Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Tápegységgond?


p-tomi

Recommended Posts

Shia-ko

Egyik lap szenzorai sem érnek semmit. ha stabil a rendszer, akkor élvezd a jó tápodat. ;)

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Hehe :) Az jó. Hát nekem stabilnak tûnik, bár néha [még az Neo Platinum lapomnál] néha magától bekapcsolt :D De csak 2x-3x fordult elõ, és úgy egy évig megvolt a lapom. De mókás volt... :)

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Nekem csak olyan van, hogy játék közben (vagy nagy terhelésnél) újraindul. Ez szerintem a frankó kis 300 W-os Codegenemnek köszönhetõ. 3 vinyó és 2 optikai meghajtó megteszi a hatását a Tbred mellett :S

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Az valóban táp.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Baludada

Nekem az lenne a problémám, hogy ma megjött a gépembe két Revoltec típusú fénycsõ. (ezek egy inverterre vannak kötve, nem is lehet külön) Beszereltem, minden ok, elindítom, még mindig, nagyon állatul néz ki, (ez a típus hang ritmusára villog). A probléma ott kezdõdött, hogy járt hozzá egy a számítógép hátuljára kivezethetõ kapcsoló. Gondoltam kipróbálom mûködik-e, hát kikapcsoltam :Sír: Ez volt a legnagyobb hiba. A gép leállt és azóta be se kapcsol, semmi. Én a tápban lévõ kis biztosítékra gyanakszom, de lehet, hogy más ezért ha van tippetek akkor légyszi osszátok meg mert nem akarok gép nélkül maradni :Sír: Illetve egy tápnak el kellene bírni egy normál fénycsövet nem?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

El kellene bírnia, de attól függ, milyen tápod van. :?:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

titusz1

A fénycsõnek kicsi az áramfelvétele és simán ell kellene neki bírnia a fénycsöveket. Ha valóban a tápegység bizosítékra gyanakszol akkor szedd szét a tápot (ha nem garanciás) és nézd meg. Ha a bizti rossz cseréld ki!

Link to comment
Share on other sites

Baludada

300W tápom van semmi extra, ami a házhoz járt. Eddig jó szolgált nem voltak gyanús újra indulások semmi. Megnéztem a tápot szerintem nincs elszakadva a biztosíték. Pedig vettem kettõt is :D Holnap majd megnézem mûködik-e a táp magában, mert ha nem hááát :mérges:

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Ha áramingadozás van akkor nem tudod olyan egyszerûen letesztelni az lesz a legjobb ha egy voltmérõvel folyamatosan figyeled és akkor majd kiderûl hogy jó-e a táp.

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Ilyesmit nekem is csinált a Revoltec fénycsõ. Azzal a különbséggel, hogy elõször bejött egy kék-halál képernyõ, aztán reset után ment minden a régi kerékvágásban. Szerintem a kapcsolgatással járó fesz-ingadozást nem csípázzák túlságosan a kisebb teljesítményû tápok.

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Megcsináltam!!!! Húú meleg volt!! Kiszedtem a tápot szét szedtem kiporszívóztam, a gépet és kifújtam a port mindenhonnan. Összeraktam, aztán mondja anyum hogy vigyem má' el a szervízbe ne itthon barkácsoljak :upsz: Aztán gondoltam még egy próbát meg ér POWER és simán elindult. mintha mi se történt volna. DE azért kíváncsi lennék a hiba okára is, hogy miért indult el most ha két napig satu volt?

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Én is tapasztaltam már hasonlót.

Lehet, hogy csoda. :ima: (kontakthiba)

Link to comment
Share on other sites

adam1991

Titusz kifejeznéd bõvebben azt a kontakthibát? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Baludada

A kontakt hiba azt jelent hogy nem érintkeznek megfelelõen a csatlakozók valami miatt. Ilyen lehet a kosz, por, vagy az oxidáció. De én is gondoltam erre és azért porszívóztam ki a gépet. + A porszívózás jobb is nemcsak a gépnek hanem a szoba levegõjét se szennyezi a por, a ventik is jobban mennek.

Link to comment
Share on other sites

adam1991

Csak viccbõl kérdeztem mert azért ennyit én is tudok baludada de azér a porszívózás kicsit dura, szerintem egy egyszerû portörlés eléglett volna de mivel újonnan vetted a neont erre nem hiszem hogy szükség lenne

:hááát:

Link to comment
Share on other sites

MERNOK

A gépemetr mér 3 éve használom.

Mostanában arra lettem figyelmes, hogy ha kikapcsolom a számítógépet, akkor a trafónak olyabn erõs búgása,alapzaja van,hogy ha csendben vagyunk,akkor a szoba másik végében is lehet hallani.

Érdemes -e kicserélni,vagy mire utal ez a zaj?

a válaszokat elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Gondolom a tápegységre gondolsz :hááát:

 

A régi Acorp házakat Acorp tápokkal szerelték (egyértelmû).

A bátyámnál is megdöglött egy 300W-os Acorp táp ami magával vitte a 60GB-os winchestert.

A helyedbe lecserélném a tápot egy márkásabbra.

 

De az ajánlat kérésre már van régóta egy külön topik: :nyíl: >> Tápegység vásárlás << ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Gereby

Egyik haverom vett a gépébe egy RAM-ot. Ma mondja, hogy sokszor lefagy a gépe, meg olyanokat csinál, hogy egyszer csak eltûnik a kép, majd újraindul a gép. 300W-os tápja van a következõ konfigra:

:nyíl: 2,4-es Celoron

:nyíl: 2*512MB RAM

:nyíl: 1 HDD

:nyíl: 2 optikai meghajtó

:nyíl: Egy síma ATI 9600

 

Everest ezeket az értékeket mutatta.

Link to comment
Share on other sites

KOMPI

Van egy PC ALERT 4 nevezetû program ami a 12 voltos feszültségen 15,3 V ot mér ez minek a hibája lehet? Mit lehet ezellen tenni? Az összes többi feszültség és hõmérséklet jó értéket mutat.

Asus P4 P800SE alaplapom van a Tápom 400W-os codegen.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Ne foglalkozz vele. Ezekkel a mérõkkel csak az ingadozást lehet figyelni, mást nem.

Azért egy tápot vehetsz. ;)

Link to comment
Share on other sites

KOMPI

Én is erre gondoltam lehet hogy a program vacak , viszont a tápom nem valami márkás milyet tudsz ajánlani?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Zsolt01

Sziasztok !

 

Van egy új tápom, HIPER Type-R series 480 W. Nem indul vele a gép! Csak az alaplap lámpácskája világit. Egy haver segített összerakni, ért hozzá! A régivel persze megy.

 

Eszembe jutott, hogy szobámba, a gépemnél ki van kötve a védőnulla, érintés védelmi szál. lehet ettöl nem indulna az új táp ? (Hogy mért is van kikötve, mert az erösítöm, Thecnics igencsak búg ha számítógép védőnullázva van.)

 

Irány vissza a boltba?

 

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Mindenképpen! Annak mûködnie kellene. (Fõkapcsoló bekapcsolva? :upsz: )

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Zsolt01

Persze!

 

Rossz az új táp! Hát!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...