Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Counter Strike 1.6


szaLAMAndra

Recommended Posts

pocoro

Nekem is segítség kellene! Nem tudja valaki hogy cs 1.6 ban hogy lehet kitolni az fps korlátot?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
detoxin

fps_max 101

és utána developer 1

 

Ezt csak akkor írd be, ha mindig 100 fps felett van a cs! Mert ha 100 alá esik, akkor lesz egy buta kis lag. :D

Sok sikert!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
csaknorisz

Sziasztok!Van egy pár igenjó skinem a cs 1.6-hoz, használom is őked, csak egy kérdésem lenne, más látja, hogy nem terrorista, hanem pl egy bohóc szalad melette, mármint más látja a neten, hogy nekem külön skinem van? Mert én már láttam nem éppen hagyományos skinnel mászkáló embert, sima skincserével engem is máshogy látnak, vagy ahoz mi kell? Sziasztok!

Edited by Gereby
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
bdavd

Nem, ha Te a saját gépen kicseréled a modelleket, attól még a szerver többi játékosa nem fogja azt látni. Csak akkor lesz látható, ha a többi játékos letölti azokat, a szerverre csatlakozáskor. Ehhez persze valakinek (valószínüleg az adminnak) fel kell raknia a modelleket a játék szerverre. Egyes esetekben a szerver "modelleírásába" is bele kell nyúlni :).

Ha te láttál már olyan játékost, akinek más volt a ruhája, vagy a fegyvere, valószínüleg az is így történhetett. Esetleg admin volt, ők külön be tudják állítani, hogy milyen "felszerelésük" legyen.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
fetfet

Hello!

Az érdekelne, hogy hogy kell a cs-re valami modot rakni, mondjuk warcraft, superhero stb.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Bingo

Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni? Csináltam egy 1.6 dedikat szerót dedikált szervert (A DEDIKAT DEDIKÁLT ALAPJÁBAN A CSÉBEN VAN NEM LETÖLTÖTT) a szerómon szerveremen nem tudok semmi beállítást megcsinálni, csak ami alapban a dedicatban dedikáltban van. Próbállkoztam az AMX MOD X telepítéssel, de sajnos sehogy sem sikerül. :( Sok fórumba beleolvastam és oldalakba, ahol erről a témáról van szó, de már csak teljesen összezavarodtam, mert 10-ből 5 helyen másképp írják, a másik 5 helyen meg ugyanazz a leírás csak másolva. :( Eggyik szerint senm sikeült megcsinálnom. Ha tundna nekem valaki egy pontos használati leírást adni, azt nagyon megköszönném. Kezdő vagyok. :( Viszont nem akarom feladni ! Előre is köszi!

 

Bingo

 

Link to comment
Share on other sites

Bingo

Eljutottam odáig, hogy letöltöttem egy Addons_Pack progit, betelepítettem a cs strike mappába, ott lett egy addons mapom ezekkel a modokkal: metamod, adminmod, amxmodx, booser, cdmod, HLGuard, HookMod, soundcheck, statsme. De tovább nem tudom, mit tegyek vagy eggyátalán jó helyre telepítettem-e? :(

 

Bingo

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Bingo

Segítene valaki hogyan kel a szerverre feltenni a C4 visszaszámláló scriptset?És hova kel berakni a hangokat gondolok itt a headshot miltikill..stb? elõre is köszi ha végre valaki segít!!

Link to comment
Share on other sites

bdavd

Szia, ennyi addont felesleges felrakni a szerverre, csak leterheli, és bizonyos modok beállításai összekuszálhatják a másik mod beállításait. Az én szerveremre a Clanmod és a Statsme addon volt feltéve. Ezekhez az addonokhoz, azonban fel kell tenned a metamodot is, hiszen a legtöbb addon csak akkor működőképes, ha ez a mod is fent van.

A Clanmod telepítésének nagyon részletes leírását itt találod: http://www.adminheaven.hu/cs/tartalom/clan...elepites_01.php

A Clanmod tuningolását pedig itt: http://www.adminheaven.hu/cs/tartalom/clan...elepites_04.php

 

A Statsme -megfelelően beállítva-egy nagyon sokrétű addon, többek közt ez tartalmazza a bombával kapcsolatos eseményeket, mint pl.: visszaszámlálás, bomba elejtése, bomba felvétele stb.

