Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MS Excel - Kérdések és válaszok


Andrewww

Recommended Posts

Papet

Köszi szépen.

Mindenre gondoltam, de fkeres-re nem. :(

 

 

 

Más: 3. feladat:

 

"A MUNKAFÜZET DOLGOZÓK MUNKALAPJÁNAK C OSZLOPÁBA SZÁMÍTSA KI, HOGY AZ EGYES DOLGOZÓK HÁNY EGÉSZ ÉVE DOLGOZNAK A CÉGNÉL. (HA VALAKI PL. 4 ÉV 11 HÓNAP 30 NAPJA DOLGOZIK, AZ 4 ÉVNEK SZÁMÍT UGYANÚGY MINT A 4 ÉV ÉS 1 NAP MUNKAVISZONY)"

 

"Töltse ki a Játékosok munkalapon az életkor oszlopot! Az eredmény azt mutassa, hogy hányadik életévüket töltötték be a sportolók."

 

Tehát pl 1978.01.20-as játékos hány éves.

 

 

Amikor pl olyat csináltam fkeressel, hogy egy szöveghez (árpád-ház = 2) meg volt adva a kódja, és a táblázatban a kód mellé kellett kiiratni, hogy árpád-ház, az sikerült is.

Most számot kéne kiírni, de sehogy nem megy. Ha egy adott cellára (pl b2) megcsinálom, akkor még jó is, jó eredményt ad. De lefele másolva nem változik az eredmény, pedig kéne. Hiába a $ jel, nem érzékeli.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

=ÉV(MA())-ÉV($B2)

 

=KEREK.LE((MA()-FKERES($A2;'Személyi adatok'!A:B;2;HAMIS))/365;0)

 

A cellákat megfelelõen formázni kell, mert alapból dátum típust állít be.

 

Többet nem segítek, ennek is örüljél, mert nem szoktunk iskolai feladatokat megoldani a fórumon.

Link to comment
Share on other sites

Papet

Köszi. :)

Link to comment
Share on other sites

Papet

ÖÖ. :)

 

Hogy lehet egy oszlopból kiszűrni azokat az adatokat (számokat), amelyek az 5 legnagyobb értéket adják? Pl 1-10-ig a számok és én keresem az 5 legnagyobbat (10, 9..)

 

Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Van egy A munkalap, ahol szeretnék egy osztást végrehajtani. Az osztandó itt is van ezen a lapon. De az osztó egy másik munkalapon van és mindig hibát ír ki. :(

És hogyan próbálod? Pl: =A1/másiklap!A1, ez jó kéne hogy legyen.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1
Hogy lehet egy oszlopból kiszűrni azokat az adatokat (számokat), amelyek az 5 legnagyobb értéket adják? Pl 1-10-ig a számok és én keresem az 5 legnagyobbat (10, 9..)

:nyíl: A listád (pl. A1:A27) fölé szúrjál be 3 üres sort;

:nyíl: Az A1-be írj be egy cimkét (pl. feltétel vagy számok);

:nyíl: Az A2-be írd be a feltételt, ez esetben: =(A5 >= NAGY($A$5:$A$30;5)) vagy a - címmel együtt - lejjebb tolt listád eleme nagyob vagy egyenlő-e, a lista 5. legnagyobb eleménél;

:nyíl: Adatok :nyíl: Szűrő :nyíl: Irányított szűrő;

:nyíl: Listatartomány: $A$4:$A$30;

:nyíl: Szűrőtartomány: $A$1:$A$2;

:nyíl: OK :D

 

Egy apró gond lehet, ha több olyan számod van, ami pont egyenlő az 5. legnagyobbal, mert akkor 5-nél több számot fogsz visszakpani eredményül.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Hogy lehet egy oszlopból kiszűrni azokat az adatokat (számokat), amelyek az 5 legnagyobb értéket adják?

