Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MS Excel - Kérdések és válaszok


Andrewww

Recommended Posts

Andrewww

Nos, új környezet, új kérdések és - remélhetőleg - válaszok :ötlet:

 

Az enyém: a munkahelyemen angol, itthon magyar excelt használok. Tud valaki olyan webhelyet, ahol a magyar excel függvények angol megfelelőjét (és fordítva) meg lehet találni?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ha készítesz egy makrót, ami tartalmazza, hogy egy cellába magyar függvénynevet írsz, akkor a makró forráskódjában meg fogod találni a függvény angol megfelelőjét.

 

Az excel a függvényeket mindig az angol szintaktika alapján tárolja, megjelenítéskor pedig fordít az adott nyelvre.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
kori

Keresek egy olyan kis terjedelmû programot amivel az xls kiterjesztésû fájlokat meg tudom nézni,mivel az egész Office progit nem akarom telepíteni. Régen már használtam,de nem jut eszembe a neve. :hááát: Sajnos az XP alapból nem ismeri. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

tzoli

Ha jól emlékszem szinte hónapokon keresztül a PC WORLD cd/dvd-ken rajta volt egy Excel Viewer nevû valami... Nézd meg.

Link to comment
Share on other sites

kori

Köszi, megtaláltam az interneten (gyorsabb volt) .Két féle is van. Excel Viewer97 és EV Office 2003. Az utóbbit telepítettem. :) Igaz háromszor nagyobb terjedelmû,de valószínû többet tud és gyorsabb. ;)

Link to comment
Share on other sites

kori

Nem tudom mi lehet a probléma a DVD-n lévõ pcw-szótár.xls fájl-t nem tudom megnyitni. A telepített Excel Viewer2003 hibát jelez,nem tudja megnyitni a fájlt. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1
Az enyém: a munkahelyemen angol, itthon magyar excelt használok. Tud valaki olyan webhelyet, ahol a magyar excel függvények angol megfelelõjét (és fordítva) meg lehet találni?

Meg. Bár egyesek szerint nem teljes és vannak benne hibák, de:

D:\Program Files\Microsoft Office\Office10\1038\FUNCS.XLS

 

Jó böngészést!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Priscin

Sziasztok!

 

Hogyan lehet Excel -ben beállítani, hogy pixel helyett milliméterben tudjam az oszlop-sor méreteket megadni?

Link to comment
Share on other sites

eremit

mm-ben is kijelzi!

Link to comment
Share on other sites

Priscin
mm-ben is kijelzi!

Én Excel 2002, SP3 -at használok. Hiába keresem a "Formátum - Sor - Magasságnál", csak képpontot ír. Ugynez, ha oldalt, "kézzel" változtatom az egyes sorok magasságát. Van-e valami beállítás amitõl egyszercsak mm -ben tudok dolgozni?

Link to comment
Share on other sites

eremit

Ebben a minutumban telepítettem a MS Office 2003-at. Az excel oszlop-szélesség egérrel való állításánál megjelenik mm-ben is.

Link to comment
Share on other sites

atzs

Szerintem nem :-(

 

Karakterben (átlagosan hány karakter fér el az oszlopban) és képpontban jelenik meg, milliméterrõl szó sincs.

 

Menübõl nincs olyan beállítás, ami ezt tudná.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Akkor ez a kétféle betûméretû oszlop, 10p, illetve 20 p, ugyanannyi karaktart jelentene?

 

IPB kép és ez IPB kép

Link to comment
Share on other sites

atzs

Nem fogalmaztam elég pontosan...

 

Az Eszközök/Beállítások/Általános fülön beállított normál betûtípust veszi figyelembe, azt nem, hogy közben egyénileg hogyan állítod a táblázaton belül a betûméretet.

 

Ráadásul megjegyzi, hogy a táblázat létrehozásakor mi volt beállítva. Ha átállítod, akkor újra kell indítani az Excelt, és annak megfelelõen számol a továbbiakban. Ha viszont egy régebbi állományt nyitsz meg, akkor ott azzal a betûtípussal és mérettel számol, ami anno be volt állítva.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1
Hogyan lehet Excel -ben beállítani, hogy pixel helyett milliméterben tudjam az oszlop-sor méreteket megadni?

Csak VBA-makróból :( Kimondottan erre van egy Application.CentimetersToPoints metódus, ami megadja, hogy egy centiméter hány pontnak felel meg. Ennek segítségével lehet írni olyan makrót, amiben az aktuális oszlop szélességét centiméterben vagy milliméterben lehet megadni.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
warynski

Kéredezném, hogy az Excel autoszûrõjével lehet-e szûrni a vastagított sorokat.

Vagyis van egy nagy tábla, amibõl engem csak a félkövér karakterrel írt sorok érdekelnek.

Megoldható-e a dolog?

 

Ha van tipp elõre is kösz!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nem.

Link to comment
Share on other sites

warynski

Gyanítottam.

Azért kösz!

Link to comment
Share on other sites

aadaam

Következő problémám van az Excel 2003-mal:

 

Minden indításkor a következő hibát írja ki : "Compile error in hidden module : AutoExecNew"

Minden bezáráskor a követkető hibát irja ki : "Compile error in hidden module : DistMon "

 

Tudja valaki a gyogymódot ? Köszi.

 

Ui: javítás modul nem segített...

Link to comment
Share on other sites

atzs

aadaam: Makrovírus???

 

warynski: Hozz létre egy új oszlopot, és másold bele egy olyan meglévõ oszlop tartalmát, amelyben a megfelelõ helyen vastag betûs szövegek vannak. Legyen ez mondjuk az X oszlop. Innentõl ezzel dolgozunk.

 

Jelöld ki az X oszlopot. Szerkesztés/Csere

Keresett szöveg: hagyd üresen, viszont a formátum gombnál állíts be normál betûtípust

Csere erre: x

Nyomd meg "Az összes cseréje" gombot

 

Magam sem tudom, pontosan miért, de ez az összes cella tartalmát kicseréli pontosan egy x-re, viszont megtartja a formázást.

 

A képernyõn még kint van a "keresés és csere" párbeszédablak. Amit módosítani kell:

Keresett szöveg: x, a formátumnál állíts be félkövér betût

Csere erre: y

Összes cseréje.

 

Ezek után a sima sorokban x, a vastag betûs sorokban y van. Erre már megy az Autoszûrõ.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

@Warynski:

 

macerás megoldás létezik.

Ha bevezetsz egy mezõt, ami feltételes formázással vezérli a sorok betütípusát, akkor erre a mezõre már lehet szûrni.

Link to comment
Share on other sites

atzs

Arpsoft, ezek szerint meg tudod csinálni azt, hogy mondjuk az a1 tartalmától függõen legyen feltételesen formázva a b1?

Link to comment
Share on other sites

warynski

@ atzs

 

Nagyon ötletes! Köszi a tippet!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Persze. Miért ne tudnám megcsinálni. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Reyorkin

Akkor nekem is lenne egy kérdésem:

Van 3 munkalap, amiben katalogizálom a filmjeimet: az elsõben egy áttekintõ lista, amiben minden film megtalálható (szinkronos és feliratos). A másik kettõben pedig külön válogatva a szinkronos és a feliratos filmek. Az áttekintõ munkalapon van egy oszlop, amibe beírom, hogy a film szinkronos vagy felíratos.

És most kezdõdik a kérdés: hogyan lehet megoldani, hogy azt a sort, amelyikben szinkronos film van, azt az Excel automatikusan másolja a szinkronos munkalapra, a feliratosat pedig a feliratosra?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...