Jump to content
GSForum - Segélyvonal

World of Warcraft


Shiwer

Recommended Posts

DotaManiac

Helló!

Az elõfizetésem lassan lejár, és úgy gondoltam, gamecard helyett most bankkártyával fizetnék.

A kérdésem az lenne, hogy OTP junioros visa bankkártyával fizethetek-e.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Csak dombornyomott vagy kifejezetten netes bankkártyával fizethetsz. A Junior tudtommal Visa Electron, tehát nem alkalmas ilyen célokra.

 

Azért szerintem a PVP szerveren se nehezebb fejlődni. Csak tudomásul kell venni, hogy bizonyos helyeken könnyen megölhet egy nagyobb szintű játékos. Huszas szintig nagyon nem vagy veszélyben. De azért Azerothban kevés a hetvenes amúgyis, mióta a BC kijött.

Olyan szempontból tetszik a PVP-s realm, hogy az viszi el a nyersanyagot (pl. bányából), aki erősebb. :)

 

Amúgy iszonyat méreteket öltött az MMORPG account lopás az utóbbi időben...

 

Most jött ki a Warhammer Online, én most azzal játszogatok, persze csak szolidan. :)

 

A Lich Kinggel még ráraknak egy lapáttal a WoW-ra, hogy az életben ne legyen vége.

Link to comment
Share on other sites

DotaManiac

Köszönöm a felvilágosítást! Akkor marad a gamecard.

Link to comment
Share on other sites

Skel91

Pedig bankkártyával sokkal olcsóbb! Két hete se volt talán mikor (egy hónapra) 3100-at fizettem. Most ugye ha három vagy hat hónapra perkáltam volna ki elõre az lebontva még olcsóbb. Nagyon megéri mostanában, de hozzátartozik hogy volt már ~5000/hó áron is :nem:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
joekech

Sziasztok!

 

Lenne 1 õrületesen nagy problémám. A öcsémmel WoWozunk de az utóbi idõben ez kb 2 hét iszonyatosan nagy a latency (200-7000ms). A routert és a gépek beállítását átnéztem és mindent rendben találtam, a szolgáltatót is felhívtam és õk is rendben találtak mindent a részükrõl. Ez után itt keresgettem (http://forums.wow-europe.com/thread.html?topicId=6848395990&sid=1) de ezek a tesztek nekem semmit nem mondanak. Már sok forumon próbálkoztam de nem kaptam semmi érdemleges segítséget a problémámban.

Gondoltam hátha ti tudtok segíteni.

tracert parancsra az én gépemen a következõt kaptam:

 

 

étvonal k”vet‚se a k”vetkez‹h”z: host-41.wow-europe.com [80.239.179.41]

 

legfeljebb 30 ugr ssal:

 

 

 

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.2.1

 

2 8 ms 6 ms 11 ms 213.157.125.254

 

3 11 ms 10 ms 10 ms 113-pool.internet-x.hu [87.229.23.113]

 

4 14 ms 16 ms 17 ms bp.internet-x.hu [87.229.23.49]

 

5 14 ms 15 ms 18 ms fe-1-17.deninet.hu [217.113.61.17]

 

6 16 ms 45 ms 20 ms Gi8-0-0-207.bud-001-access-100.interoute.net [84.233.171.1]

 

7 37 ms 40 ms 39 ms ae0-0.bud-001-score-1-re0.interoute.net [84.233.147.109]

 

8 38 ms 43 ms 38 ms ae2-0.prg-001-score-2-re0.interoute.net [84.233.138.213]

 

9 37 ms 71 ms 39 ms ae0-0.prg-001-score-1-re0.interoute.net [84.233.138.205]

 

10 62 ms 71 ms 43 ms ae2-0.fra-006-score-2-re0.interoute.net [84.233.138.210]

 

11 37 ms 36 ms 39 ms ae0-0.fra-006-score-1-re0.interoute.net [84.233.207.93]

 

12 41 ms 39 ms 37 ms ae1-0.ams-koo-score-2-re0.interoute.net [84.233.190.49]

 

13 41 ms 37 ms 40 ms ae0-0.ams-koo-score-1-re0.interoute.net [84.233.190.1]

 

14 37 ms 37 ms 37 ms 212.72.48.161

 

15 41 ms 44 ms 38 ms ae-2-56.edge4.Amsterdam1.Level3.net [4.68.120.179]

 

16 45 ms 40 ms 45 ms telia-level3-xe.amsterdam1.Level3.net [213.244.165.250]

 

17 43 ms 41 ms 41 ms adm-bb2-link.telia.net [80.91.254.226]

 

18 48 ms 49 ms 44 ms prs-bb2-link.telia.net [80.91.252.39]

 

19 48 ms 45 ms 45 ms prs-b1-link.telia.net [80.91.250.249]

 

20 48 ms 46 ms 44 ms prs-tc-i1-link-telia.net [80.91.250.30]

 

21 * * * A k‚r‚sre nem ‚rkezett v lasz a hat rid‹n bell.

