Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Opera 8


Utonium

Recommended Posts

Kicsi Sims

Szeretnék segítséget kérni az Oprerával kapcsolatban. Hol lehet beállítani, hogy mi legyen a kezdõ oldalam? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Eszközök :nyíl: Beállítások :nyíl: Általános fül

Link to comment
Share on other sites

payskin
Mi a Java?

 

Ez. Bõvebben a javascriptet tartalamzó oldalak megtekintésére alkalmas futtatókörnyezet.

:nem: Semmi közük egymáshoz.

Link to comment
Share on other sites

Maverick
Az Operaba, hogyan lehet beállítani, hogy a letöltésvezérlõm töltse le az adatokat?  :hááát:

Azt hiszem, hogy abban az ablakban, ahol a Magnyitás/Mentés/Mégse gombok vannak, ott a "Változtatás" gombra kattintva kiválasztani az alkalmazást... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Utonium
... ahol a Magnyitás/Mentés/Mégse gombok vannak, ott a "Változtatás" gombra kattintva kiválasztani az alkalmazást...
Magnyitás? Csak ki ne virágozzon az az Opera! :D De egyébként igaza van Mavericknek, mindössze annyi kell ehhez, hogy a letöltésvezérlõ beépülõje is telepítve legyen Opera alá, az \Opera\program\plugins mappába. Ha telepítetted, akkor akár manuálisan is beállíthatod, hogy milyen fájlokat adjon át az Opera a letöltésvezérlõnek. Ehhez meg kell nyitnod az Eszközök/Beállítások/Haladó fület, ott bal oldalon kiválasztod a Letöltéseket, majd a jobb oldali listából bármely elemre duplán kattintva megadhatod, hogy milyen program kezelje az adott fájltípust.

 

 

(Bocs Mav hogy nem javítottam, de úgy tetszett. :upsz:)

Link to comment
Share on other sites

Maverick

OFF

 

... ahol a Magnyitás/Mentés/Mégse gombok vannak, ott a "Változtatás" gombra kattintva kiválasztani az alkalmazást...
Magnyitás? Csak ki ne virágozzon az az Opera!

(Bocs Mav hogy nem javítottam, de úgy tetszett. :upsz:)

:nevet::D Semmi gond, már álmos voltam :alszik::nevet:

(Vagy lehet, hogy angolosan gondoltam a kiejtését, mint Mag, Maggie... :nevet: )

 

 

ON

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Maverick és Utonium:

 

Köszönöm a segítséget, de azota már megbarátkoztam az Opera letöltésvezérlõjével a BitTorrenttel. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Esetleg nem megbarátkoztál az Opera letöltésvezérlõjével, amit ismeri a Bittorrent fájlátviteli eljárást? A két dolog (Opera letöltésvezérlõje és Bittorrent) között nincs egyenlõségjel!

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Az Operával kapcsolatban segítséget szeretnék kérni. Ha rámegyek egy bizonyos oldalra akkor a következõ írja nekem a böngészõ: ,, A lap teljes tartalmának megtekintéséhez telepítenie kell a Javát. Kívánja-e most letölteni?" Itt az igenre kattintottam és a következõ oldal jött be: Java

Mielõtt megkérdeznétek, hogy milyen Oprendszert használok elárulom, hogy Win XP-t SP2-vel. De én egyszer letöltöttem valami programot: Macromédia Flash Player

Nos ez akkor mire jó? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Az Macromedia, mivel nem kis hazánk szülöttei szorgoskodnak a cégnél. ;) Egyébként flash animációk lejátszására szolgál.

 

A Java oldalán pedig a Windows (Offline Installation) melletti Download gombra kattints és azt a fájlt szedd le.

Telepítéskor mindent hagyj úgy ahogy van, csak nyomkodd a next-et.

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Az hogy lehet, hogy az Opera egyes oldalakon hol betölt mindent, hol nem (ez inkább képekre jelemzõ). :hááát:

Link to comment
Share on other sites

payskin

A Java egy programnyelv, és az ebben írt programocskák (appletek) futásához szükséges a keretrendszer feltelepítése.

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Van olyan program (kiegészítés) amely fontos az Operához?

Mert sajnos nem mindig ad be minden képet. :(

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Hol nem ad be képeket? Küldd el a linket, megnézem!

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Nevetni fogsz szerintem: Startlap

De valamikor a PC World oldalát sem nyitja meg normálisan olykor meg kissé sokat kell várni a betöltésre. Egy idõ után talán elfárad az Opera? :hááát:

Bevallom elégé megkedveltem ezt a böngészõt. :)

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Eszközök :nyíl: Beállítások :nyíl: Haladó (fül) :nyíl: Elõzmények

 

Próbáld meg egy kicsit nagyobbra venni a cache (gyorsítótár) méretét!

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

A jelenlegi beállítasban a következõ áll:

:nyíl: Gyorsítótár a memoriában: Automatikus

:nyíl: Gyorsítótár a lemezen: 20 Mb

 

Itt melyiket állítsam át? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Utonium

A HDD-n (merevlemezen) lévõt. Legyen mondjuk 50 MB kezdetnek. :)

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Még mindig csúnya a Startlap illetve most a PC World is. :(

De ez már sokszor elõfordult, hogy egy idõ után nem rendesen tölti be az oldalakat.

Tán valami vírus okozza ezt?

 

Talán itt van valami orvosság az Operának: Opera

Link to comment
Share on other sites

pigri

Van 1-2 magyar opera oldal is kicsit eltugodtak de ha valaki tudja használni a googlet meg talája nem csak kezdoknek ajánlót | itt van:

 

:nyíl: Opera, az Internet Zenéje

:nyíl: Magyar Opera

:!: :nyíl: Aki nagyon fanatikus vagy csak szeretné böngészõjét Pendrive(Flashdrive)-on használszni annak itt egy link : Kattide

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Nem tudom miért de most a forum oldalt nem tölti be normálisan. :(

Van valami jó kiegészítés az Operához, ami nagyon hasznos? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

pigri

Nekem rendesen betölti nem tudom mi lehet a problémád én mondjuk fel tedtem egy olyan alkalmazást ami ugyan az tudja mint a Netscape 8as változata , hogy hasznája az IE motorjat probáld meg azzal hátha muxik.Belinkeltem az :nyíl: Opera Internet Zenéje nevü linken meg találod. :!:

 

KATT IDE Itt van ez amit én ajánlotam

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Arra az ,,IE motorja" kiegésztésre érted? :hááát:

Itt kell regisztrálni? :S

 

(Utólag:) Nem tudom miért, de nem engedi letölteni. :(

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Most azt csináltam az Operával, hogy fullra letöröltem a Javaval és Macromédiaval együtt. Remélem, hogy most már jó lesz. :)

 

Utonium:

 

Te milyen kiegészítéseket használsz az Operához? :hááát:

 

U.i.: ha túl sok a hozzászóláson, nyugodtam öszzevonhatja egy moderátor.

Azért írtam ennyi hozzászólást egymás után, hogy segítsenek rajta. Elnézést a türelmentlenségemért. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...