Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Aviatika


Chabi1

Recommended Posts

Gereby

Autópályán nincs az olyan messze... Mondjuk mióta fenn vannak a kamerák... :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

OFF: A kameráknál lassítok és már ki is van cselezve. :hááát:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Észre is veszed õket? :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Persze, mert mindenhol elõtte ki van téve, hogy Radar Controll. ;) Meg a navigációmba is be van adva a koordinátája és jelez, ha közeledek feléjük. :)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Olcsóbban megúsznád, ha a sebességkorlátozást betartanád. ;)

Egyszer kiszámoltam, hogy ha 130-cal megyek és ha 160-nal megyek kb. 5 perc a különbség. El se akartam hinni.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ki beszél 160-ról? :D Ha sietek, akkor 200 körül gurulok. ;)

Egyébként minden perc számít. Az idõ pénz.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Az élet számít, azt pénzzel nem veheted meg. ;)

 

Egyik barátom elé kihajtott egy idióta nő egy alsóbbrendű útról valami régi Peugeot-val. Úgy telibe kapta, hogy a nőnek ugrott a lépe, a teste meg az anyósülésre, ahol kifejelte az oldalablakot. A barátom nagymamája is kórházba került, ő az anyósülésen ült. Nem mentek a megengedettnél gyorsabban, sima főút volt.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Lassan életveszélyes menni. Komolyan, én félek lassan menni. Nagyon veszélyes, akkor nagyobb veszélynek vagyok kitéve, mert más elõbb hibázik. :upsz:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Hopp, elnézést, itt nagyon offok voltunk. :upsz: Megasorry. :upsz:

 

ON:

A Black Hawk és az Apache helikopter között mi a különbség? Mindkettõt láttam már katonai bevetésen, de melyiket mire használják?

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Blackhawk csapatszállító és támogató helikopter, az Apache pedig támadó. 1997-ben volt Kecskeméten mindkettõ és még volt egy Ch-47 Chinook is kiállítva. 2005-ben Szentkirályszabadján repült egy Holland Apache, pedig az csak egy helyi szervezésû nyílt nap volt a helikopterbázison.

 

http://www.jetfly.hu/rovatok/repules/katon...ok/kmet_070201/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Chabi1

Nemzetközi Repülõnap - 2007 résztvevõi

 

Oroszország - Ruszkije Vityazi/Szu-27 (visszaigazolt, tehát jönnek)

 

Utolsó frissítés dátuma: 2007.02.13 17:00.

 

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

bazsi

Sziasztok!

 

Nem kell még 100%-ra venni ezt a listát. Ez a meghívottakat tartalmazza. Amelyik elõtt ott a zöld pötty, az a tuti.

A kötelékek közül eddig csak a Patrouille Suisse naptárát jelentették be, õk jönnek.

http://www.patrouillesuisse.ch/fanclub/abt...m2007/index.php

 

Az oroszokról még nem tudni, hogy eljönnek-e.

 

Itt egyébként sok repnapos infót találhattok: http://airshow.extra.hu/

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Sok jó program lesz. Örülök, hogy jön a szlovákok Mig-je és talán láthatom a magyar Gripeneket is. Talán bemutatják az újonnan jöttet is. Az viszont számomra furcsa, hogy Jak is lesz. Pedig azok már elég öreg konstrukciók (igaz, hogy 94-ben kaptunk párat). Bár lehet, hogy nincsenek hadrendben.

Link to comment
Share on other sites

bazsi

A Yak-52-t használják most is. A leendõ vadászpilóták azon tanulnak repülni elõször. Jelenleg Szolnokon "laknak", de hamarosan õket is átteszik Kecskemétre.

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Akkor jól gondoltam. Nem akarok fitymáló lenni, de egy csillagmotoros gép már kiképzésre sem nagyon alkalmas. Az NFTC programban is csak az elsõ fázisban repülték.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Felkerült a listára Ukrajna, ami eddig nem volt. :pislog: Mi van az Ukránoknak ? :nyíl: Szu-27 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
bazsi

Repülõnapos (repülõs) képek itt: Link

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Sztori: Nemrégiben egy 727-es postagép a jó látási viszonyok és repülési hatások ellenére lezuhant Amerikában.

Na ez már tényleg gáz, mert zöldfülûre biztos nem bíznak ilyet...

Link to comment
Share on other sites

bazsi

Ez nem az volt, amikor a pilóta színtévesztő volt? Valami ilyesmire hallottam én is. És éjszaka történt a baleset.

 

Amúgy lesz AWACS a kecskeméti repnapon!

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Nem tudom, mikor történt, olvastam a JETFlyon. Viszont én színtévesztõnek nem adnék repjogsit.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
bazsi

Jegyek már kaphatóak a kecsói repnapra elõvételben a lottózókban és mindenhol ahol lottózni lehet.

 

Árak:

 

Augusztus 10-ig felnõtt 3500Ft, gyermek 1500Ft

Augusztus 11-tõl felnõtt 4000Ft, gyermek 2000Ft

 

Link

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Gereby

Ki lesz ott? :)

Link to comment
Share on other sites

gergely86

Én megyek! A legutóbbi 3-on is ott voltam, ezt sem hagyom ki. De most több elemet és digitális gépet viszek, mert 2 éve csúnyán lemerültem már hamar. :D

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Enyémek szerencsére jól szokták bírni, szóval ilyen gondom nem hiszem, hogy lesz. Mi még nem tudjuk, hogy megyünk-e. Idõjárás függõ. Elõbb meg nõvérem ébresztgetett, hogy itt mennek kötelékben a gépek. Hallottam is, hogy nem a megszokott gépek mennek, de nem tértem addig magamhoz, és elmentek.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...