 

22 * * * A k‚r‚sre nem ‚rkezett v lasz a hat rid‹n bell.

 

23 * * * A k‚r‚sre nem ‚rkezett v lasz a hat rid‹n bell.

 

24 * * * A k‚r‚sre nem ‚rkezett v lasz a hat rid‹n bell.

 

25 * * * A k‚r‚sre nem ‚rkezett v lasz a hat rid‹n bell.

 

26 * * * A k‚r‚sre nem ‚rkezett v lasz a hat rid‹n bell.

 

27 * * * A k‚r‚sre nem ‚rkezett v lasz a hat rid‹n bell.

 

28 * * * A k‚r‚sre nem ‚rkezett v lasz a hat rid‹n bell.

 

29 * * * A k‚r‚sre nem ‚rkezett v lasz a hat rid‹n bell.

 

30 * * * A k‚r‚sre nem ‚rkezett v lasz a hat rid‹n bell.

 

 

Az £tvonalk”vet‚s elk‚szlt.

 

az öcsém gépén pedig ezt :

 

 

 

étvonal k”vet‚se a k”vetkez‹h”z: host-41.wow-europe.com [80.239.179.41]

 

legfeljebb 30 ugr ssal:

 

 

 

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.2.1

 

2 7 ms 8 ms 7 ms 213.157.125.254

 

3 10 ms 11 ms 10 ms 113-pool.internet-x.hu [87.229.23.113]

 

4 16 ms 15 ms 16 ms bp.internet-x.hu [87.229.23.49]

 

5 20 ms 16 ms 16 ms fe-1-17.deninet.hu [217.113.61.17]

 

6 50 ms 14 ms 14 ms Gi8-0-0-207.bud-001-access-100.interoute.net [84.233.171.1]

 

7 38 ms 38 ms * ae0-0.bud-001-score-1-re0.interoute.net [84.233.147.109]

 

8 37 ms 47 ms 38 ms ae2-0.prg-001-score-2-re0.interoute.net [84.233.138.213]

 

9 38 ms 38 ms 35 ms ae0-0.prg-001-score-1-re0.interoute.net [84.233.138.205]

 

10 54 ms 36 ms 38 ms ae2-0.fra-006-score-2-re0.interoute.net [84.233.138.210]

 

11 92 ms 36 ms 37 ms ae0-0.fra-006-score-1-re0.interoute.net [84.233.207.93]

 

12 38 ms 36 ms 38 ms ae1-0.ams-koo-score-2-re0.interoute.net [84.233.190.49]

 

13 37 ms 36 ms 37 ms ae0-0.ams-koo-score-1-re0.interoute.net [84.233.190.1]

 

14 37 ms 39 ms 40 ms 212.72.48.161

 

15 39 ms 38 ms 40 ms ae-2-56.edge4.Amsterdam1.Level3.net [4.68.120.179]

 

16 40 ms 41 ms 41 ms telia-level3-xe.amsterdam1.Level3.net [213.244.165.250]

 

17 41 ms 43 ms 40 ms adm-bb2-link.telia.net [80.91.254.226]

 

18 45 ms 47 ms 49 ms prs-bb2-link.telia.net [80.91.252.39]

 

19 45 ms 47 ms 47 ms prs-b1-link.telia.net [80.91.250.249]

 

20 48 ms 48 ms 46 ms prs-tc-i1-link-telia.net [80.91.250.30]

 

21 * * * A k‚r‚sre nem ‚rkezett v lasz a hat rid‹n bell.

 

22 * * * A k‚r‚sre nem ‚rkezett v lasz a hat rid‹n bell.

 

23 * * * A k‚r‚sre nem ‚rkezett v lasz a hat rid‹n bell.

 

24 * * * A k‚r‚sre nem ‚rkezett v lasz a hat rid‹n bell.

 

25 * * * A k‚r‚sre nem ‚rkezett v lasz a hat rid‹n bell.

 

26 * * * A k‚r‚sre nem ‚rkezett v lasz a hat rid‹n bell.

 

27 * * * A k‚r‚sre nem ‚rkezett v lasz a hat rid‹n bell.

 

28 * * * A k‚r‚sre nem ‚rkezett v lasz a hat rid‹n bell.

