Jump to content
GSForum - Segélyvonal

DV Kameráról PC-re


mata2

Recommended Posts

mata2

Tisztelt Fórumozók!

 

A héten vásároltam egy Canon 750i típusú dv kamerát, és problémám akadt a gépre való felmásoláskor. Teljesen jól felismerik egymást, de a felvétel a gépen nagyon rossz minőségű lesz abban az esetben, ha az AVI DV minőséget választom ki.

 

Íme itt egy kép, h pontosan miről is van szó:

IPB kép

 

 

Ennek a problémának a megoldásában kérném mindenkinek a segítségét.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Ha a szőrös kontúrra gondolsz, akkor az interlace, és természetes. Ha remeg is a kp, az már nem annyira. Az interlace a félképekből adódik, a lényeg, hogy míg a tévén ez a természetes, a monitoron nem.

Nézd meg ezt az oldalt, itt minden el van magyarázva:

http://www.cdgrab.hu/_cikk/interlace/inter...eldolgozas.html

Link to comment
Share on other sites

mata2

Köszi szépen, így látszatra ez lesz a hiba forrása! Tehát mégegyszer, hogy jól értsem! Ez csak a PC-n látszódik így, és a TV-n nyoma sem lesz?

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

A TV-n jó lesz a kép. Bár nekem nincs ilyen gondom, a beszedett anyag a gépen is jó. Olvasd át az ajánlott oldalt.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Meg a TV-nek sokkal kisebb a felbontása mint a PC-nek, és a TV-t még messzebről is nézed.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Kakalakiakka

T. Fórum!

 

Elöször próbálnék egy Samsung VP-D362-es DV kamera felvételét átmásolni PC-re Firewire segítségével.

A gond az, hogy a PC nem látja a kamerát, próbáltam Movie Maker-t és MainActort is. A driver, Codec telepítve lett. A Firewire kártyát a gép látja és jól mûködik.

 

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?

 

Köszi elõre is!

Anti

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nem mindegy, hogy hány vezetékes a kábel! Jót használsz?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

"Codec telepítve lett" - és mit telepítettél?

Link to comment
Share on other sites

Kakalakiakka

4/6-os vezetéket használok, amit a kártyával adtak. (4-es a kamera/6-os a kártya)

 

Codec pedig a kamera gyári CD-jérõl lett telepítve...

 

Ötlet?

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Csak "hangosan" gondolkodom. A gyári cd-n gondolom rajta volt a MainActor progi és a MainConcept codec csomag? Ha ez így van és ezeket telepítetted, akkor lehet, hogy egy próba verzió csupán és aktiválni kell (tehát fizetnie érte) ahhoz, hogy a codec mûködjön. A MainConcept ugyanis fizetõs kódolókat tartalmaz.

 

A MovieMaker meg igazából nem alkalmas ilyen feladatokra.

 

Próbálj ki mást is. Ajánlom a Cyberlink PowerDirector programját, melynek van 30 napos próbaváltozata, úgy tudom komolyabb korlátozások nélkül.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...