=NAGY(a$1:a$10;n)

ahol az a1:a10 az a terület, ahol az adatok vannak, n pedig a sorszám, ahányadik elemet akarod a sorból kivenni,pl n=3 a 3. legnagyobb elemet veszi ki.

Link to comment
Share on other sites

Papet

Köszönöm szépen MINDENKINEK! :bocsánat:

Link to comment
Share on other sites

Mapecz

Lenne egy elég nagy problémám az excel zárolásával kapcsolatban....

Volt egy excel dokumentumom, amivel nagyon sokat dolgoztam, több tíz órányi munka van benne,

és sehogyan sem tudom megnyitni. A következő történt:

Jobbegér a dokumentumra/tulajdonságok/speciális/tartalom titkosítása az adatvédelem érdekében

jelszót nem kért, így nem lett megadva.

 

Azóta pedig újra lett rakva a windows, és a következőt tapasztalom:

az ikon alatti szöveg (dokumentum neve) zöld színre változott, megnyitási kísérletnél pedig két felugró ablak fogad:

1. az excel nem képes megnyitni az "xy dokumentumot" , lehet hogy írásvédett vagy titkosított. [OK]

2.Az "xl.xls" nem érhető el. [OK]

s eztuán egy szűz excelt látok a szemem előtt....

 

Gondoltam arra, hogy elveszett belőle az adat vagy megsérült, de a mérete ugyan akkora mint azelőtt, s ráadásul a biztonsági másolattal is ugyan ez a helyzet, szóval nem hinném hogy mindkettő egyszerre sérült. Valószínűleg a titkosítással lehet a gond.

A tulajdonásgok/speciális/titkosítás/részletek résznél nem tudok új tanusítványt hozzáadni, ugyanis nincs mit kijelölni :(

A dokumentumban rengeteg munkám, energiám benne van, nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni!

Előre is köszönöm!!

Mapecz

 

Szerintem itt is jó helyen van a kérdésed. Amúgy meg egy kérdést csak egy helyen tegyél fel! arpsoft

Csak egyetlen megjegyzés: Excel. - SB.

Szerintem egyszerre szerkesztettük. Én kijavítottam azt is, meg vastagítottam. ;) arpsoft

 

 

Köszi & bocs....

Link to comment
Share on other sites

Papet

Remélem az utolsót kérem. :hááát:

 

Ki kell pl íratni a leggyorsabb autó típusát.

Valahogy fkeressel nem megy. :Sír:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

@Mapecz:

Mégsem Excel probléma ez, de most már maradjon.

Megpróbáltad saját használatúvá tenni a fájlt?

 

@Papet:

=fkeres(max(a1:a10);autok!a1:a40;1;HAMIS)

ahol a1:a10 a sebességek tartománya, autok!a1:a40 az autok nevei felsorolva. Értelem szerûen átírva a képletet.

 

Link to comment
Share on other sites

Mapecz
Mégsem Excel probléma ez, de most már maradjon. Megpróbáltad saját használatúvá tenni a fájlt?

Nem az hogy kell? Köszi a gyors reagálást. (Unlockerrel tettem egy próbát átvenezni, az is csak újraindítás után képes átnevezni vagy áthelyezni, de sajna átnevezés után is fennmaradt a titkosítás. :( )

Link to comment
Share on other sites

Papet

Az AB:DARAB2 fgv-be beírom a dolgokat, alul ki is írja, hogy mi a megoldás, de entert/ok-t ütve nem ad eredményt, de hibát sem.

 

 

Olyan is kéne, hogy pl e2:e20 között vannak számok (68;89;90).

És a kérdésre igennel, meg nemmel lehet válaszolni. Hogy van-e közöttük 80-nál nagyobb szám.

Akkor tudnám csak megoldani, ha f2:f20-ba kellene kiíratni, hogy igen, nem.