 

29 * * * A k‚r‚sre nem ‚rkezett v lasz a hat rid‹n bell.

 

30 * * * A k‚r‚sre nem ‚rkezett v lasz a hat rid‹n bell.

 

 

 

Az £tvonalk”vet‚s elk‚szlt.

 

 

 

SMC7004VBR routerrel van megosztva a net. Az öcsi gépén Vin XP az enyémen Vista van.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Kábeleket cseréld ki, reseteld a routert.

Link to comment
Share on other sites

joekech

Pjort. Szerínted nem próbáltam? De azért köszi.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha router nélkül jól mûködik, akkor meghalt a router. Ha akkor sem, cseréld ki a modemet (nem tudom, milyen kapcsolatod van), ha úgyis megmarad a probléma, akkor formázás, ha úgy is megmarad, akkor...

Link to comment
Share on other sites

joekech

A router kiiktatásával is trágya, a modemet megnézte a szolgáltató és az jó. Windows újra lett telepítve és a game is.

És mindezek elenére is 7k a latency. vávává

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Greene

Arathoron (EU) keresünk pár tagot Naxxramas 10 progresshez (illetve majdan Ulduar). Teljesen casual, heti 2-3 kb. kétórás raid. :)

Elsõ két quarter már stabilan pucolva van hetente. A folytatáshoz kevés a jelentkezõ, ezért nem haladunk.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
jackd

Sziasztok,

 

Mobilnettel internetes játékok mennyire szakadnak? Van valakinek arról valami tapasztalata, hogy pl egy battlefield 2 vagy wow menyi latencyt produkál így?

Magasabb szinteken is élvezhető még wowban, illetve egy 64-es tömegpályán, persze ha tele van, van-e fraged vagy csak respawnolsz folyamat?

 

Előre is köszi a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

Skel91

Nálunk most is van olyan aki mobilnettel WoW-ozik. Igazából semmi baja nincs vele, még nagyobb raideken se. Nem úgy mint nekem a UPC-vel! :mérges:

 

Szerintem FPS játékok is mennek rendesen.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Twyzer

Az lenne a kérdésem, hogy a lentebbi kép tetején lévő Titan Panel addont használva, miért ír ki egy blizz errort amikor a dropdown menüt használom? :S a wow adminként van futtatva, elvileg a titan panel verziószáma is jó, wowrepair volt... nem elég hogy nem tudom a kinézetét változtatni, de még az elemeket sem tudom lecserélni.

 

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

Greene

Lehet, hogy mégsem egészen kompatibilis. Minden patchben rengeteg interface változást csinálnak a fejlesztõk, ezt kell lekövetni az addon készítõknek. A kompatibiltást az addon programozója állítja be, ez alapján a játék tudja, hogy patchváltás után ki kell kapcsolnia.

Ráadásképp a Titan Panel az utóbbi idõben nagyon bugos, nincs rendesen fejlesztve. Nálunk éppen ezért mindenki áttért FuBarra...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
gabriel081

Olvastam, hogy egy fiatal srác kómába esett, mert minden nap 5-10 órát WoW-ozott és már nem bírta a szervezete feldolgozni ezt. Nem mondom, hogy hagyjátok abba mindenféleképpen, mert ti is így jártok, én is szoktam játszani, de az biztos, hogy valahol nem egészséges ez a típusú játék. Azt is olvastam, hogy a Blizzard kb. 50 pszichológust foglalkoztatott, hogy addikciós pontokat keressenek, amiket beépítve a játékba függõséket okoznak. Igazuk is van, ha nekem is lenne egy ekkora cégem, én is ezt tenném a sok-sok pénz érdekében, hisz visszajön, fõleg egy ekkora játéknál.

 

Másik tészta, hogy ez egyfajta menekülés a valós életbõl, de még mindig jobb, mintha azért valaki elmegy horgászni, kocsmázni több órát, hogy ne hallgassa az asszony rigolyáit és dirigálásait. Valahol mindenben van függõség... Ezzel sem tudnak meghatni.

 

Az meg a másik, hogy ha valaki meghallja, hogy WoW-ozol, nem érdekli, hogy mennyit, de beáltalánosít, hogy Kocka, nincs élete, nincs barátnõje, lúzer, ezt nem vesszük fel a munkahelyre, mert WoW-ozik, stb. Na ez farokság. :P Elég jó munkám van, mindig van sikerélmény és elismerés. Barátnõm is van már 6 éve, minden ok köztünk és volt, hogy fél évig õ is játszott vele.

