Jump to content
GSForum - Segélyvonal

The Bat! 3.x


Utonium

Recommended Posts

Heuro

Szevasztok!

 

A Bat 3.64.01 verzióját használom (vásárolt példány, persze). Van egy címem, amit nem tudok/akarok megszüntetni, de rengeteg spam jön rá. Gyakorlatilag napi 30-60, főleg távolkeletről. (Mai napig nem tudom, honnan pécéztek ki.)

 

Feltettem a Bayes Filter Plugint, mert azt az infót kaptam, hogy a Bat-ba beépített spamszűrő nem annyira megbízható. Be is állítottam, be is tanítottam, megelégedve hátradőltem, és vigyorogva néztem, ahogy letöltésnél sorban dobálja a "levélszemét" könyvtáramba a spameket.

 

Aztán 2 hét múlva (ennek 3 napja), azt vettem észre, hogy nem dobálja már a spameket erről a címről a szemétbe. Más címekről igen (van még néhány), de erről nem. Ott virít a "beérkezett üzenetek"-ben a napi több tucat spam. És hiába jelölöm meg újra és újra őket "levélszemét"-ként, akkor a megjelölteket ugyan bedobja a szemétkönyvtárba, de legközelebbi letöltésnél a hajszálra ugyanolyan spameket vígan teszi a beérkezett üzenetekhez.

 

Remélem sikerült authentikusan leírni a problémát, és így talán számíthatok néminemű segítségre. :ötlet:

 

Üdv, Heuro

Link to comment
Share on other sites

chris p
...azt az infot kaptam, hogy a Bat -ba beépített spamszûrõ nem annyira megbízható.

Én pl. a saját szûrõjével szelektáltatom különbözõ mappákba a különbözõ helyekrõl érkezõ leveleket; eddig egyszer sem tévesztett. (Az igazsághoz azért hozzá tartozik, hogy állandó e-mail címekrõl van szó (pl. admin@pcworld.hu :) ), nem tudom hogy pl. szótöredékekre milyen pontosan szûrne.)

Link to comment
Share on other sites

Heuro
Én pl. a saját szűrőjével szelektáltatom [...]

Köszönöm, nagyon kedves vagy, de ismerem a beépített szűrő lehetőségeit. Mindazonáltal ez nem oldotta meg a problémámat, nevezetesen: mi történhetett a Bayesit Filter Pluginnel? :pislog:

 

Üdv, Heuro

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
h.arpad

Az telepítésnél mesterjelszót állítottam be. Most meg utálom mindig beírogatni, ahányszor indítani kell a levelezõklienst. Nem tudjátok, hol lehet eltávolítani? Végigböngésztem már a fél súgót és az egész menürendszert. (The Bat! Pro 3.71.03)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
h.arpad

Na jó, akkor nem tudjátok véletlenül hogyan lehet a forrásmegjelenítõt elõcsalogatni levélíráskor?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
juhy

Sziasztok,

 

Nem tudom ti találkoztatok-e már olyan hibával, hogy fel van rendesen, tökéletesen telepítve a bat, mindegy hányas verzió, (3.64.01, 3.85.03) es amikor inditanád, akkor a logo bejön, vár kb 2 percet, es utána indul el a bat valójában, addig pedig fogja a gép erőforrásait keményen ..

 

Valami tipp mitől lehet ? :\

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Pl., hogy nem legálisan használod? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

juhy

Teljesen mindegy, mert eddig nem csinált ilyet.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Esetleg túl sok leveled/mappád/fiókod van, plusz egy-két virtuális mappa is? Én egyszer csináltam egy virtuális mappát, akkor meglassult nagyon, kiszedtem, azóta normális. Esetleg egy karbantartást is futtathatsz, meg megnézheted, nincs-e nagyon nagy és fölösleges csatolt fájl itt-ott.

Link to comment
Share on other sites

juhy

Huh, köszönöm a tippeket, de semmi ilyen nincs. Ezelőtt egy iszonyat régi gépen futott. 128 mega memória volt benne, sdram és ment, mint a villám, nem volt baja se a levéleszámmal, se a mappaszámmal, semmivel.