A Statsme telepítése itt található: http://www.adminheaven.hu/cs/statsme_telepites.php

A Statsme-hez tartozó scriptek pedig itt, de elöbb a telepítés menetét, és a beállításokat olvasd végig :!: : http://www.adminheaven.hu/cs/tartalom/stat...elepites_03.php

 

Szerintem jobban jársz, ha a mostani beállításaidat és a modokat teljesen letörlöd, és ezek alapján újra felrakod :) .

 

Egy dolog kimarad: a hangok (headshot, multikill stb) is a Statsme scriptjei közt található. Jó szerver építgetést! :)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Saját otthoni gápen is lehet netes szervert csinálni, amire a netrõl is fel tudnak lépni?

Link to comment
Share on other sites

Bingo

bdavd--- Köszi széppen a segítséget !! Ezzel már jobban boldogulok ,csak volna egy kérdésem ill 2 hova kel bejegyezni ha valakit be akarok regisztrálni a szerverre ?És hogyan lehet azt megoldani hogy a fegyvereket bármikor kicserélhetem a játékosok keziben az valamilyen scripts?

 

 

jagdtigger---IGEN!! Nekem Hamachin keresztül van megcsinálva és Dedicat szerver és Lanon keresztül játszunk .De lehet Hamachi nélkül is de én úgy nemtudtam hogy kel .De így csak ha ismerõsökkel játszok így megfelel

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Kösz, melyik modot érdemes felrakni? Hogy elág gyors-e a netem az meg majd kiderül.

Link to comment
Share on other sites

Bingo

Olvas párat vissza bdavd belinkelt pár oldalat ahonnal letöltheted a cuccokat amik kelenk(Clanmod és a Statsme )

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Kösz.

Link to comment
Share on other sites

bdavd

@jagdtigger, Bingo

 

Igen, lehet szervert csinálni a saját gépeden, amire netről akárki rácsatlakozhat, tehát nem csak Hamachin. Bingo, lehet hogy azért nem érték el mások a szerveredet a neten, mert nem a saját IP címedet adtad meg, hanem azt az IP-t, amit a Dedicated Server generált. Akárhogyis, a saját IP címedet kell megadnod ( http://whatismyip.com) .

 

@jagdtigger

 

A Clanmod és a Statsme együtt nagyon sokra képes. :) Persze ha elég gyors a neted, mert még a szervert is kell futtatni. :P

 

@Bingo

 

Ha akármikor nem is, de ki lehet cserélni a játékban használt modelleket (fegyverek, gránátok, kés, játékosok).

 

Ezen az oldalon rengeteg CS1.6-hoz készített modellt, pályát, hangot, skineket, spray-t (spray berakásnak külön története van :P ) találsz.

 

Modell berakásának nagyon egyszerű módja van: kicseréled a szerveren található régi modelleket az újra. Azonban ha egy játékosnak valamelyik modell, hang, pálya stb. nincs meg a saját gépén, akkor muszály letöltenie a szerverről, de elöbb ezt az sv_allowdownload 1 paranccsal engedélyzni kell. Ez álltalában a server.cfg fájlban szokott lenni, de talán konzolból is elvégezhető. Alapértelmezésben ez a funkció be van kapcsolva.

 

Játékos regisztálása alatt mit értesz? Ha azt hogy több joggal rendelkezzen, esetleg admin lehessen, akkor olvasd el ezt (persze csak akkor, ha a clanmodot telepítetted fel): http://www.adminheaven.hu/cs/tartalom/clan...elepites_02.php

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

És metamodot honnét lehet letölteni mert az ajánlott modokhoz kéne, belinkelné valaki. A mod telepítésénél meg addons mappát ír de nekem nincs olyan a cstrike mappán belül.

Link to comment
Share on other sites

Bingo

jagdtigger-Én az addons mapát csináltam a cstrike mapába és a cuccokat bele raktam telepítettem .(amxmodx.metamod,statsme van benne )

Szerencsére minden mûködik bdavd besegítésével :)

 

bdavd Próbálkoztam a saját IP címemen a szervert megnyitni de rajtam kívül csak én tudtam rá felmenni a többieknek valami Cclasik hibát vagy miket írt ki már nem emlékszem ezért csináltam meg Hamachin keresztül .Na de ha mégis lehet akkor még próbálkozom majd vele hátha sikerül :)A fegyver kicserélést rosszul fogalmaztam meg , na de ez a válasz is segítség volt .Én pontosabban arra gondoltam hogy játszás közben a kezekben kicserélni a fegyvereket ,voltam már olyan szerveren ahol bármikor hirtelen más fegyver lett a kezemben .Ha most már érted pontosabban mire gondoltam

Logót azt sikerült csinálnom :))Van azért még ami nem fog ki rajtam :D

Link to comment
Share on other sites

bdavd

@jagdtigger

 

A metamodot itt találod: http://www.adminheaven.hu/cs/alapok_metamod.php

 

@Bingo

 

Ha más fegyver lett hirtelen a kezedben, akkor az valamelyik mod, vagy mod kiegészítés mûve, vagy esetleg-nem tudom mennyire ismered a CS-t- Gungame lehetett.

