Jump to content
Predator

Processzorcsere

Recommended Posts

zschni87

Láttam korábban valami kis pöcköt (ilyen ragasztószalag-szerű fémérintkezőkkel) amivel a megfelelő tűket összeragasztják. Valami ilyesmi, szóval ún. adapter is kell hozzá, ha igaz.

Mivel még nem csináltam ilyet, remélem jó ez a két kép.

EDIT: Jólvan okos voltam, nem néztem a linket. :D

Ha adnak hozzá adaptert az jó. Gondolkodtam én is benne, de nem mertem bevállalni, biztosra mentem.

Ferke60

Sziasztok!

Van 1 T2450-es proci 2G core duo 2M cache 533Mhz 32bit érdemes lecserélni 1 T3200-ás 2G dual 1M cache 667Mhz 64bit-re?

Gyorsulhat valamit, vagy jobb a 2M cache, az órajel emelkedésnél?

[OP]Destroy-man

Nem hinném, hogy a mai gépigények mellett bármi érzékelhető gyorsulást érzékelnél. Talán 1-2%, amit dobna a sebességen. Magával a platformmal pedig már nincs értelme foglalkozni.

Ferke60

Köszönöm a választ, laptopról van szó, nagy igényeket nem is támasztok felé :) A procik kéznél vannak. Böngészés, videók, meg ami elfut a a video processzorán.Ha jól következtetek, akkor a magasabb órajel nyer a nagyobb cache ellen.

[OP]Destroy-man

A cache lehet átok és áldás is. Kérdés, hogy mennyire tudja kihasználni a proci felépítése azt. Az intelnek volt olyan procija, ami a proci teljesítményének a túlnyomó részét a cache kezelése tette ki.

Ferke60

Gondolom, akkor az nem terjedt el nagyon. Közben megdolgoztattam a google barátomat, és a T3200-as 200 pontal veri a T2450-et. Ezekszerint itt nyerő a magasabb órajel.

Edited by Ferke60

Krisztian77

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy kitudom-e cseréltetni a Lenovo Z50-es laptopban a processzort?

Elég erős gép lenne, 8GB ram és a videokártya értékelése is 6,6-os ( AMD ) de a processzor nagyon gyenge AMD FX -7500 Radeon R7, 2,10GHz. És ha lehetséges lenne ezt cseréltetném ki egy Intel Core i3-4160 3,6GHz-s ra vagy ehez árban és teljesítményben hasonlóra.

​Tehát szervizben kitudják cserélni a procit?

Válaszotokat előre is köszönöm!

payskin

Egészen biztosan nem. Nemcsak azért nem, mert ezek általában össze vannak forrasztva, de egy normál asztali számítógépben sem cserélhetsz AMD procit Intelre, nemhogy laptopban.

Krisztian77

Értem, köszönöm.

wiglerr

Sziasztok

Szerintetek érdemes egy E8500 as procit lecserélni egy core 2 quad procira ??

payskin

Hát, mit várnál tőle? Nyilván azokban az alkalmazásokban hozna javulást, amik (jobban) kihasználnák az extra két magot. De, például, ha olyan procira cseréled, aminek az alapórajele alacsonyabb, még rosszabbul is járhatsz. Szerintem nem, de majd jönnek a többiek, és megmondják, mennyire van igazam.

Fujitsu

Igazából az a kérdés, hogy konkrétan milyen Core 2 Quadra gondolt, és milyen áron tudna hozzájutni. Egy combosabb Core 2 Extreme-re (pl. QX9770) például abszolút lehet értelme cserélni, de ha csak drágán tudna hozzájutni a chiphez, akkor nyilván nem. (Más kérdés, hogy a dupla TDP-re fel kell készülni.)