Most egy core2duo-s, 1G ramos laptopon futna, és ott csinálja ezt a bibit.

A régi gépen volt egyszer egy hasonló, mikor beraktunk +128 mega ramot. Aztán mikor kiszedtük, jó volt.

Laptopban nem tudom ugyanezt megjátszani, azért kérdeztem hátha valaki.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Nincs kiadva a noteszhez, vagy a denevérhez egy core2duo-s patch?

 

Egyébként minõsíthetetlen, ahogy írsz. Erre, ezen a fórumon, jó lenne, ha figyelnél! Köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
warynski

A követketõ problémám van a Bat-tel: a cégnél több postafiókot kezelek ezzel a programmal, de most az egyikkel meggyûlt a bajom.

A cégnek az Interware-nél van a szerver bérlete és ahhoz jár e-mail cím. Ezért a mail szervereknél ennél a postafióknál úgy kell beírni, hogy:

 

pop3= pop.interware.hu

smtp= mail.t-online.hu,

ami eddig mail.axelero.hu volt, de egy ideje ezzel nagyon lassan mûködik és ezért azt tanácsolták, hogy át kell írni mail.t-online.hu-ra. Ez idáig egyszerû, de jelszó hitelesítést is be kell állítani, mert különben nem mûködik. Azt el tudták mondani, hogy az Outlook Expressben, hogyan kell beállítani, de a Bat-hez nem értenek. (A dolgot bonyolítja, hogy ugye más a küldõ, és más a fogadó mail szerver.)

 

Az Outlookban a következõ beállítással mûködik:

 

(az elejétõl nem írom le, csak a mail kiszolgálók beállítását)

Kiszolgálók fülön:

Beérkezõ levelek kiszolgálója: POP3

Beérkezõ levelek (POP3): pop.interware.hu

Kimenõ levelek(SMTP): mail.t-online.hu

 

Beérkezõ levelek kiszolgálója

Fióknév: frear-haus

Jelszó: xxxxxxx

Bejelentkezés biztonságos jelszó-hitelesítés használatával: nincs pipa

Kiszolgáló hitelesítést igényel: van pipa

 

Beállítások gomb

Belentkezés: bejelölve

Fióknév: és ide a t-online-os e-mail fiók nevet kell írni!!!

Jelszó: és ide a t-online-os e-mail jelszavát kell írni!!!

Bejelentkezés biztonságos jelszó-hitelesítés használatával: nincs pipa

Ezzel a beállítással az OE-ben mûködik a postafiók.

Ugyanezt megpróbáltam a Bat-ben is megcsinálni. (Azoknál a fiókoknál, ahol ua. POP3 és az SMTP szerver, ott simán ment a dolog.)

 

Ennél az a baj, hogy a Bat-ben a fogadó (POP3) mail szerverre hitelesítést nem tudok beállítani, csak az SMTP-re. Ott viszont a következõ lehetõségek vannak, hogy:

 

1. Same user/password as for Mail Retrieval (ugyanaz felhasználó/jelszó, mint a levél fogadásra)

ez ugye nem lehet jó, mert más a két mail szerver, nem is mûködik így

 

2. Use specific settings (Speciális beállítások használata)

Ha ide megpróbálom beírni azokat a beállításokat, mint az Outlook Expressbe, akkor sem mûködik. Érthetõ is, mert ez nem a beérkezõ levelekre vonatkozik, hanem az elküldésre. Vagyis az van, amit az elején írtam, hogy a beérkezõ levelekre nem tudok jelszó hitelesítést beállítani.

 

Itt megáll a tudományom. Remélem érthetõen írtam le. Ha valakinek lenne ötlete, elõre is kösz!

 

Egyébként szerintem nagyjából ua. a helyzet, mintha valaki egy freemail-es postafiókot akar beállítani a Bat-ben kiszolgáló hitelesítéssel.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

A denevérben a levélátvátelen belül a levelezõszerver melett ott van a hitelesítés beállításának lehetõsége.