A Clanmod esetében csak fegyvert eldobatni lehet, de talán valamelyik kiegészítésével a fegyver kicserélése is megoldható.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Kéne egy oldal, ahonnét pályákat tudnék letölteni.

 

Link to comment
Share on other sites

bdavd

@jagdtigger

 

Innen tölthetsz le pályákat: http://www.fpsbanana.com/maps/games/3

 

@ Balázs

 

Tudom, nem ide kéne írni, csak úgy eszembe jutott: nagyon jó a weboldal szerkesztő suli sorozat :) .

 

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

JahNoTHX

Üdv! Remélem evvel nem zavarok senkit: a BA-diplomámhoz készítek egy pszichológiai vizsgálatot a multiplayer játékkal kapcsolatban (csoportjelenségek, versengés, stb.), és ehhez keresek CS-t (1.6) kedvelõ (18 évet betöltött) játékosokat (a csoport 20 fõs lesz), akik szívesen játszanak LAN-on 2v2-t, ill. kitöltenének néhány kérdõívet. A vizsgálat ápr. 11-én és 18-án 16:00-18:00 között lesz Budapesten. A részvételért fizetek is. Ha valakinek felkeltettem a kíváncsiságát, bátran írjon e-mailt (ápr. 9-ig).

Bye.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Végigolvastam az egész oldalt amit beleinkeltetek, de ott nem írják le hogy hogyan lehet abban az ablakban a szöveget átírni ami a szerverre csatlakozás után jön elõ, nem tudjátok?

Link to comment
Share on other sites

Bingo

Ezt már én is kerestem de eddig nem találtam meg.

Link to comment
Share on other sites

bdavd

Nem vagyok benne biztos, régen konfigoltam már CS szervert, de azt hiszem a cm_motd.cfg -ben van az üdvözlõ ablak. (Clanmodon belül )

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Abban ezt találtam de nem tudom mit módosítsak....már megvan

// ---------------------------------------------------------------------------

// ClanMod 1.82b1 Config Pack v1.82b1 [18 February, 2004]

// ---------------------------------------------------------------------------

// This file is part of ClanMod (See README for more information).

// Copyright 2002 - 2004 UnitedAdmins (www.unitedadmins.com)

// Project originally created by OLO (http://olo.counter-strike.pl)

// ---------------------------------------------------------------------------

// Please read the manual carefully before altering this file!

// The Manual is located at docs.unitedadmins.com

// ---------------------------------------------------------------------------

 

//----------------------------------------------------------------------------

// Automated Colored Messages (MOTD) CVARs

//----------------------------------------------------------------------------

 

cm_motdtime 5 // How many minutes in between MOTD messages

 

//----------------------------------------------------------------------------

// Automated Colored Messages (MOTD)

//----------------------------------------------------------------------------

 

cm_motd ".:[ www.unitedadmins.com ]:." 200100000 5.00

cm_motd ".:[ Ez a szerver a ClanMod &clanmod_version& verziojat futtatja ]:. /n .:[ ClanMod Konfiguracio: &clanmod_cfgversion& ]:." 255255000 5.00

cm_motd "Ird be: /showrules hogy megtudd a szabalyainkat" 255255000 5.00

cm_motd "Ird be: /showhelp hogy segitseget kapj" 255255000 5.00

ha ide írsz olyan formátumban mint fenn akkor kiírja a képernyõ közepére megadott idõközönként :ötlet:

//----------------------------------------------------------------------------

// Report Friendly Fire Status

//----------------------------------------------------------------------------

//cm_task 5 "cm_if mp_friendlyfire = 0 then cm_say @@g Friendly fire kikapcsolva! else cm_say @@g FIGYELEM: Friendly bekapcsolva! Ne lojj a csapattarsaidra!" ampu

 

Telepített modok: metamod, clanmod, statsme.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...