Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Opera 8


Utonium

Recommended Posts

Utonium

Szinte semmit. Néha ha olyan kedvem van, akkor berakok egy idõjárás-elõrejelzõ panelt (de most pl. nincs fent), amit pedig állandóra használok az a TripleColors, ez ugyanis jól jön mondjuk webszerkesztésnél, vagy amikor szeretnék ide a feketén kívül valamilyen más színnel is írni.

Link to comment
Share on other sites

pigri
:nyíl: KAtt ide < tessék itt van sajnos nem lehet direkt linkelni mert elotte meg kell adni ilyen baromságokat probjátok ki nekem mukodott. :!: :):ötlet: ehhez a pluginhez választottam egy jó bört is a Netscape Modernt nagyon jó nagyon tetszik :)
Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Nekem sajnos nem adta be ezt az oldalt, még az IE sem. :(

Link to comment
Share on other sites

pigri

Nekem jó. Majd feltöltöm az FTPre aztan belinkelem.

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Megköszöném. :D

Remélem ettõl helyre jön a paciens (értsd: Opera). :D

Nem igazán szeretném lecserélni! Eléggé megszoktam és megkedveltem. :D

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

@Prigi:

 

Magát a programot töltöd fel FTP-re? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

pigri

Igen magát a programot töltöm fel és 1db filet kell át másolnod az opera plugins mappájába és mûködni fog.De van olyan oldal amíg így se sajnos nem 100%.De a legtöbb oldalnál mûködik. :nyíl: Kattincs ide :!: by pigri!

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Nagyon szépen köszönöm prigi! :oké:

Most így kapott egy védõoltást az Opera. :szuri:

 

Mi a különbség az ingyenes és a fizetõ Opera között? :hááát:

Csak, annyi, hogy egyikben van reklám, míg a másikban nincs? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

pigri

Igen , Semmi különbség nincs de még ezt a hirdetést is ki lehet játszani.Valahol olvastam csak nem találom.

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

A reklám nem annyira érdekel, úgyis le vannak blokkolva. :)

Jó bõröket lehet letölteni az Operához. ;)

Jelenleg egy Mac-es bõrt használok. :)

Link to comment
Share on other sites

pigri

Én meg Netscape Modern Bõrt. Nagyon bejön nagyon tetszik :) :!:

Link to comment
Share on other sites

kissipos

Hali!

 

Gondoltam én is hozzászólok már ehhez a témához! Kb. 1,5-2 éve használom az Opera böngészõ különbözõ verzióit. Még a 6.03-assal (ha jól emlékszem ez volt az utolsó elõtti (mostmár) magyar nyelven is megjelent kiadás). Már akkor nagyon megtetszett. Sokkal jobban testreszabható volt, és ma is az, sõt... mint az Internet Explorer.

 

Amit szerintem érdemes megnézni az a következõ néhány mappa, és egyéb dolgok.

 

A "Súgó"-menüpontban az Opera névjegyénél látható, hogy éppen melyik verziót használod. Ugyanitt láthatod, hogy van-é Java telepítve a gépre. Ha nincs, akkor telepíts!

 

A címsorba beírva: opera:plugins láthatod, hogy milyen beépülõk vannak éppen telepítve...

 

Mappák:

 

A Windows esetében a telepítési mappán belül: \program\plugins - Itt vannak a telepített pluginek. Manuálisan is lehet bepakolni egyet s mást...

 

\skin - itt vannak a skinek. Szintén manuálisan pakolhatsz be egy-két skint.

 

\Mail - Itt tárolja el a leveleid, és a levelezõ beállításait. Már amennyiben az Opera-t használod levelezésre. Manuálisan ez is kezelhetõ... (Egyébként én tökéletesen elégedett vagyok vele.)

 

\profile - Ez az egyéni beállításokat tartalmazza. Akkor jön létre, ha elõször indítod el az Opera-t.

Ezen belül: \skin - ide is pakolhatsz skineket.