Link to comment
Share on other sites

warynski

Igen, ott van, csak én barom mindenáron a beérkezõ levelek alatt akartam állítani a hitelesítést. Mert hogy az OE-ben - amit nem nagyon ismerek - úgy néz ki ez a rész, hogy a Beérkezõ levelek kiszolgálója alatt van a Kiszolgáló hiteleítést igényel opció, mellette a Beállítások gomb. Ezért én meg azt hittem, hogy a beérkezõ leveleknél kell állítani a hitelesítést.

Persze, ha a Beállítások gombot megnyomom, akkor már világosan látszik, hogy a Kimenõ levelek kiszolgálójának lehet speciális beállításokat adni. Nagyon elnéztem.

Ha ezek szerint állítom be a Bat-et, akkor mûködik a dolog. :fal::fal::fal:

Mindenestre kösz a figyelmeztetést!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
warynski

Újra kellet telepítenem a The Bat-et és sehogy nem tudom megtalálni hol állítottam be korábban, hogy a levelek HTML formátumban készüljenek. Levelenként be tudom állítani, Options > Message format > HTML/HTML plain text.

De ez csak arra az egy levélre vonatkozik. Accountonként nem találom a beállítás lehetõségét, pedig egyszer már megvolt. Ugyanez vonatkozik az alapértelmezett betûtípusra.

 

Valaki frissítse fel akadozó memóriámat! Elõre is kösz!

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

beállítások --> felhasználói beállítások --> megjelenítõ/szerkesztõ?

Link to comment
Share on other sites

warynski

Ok, köszönöm, megvan. Azért nem találtam, mert a Viewer/Editor menüpont alatt közvetlenül nem néztem, csak az alá tartozó opciók között kerestem. Azt hiszem most megjegyeztem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
warynski

Egyszer már - két éve - kérdeztem, most újra nekifutok.

Szóval azt szeretném, megoldani, hogy a céges levelekben a levél alján/tetején a cég logója (jpg fájl) megjelenjen.

Anno, Shia-ko azt válaszolta, hogy a régi fórumban már leírta, és használjam template makróit. Most átnéztem, de nem találtam olyan makrót, ami fájl beillsztését csinálná. Lehet, hogy én vagyok a béna, de nem tudok rájönni, hogyan kellene csinálni. A régi fórum meg már nem olvasható...

 

Ha van segítség, előre is kösz.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

A fiókra jobb katt, új vagy akármilyen levélre rámész, ott jobb gomb a levélben, ahova be akarod rakni, majd sablon beszúráa, vagy valami hasonló, most konkrétan én sem emlékszem. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

warynski

Idáig én is eljutottam, de sajnos nem tudok rájönni, hogy melyik makrót kellene használni. (Lehet, hogy egyik sem erre való.) Ha esetleg mégis tudod, megköszönném, ha leírnád. :)

 

----------------------------------

 

Írtam a Ritlab fórumára és azt a választ kaptam, hogy nem lehetséges a logo beillesztése sablonnal. Az egyetlen mód, minden egyes levél írásakor manuálisan beilleszteni...

 

Furcsállom, de az ottani administrator, aki Bat gurunak tűnik, ezt írta.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Sprite

Sziasztok

 

Olyan gondom van a Battal, hogy a levelek lekérdezésénél megáll a csik 100%-nál és ott "gondolkozik" kb. 3 percet, és csak aztán lehet elolvasni a leveleket.

 

Gmailos fiók van beállitva neki. Két gépünk van és mindkettőn ezt csinálja mostanában. Régebben nem volt ilyen gondja. Ez most a 3.99,1 es verzió. Tud valaki segíteni?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Shia-ko

Próbáld frissíteni.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
warynski

A The Bat-ben ha továbbítok egy üzenetet (Forward), akkor az ikonjának a sarka ciklámen színû lesz. Van-e valami más lehetõség - akár manuális - amivel a továbbított üzeneteket látványosabban jelölhetem, lehetõleg úgy, hogy keresni is lehessen rájuk?

 

Ha van tipp, elõre is kösz!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...