Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Biztonságos böngészők?


Halasi Miklós

Recommended Posts

Halasi Miklós

Mivel elég sokszor hallunk az Internet Explorer hibáiról, itt egy cikk a HWSW-ről a Firefox hibáiról is:

 

http://hwsw.hu/hir.php3?id=28924&count5=1

 

Már csak az a kérdés, mégis, melyik böngésző a biztonságosabb? :D

Link to comment
Share on other sites

Charizard

Egyszerű a válasz: Egyik sem. Mindig az a legbiztonságosabb böngésző, amelyiket a legkevesebbet használnak. Én már rég nem azzal foglalkozom, hogy melyik a biztonságosabb, az ilyenek nem is érdekelnek, egyszerűen a kezelhetőség, használhatóság, és a kényelem az, ami a szempont nálam. És ebben - jelenleg - A Firefox nálam a nyerő.

Link to comment
Share on other sites

chipmix

Nálam a Windowsnál még természetesen mindig az IE a nyerő.

Vannak, hibái, amit azért igyekeznek kijavítani, sőt most már igéret is van a gyors

reagálásra.

Másként meg jól át tudom szabni a saját használatomra, sok felesleges koloncot, nem cipelek magammal. Az ADSL-lel, amit most tuningoltak fel, mondhatnám, hogy gyors is.

Nagyon szimpatikus lenne a gyorsasága a Konquerrornak a Linux alatt, de nem vettem észre, hogy a legjobban védett lenne. Felugráló ablakok, amik lehetnek a legízléstelenebbek. Na itt kaphat nálam szerepet Firefox vagy az Opera.

 

Én minkét fajta rendszert szeretem, de mindegyiknek ép úgy meg van a maga előnye, mint hátránya, és ugyanez megjelenik a böngészöiknél is.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Az IE nem túl biztonságos!

Főleg nem adsl-lel!

 

(hová tűnt az avatarod? :( )

Link to comment
Share on other sites

chipmix

Eleinte a Firefoxot, mindig újra kellett telepíteni, mert nem volt biztonságos most szintén nem az.

 

Az IE mostani hibája pont nem érint, amúgy meg minden weblaphoz hozzáigazítom a bővítményeket, amikor nem kellenek letiltom őket.

 

/Ja, és az avatarom kérdésedre visszatér, bár a nőket számítástechnikában nem igen találják hitelesnek./ :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

benkovics
Eleinte a Firefoxot, mindig újra kellett telepíteni, mert nem volt biztonságos most szintén nem az.

Oké én azt értem, de van más alternatíva is! Igaz, én a Firefox-ot használom, de pont a puritánsága miatt! De ott van még az Opera, amit folyton dícsérnek...

Én is csak javasolni tudom, csak nekem az túl sok! Nekem nem kell annyi minden! Miért nem próbálod ki azt?

 

( Én imádom a nőket! A számítástechnikában is.... :szerelmes: Remélem jössz a fórumtalálkozóra, ha lesz? :szerelmes: )

 

Amúgy legszívesebben a Safarit használnám! Lehet fogom is!!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

chipmix

Hát hidd el, az én IE-m abszolut egyszerű, ezért van az eszköztár, hogy saját igényeink szerint tudjuk használni.

 

Az Opera, meg az Avant Browser nekem túldíszitett, ezzel nem azt mondom, hogy nem jók.

 

De azzal a Safarival jól ki fogtál rajtam, mert még csak hozzá sem tudok szólni.

Link to comment
Share on other sites

pigri

Kedves Chipmix!

Legtöbb böngészőt kedveidre lehet szabni az Operát is ugyszínt, és a FireFoxot is mondjuk nem ajánlom senkinek a IE-t mert annal biztonságtalanabb böngésző nincs. Van 3-4 böngésző aminek az IE motorját használják. Sok ilyen van érdemes körülnézni. :ninja::hááát:

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
( Én imádom a nőket! A számítástechnikában is....  :wub:  Remélem jössz a fórumtalálkozóra, ha lesz? :wub: )

Asszony meg mit szól ehhez a sok wubhoz? :P

 

@chipmix

Szerintem már tapasztaltad mind a negatív, mind a pozitív diszkrimonációt, amiben a nők/férfiak részesülnek. Ha elkezded titkolni a nemedet, abból jó biztos nem sül ki, és nem is egészséges. ;)

 

Bocs, az Offért.

Link to comment
Share on other sites

chipmix

@ Kedves Pigri!

 

Hát én most szeretnék visszakérdezni, és Te melyik böngészöt használod?

Köszönöm, a figyelmeztetésedet majd megfontolom.

Bár ha @Charizard hozzászólását veszem figyelembe, hogy azt a böngészöt támadják legkevésbé, amit legkevesebben használnak, akkor ha ez így megy tovább, az IE lesz, legalább is ezen fórum+ ezen topic alapján.

Valamint, ha jól olvastam a jővőbeni támadásoknak kevésbé a böngészők lesznek kitéve, sokkal inkább a virusírtók, s egyéb védelmezőink, persze ez biztos nem máról holnapra megy. :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

pigri

Részben igaz részben nem a böngészök mindig fent fognak maradni az utobbi 15 évre nézve :) + más részből igazad van abban , hogy vírus irtokat fogjak tamadni. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

chipmix

@ Kedves Shia-ko!

