Jump to content
Andrewww

MS Excel - Kérdések és válaszok

Recommended Posts

eremit
Ha megy a magyaron, akkor mennie kéne a németen is.

Na mindegy, majd valahogy megnézetem holnap a német kollégákkal.

Köszi a segítséget!

Mi volt az a szöveg, ami a német MS Office 2003-ban megjelent? Érdekelne. Tudod, hogy nekem csak az 5-ös Excel van meg németül. Ver. 5.0a 1985-1993.

nagygabor

Sziasztok!

Adott a következõ tábla. EZ AZ!!

Ez mist csak a decemberi havi forgalom. Persze külön munkalapokon megvan a teljes év. Az a kérdésem, hogy hogyan lehet egy külön munkafüzetre az összes többibõl kiszürni az egyes nevekhez tartozó forgalmakat? EGY ILYEN TÁBLÁBA!!

Az a baj, hogy az egyes nevek nem mindig ugyan abban a sorrendben követik egymást az egyes táblákon.

Ha valami nem tiszta, akkor kérdezzetek.

Elöre is köszi:

Gábor

Giraffe1

Minden hónap aljára kellene egy összesen sor, ami a teljes (addigi) forgalmat összesíti, és azt lehetõleg fixen ugyanabba a sorba kellene tenni, függetlenül a napok számától (vagy a késõbbiekben erre külön figyelni kell).

Ezután a második táblában a VKERES függvénnyel meg tudod kerestetni a nevet, majd az adott sor értékét átmásolni.

nagygabor

Úgy érted, hogy minden egyes névhez kell egy havi összesítõt csinálni az adott hónap munkafüzetén? És ezek mindig ugyan abban a cellában legyenek? Ha így van, akkor az nem baj, hogy nem minden üzletközõ szerepel minden hónapban?

Ezek után kell az üzletkötõk minden egyes adatát kikeresni a VKERES függvénnyel?

Giraffe1

Igen. Pl. az elsõ táblában a 41. sorba teszel mindenkihez egy szum-ot, ami az illetõ havi összesítése. Csak azért jobb, ha az minden hónapban ugyanabban a sorban van, mert akkor ezzel már nem kell foglalkozni az éves összesítõben :)

Ha vannak hiányzók, akkor a VKERES-nél oda kell figyelni, hogy hibát is visszaadhat, amit illik lekezelni.

nagygabor

Tudnál esetleg valami mintaképletet beírni? :upsz:

Cui

Sziasztok!

PDF formátumban kaptam egy anyagot (képek nélkül, csak szöveg+számok) és valahogy kikellene exportálnom excell-be. Van erre valamilyen megoldás vagy ez nem lehetséges a két program közt? M.Office 2003-t illetve Adobe Reader 7.0-t használok.

Athos

Talán, ha egy karakterfelismerõ programot ráeresztesz a PDF-re. Más megoldásról nem tudok. :hááát:

Cui

Ahaa. Akkor ez úgy érzem kissé macerás lesz. Mit értesz karakterfelismerõ programon?

atzs

Az Adobe-nak van egy Select Tool gombja az eszköztáron. Azzal tudsz szöveget kijelölni, aztán Copy -> Paste

A másik megoldás valóban az, hogy egy optikai karakterfelismerõ programot ráeresztesz, amit általában a szkennerekhez szoktak adni. Jó esetben kezeli a PDF-et, rosszabb esetben ki kell nyomtatni és beszkennelni.

@nagygabor:

Nem lehetne ugyanezt Accessben? Azzal gyerekjáték lenne. Excelben elég zûrös a dolog. A minimum az lenne, hogy havonként az üzletkötõk névsorban legyenek.

Vagy ha az összes lapon ugyanazok a nevek ugyanabban a sorrendben szerepelnének, legfeljebb elrejtenéd azokat az oszlopokazt, akik abban a hónapban nem csináltak semmit. Elsõ ránézésre az utóbbit támogatnám, akkor egy sima összegzéssel meg lehetne csinálni, és talán ott a legkisebb a hibalehetõség.

nagygabor

SQL párti vagyok. :)

Mindenképpen excelben kell. Nem én fogom írogatni nap mint nap, ezért egy átlag felhasználónak is ismeretes progiban kell megoldani. A cégben viszonylag mindenki haladó szinten elboldogul az excellel. Ha megoldottam, hogy minden hónapban lesz egy összesítõ, akkor mi a következõ lépés. Esetleg keress meg msn-en. ;)

atzs

MSN nekem nem OK. :( Ha szükséges, dobj mailt.

A lényeg: Én a második sorba csinálnám az összegzést, az mindig ugyanott van, függetlenül a munkanapok számától. Aztán a mintaképlet:

=HA(HIBÁS(VKERES(B1;jan!$B$1:$C$2;2;HAMIS));"nincs adat";VKERES(B1;jan!$B$1:$C$2;2;HAMIS))

A VKERES a B1 cellában levõ értéket keresi a jan tábla b1:c2 tartományának elsõ sorában. Elõbbit nem rögzítem, hogy másolni tudjam a képletet. Utóbbit igen. Utána a 2-es azt mondja, hogy ha megtalálta az elsõ sorban a nevet, akkor a második sorból vegye az adatot (oda összesítettél ugyanis). A HAMIS ahhoz kell, hogy a gép pontos egyezést követeljen meg, azaz akkor is menjen a képlet, ha az adatok nincsenek betûrendben, és ha valaki hiányzik, akkor ne adja meg a betûrendben utána következõhöz tartozó értéket.