 

Ti mit gondoltok ezekrõl? Nekem nincs ellenemre a WoW, én speciel a fejlõdés és instázás részét szeretem, tehát a PvE-t. PvP-zni nem szeretek, mert ott a sok menõ gyerek, akik pl. 5 vs 1 -be jönnek, meg ott a sok beszólás, hogy Láma, Noob, stb...

Link to comment
Share on other sites

geri005

Engem ez a veszély nem fenyeget, én nem bírok az ilyen játékokkal 5 percnél többet játszani. Viszont nem ez az elsõ ilyen eset amirõl hallottam. :nem:

Link to comment
Share on other sites

Skel91

Hát, szerintem nagy ügy... Talán összesen 3 ilyen esetrõl hallottam, de csak azért mert nagyon felfújta a média. És 12 millió elõfizetõbõl 3 ilyen eset az semmi. Szerintem sakkozás közbe többen kapnak szívrohamot egy évben..

 

Az elõítéletekrõl meg csak annyit hogy ha valaki azért nem játszik vele és azért utálja mert magával ragad, stb. az gondolom autóba se ül mert meg lehet benne halni, illetve halat sem eszik mert szálka lehet benne amit ha lenyel akkor megfulladhat, meg ugye vizet sem iszik mert ha a tüdejébe megy akkor belehalhat. Szerintem aki egészséges emberi kapcsolatokat alakított ki maga körül, van egy jó munkahelye, életcélja, stb. arra nem ártalmas.

Link to comment
Share on other sites

gabriel081

Teljes mértékben egyet értek veled. Nem kell MMORPG-nek lennie egy játéknak ahhoz, hogy valaki hajnali 5 óráig játszon vele. Mostanság van sok modern játék, amivel el lehet ennyi idõt tölteni, sõt régen is volt.

 

A WoW egy elég nagy világ, és ha valaki csak annyit lát belõle, hogy egyetlen gomb lenyomásával ütni kell egy ellenséget, majd instáknál meg kell beszélni, hogy ki üti a bosst, a többiek meg nyomkodnak mindent össze-vissza, azt sajnálni tudom. Ezek szokták általában rontani a WoW hírnevét, és általánosításokat alkotni.

 

Többrõl van szó, mint errõl. Komoly matematikáról és logikáról PvP és PvE esetén is. Gondolkodni kell, hogy a lehetõ legrövidebb idõ alatt, a legtöbb sebzést okozni, illetve, hogy hogyan tartsuk távol az ellenséget, vagy éppen hogyan tartsuk közel sérülés nélkül. Azt is számításba kell venni, hogy van 3 talent fa, ami az idõ során elég nagyra nõtt, és igenis sokat kell gondolkodni (ez a matematikai rész) egy kezdõnek, hogy melyik beállítás mit hoz magával, és mi lenne a legmegfelelõbb. Van sok profession is, amelyek már 450 pontot igényelnek és sok-sok alapanyagot kell ahhoz összegyûjteni, hogy kimaxold. Valamikor 20x, vagy 30x egy instát ki kell tolni, hogy a tokenekbõl megvedd az alapanyagot.

A vezér egyéniségeknek meg tudni kell gondolkodni a sok láma fejével, akit felvesznek a raid-be, hogy milyen hibalehetõségeket kell orvosolni, és ennek kompenzálására a megfelelõ kasztot tenni mellé a megfelelõ group-ba.

 

Szal szerintem nem csak abból áll, hogy megnyomod a jobb klikket és ütni kell. Én manapság már csak beszélgetni járok fel, a folyamatos patch-eléseknek köszönhetõen lemondtam arról, hogy hardcore leszek :lol:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az a véleményem, hogy ha hosszú bekezdésben kell magyarázni, hogy miért jó a WOW, akkor már régen rossz. Arról nem is beszélve, hogy teljesen értelmetlen. Az, aki játszik vele, úgyis tudja. Aki fikázza, ettõl nem fog a fejéhez kapni, hogy "Ja, ez komoly matematika, akkor bocs". ;) Hogy stílszerû példával éljek, ez olyan, mintha kimennél most a Forma 1-re és a rajongóknak próbálnád elmagyarázni, hogy ez nagyon komoly tudomány és nem pedig csak percenként 3-szor zsümmm, zsümmm, zsümmm.

 

 

Link to comment
Share on other sites

geri005

@gabriel

Gondolom ez azoknak szólt, akik nincsenek oda a játékért. Eleve nem értem a felét (intsa, PvP, PvE, talent(hogy ez egy játékban mit jelent?!)) Lehet ilyen szemszögbõl is nézni, de az, aki napi 24 órát ül a játék elõtt, nem hiszem, hogy a matematika szépségei miatt teszi. Más dolog élvezni egy játékot, és más dolog teljesen beleélni magad - függeni tõle.