Lord_KROK

Pár hónapja már, hogy kitaláltam, kicserélem az I3 4330-asomat egy I7-esre (lévén az lenne az igazi ugrás, I5-öt valahogy nem akarok, pláne h a legtöbbnek alacsonyabb az órajele mint ennek, így a fejlesztés bizonyos esetekben visszalépés lehetne,m én pedig nem akartam kompromisszumot). 
Szóval volt itt egy srác, aki kitalálta úgy egy hónapja, hogy 45 ezer ft azonnal KPben a procimért, és csak az kell neki. Megnéztem a hardveraprót, találtam is I7 4770K-t 60 ezeérért többet is. (sőt még 55-ért is láttam igaz az jegelve volt). Hamar kimatekoztam, hogy 15 ezer ft-ért + posta a következő upgradet tudom végrehajtani : A 3500MHZ-es alapórajel marad, de a 2 mag 4 szál felmegy 4 mag 8 szálra, és lesz egy 3900MHZ-es turbom is, na meg a cache memória is felmegy 4MBról 8-ra, miközben a prociban integrált VGA marad. Más szóval  megérné a művelet ... 
Bizontsági játékos lévén kitaláltam, hogy fizu után, megveszem valamelyik I7-est, kicserélem a procit és mehet a srácnak az I3-as. Hamarabb nem, mert kell a gép
Na lényeg, hogy szólt a srác, hogy 1 hónapot várt aztán 32-ért beújított az enyémnél némileg kissebb procit (I3 4130) de ő már nem akart tovább várni. Felmentem a HW apróra, és látom h a 4330-asok ára meg beesett, 30 környékén találtam őket, de még 23-ért is volt! 
naszóval így már uszkve 40 ezerbe kerülne az upgrade. :( 

Jól gondolom, hogy így már nemigazán éri meg? 

Fujitsu

Hát az i3-4330 nem olyan nagy szám; igazából csodálom, hogy van, akinek van pofája használtan 20-nál többért vesztegetni. i7-4770-esek vannak 50k körül is már. Azon persze el lehet gondolkodni, hogy érdemes-e ennyi pénzt adni értük, amikor ennyiért van újonnan i5-8400 is, ami erősebb és vadonatúj. Persze nyilván új alaplap és DDR4-es RAM is kell hozzá, de akkor is.

Lord_KROK
5 hours ago, Fujitsu said:

Hát az i3-4330 nem olyan nagy szám; igazából csodálom, hogy van, akinek van pofája használtan 20-nál többért vesztegetni. i7-4770-esek vannak 50k körül is már. Azon persze el lehet gondolkodni, hogy érdemes-e ennyi pénzt adni értük, amikor ennyiért van újonnan i5-8400 is, ami erősebb és vadonatúj. Persze nyilván új alaplap és DDR4-es RAM is kell hozzá, de akkor is.

Nekem eddig bejött, csak a JC3 és majd a JC4 miatt kéne erősebb .... 

Nem akarok másik platformot, terhét a lap marad (jön még +16GB RAM) csak a 4770K (mivel ez a legnagyobb amit ésszerű értelmek mellett bele lelehet rakni) 

De most így mi legyen? 

Fujitsu

Nem is mondtam, hogy rossz processzor az i3-4330, én is építettem gépet ilyennel. Pont 3 évvel ezelőtt, akkor került újonnan 38 792 Ft-ba az iPonnál, ennyiért vettem meg annak, akinek a gépét építettem. Na most ennek fényében a 30 ezres és afölötti árcédulákat használtan k.urva soknak tartom érte, meg persze annak fényében is, hogy ennyi pénzért mit kapsz ma már újonnan. Maximum 20 ezer forint körüli ár lehet még reális érte.

Én ennyiért ma nem vennék már i7-4770K-t. Inkább cserélném a platformot, már csak azért is, mert 2018-ban már DDR3-as memóriát sem vennék. 20 ezer forint körül már kapsz H310-es lapot, 56-ért van i5-8400 – a kettő együtt 76, de ennyiért vadonatúj alkatrészeid vannak három év garanciával, és a processzor még erősebb is, mint az i7-4770K. Végtelenszer inkább ezért fizetnék ki 76 ezret, mint 55-60-at egy használt, többéves i7-4770K-ért, de persze te tudod.

