Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Tápegységgond?


p-tomi

Recommended Posts

ProFiler

Jó a ház szellõzése? Megy a táp hûtése? Egyébként nem baj.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Gigaherc

Hát a szellõzés az eléggé rossz. Persze lehetne rosszabb is. :D

Mindkét tápventi megy, azért annyira nem erõlködnek, max 1000RPM-re saccolom.

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Dózsi

Genius87: Nekem már közel egy éve megy a 400-as FSP-m. Ugyanolyan halk, mint amilyen volt, úgyhogy szerintem is selejtet fogtál ki!

Link to comment
Share on other sites

JOINT72

Chieftec 360W 2x8cm ventis tápom van. A leghangosabb alkatrész a gépemben. Gondolkodom, hogy kicserélem a két ventilátort hátha hallkabb lesz.

Hogyan kell szétszerelni? Egyik oldala mintha szegecselt lenne:

 

IPB kép

(klikk a képre)

 

A másik oldalán vannak csavarok:

 

IPB kép

(klikk a képre)

 

Nem merek kisérletezni ezért kérdezném, hogy a négy legszélső csavarral kell szétbontani, vagy gyárilag leszegecselték és fúróval lehet "robbantani"?

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Csak a csavarokat kell kicsavarni. A másik oldal nem szegecselt, csak a hûtõbordák felfogatását látod.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

JOINT72

Nyom nélkül szét és össze lehet szerelni? A csavarokat bontatlan állapotban nem jelölik meg? Garancia megmaradása miatt kérdezem.

 

Köszi a választ.

Link to comment
Share on other sites

szaby_gyerek

Esetleg ha az oldalán van valami matrica... De a csavarokat nem hinném, hogy jelölik.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ha matricát szabsz el (általában a sarokra tesznek egy tapaszt), vagy ha egy csavar matrica alatt van, akkor van gond a garanciával. Egyébként máshogy nincs gond, csak az a baj, hogy a belsõ ventik általában forrasztva szoktak lenni, ezért látható nyomot hagy a lecserélésük.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kisköme

A kérdésem a következõ.

Problémát jelent -e hogy a tápegységem csak 11.4 voltot ad. Lehet belöle késöbb baj?

Egy hete vettem minden ok volt, aztán tegnap egy kis szagot eresztett. A gép müködik csak ugy vettem észre a hibát hogy azóta nem csipog egyet bekapcsoláskor.

Q-TEC PSU 400W BIGFAN.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Hát hogyha az szagos volt, akkor azonnal lõdd le a géped, és holnap a boltban kezdj... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

kisköme

Szerinted ne használjam így? Azóta is megy nincs semmilyen próbléma vele.

Elvileg becserélik a tápot evvel a hibával ( hiszen a gép müködik)?

Csak nem akarom hogy a boltba hülyének nézzenek, azért mert nem csipog bekapcsnál.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

De ha füstölt vagy akármi, és nem adja a megfelelõ volt értéket, akkor nem biztonságos, és szerinem kutya kötelességük kicserélni. Szóval nem fognak hülyének nézni.. Mert nehogy aztán Te nézzél hülyén mikor elszállt az egész géped, mert eldurrant a táp...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
majree

Sziasztok. :D

Mercury 450w tápom van , Ad77 pro via kt 400 chipset , AMD athlon XP 1700 MHz , 2 Maxtor vinyo , Ati radeon 9000 series , Creative SB live 5.1 , Conceptronic usb 2.0 bõvítõ kártya , Asus DVD , LG combo , SMC ethernet kártya , Kingmax DDR400 512 Mb , usb -s hama kártya olvasó , usb -s ledes billentyû világítás , usb -s bluetooth , usb -s + wireles billentyûzet és egér , 3 db 8 cm venti + 2db vinyo hütö venti van a gépben .

Elõfordul hogy újra indul a gép , az alaplaphoz kapott vizslató progi szerint az 5 v túl lépte a limitet.

Kevés a 450 w-t , vagy rossz a táp?

Ha rossz a táp van egy 350 w -s Macron -om tartalék -ban az elég? :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

A 2 egy kategória, és a nem ajánlottba tartoznak. Egy normális minõségû 350-es elég neked.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Doc

Hali!

 

Egyik ügyfelem (szaki) megpróbálta bemérni a videokártya kábelének feszültségét, de közben rövidre zárta (összeérintette a két tüskét). Erre az egész rendeszer lekapcsolt. De utána minden gond nélkül újra be lehet kapcsolni, használható, nem volt vele probléma.

A kérdés: Károsodhat egy ilyen rövidzártól a táp? Lehet belõle késõbb komolyabb probléma?

Egy 400 W-os 5 éves Modecom táp a kicsike, de nem volt vele semmi probléma.

Link to comment
Share on other sites

Abu85

Azért van benne a rövidzár elleni védelem, hogy ne károsodjon semmi. Mivel továbbra is működik ezért nagy valószínűséggel túlélte minden alkatrésze az akciót. Mindenesetre elég idős jószág, nem hiszem, hogy sokáig húzza már.

Link to comment
Share on other sites

Doc

Jaja. Ideje a cserének. Egy chieftec tápot néztem ki a dt400a2 típust. Az lehet, hogy 6 év garancia van rá (a honlapon annyit írnak)?

 

kösz!

Link to comment
Share on other sites

Abu85

A Chieftec "csak" 2 év garit vállal a tápjaira, de ha van olyan bolt aki bevállal 6 évet akkor hajrá. Mindenesetre kérdezz rá, hogy ténylegesen mennyi rá a gari.

Link to comment
Share on other sites

J-Boy

Sziasztok

 

Coolink COOLCP4012P tápegységrõl van valakinek tapasztalata?

 

Köszi!

 

Link to comment
Share on other sites

Abu85

Nem ajánlott kategória. Mit akarsz tudni róla?

Link to comment
Share on other sites

J-Boy

Miért nem ajánlott? Gyenge, nem megbízható, könnyû, nem értek hozzá azért kérdezem.

 

Köszi

Link to comment
Share on other sites

Abu85

Fuhjyyu kondik hamar felpúposodnak, hibás PFC kör.

Link to comment
Share on other sites

J-Boy

Köszi.

 

Azt hittem hogy ez a hiba csak a régebbi, tip., Coolink AP-400X és ennél kisebb tápokra vonatkozik.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Abu85

Csak a matricát cserélték ki. :D Amúgy nem a Coolink fejleszti a tápot, hanem az ATNG, mert ugye a Coolink csak "matricázó" üzem.

Link to comment
Share on other sites

WonderCsabo

Sziasztok!

 

Akadt egy kis problémám. A gépem tápvezetéke egy sokcsatlakozós hosszabbítóra van kötve, és mivel más perifériákat is ehhez csatlakoztatok így miután lekapcsoltam a számítógépet a hosszabbító kapcsloját is lekapcsolom. De miután újra bekapcsolom a hosszabítót a számítógép magától bekapcsol!

Úgy hallottam. hogy ezt a BIOS-ban be lehet állítani, de sajnos több. mint kétéves AMI BIOS 2.51-em van,

amit frissíteni sem tudok, mert Nem tudom hogyan kell. Tudtok erre valamilyen gyógyírt?

 

Elõre is kösz!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...