tudom megcsinálni neked. Illeszd már be légy szíves a forráskódot.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Gombóc

Helló!

Reménykedem, hogy valaki hamarosan errejár és tud megoldást a problémámra, ami a következõ: A frontpage webhelysablonjával készítettem magamnak egy lapot. Minden nézetben jónak látszott, de most, hogy feltettem, nincs hátterem. Tipikus gond, vagy csak velem esett meg? Köszi, ha valaki segít!

(Nem olvastam végig az elõzõ hozzászólásokat, :upsz: így ha régebbi hsz-re utaltok én azt is megköszönöm.)

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Ez nálam is felvetõdött. Itt az a baj, hogy a FP nem jól rakja be a hátteret. Próbáld meg a gépen megkeresni a háttérfájlt, és illeszt be a HEAD részbe:

<style>
body {background-image:url(akarmi.jpg);
background-repeat: no-repeat}

Remélem menni fog.

Link to comment
Share on other sites

Gombóc

Nem saját hátteret tettem fel, hanem amit a program felajánlott (és az nekem meg is felelne, ha mûködne). Ilyenkor is csak a kód segíthet? Akkor viszont ott kell kezdenem, hogy hol találom a háttérfájlt. Nagyon nem vagyok otthon a különbözõ kódok használatában, ezért is csináltam sablonnnal. Persze szeretném megtanulni, de még eddig senki nem tudta nekem (az én értelmi szintemnek megfelelõen :upsz: ) elmagyarázni.

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Na figyelj. A háttér- és képfájlok a Prorgram Filesban (vagy ahova telepítetted a progit) van. Ott lesz egy Microsoft Office vagy Frontpage mappa. Ott vannak valahol (lusta vagyok most megnézni). De a FrontPage tipikusan olyan program, aminél csak anyag és egy adag fantázia kell. Úgyhogy merj nagyot alkotni.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános
Helló!

Reménykedem, hogy valaki hamarosan errejár és tud megoldást a problémámra, ami a következõ: A frontpage webhelysablonjával készítettem magamnak egy lapot. Minden nézetben jónak látszott, de most, hogy feltettem, nincs hátterem. Tipikus gond, vagy csak velem esett meg? Köszi, ha valaki segít!

(Nem olvastam végig az elõzõ hozzászólásokat, :upsz: így ha régebbi hsz-re utaltok én azt is megköszönöm.)

Nagy valószinûséggel felrakás után azért nincs háttered mivel nem egy mappában volt a többi "cuccal".

 

Másold be a hátteret abba a mappába ahol a felrakni kivánt dolgaid vannak és így rakd fel.

Szinte biztos, hogy ezután jó lesz.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Gombóc

Hellóka!

Ismét itt vagyok. Elég sok időt töltöttem a próbálkozással, de csak nem akar nekem sikerülni ez a háttér dolog. Minden egy mappában van, az biztos, hogy nem ez a baj. Próbálkoztam a kód beillesztésével, de ilyenkor leginkább eltűnt minden. Viszont rájöttem egyéb scriptek beillesztésének módjára, így már van többek között órám is :oké:

 

Leírom az elejét a lapnak, hátha így tudtok segíteni, (esetleg, hogy hova is illesszem be azt a kódot, vagy mivel cseréljem ki?) (Bocsi, hogy ennyire nehézkes vagyok :upsz: , de azért fejlődőképes is)

 

<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
<meta http-equiv="Content-Language" content="hu">
<title>Üdvözlöm a webhelyemen!</title>
<meta name="GENERATOR" content="Microsoft FrontPage 5.0">
<meta name="ProgId" content="FrontPage.Editor.Document">

<meta name="Microsoft Theme" content="nature 1011, default">
</head>

<body><table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="100%">
  <tr>
    <td width="150" colspan="2" align="center"> </td>
    <td align="center">
    <!--webbot bot="Navigation" s-type="banner" s-rendering="graphics" S-Orientation B-Include-Home B-Include-Up U-Page S-Target --></td>
  </tr>
  <tr>
    <td width="100%" colspan="3" style="border-bottom-style: none; border-bottom-width: medium"></td>
  </tr>
</table><table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="100%">
  <tr>
    <td style="border-bottom-style: solid; border-bottom-width: 1" align="right"> </td>
  </tr>

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

A témát kell felrakni. Az órára kíváncsi vagyok.

Link to comment
Share on other sites

Gombóc

:Sír: Hogyan, honnan-hova? Mondom, hogy autodidakta vagyok! Vannak dolgok, amikre rájöttem, vannak, amikrõl lila gõzöm sincs. Légyszi, ha még mindig segíteni szeretnél, kisiskolások szintjén adj utasításolat! Jó?

 

Az óra kódja:

 

<OBJECT classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" codebase="http://download.macromedia.com/pub/

shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=4,0,2,0" width="130" height="130">

<PARAM name="movie" value="http://www.hitetlen.hu/flash/ora9.swf">

<param name="wmode" value="transparent">

<PARAM name="quality" value="high">

<PARAM name="menu" value="true">

<EMBED src="http://www.hitetlen.hu/flash/ora9.swf" quality="high" menu="true" pluginspage="http://www.macromedia.com/shockwave/

download/index.cgi?P1_Prod_Version=ShockwaveFlash" type="application/x-shockwave-flash" width="130" height="130">

</EMBED>

</OBJECT>

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Az órának a mûködésére vagyok kíváncsi. A nature 011-et és a defaultot kell felrakni, ha egyáltalán van.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...