Aztán (szintén itt) van egy "négyes fogat": \keyboard; \menu; \mouse; \toolbar. Ide pakolhatsz be manuálisan egyedi beállításokat. egyedi billentyûzet beállítást (gyorsbill.), egyedi egérbeállításokat (jobbklikk...) egyedi menü beállítást, és végül egyedi toolbar beállítást (gombok, elemek a toolbar-on). Beállításokat lehet letölteni az Opera oldaláról. Ajánlatos jobbklikkel lementeni. Ezeket a fájlokat manuálisan is piszkálhatod...

 

Ugyanitt a \profile mappában leled meg az "opera6.adr" fájlt, ami a könyvjelzõket tartalmazza. Manuálisan is szerkesztheted...

 

hasznos lehet még az ugyanitt található "ua.ini" fájl. Ebben manuálisan beállíthatod, hogy az Opera az egyes weblapokon hogyan azonosítsa magát: Operaként, IE-ként, stb...

 

Aztán: ugyanebben a mappában leled meg az Opera chache-ét is, a \chache4 mappában. Olykor jól jön, ha tudja az ember hol van, mert néhány fájlt innen sikerült csak kibányásznom... ABC sorrendben alul leled meg a legutolsónak betöltött file-okat.

Egyébként jómagam a chache-t minden kikapcsoláskor törlöm (nem manuálisan, hanem beállítottam az Opera-ban), mert félek a vírusoktól...

 

Remélem érthetõ, és hasznos volt a kis irományom...

Link to comment
Share on other sites

pigri

Én most olyat csináltam amire nem tudom a megoldast olyan pedig ritkan van...

Nem mukodik a kedvenc skinem és nem tudom mi lehet a baja pedig ujra telepitettem meg minden szösz.De nem tudom mi lehet a baj.Berakom a bört.De a vissza , elore es azok a gombok nem változnak meg ....

 

:nyíl: Valami :ötlet: ? :!:

Link to comment
Share on other sites

kissipos

Hali!

 

Szerintem próbáld meg azt, hogy kitörlöd manuálisan a telepítési mappából a skint, majd újra berakod. Nem elég felülírni. Nekem is volt hasonló, és így ment.

 

Egyébként így próltad?

Link to comment
Share on other sites

pigri

Igen , és Sajnos nem ment. :(

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Halli!

 

Találtam ikonokat az Operához! :D

Én már le is cseréltem.

Szerintem nagyon jó! :D

 

Innen letöltheted: Opera ikonok

 

Amúgy az egész oldalt ajánlom. :D

Nagyon jó! ;)

Link to comment
Share on other sites

eremit
A reklám nem annyira érdekel, úgyis le vannak blokkolva. :)
Mivel blokkoltad le pl. a PC World oldalain lévõ reklámot?

 

 

Jó bõröket lehet letölteni az Operához. ;)
Nekem a zöld jungle tetszik nagyon. De tényleg, sok skin van az operához is! Nach Geschmack!
Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

@eremit:

 

Az Opera reklámjai vannak blokkolva. :)

Szerintem a MS AntiSpyware csinálja.

Link to comment
Share on other sites

pigri

Én inkabb meg vettem aztan nem kell ilyenel baromkodnom :)

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Az normális, ha olykor az Opera a memóriából kb. 100 Mb-t használ? :(

Link to comment
Share on other sites

pigri

Néha , Néha , Igen sajnios van ez kicsit hátránya , hogy sok memoriat eszík.Errõl nem tehetsz.

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Már azon gondolkodtam, hogy újra kell telepítenem a gépet, pedig semmi vírusom nincs és még egyéb programok is eszik a Ramomat. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

eremit

Szerintem nem gond. Ha böngészik valaki, akkor más program úgysem eszi annyira a memóriát, úgyhogy jut is, marad is! Persze 128 MB RAM-nál már gond lehet. De ki használ ilyen keveset? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

pigri

Egy két cég mindig a legolcsóbb megoldást keresik.Sajnos :!: :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Még jó, hogy 1 Gb Ramom van. :P

De azért az Opera mellett szokott más program is menni pl.: winamp, avast!, kerio stb.

 

De sajnos van még 1 hátránya az Operának, hogy nem minden oldalt tölt be rendesen :( , de viszont sokkal biztonságosabb, mint az IE. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...