Link to comment
Share on other sites

gabriel081

Remélem nem értettük félre egymást, én sem tolom napi 24 órában a játékot. Dolgozom napi 8 órás mûszakban, sok esetben túlórázom is és naponta 3 órát utazom oda-vissza a munkahelyem és a lakásom között. Örülök, ha fingani marad egy kis idõm, mert természetesen meg otthon nem állhat romokban a lakás sem :D Természetesen hétvégente én is játszom nem is keveset, de nem annyit, hogy kómába essem és ne tudjam magam 5-6 órában kipihenni esténként.

 

És igen, hidd el nekem, hogy nagyon sok megszállott játékos van, aki a matematika segítségével gyúr több dologra, hogy minél hardcore-bb játékos legyen.

 

pl.:

- attack power - fizikai ütés ereje

- hit - találtat esélye

- spell hit - varázslati találat esélye

- dodge - kitérés esélye

- parry - fegyverrel való támadás kivédése

- block - blokkolás pajzzsal

- critical hit - kritikus esély

- spell power - varázslat ereje

- resillience - gyorsaság, rugalmasság

- haste - támadás gyorsasága

- expertise - fegyverrel való bánás

 

és még sorolhatnám.

 

A talentet érdemes még bemutatni, hogy érezd a bonyolultságát:

http://www.wowarmory.com/talent-calc.xml?c=Warrior

 

Ez a harcos talent fája például. Láthatod, hogy rengeteg dolgot lehet beállítani, és mindegyiknek matematikai vonzata van a fenti tulajdonságokkal kapcsolatban többek között. Ha szintet lépsz, akkor kapsz egy pontot, amit elkölthetsz a fán. Jelenleg maximum 71 pontot érhetsz el, ezt kell beosztanod.

 

Ezekbõl én kb 3-4 fontosabb dologhoz értek, de a nagy cube emberkék mindegyikre gyúrnak. Ha játszottál a Diablo-val, akkor tudod, hogy a cuccok és socketek meg stb. adják ezeket a tulajdonságokat. Szóval inntentõl fogva el tudjátok képzelni, hogy miért lehet a játékélmény és környezet szépsége mellett úgymond a matematikát használva is annyit játszani ezzel a játékkal. Minden ember önzõ és egoista valamilyen szinten, senki sem szeret veszíteni, és ebbõl adódóan a cube emberkék folyamatosan fejlesztik a fentieket, hogy a legjobbak lehessenek.

 

Én már említettem is, hogy csak a Single player részét szerettem a játéknak, ahol egyedül lehet fejlõdni. Engem kimondottan idegesített az ottani emberekkel való kommunikálás, nem teljesen emberként kommunikálnak (parasztok, cube-ul beszélnek, lenézõek, stb.), persze vannak rendesebb emberek is.

Link to comment
Share on other sites

geri005

Nem értettük félre egymást, éppen arra céloztam, hogy attól, hogy te így gondolkodsz a játékról, mást nem biztos, hogy ez motivál a játékra.

Link to comment
Share on other sites

gabriel081

Pedig hidd el, hogy sok ilyen játékos van. Én nem vagyok annyira ilyen, de volt egy-két olyan szorgalmi idõszakom, amikor pl. 3 hétig arra gyúrtam, hogy megszerezzem a szükséges alapanyagot és legyen egyetlen gyûrûm, ami az aktuális patch verzió idejében nagyon jónak számított. És az csak egyetlen cucc volt...

 

Nagyon sok olyan jellegû beszélgetés van pl, hogy:

 

- mekkora a Spell Powered?

- 2300. Neked?

- 1800

- láma, noob, low, owned...

 

stb. :D

 

Voltak régen a Quake 3 motor alapján mûködõ játékok, pl. Jedi Academy, Call of Duty 1, Wolfeinstein stb.

Ezeknél meg az tette boldoggá a játékosokat, hogy ki érte el CFG módosítás során a legjobb FPS-t, illetve ki tudott CFG-ben jobb sebzésû mozdulatot, fegyvert összetákolni (összecsalni). Na ott is mentek ám az anyázások... Percenként többször olvashattad a képernyõn a low, noob, láma, owned, stb. szavakat :)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
Akik ilyeneket írnak, illetve csalnak, már régen nem játékosok, hanem kis sz@rháziak, már elnézést! :S
Link to comment
Share on other sites

gabriel081

Azok hát :lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...