SkyBird

Pontosabban 76 ezer + a DDR4 RAM kit ára. De így is igazad van, inkább platform csere, mint a régi bütykölése, pláne DDR3 bővítéssel együtt.

Persze mindenkinek pénztárca és döntés kérdése.

Fujitsu

Ja, de ha eladja a mostani alaplapját és RAM-ját, abból ki is jön a memóriacsere ára. A procit eladja 20-ért, ergo 50-60 ezer forint ráfizetésével lényegében van egy új, modern és erős gépe. Az biztos, hogy milliószor inkább megéri ez, mint 40 ezer forint pluszért ugyanaz a gép, csak i7-4770K-val.

Lord_KROK
22 hours ago, Fujitsu said:

Nem is mondtam, hogy rossz processzor az i3-4330, én is építettem gépet ilyennel. Pont 3 évvel ezelőtt, akkor került újonnan 38 792 Ft-ba az iPonnál, ennyiért vettem meg annak, akinek a gépét építettem. Na most ennek fényében a 30 ezres és afölötti árcédulákat használtan k.urva soknak tartom érte, meg persze annak fényében is, hogy ennyi pénzért mit kapsz ma már újonnan. Maximum 20 ezer forint körüli ár lehet még reális érte.

Én ennyiért ma nem vennék már i7-4770K-t. Inkább cserélném a platformot, már csak azért is, mert 2018-ban már DDR3-as memóriát sem vennék. 20 ezer forint körül már kapsz H310-es lapot, 56-ért van i5-8400 – a kettő együtt 76, de ennyiért vadonatúj alkatrészeid vannak három év garanciával, és a processzor még erősebb is, mint az i7-4770K. Végtelenszer inkább ezért fizetnék ki 76 ezret, mint 55-60-at egy használt, többéves i7-4770K-ért, de persze te tudod.

Én 2014 januárjában vettem, akkor nagyon új volt. Rendszeresen néztem a használt piacot, és eléggé makacsony tartotta az árát, féléve körül még 35-40 ezrekért mentek. 
Nem véletlenül örültem mikor 45 ezret kínáltak az enyémért... (és meg sem néztem h közben mennyit zuhant az ára). 

Így ugye meg lehet, hogy az egész bővítés storno, ugyanis, ebben az lett volna a lényeg, hogy 15 ezer körül kicserélem I7-re az I3-ast. Mindenféle platform váltás meg alaplap meg ramcsere nélkül ... 
Így viszont, hogy 76 ezer, meg adjam el a mostanit, már kezd necces lenni. Főleg, hogy 15-20 ezret még rá is tudtam volna áldozni, de 76, (de akár 56 is vagy akár 46 is) már bőven túl van azon a határon amit rászánnék.
Teljes platform csere esetén pedig momentán Ryzenben gondolkodnék. (bár izgalmasan hangzik, a 6 magos proci is, DE a base clock eléggé alacsony, 2800MHZ. ) 

Értem én, hogy vadi új platform lenne az igazi megoldás, csak ahhoz hiányzik. Mindenesetre a jelen állás szerint nem lesz 4770K... 

Fujitsu

Igaz, azon átsiklottam, mikor írtad, hogy már eleve azért nem sikerült nyélbe ütnöd az üzletet, mert meg kellett várnod a következő havi fizudat, hogy tudj venni egy használt i7-et. Na most ha ez a helyzet, akkor szerintem egy forintot is bűn áldozni bármilyen ilyen jellegű kiadásra, eléggé a cifra nyomorúság esete lenne.

Lord_KROK

Igen, hát másképp esélyem sem lett volna ideiglenesen kigazdálkodni 60 ezer ft-ot. (ha ugye nem akarok gép nélkül maradni). Magyarországon élek most éppen  :( 
Ez ugye addig lett volna érdekes, míg összességében (az I3-as eladásával) 15-18ezer körül megtudom csinálni a műveletet, mert annyit szvsz megért volna.