=HA(E3>80;"igen";"nem")

Link to comment
Share on other sites

payskin

@Mapecz: próbáld meg kimásolni egy USB-kulcsra, és onnan megnyitni.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Próbáld meg OpenOffice-szal. ;)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az most nem hiszem, hogy segít, mivel az oprendszer titkosított és nem az excel.

 

@Papet:

=HA(max(e2:e20)>80;"igen";"nem")

Link to comment
Share on other sites

Papet

Na, megvolt a vizsga. 1 !!! :D

Link to comment
Share on other sites

Mapecz

Hát usb-vel nem ment. Mármint egyrészt ugye másolni se lehet, max áthelyezni. Azt is unlockerrel.

 

OpenOffice: nem próbáltam, de nem hiszem, hogy segítene. :( Mivel amikor a titkosítás megötrtént, akkor Office 2003 volt fent, azóta újraraktam, (SP2-vel illetve SP2 nélkül) , illetve volt fent office 2000 is. Semmi. :( Tehát mondjak le a doksiról? Nincs olyan progi, mint ami például a kóddal védett RAR-t is feltöri, csak ez doksikhoz?

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Van! Például: Accent Office Password Recovery, de ha jól emlékszem fizetős. Valamikor egy xls fájlt is találtam és működött. Sajnos már nincs meg. aopr

Link to comment
Share on other sites

Mapecz

Hát köszi mindkettőt kipróbáltam, de sajna eredmény nincs. :( Az angolt valamennyire vágom, de nem boldogultam azzal az oldallal (mint várható volt), az egy picivel jobban belemélyed a számtekbe, mint amennyire az én felkészültségem befogadná. :( De mindenesetre köszi szépen.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Rendszergazdaként nem próbáltad meg eltávolítani belõle a titkosítást?

Link to comment
Share on other sites

Mapecz

Hát csak rendeszergazda fiók van, szóval... :) De egybként próbáltam mindenhogyan, nem engedi kivenni. Vagyis azt igen, csak utána leokézni nem. :(

Tanusítványt elvileg lehetne hozzáadni, vagy mi a szösz, csak ahol felkínánlja, ott üres a lista. :S

 

<Nem kéne kritizálni a modit, ha már egyszer igaza van. arpsoft>

Link to comment
Share on other sites

Mapecz

<Nem kéne kritizálni a modit, ha már egyszer igaza van. arpsoft>

 

Figyelmeztetett a hibákra amit elkövettem, mondtam hogy van ami jogos, azért bocs, és elmondtam hogy szerintem túlzásba vittte, csak azért mert joga van, nem kell belekötni fölösleges dolgokba. Egyszerüen túlzásba vitte.

 

Sajnálom ha ezt kritizálásnak fogta fel. De ha tényleg az, akkor is, ennyit elviselhet mindenki. Attól hogy moderátor még nem Isten, hibázhat. Szóval, ő elmondta mi baja volt, és válaszoltam, mondtam, van amiben igaza volt. Ez nem kritizálás, beszélgetés. Ha meg úgy érzem nincs igaza, nem fogom fülem farkam behúzni és helyeselni... csak mert ő moderátor. Nem szidtam, normálisan közöltem a véleményem ennyi.

 

De ha mégis megsértettem akármivel,elnézést. Nem volt szándékos, csak nem értettem egyet néhány dologgal amit írt. És hangot adtam neki. Ez fórum. Beszélgetünk. Ezért van! Bizonyos témakörökkel kapcsolatban és az azokkal felmerülő kérdésekkel, véleményekkel kapcsolatban leírjuk a sajátunk. És IGEN még akkor is, ha nem egyezik meg a másikéval.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Szerintem félreértettük egymást. Nekem a LOL nem tetszett! Meg az, ami most félkövérrel van írva.

Amit írtál, azzal egyetértek. Attól mert valaki modi, még tisztelnie kell mások véleményét. Viszont azt sem lehet megengedni, hogy kiröhögjenek (LOL) egy javítást, ami ráadásul jogos. Szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...