Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fénykép összehasonlítás


Meos

Recommended Posts

Meos

Sziasztok.

Segítségeteket szeretnék kérni, hatalmas mennyiségű fotót kellene átválogatnom,

rendszereznem, és ez ideig nem találtam kielégítő fotó komparátort. (Sok mappában vannak meg ua. képek, más névvel és mérettel is) Kedvenc újságomban ez a kérdés ezeddig még mellőzve volt, pedig borítékolom, hogy nagyon sokunkat gyötri ez a probléma. Tudnátok-e ajánlani valami spéci programot?

Ezeket ismerem, de nem tartom kielégítőnek:

Dup Detector freeware version 3.0

Duplicate Image Finder

Retriever 2.3

ACDSee 6.0

( felismerésben és tévesztésben talán legjobb a Retriever 2.3, de sok hátránya is van.

Előre is köszi... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Én ezek közül leginkább az ACDSee-t ismerem. A teljesen azonos, csak más könyvtárakban tárolt képek megtalálására nagyon jó a Find Duplicates funkciója. Ha nem teljesen ugyanazok a képek, akkor már egy kicsit nehezebb a helyzet, ekkor sok segítséget tud nyújtani a 7-es verzió egyik újdonsága, amely egymás mellé tesz ki több képet - onnantól pedig játszhatod a "ki talál több eltérést" c. játékot.

Természetesen az ACDSee abból a szempontból hátránnyal indul, hogy fizetős, de szerintem még mindig az egyik, ha nem a legjobb képnézegető és -katalogizáló program.

Link to comment
Share on other sites

google

Esetleg Picasa2, azzal aztán minden képet megtalálsz a rendszereden.

Link to comment
Share on other sites

Meos

Köszi a válaszokat, a 7-es acdsee-t még nem ismerem de meg fogom vizsgálni, a hatos find-je gyenge. <_< a picasat nem próbáltam de már letöltöttem. :) várom a további tapasztalatokat....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...