 

Ezt nem tudom, melyik topicban kellene megbeszélnünk - de ide biztosan nem tartozik, legalább is a topic megnyító HALASI MIKLÓS szavait, ha helyesen értelmezem:

Üdv:chipmix

Link to comment
Share on other sites

chipmix

@ Kedves Pigri! de én valóban kiváncsi vagyok rá milyen böngészöt használsz? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

pigri

@ Kedves Chipmix

 

Elárulom neked , hogy három fajta böngészöt IE(nagyon ritkan) , FireFox(rendszeresen)

Operat(rendszeresen) , csak , hogy jó napod legyen ;)

Link to comment
Share on other sites

Greene

Nem a böngésző biztonságos/nem biztonságos, hanem a felhasználó tudatlan.

A böngészőkben felfedezett biztonsági rések és hibák nagyrésze kiküszöbölhető lenne ha nem rendszergazdai jogokkal használná a gépét az emberek 99%-a...

Persze a Microsoft is rosszul áll hozzá...

Link to comment
Share on other sites

eremit

Biztonsági problémák okai: 1% böngésző nyűg + 99% humán faktor!

Link to comment
Share on other sites

Blueeight

Hello!

 

Lehet biztonságosabb egy IE motorra épülő böngésző, mint maga az IE?

Konkrétan az AvantBrowser-re lennék kíváncsi.

 

Blue8

Link to comment
Share on other sites

aty
Konkrétan az AvantBrowser-re lennék kíváncsi.

 

Blue8

Yes, Avant Browser is secure. Since it's based on Internet Explorer, Avant Browser is as secure as Internet Explorer. Avant Browser supports all SSL secured websites.

Forrás

Marketing ez kérem... :( Így lesz menő dolog rendszergazdaként internet explorert hasznáni, és akkor még az az eretnek aki megemlíti az alternatíva nevét.

Link to comment
Share on other sites

pigri

Kitudja mi az igazság?:D

Link to comment
Share on other sites

chipmix

Én teljes mértékben Greenevel és eremittel értek egyet. A legtöbb az emberi tényezőkön múlik.

Jómagam több mint 1 évig csak korlátozott felhasználóként Interneteztem, nem voltak gondjaim, kémek és vírusok tekintetében. De, hol a vírusírtó, hol a Windows Update nem működtek alóla, a telepítések miatt is mindig rendszergazdaként kellett ügyködnöm. Végül a kémprogramok mégis csak elkezdtek ott is ügyködni,

utána döntöttem úgy, hogy legfeljebb telepítek, ha gond van, de már nem megyek

a föld alá.

Most is megpróbálok fegyelmezett lenni ilyen tekintetben, de nálamnál ilyen tekintetben képzettebbekkel is sok minden előfordul. Nem kell bekapcsolni az Internetet és akkor sokkal gondtalanabbul lehet az ember, meg némi élménnyel is szegényebben. Kár a Netért, mert sok ember már egyszerűen nem mer feljönni. :(

Link to comment
Share on other sites

Charizard
Kár a Netért, mert sok ember már egyszerüen nem mer feljönni. :(

Ez kicsit túlzás szerintem, mindenesetre oda kell figyelni. Nincs ez másképpen az élet más területén sem. ;)

Link to comment
Share on other sites

eremit

Olyan történet keringett, hogy egy titkárnő (vagy titkár bácsi) lekapcsolta az angol nyelvű vírusfrissító felugró ablakot, mert idegesítette ez az ismeretlen micsoda. Meg is lett az eredmény. Új állás keresése.

 

 

OFF

Fórumtársunk, Greene úgy mondja a nevét, hogy "grín" (gri:n). Ragozva: Greene-nel.

ON

Link to comment
Share on other sites

aty
De, hol a vírusírtó, hol a Windows

Update nem müködtek alóla, a telepítések miatt is mindig rendszergazdaként kellett ügyködnöm. Végül a kémprogramok mégis csak elkezdtek ott is ügyködni

Runas? Próbáld ki... Tudom Windows alatt rettenetesen van összetákolva ez a futtatás másként rendszer, de intelligens felhasználó nem kellene, hogy rendszergazdaként használja a gépét. Programtelepítés se nagy kunszt korlátozott fiókból, rengeteg megoldás létezik rá. Csak Win9x alatt mindenki rászokott erre a fene nagy "kényelemre".

Különben ha már valaki ilyen őrült, akkor legalább az Internet Explorerre állítsa be, hogy korlátozott fiók nevében fusson.

Link to comment
Share on other sites

benkovics
De azzal a Safarival jól ki fogtál rajtam, mert még csak hozzá sem tudok szólni.

A safari, talán a világ legjobb böngészője..... Csak sajna MAC alá van.... PC-s változata nincs.... :dühös: Sajnos!

 

 

Az IE-ben tényleg az a rossz, hogy támadják....... Sajnos

 

( és hol az avatarod, már mrgint? )

Link to comment
Share on other sites

google

Honnan tudod, hogy olyan jó? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...