Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nem is én küldtem az e-mail-t...


Blueeight

Recommended Posts

Blueeight

Hello!

 

Ismerősöm ma kapott "tőlem" olyan e.mail-t, amit nem én küldtem, de a a levél alján ott a teljes nevem, mint eredeti feladó.

 

....

 

-----Original Message-----

From: Veres Krisztina

Sent: Tuesday, May 10, 2005 4:22 PM

To: Tóth Erika

Subject: I: Magyarország ma

(ilyenből van sok)

 

és a legalján...

 

-----Messaggio originale-----

Da: Blueeight

Inviato: martedì 10 maggio 2005 16.18

A: Ábel Edit; Gencsi SZilvia; Veres Krisztina; Gazdag Éva

Oggetto: FW: Magyarország ma

 

 

No virus found in this incoming message.

Checked by AVG Anti-Virus.

Version: 7.0.308 / Virus Database: 266.11.8 - Release Date: 2005.05.10.

 

Hogy lehetséges ez?

 

Blue8

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Semmi gond, valamikor valakinek a gépén valami elküldött egy levelet, amit a Te nevedben címzett meg. Ez lehetett egy vírus vagy valami kémprogi is.

Link to comment
Share on other sites

Blueeight

Azt tudom, hogy előfordult olyan, hogy levelet kaptam olyantól, aki nem küldött nekem semmit.

 

De most olyan kapott tőlem, aki benne van a címjegyzékemben és szoktam neki levelet küldeni. Ettől félelmetes a dolog.

Ilyen alapon a nevemben, az összes ismerősömnek lehetne küldeni bármit. Igaz a nevem nem a közvetlen küldő közt szerepel, de ott van, mint eredeti feladó.

 

Blue8

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Bizony, ilyenek a vírusok...

Link to comment
Share on other sites

Blueeight

És ilyenkor a vírus mit támadott meg?

Melyik szervert?

 

Blue8

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Inkább egy közös ismerősötökét.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
csum-pi

Figyelj meglehet, hogy ismerőseid szorakoznak egy anonim levélküldő progival és a te nevedben küldenek leveleket... vagy ahogy a többiek is mondják pusztán vírusok. (én ilyen programnak az "OnLine kereső"-t ismerem. Ja és én is azt a vírusirtót használtam "egykor", de lecseréltem 2 éve, mert néhány vírus megfertőzte a gépemet, és ismerősöm ideadta nekem a NOD32-őt, hogy ki kellene próbálni nekem is! Ez akkor délután -nem emlékszem pontosan, de valami- (kb) 350 típusú vírust, (kb) 4000 állományban találta meg, és ezeknek a vírusoknak is olyan (kb) 50 "mutálódott" változatát találta meg (ezek csak körülbelüli értékek, jelezve, hogy amit használsz, nekem régen mennyit nem ismert fel..). Mellesleg azóta is próbálom... :lol::D:lol: , mert szinte minden nap megfog valamit

Link to comment
Share on other sites

payskin

Pont a következő számban lesz erről egy nyúlfarknyi írás, de a lényeg, hogy nem kell pánikolni, és az ismerősöket is meg kell nyugtatni, hogy nem tőled van, töröljék serényen.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...