Ez önmagában már jó is lenne, csak azoknál az embereknél, akik nincsenek bent a januári táblában, #HIÁNYZIK! értéket adna vissza. Ezt tesztelem le a HIBÁS függvénnyel. Ha hibás, akkor közlöm, hogy nincs adat. Ha nem, akkor pedig ugyanezzel a függvénnyel kiíratom az eredményt.

nagygabor

Kipróbálom. Viszont nekem úgy nézne ki, hogy az összesítés a D50 es cellától van lefelé. A E50 az összeg. A D50 meg a név. Nyomtatási szempontból így jön ki másik oldalra.

Giraffe1

atzs megoldása majdnem:upsz: - fõleg kiegészítve az utána jött kiegészítéssel :)

A B3-ba én a következõt írnám: =VKERES($A3;jan!$D$4:$O$50;47;HAMIS)

Azért $A3, mert így húzáskor mindig az elsõ oszlopból veszi a nevet - bár a munkalapazonosítót így is, úgy is át kell írni.

Azért !$D$4:$O$50;47, mert így legalulra kerülhet az összegzõ sor, amit ráadásul a nyomtatási terület kijelölésével ki is lehet szedni a nyomtatásból.

Röf: sorry, DAT 2005 konferencián voltam és csak most lett vége

nagygabor

Nem egészen tiszta, de játszadozom vele egy kicsit és akkor majd szólok. :upsz:

atzs

Bocsi, rosszul emlékeztem a mintára. Én olyan összesítõt csináltam, ahol a sorokban vannak a nevek, és az oszlopokban a hónapok. Így persze hogy nem jó.

Személy szerint az összegzõ sorokat ilyen esetben nem szoktam alulra tenni. Többször elõfordult, hogy kedves embertek,akiknek hasonlót készítettem, valahogy kitöröltek vagy beszúrtak sorokat, így aztán az összegzõ sor máshova került. ha szerencsém volt, akkor módosultak automatikusan a képletek, de sajnos nem mindig.

Én betenném akár a legelsõ sorba, aztán elrejteném (Formátum->Sor->Elrejtés)

@nagygabor:

Tanulmányozd át a VKERES súgóját, az segíthet.

A HA függvény azért kellett, mert a VKERES hibaüzenetet ad, ha nem találta meg a nevet. Így ha a VKERES értéke a hibaüzenete, akkor kiírja, hogy nincs adat, ha nem, akkor meg kiírja a VKERES eredményét.

Egyébként Giraffe megoldását "nyúltam le". Szöszöltem vele egy csomót, hogy külön összegzõ sor nélkül megcsináljam, de sajnos nem ment.

nagygabor

Oké.

Köszi a tippet. Meg fogom csinálni. ;)

basikele

:bizonytalan:

Sziasztok!

Tud-e valaki segíteni az Excel függvények létrehozásában?

A segítséget elõre is köszönöm.

mizsi

Szia!

1. E-mail-ben nem kérünk segítséget! Azért van a Fórum!

2. Milyen függvényre gondolsz konkrétan? Mit szeretnél csinálni? Saját függvényt létrehozni?

payskin

E-mail címet eltávolítottam.

arpsoft

Ráadásul van is már egy Excel topik, mégpedig itt.

Szerintem zárható.

Inkább beolvasztottam. (Balázs)

Laali
:bizonytalan:

Sziasztok!

Tud-e valaki segíteni,az Excel függvények létrehozásában.

A segítséget elõre is köszönöm.

Letölthetõ Excel leírás (html)

És egy kicsit off, de hasonló: StarCalc

És vannak olyan oldalak is ahol iskolai "puskák" vannak, ott is sok hasznos dolgot lehet találni.

basikele
Szia!

1. E-mail-ben nem kérünk segítséget! Azért van a Fórum!

2. Milyen függvényre gondolsz konkrétan? Mit szeretnél csinálni? Saját függvényt létrehozni?

:Sír: Bocsi Mizsi!

De én még soha sem kértem segítséget Fórumon keresztül.

Tárgy:

Van egy elképzelésem,a KENÓ szerencse játékkal kapcsolatban.Szeretném az elenörzésre fordítot idõt le csökkenteni.Ezt három fázsisban szeretném meg oldani.

1. Esély számítás:

Egy számhalmazból válasza ki az elsõ legtöbbet.

második legtöbbet.

harmadik legtöbbet.

negyedik legtöbbet.

Stb:

És ezt külön irja ki.!!!!

2. A kihúzot szám ellenörzése:

A ki huzot 20 számból vállasza ki a 6 nyertes számot.

És ezt külön irja ki.!!!!

3.Pl:(ez tetszöleges db számot jelent) 12 számal töltse ki az alatta levö számrácsot,az üressen álló négyzetet,és az így lehozot 6 számot külön irja ki.

Az excelt autodidakta módon tanultam,és megszerettem.Sajnos csak minimállis gyakorlati szinten ismerem.A szum függvényekkentúl teljesen tök hülye vagyok.

Nekem a fentiek egyenlete nem sikerült,mindíg valami értelmetlen értéket kaptam a kivánt cél eléréséhez képest.Állítólag a darab+teli -vel lenet az ügyön segíteni.

Hogy többet megtudhassák az ügyrõl,az Excel help függvényeket olvastam,de úgy látszik hogy a hiba nállam van.

Pedig nem látszik túlnehéznek.

nagygabor

Vagy esetleg nézz utána neten, hátha van valami hasonló progi. ;)

basikele

:?::ötlet:

Van, találtam. A neve kenógép demó változat. De nekem meg sem nyikkan!