Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Aviatika


Chabi1

Recommended Posts

mizsi

Mit szóltok a New Yorki Airbus A320-as balesetéhez? Nem semmi idegei vannak a pilótának. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

- ProFiler -

Meglepõdtem azért, hogy egy ilyen gép nem szakadt szét a vízre érkezve. Ügyes volt!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Nem lehetett semmi... Én egy hasonló méretű géppel repültem (Boeing 737-800), de hogy annak is mennyire mozogtak a szárnyai... Nem egy stabilnak tűnő szerkezet. Szóval mázli, hogy nem szakadt szét az az Airbus.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Kiszedték már a vízbõl? Egyáltalán ki tudják szedni, ha mindkét szárnya víz alá kerül?

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Úgy halottam, magyar idõ szerint ma hajnalban kiemelték.

Link to comment
Share on other sites

Becsoft
Nem lehetett semmi... Én egy hasonló méretû géppel repültem (Boeing 737-800), de hogy annak is mennyire mozogtak a szárnyai... Nem egy stabilnak tûnõ szerkezet. Szóval mázli, hogy nem szakadt szét az az Airbus.

 

Stabilabb, mint gondolnád. ;)

Valaminek el kell nyelnie az energiát, hogy ne rázódjon szét az egész.

 

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Stabilabb, mint gondolnád. ;)

A stabil szó nem megfelelő erre. Mert pont az ellenkezője a lényeg, hajlékonynak kell lennie, különben idővel letörnének a szárnyai.

 

Érdemes megnézni a Légikatasztrófák című műsorsorozatot a National Geographic-on, nagyon tanulságos. Mind azt bizonyítja, hogy vízre nem képes egy repülő leszállni, egyszerűen széttörnek. Ezért volt nagy bravúr ez a landolás!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Becsoft

Pedig tervezésnél mindenképpen figyelembe veszik. Pl. a hajtómûvek felfüggesztését is úgy tervezik, hogy egy adott szögû vízre érkezéskor leszakadjanak, így a gép nem törik ketté.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Minden a sebességtől és a szögtől függ. Ha valamelyik nem stimmel, mindegy, hogy vízre vagy betonra érkezik a gép, darabokra törik.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ Becsoft:

Addig rendben van, de ha a szárnyról beszélünk, nem feltétlenül a legideálisabb esetet kell alapul vennünk, mert elképzelhetõ (mint pl. jelen esetben a hajtómûleállás), hogy a gép nem vízszintesen éri el a vizet, hanem egyik szárnyával elõbb megcsípi (majd ekkor elakad és belecsapódik a vízbe). Épp ezért volt észnél a pilóta, hogy leállította a másik hajtómûvet is és egyenesen a tengerbe süllyedt a géppel. Sajnos nagyon sok gépnél ez nem jön be...

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
mizsi

Megint egy Airbus. :(

Link to comment
Share on other sites

devergo

A hírek ezzel kapcsolatban, 4-magyarról is tudósítanak, akik a gépen tartózkodtak. Azt viszont még nem lehet tudni, vajon mitõl zuhant le a gép, már ha lezuhant egyáltalán. Jönnek a találgatások.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Madj kiderül. Amúgy nem hiszem, hogy az Airbus hibája lenne. Egyszerû statisztika. Sok gép van, egyszer meg fog történni.

 

Link

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
kisszabo

Remélem nem tûnik reklámnak de ismét lesz rep nap Kecskeméten.

Ráadásul a hírek szerint itt lesz az egyik kedvencem is: a SZU-27-es is :D . Régóta szerettem volna meg nézni akár statikusan is, de ha repülne az lenne a csúcs! Itt egy folyamatosan frissülõ lista a résztvevõkrõl.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
die nadel

Hurrá! Sikerült a Red Bull Air Race-t is elk..nunk. :S

Ha nem megy a "híres" Levegő Munkacsoportnak, akkor forduljunk az Ombudsmanhoz és a Légügyi Hatósághoz. Hála az égnek, ebben az országban sok olyan szervezet van ami minden jó dolgot tönkre tud tenni. És még segítik is egymást! :dühös:

Vajon most ki "sértődött" meg, mert nem kapott belőle pénzt?

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Az Air Race lefújták, mert nem biztonságos, de lefogadom, hogy aug. 20-án vadászgépek meg Boeing 737-esek fognak a Duna felett repkedni.

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Mindig tudtam, hogy "lassú" nép vagyunk. Az Air Race 2004-óta van Budapesten a Parlament előtt. Idáig tartott amíg rájöttek, hogy nem biztonságos? Na ne! :facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...