Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MS Excel - Kérdések és válaszok


Andrewww

Recommended Posts

SkyBird

A Win8-at mindenképpen érdemes lenne 8.1-re frissíteni. Ha laptop, gondolom legális a rendszer, és így ingyenes.

 

:hmm: A problémára rátérve, én valahol annál a beállított színsémánál nézelődnék. Visszaállítanám az alapértelmezettet és megnézném, hogy helyreáll-e az Excel színezés.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
speter55

Sziasztok! Egy több munkalapból álló excel táblában minden munkalapra vannak megadva feltételes formázások. Minden jól is működik, csak az a bökkenő, ha bezárom, megnyitom a munkafüzetet, utána CSAK akkor működnek a feltételes formázások (minden lapon külön-külön), ha belelépek a feltételes formázásba, és az egyik szabályra rákattintok, hogy szerkessze. Utána már az adott munkalap összes szabálya működik. Remélem érthetően írtam le.....

Edited by speter55
Link to comment
Share on other sites

Temporary

A 2007 beállításai közt van olyan, hogy Képletek > Számítási beállítások. Talán ott érdemes körül nézni. Azt azért jó lenne tudni, pontosan hányas Excel verzióról van szó. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
letyo83

Sziasztok!

 

A gondom a következő: van egy árlistám, ahol az egyazon tárgyhoz a különböző beszállítóknak más-más áraik vannak és én azt szeretném, hogy az Excel az egy sorban lévő értékek közül a legalacsonyabb értéket (csak azt!) automatikusan más színnel jelölje.

Ezt hogyan tudnám megoldani?

 

Előre is köszönöm! :)

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Én ezt találtam (ki): Feltételes formázásnál megadod azt, ami itt a képen látszik. 2007-esben (és feljebb) biztos működik.

 

Miért nem lehet képet beszúrni?!

 

Szóval: kijelölöd a sort, ahol az árak lesznek.

Feltételes formázás->Legfelső/legalsó értékek szabályai->Utolsó 10 elem->a 10-et átállítod 1-re, kiválasztod a formázást és kész.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Töltsd fel imgurra.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Köszi, már raktam fel képet a fórumra valamilyen feltöltőoldalon keresztül, csak most nem volt kedvem vacakolni vele, inkább leírtam, remélem, érthetően.

 

Ja, és beszúrni lehetett, még az előnézetben is látszott, csak a végén tűnt el, ez esett rosszul egy kicsit.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
benjoe80

Sziasztok,

 

azt hogy lehet megoldani (egyáltalán meg lehet oldani?), hogy egy sor adataiból, mindig a legutolsót jelenítse meg egy külön cellában?

 

Tehát...

 

Van mondjuk 12 cella egy sorban (A1-től A12-ig) különféle adatokkal, amik hó végén jelennek meg és azt szeretném, hogy a 13. cellában (A13) mindig a legutolsó (éppen aktuális) cella értéke jelenjen meg.

 

Ez hogy néz ki képletben?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nem próbáltam, de a Google ezt ajánlotta, ráadásul 36-an el is fogadták jónak:

=INDEX(A:A,MAX((A:A<>"")*(ROW(A:A))))

 

Nyílván az A:A-t át kell írnod a saját tartományodra. ;)

Link to comment
Share on other sites

benjoe80

Ööö... nagyon szépen köszönöm, de kb. egy óra próbálkozás után azt hiszem jogosan állíthatom, hogy nem bírom megcsinálni.

 

Hogy nézne pontosan ki ez a képlet, ha a tartomány B6-tól M6-ig (B6:M6) terjed?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ugyanígy, csak meg kell csinálnod egyenként. Ami A volt Destroy-mannál, az rendre B, majd sorban egymás után M-ig.

Mivel relatív hivatkozás, elég az elsőt végigvonszolni az egérrel.

Link to comment
Share on other sites

benjoe80

De akkor miért nem működik nálam?

 

A tartomány B6-tól terjed M6-ig, egy sor 12 cellája és az N6 cellába írom be a következő képletet:

 

=INDEX(B6:M6,MAX((B6:M6<>"")*(ROW(B6:M6))))

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ha nincsenek az adatsorokban üres elemek, akkor:

=OFFSET(B6,0,COUNT(B6:M6)-1,1,1)

Link to comment
Share on other sites

benjoe80

És ha vannak?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Akkor abba 0-t írsz :P

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
ldrfrm

Hali!

 

Van egy A oszlopom, benne 10 random generált szám, melyek mindegyike a következő képlettel van létrehozva: =(VÉL()*100). Ezeket szeretném a B oszlopba sorbarendezni. Értelemszerűen ahogy változnak az A értékei, a B-ben ugyanazoknak a számoknak kell szerepelnie, csak sorbarendezve.

