Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fotók élesítésére keresek programot


Athos

Recommended Posts

Athos

Tudtok olyan programot ajánlani, amivel kicsit homályosra sikerült, bemozdult fotókat tudnék élesíteni? Egyáltalán megoldható ez?

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Elvileg bármelyik, amelyik tud UDF-et (User Definied Filter).

Azt hiszem az ex-konkurenciának már lehet "reklámot" csinálni. Az egyik utolsó PC Magazinban (már nem emlékszem pontosan melyikben, és most nincsenek nálam :( ) Sümegi Andásnak volt egy nagyon jó cikke pont erről a témáról. Amint hozzájutok az újságaimhoz (én nem felejtem el :bizonytalan: ), akkor megnézem, hogy pontosan melyik szám is volt az.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Előre is köszönöm. ;)

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

A tavaly októberi és novemberi számokban volt szó a Fourier-transzformációkról. Ezekben írta le SA többek között azt is, hogyan kell élesebbé tenni a képeket.

Link to comment
Share on other sites

Athos

A PCMagazinban? :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Igen abban. Mert Sümegi András (többek között) ott publikált.

 

Az egy újabb érdekes kérdés, hogy egy megszűnt (bocsánat "ideiglenesen szünetelő :upsz: ) lap 1-1 cikkéhez hogyan lehet hozzájutni. Az remélem érthető, hogy beszkennelni vagy begépelni nem szeretném a cikket, annál meg összetettebb a feladat, semhogy megpróbáljan röviden összefoglalni :(

Akkor ezt hogyan oldjuk meg?

Link to comment
Share on other sites

Athos

Nem tudom. De ha jól értem Te egy algoritmusról beszélsz, amit valamivel még meg kell valósítani. Nekem az lenne a jó, ha mondjuk lenne egy olyan képszerkesztő (esetleg ingyenes), amiben ez a funkció benne van. A GIMP jó lenne, de az mostanság nem hajlandó elindulni. :zokog: Ezért kérdeztem, hátha valakinek van másik javaslata. Meg a GIMP elég összetett. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

A cikkben az eljárás elve volt leírva, ahogyan a progik működnek.

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Az unsharp maszkkal jó minőségben lehet képet élesíteni. Mindenképpen érdemes kipróbálni, mindegyik képszerkesztő progiban benne szokott lenni :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

aty

Még a Microsoft Photo Editorban is van ilyen "sharpening" funkció. Feltéve ha ezt keresed.

Link to comment
Share on other sites

google

Legjobb az, aminek előnézete is van. :)

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

@Athos

 

Biztosan ismered a Picasa-t. 8):nyíl: http://www.pcworld.hu/story.php?sid=4328

 

Egy általad leírt módon félresikerült képhez elegendő. Mert tökéletes már amúgy sem lesz.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Igen, ismerem. Csak azt nem tudtam, hogy tartalmazza ezt a funkciót. :hmm:

 

 

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek, úgy néz ki meg tudom oldani a problémát. :ugribugri:

Edited by Athos
Link to comment
Share on other sites

Giraffe1
Az unsharp maszkkal jó minőségben lehet képet élesíteni. Mindenképpen érdemes kipróbálni, mindegyik képszerkesztő progiban benne szokott lenni :ötlet:

Azért a kettő messze nem ugyanaz. Egy bemozdult képet (pl. autó) soha nem teszel élessé Unsharp Maskkal, míg a cikkben leírt módon még a rendszáma is olvasható lesz.

A kérdés az, hogy a három testőr egyikének pontosan mire is van szüksége? Ha neki elegendő ez a szűrő, akkor jó, ha többre van szüksége, akkor nem árt egy kicsit "masszívabb" eljárás :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Athos

A testőrnek ;) arra van szüksége, hogy egy kicsit bemozdult képet élesítsen. Este kipróbálom az említett szűrőt és meglátom milyen eredményre vezet. Persze szívesen fogadok minden tanácsot, ami segíthet a jobb eredmény elérésében. :)

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Így igaz, az unsharp maskkal az elmosódott, az elfogoadhatónál homályosabb képeknél semmit nem ér...

De arra kiváncsi vagyok, hogy mi találsz megoldásnak, mert ez engem is érdekelne :pislog:

Szóval ha megorldottad a problémát akkor írd le melyik progival! köszi!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...