 

A CTRL+C / CTRL+V, majd ennek sorbarendezése eleve kizárt, mert soha nem fog ugyanaz szerepelni az A-ban, mint a B-ben. Elvégre minden cellában random érték generálódik. Próbálkoztam az "irányított beillesztés" / "érték"-kel. Ebben az esetben ugyan sikerül lemásolni az A oszlopban lévő számokat, de ahogy beillesztem őket a B-be, az A celláinak tartalma egyből megváltozik. A B celláiban ekkor annyi változás lesz, hogy a kimásolt értékek legalább megmaradnak. Megoldható valahogyan, hogy a B-t úgy tudjam sorba rendezni, hogy követi az A változásait?

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Ha az első érték az A1-ben van, írd be a B1-be, hogy =Nagy(A1:A10;1), a B2-be, hogy =Nagy(A1:A10;2), és így tovább, ekkor itt csökkenő sorrendben kapod az értékeket. Ha fordítva kell, akkor vagy a =Kicsi(A1:A10;1) stb-t használd, vagy a Nagy()-nak add meg fordítva a második paramétereket, 10-től 1-ig.

Link to comment
Share on other sites

ldrfrm

Az a lehetséges megoldás eszembe sem jutott, hogy valamilyen függvényt kell rá alkalmazni. Valamiért az irányított beillesztés egy formája / adatok sorbarendezése témakörre szűkítettem le a lehetséges megoldásokat. Köszönöm szépen a javaslatodat! Már ki is próbáltam, tökéletesen működik.

Link to comment
Share on other sites

ldrfrm

A KICSI függvénynek van olyan megfelelője, amivel időt is tudok sorba rendezni? Mert ha csak simán alkalmazom, akkor valós számmá konvertálja. Persze nekem az is jó, ha utána ezt az eredményt 1 másik függvénnyel visszakonvertálom időnek. (Tehát 2 fgv-t alkalmazok.) Csak éppen nem ismerek ilyet. Ezt a problémát mivel oldanátok meg?

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Nem kell konvertálni, csak megformázni a cellákat dátumnak.

Link to comment
Share on other sites

ldrfrm

Üdv mindenkinek!

 

Egy olyan problémába futottam bele, hogy szeretnék generáltatni véletlen számokat Excelben, de nem akarom, hogy legyen benne ismétlődő elem. Ezt hogyan küszöbölhetném ki?

 

A segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Nem nagyon valószínű, hogy ismétlődnének, de bonyolíthatod a képletet, pl. =(vél()*vél()*vél()*1000)+sor()

Attól is függ, persze, hogy hány számot akarsz generáltatni. Ja, és egészek kellenek mondjuk 1 és 1000 között*, vagy törtek is jók?

A garantált különbözőséghez talán egy VB-script kellene, de ahhoz sajnos nem értek annyira.

 

*Ebben az esetben csak 1000 különböző értéked lehet...

Link to comment
Share on other sites

ldrfrm

Igazság szerint a következővel küzdök: vannak nevek (A oszlop) és időeredmények (B oszlop). B eredményei random van generálva.

 

C oszlopban leszűröm a legjobb pozícióját: =HOL.VAN(MIN(B1:B10;1);B1:B10;0)

utána a 2. legjobb, 3. legjobb...

=HOL.VAN(KICSI(B1:B10;2);B1:B10;0)

=HOL.VAN(KICSI(B1:B10;3);B1:B10;0)

...

 

Majd D oszlopban kiíratom a hozzájuk tartozó nevet:

=INDEX(A1:B10;c1;1)

=INDEX(A1:B10;c2;1)

=INDEX(A1:B10;c3;1)

...

 

A gond csak az, hogy ha néha egyezik az idő, akkor pl. 2 db 5. legjobb pozíció van, és azok mellé mindig az 1. megtalált nevet írja ki.

Feltételezem, hogy ehhez a ha függvényt kellene beépíteni, de nem jövök rá, hogyan vizsgáltassam, hogy ha C-ben van 2 egyező érték, akkor lépjen a következő ilyen találatra a név kiíratásánál.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

A hiba már a C oszlopban jelentkezik, amikor is a KICSI() függvény az egyező értékek közül csak az elsőt találja meg, a HOL.VAN() annak a sorát adja vissza n-szer, az INDEX() meg már nem tud kreatív lenni.

Megoldást egyelőre nem látok, de erősen gondolkodom rajta.

Link to comment
Share on other sites

ldrfrm

A random generálások során szerencsére még 1. helyen nem volt holtverseny, de igazad van, az esély ott is megvan.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...